18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kościół katolicki w Irlandii

mr.EIMIC • 2012-03-05, 13:03
Fragment programu państwowej irlandzkiej TV pt. "Savage Eye". Generalnie w programie jedzie się na wszystko, na Anglików, którzy okupowali długo wyspę, na kościół katolicki itd.

Co najlepsze Irlandczycy potrafią się z siebie śmiać. Mają dystans.

We fragmencie coś o kościele, który nie ma takiej władzy, jak w Polsce. Tam molestowanie zamiecione pod dywan, wyszło na jaw. Ale do rzeczy, co się stanie, gdy kościół katolicki stanie się nielegalny w Irlandii?

Bu...........oR

2012-03-07, 13:02
Śmiecham jak czytam coś w stylu "katolicka sekta". Pewnie nawet nie wiecie czemu j***ne nieuki

Everizon

2012-03-07, 17:49
Krótko już bo kończę temat.
Prokurator napisał/a:


@Everizo Nikt Cię niczym nie przekona, tak jak Ty swoim bezsensownym pisaniem nie przekonasz nikogo, więc taki mały wniosek. Będę wierzył w co chce i ch*j Ci do tego.


Ależ nigdy nikomu nie zabroniłem wierzyć nawet w garbate aniołki, do czego pijesz więc ? Wierz sobie w co chcesz TYLKO SAM k***A PŁAĆ ZA SWOJĄ WIARĘ ! A od moich podatków wara ! Wara tez od polityki i od świeckich szkół !! Chcesz "wierzyć" rób to u siebie na podwórki i w kościółkach !! a nie żeby swoją wiarą gorszyć mnie i moje dzieci !! I oczywiście to nie do Ciebie żal tylko do kościoła jako instytucji jest !
Prokurator napisał/a:


Może wiara w to, że ktoś stworzył za pomocą psyknięcia palcami ziemię, zwierzęta i ludzi jest irracjonalna, ale przynajmniej mam po co żyć


hahahahaha :) zajebisty powód do życia :)

Prokurator napisał/a:


i widzę w tym życiu sens i ciesze że przeżyłem kolejny dzień nawet jeśli to urojenie,


Przecież to co piszesz to sam szczyt obłudy jest, szczyt szczytów !
Prokurator napisał/a:


a Ty? W Twoim życiu jest więcej sensu niż przepracować 5 dni, w sobotę się naj***ć a w niedziele trzeźwieć?


Jestem niepijący i niepalący a jeśli chodzi o to drugie to nigdy nie byłem nawet na tyle głupi żeby "spróbować" tego gówna. I Mam również od cholery powodów żeby żyć i również żeby zapewnić życie moim potomkom.

CZEGO WAM KATOLOM WYDAJE SIĘ ZE WIARA TO JEDYNY SENS W ZYCIU I NIC PO ZA NIĄ NIE MA ??!!
AA już wiem czemu się wam tak wydaje - bo naryli wam w mózgach tak właśnie żebyście już nic nie widzieli i nie słyszeli. Tylko klepanie ojczenaszktóryśjestwniebie i zdrowaśmariołaskiśpełna bez zrozumienia...

Ok ok. Koniec tematu. Teraz możecie "miłować bliźniego swego" ile wlezie ;) pozdro

Prokurator

2012-03-07, 22:19
@Everizon Tak się składa, że nie jestem katolem, a ateistą a tego czego nienawidzę to Was, młodych, wykształconych z wielkich miast. Człowiek zachodu jego mać...

Sl...........nx

2012-03-08, 12:38
Everizon napisał/a:

Nawet nie wiesz co mówisz człowieku !! już dziesiątki lat temu zostało udowodnione i teoretycznie i praktycznie w doświadczeniach że energia (a więc i materia) powstaje samorzutnie non stop !


Czyli jednak potwierdzasz, że powstaje coś z niczego. Nie mam więcej pytań.