18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kościół katolicki w Irlandii

mr.EIMIC • 2012-03-05, 13:03
Fragment programu państwowej irlandzkiej TV pt. "Savage Eye". Generalnie w programie jedzie się na wszystko, na Anglików, którzy okupowali długo wyspę, na kościół katolicki itd.

Co najlepsze Irlandczycy potrafią się z siebie śmiać. Mają dystans.

We fragmencie coś o kościele, który nie ma takiej władzy, jak w Polsce. Tam molestowanie zamiecione pod dywan, wyszło na jaw. Ale do rzeczy, co się stanie, gdy kościół katolicki stanie się nielegalny w Irlandii?

Sl...........nx

2012-03-06, 03:33
vass napisał/a:


Rozumiem

Nie kłam.

Pener

2012-03-06, 05:07
chyba was poj***ło z tymi postami :wtf:

Everizon

2012-03-06, 08:52
Zauważcie (piszę do tych normalnych a nie zadufanych katoli) że ich posty wygladają jakby psy ujadały. Naparwdę jest takie wrażenie.
Co za obłuda i zakłamanie !.
Szkoda słów.
Ja wykonuję swoją robotę dalej. jestem jednym z tysięcy. Każdy po troszku przyczyni się do umieszczenia roli kościoła katolickiego tam gdzie się należy. Nic już nie powstrzyma zmian a te są wyraźnie widoczne.
Ujadajcie dalej katole. W cywilizowanym świecie nie ma dla was miejsca.

Sl...........nx

2012-03-06, 09:06
Everizon napisał/a:


Co za obłuda i zakłamanie !.
Szkoda słów.


Jeszcze zanim edytowałeś tego posta, napisałeś, że cytuję nie twoje słowa.

Jak zamierzasz się z tego wytłumaczyć? Czy może już sięgnąłeś pamięcią?

Obłuda i zakłamanie, śmieszne. Kto to mówi.

BongMan

2012-03-06, 09:56
Slonx napisał/a:


Tylko idiota głosował na Palikota.


Typowy katol :D ktoś ma inne poglądy - jest zły. Najchętniej to byś go na stosie spalił, co?

vass

2012-03-06, 10:30
Slonx napisał/a:

Nie kłam.


Potwierdzasz tylko bezgraniczną głupotę i zaślepienie.

Sl...........nx

2012-03-06, 11:07
BongMan napisał/a:


Typowy katol :D ktoś ma inne poglądy - jest zły. Najchętniej to byś go na stosie spalił, co?


Nie, przepraszam bardzo, wymieniłem, napisałem, dlaczego głosowanie na palikota jest kretynizmem, napisałbyś może merytorycznie coś w jego obronie, zamiast atakować mnie personalnie, skoro uważasz, że na palikota głosowali ludzie inteligentni.
vass napisał/a:


Potwierdzasz tylko bezgraniczną głupotę i zaślepienie.


Owszem, twoją. Czemu nie jesteś w szkole?

szymsik

2012-03-06, 11:53
Panie Slonx , ty naprawde tak bardzo wierzysz w to wszystko co jest nazywane religią ? W boga i te wszystkie cuda ? Wierzysz w te wszystkie brednie ? opowiadane od 1000 leci czy iluś tam ? Wierzysz w to że człowieka stworzył bóg ? Czyli po co jest nauka ? Po co naukowcy udowadniają że człowiek pochodzi od małpy ? Że życie na ziemi jest od miliardów lat ? Że ewoluowaliśmy od bakterii przez te miliardy lat ? Nie możesz pojąć tego , że religia to wymysł ludzki dla władzy i pieniędzy ? Dla omotania sobie ludzi ? Jesteś okłamywany od urodzenia i masz wyprany mózg , niestety , dla was katolików to niedorzeczne i nie chcecie w to wierzyć , wystarczy na to wszystko spojrzeć z boku z dystansem ... To naprawde takie trudne do zrozumienia ??!!

Stachu Wichura

2012-03-06, 12:10
Nie mam zamiaru bronić księży ani kościoła, ale właśnie dzięki takim działaniom na zachodzie Europy otumanieni ludzie dają się okłamywać. Wiem że to jest program rozrywkowy ale dlaczego wszyscy jeżdżą po kościele chrześcijańskim? Chciałbym koniecznie zobaczyć odcinek w którym się śmieją z koranu i muzułmanów. Ale nikt się nie odważy na taki krok, bo poprawne politycznie media zachodnie boją się cokolwiek złego o nich napisać.

Everizon

2012-03-06, 12:46
Slonx napisał/a:


Jeszcze zanim edytowałeś tego posta, napisałeś, że cytuję nie twoje słowa.
Obrazek
Jak zamierzasz się z tego wytłumaczyć? Czy może już sięgnąłeś pamięcią?



usunąłem wzmiankę ponieważ znalazłem faktycznie mój wpis.

I o co chodzi ? Uważam że najlepiej dla całego świata byłoby gdyby katolicyzm było tylko martwym słowem. Kuriozum słownikowym pozostającym ku przestrodze na przyszłość. W tym kontekście pisałem.
I wciąż liczę że "palikot będzie nakuriwał katoli" co nie znaczy że będzie chodził z bejsbolem do kościała przecież. Liczę że w sejmie będzie coraz więcej ludzi którzy jasno wskażą gdzie kościoła miejsce jest !! Bo napewno nie tu gdzie jest teraz !.
Więc konkludując, o co ci chodzi z tą obłudą ? piszę jak jest a słowami wyrażam również emocje. Zero obłudy ! Nigdy niczego się nie wyprę co pisałem lub mówiłem bo piszę i mówię zgodnie ze swoim sumieniem, wiedzą, doświadczeniem i charakterem.
A propo że tam niby nie odpieram twoich "prawd". Nie dlatego że nie potrafię. Po prostu to nie miejsce na takie wypracowania. Wierz mi że mam znacznie większe pojęcie i wiedzę na te tematy niż tu piszę. A tak poza tym to ty również nie odparłeś żadnej mojej "prawdy". Skrzętnie unikacie wszyscy oczywistych faktów i to widać we wszystkich moich dyskusjach które prowadziłem on line i w realu. Niewygodne - niegada się. To jest obłuda.

Sl...........nx

2012-03-06, 13:09
Everizon napisał/a:


A propo że tam niby nie odpieram twoich "prawd". Nie dlatego że nie potrafię. Po prostu to nie miejsce na takie wypracowania. Wierz mi że mam znacznie większe pojęcie i wiedzę na te tematy niż tu piszę. A tak poza tym to ty również nie odparłeś żadnej mojej "prawdy". Skrzętnie unikacie wszyscy oczywistych faktów i to widać we wszystkich moich dyskusjach które prowadziłem on line i w realu. Niewygodne - niegada się. To jest obłuda.


Nie odparłeś żadnego z moich argumentów, ponieważ nie jesteś w stanie, chcąc to zrobić, musiałbyś zacząć kłamać, a chyba nie na tym polega poważna dyskusja.
Teraz mi wymień, jakich to twoich "prawd" ja nie odparłem, bo chce się pośmiać.
Wymień inne "oczywiste fakty" o których mówisz. Poproszę o czystą merytorykę, ponieważ dosyć mam już argumentum ad ignorantiam, ad numerum i ad personam.

szymsik napisał/a:

Po co naukowcy udowadniają że człowiek pochodzi od małpy ?


No i jak ty, do k***y nędzy, chciałbyś przekonać ludzi do swoich racji, skoro nie wiesz, że gdyby na teorię były dowody, to już by nie była teorią, a przecież mówi się o TEORII EWOLUCJI.
Tak poza tym, sam w nią wierzę, twoje gadanie jest pustym sloganem antyklerykalnych ateistów, którzy nie wiedzą nawet, że od dawno zaczęto interpretować Stary Testament, w szczególności Księgę Rodzaju, jako symbolikę.
Do czego pijesz? Masz jakieś argumenty? Żadnych.

szymsik

2012-03-06, 13:37
hehehe , odpowiedz na pytanie czy wierzysz w to że bóg stworzył człowieka ? Zrobił czary mary chokus pokus i jest Adaś i Ewa ? :shock: Ps. Ja tam za przekonywanie ludzi się nie biorę , patrzę sobie z boku tylko jak to ci biedni ludzie mają prane mózgi i są straszeni sądem ostatecznym , czyśćcem czy innymi bzdetami dla małpiego rozumu :mrgreen: mną na szczęście tak nie zawładneli jak tobą ... szkoda na to patrzeć czasem :-/ Ludzka głupota nie zna granic ...

Sl...........nx

2012-03-06, 14:34
@up - To typowe dla tobie podobnych. Zero merytoryki.
Jeśliś taki jaśnie oświecony, to proszę mi powiedzieć, co było przed wielkim wybuchem?
Skąd to wszystko się wzięło?
Jeśli chcesz odpowiedzi na postawione przez ciebie pytanie w niezmienionej formie, to nie. Nie wierzę w to, że Bóg stworzył ludzi bezpośrednio. Już ci mówiłem, że Księga Rodzaju ma dla mnie znaczenie symboliczne.
Wierzę natomiast, że od niego wszystko się zaczęło. Przecież nie mogło powstać coś z niczego, fizyka nawet temu przeczy.
Zresztą, to czysto filozoficzne dywagacje, niemożliwe do potwierdzenia, niemożliwe do zanegowania.
Dlatego wiara nie jest nauką, tylko zwyczajnie, wiarą. Tego się nie da udowodnić naukowo. To też czysta teoria. Kto chce, niechaj wierzy, kto nie chce, niech nie wierzy, mnie na tym nie zależy.

Uważasz się jednak z tego powodu za mądrzejszego od innych i to jest twoja największa umysłowa słabość. Gdyby kryterium mądrości i inteligencji miałoby być to, czy ktoś wierzy, czy nie, to doszlibyśmy do granic absurdu.

Niewiele ci jednak potrzeba, by się dowartościować.

Everizon

2012-03-06, 19:10
Slonx napisał/a:


Jeśliś taki jaśnie oświecony, to proszę mi powiedzieć, co było przed wielkim wybuchem?


To że czegoś nie rozumiesz nie znaczy że nie może mieć miejsca. A odpowiedź na twoje pytanie jest bardzo skomplikowana dla "niefizycznych" umysłów ale niemniej istnieje. Znam odpowiedź od dawna i dla wielu osób interesujących się tematem odpowiedź jest oczywista. Podpowiem przede tylko że pytanie w tej postaci nie ma sensu bo tworzy paradoks. Ale wy religijni lubujecie się paradoksach...

Slonx napisał/a:


Przecież nie mogło powstać coś z niczego, fizyka nawet temu przeczy.


Nawet nie wiesz co mówisz człowieku !! już dziesiątki lat temu zostało udowodnione i teoretycznie i praktycznie w doświadczeniach że energia (a więc i materia) powstaje samorzutnie non stop ! I samorzutnie znika a całkowita energia wszechświata jest własnie równa... zeru ! Zatrzymałeś się w fizyce 100 lat temu ! Czyli na tym czego dowiesz się w podstawówce. Fizyka naszego świata jest bardziej egzotyczna niż możesz to sobie wyobrazić ! Poczytaj coś o mechanice kwantowej i jej implikacjach zanim się tak głupio odezwiesz ! bo w swojej niewiedzy aż śmieszny jesteś.
A propo - mechanika kwantowa to też teoria (jak ewolucji) niemniej sprawdza się doskonale i to dzięki niej między innymi własnie możesz pisać na tym forum...

Slonx napisał/a:


Zresztą, to czysto filozoficzne dywagacje, niemożliwe do potwierdzenia, niemożliwe do zanegowania.
Dlatego wiara nie jest nauką, tylko zwyczajnie, wiarą.


Właśnie o to chodzi. Wymyślę sobie jakieś garbate aniołki, starca który "puff" zrobił ziemię, postawił ludki, wypędził z "raju" bo najwyraźniej coś sp***olił jak ich tworzył. Po latach jednak eksperyment okazał się taką totalną porażką że ten "wszechmocny, wszechmądry i wszystkie inne wszech-y) postanowił wszystkich utopić oprócz jednego, którego i tak wybrał jakoś źle znowu !! więc następnie wymyślił sobie syna, wysłał na ziemię żeby go zabili za jakieś wyimaginowane grzechy z którymi się podobno rodzimy a więc których sam jest twórcą... itd itp. brednie. Czym więcej bredni tym lepiej się sprzeda. Jak proszek do prania z serii: "gdy pranie jest czystsze to biel jest jeszcze bielsza" sprzedaje się rewelacyjnie na całym świecie :)

Tak. Zz pewnością zrobię na tej historii niezły interes.
Wystarczy że powiem że Wiara polega na tym żeby (nomen omen) Wierzyć :) :) a nie zrozumieć/analizować/udowadniać itp. czyli krócej: nie myśleć.
Zajebisty plan masz zupełną rację ! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: to brzmi jak: "tanie wino jest dobre bo jest dobre i tanie" czyli fajnie brzmi i rzesze buraków na tym ujadą nie zastanawiając się w ogóle nad sensem tego co głoszą..
Acha !! muszę coś im obiecać ! :) najlepiej jak to będzie coś niesprawdzalnego, niemożliwego do zanegowania ale przecudownego.. jak... jak.. obietnica życia po śmierci ! :) mimo że całkiem to wymyśliłem z kosmosu, to co z tego przecież czeka ich PO śmierci tak ? :) Więc raczej z reklamacją nie wrócą... :) Tak ! całkiem niezły system. Byle kasę płacili...
A propo kasy, jak przekonac jak najwięcej buraków by płacili... Nie przekonywać ich !! Po prostu ochrzcić zanim się zaczną bronić i poryć we łbach religią zanim samodzielnie zaczną myśleć. Możemy uprawiać buraki do końca ich życia. W dodatku zarażą swoją głupotą własne potomstwo.. Tak to z pewnością zajebisty plan. Hitler, Cezar, Lenin, Stalin razem by lepiej nie wymyślili !

Prokurator

2012-03-06, 23:36
@szymsik Na razie wszystko o czym pisałeś w postach powyżej jest naukową teorią, a nie faktem. Czyli dalej pozostaje to w kwestiach wiary, więc wróć jak się czegoś dowiesz
@Everizo Nikt Cię niczym nie przekona, tak jak Ty swoim bezsensownym pisaniem nie przekonasz nikogo, więc taki mały wniosek. Będę wierzył w co chce i ch*j Ci do tego.
Może wiara w to, że ktoś stworzył za pomocą psyknięcia palcami ziemię, zwierzęta i ludzi jest irracjonalna, ale przynajmniej mam po co żyć i widzę w tym życiu sens i ciesze że przeżyłem kolejny dzień nawet jeśli to urojenie, a Ty? W Twoim życiu jest więcej sensu niż przepracować 5 dni, w sobotę się naj***ć a w niedziele trzeźwieć? Nie musisz odpowiadać, bo pisać to możesz co tylko chcesz. Odpowiedz sobie samemu.
A to co napisałeś "że stoisz ponad zniewoleniem" kogo Ty z siebie robisz?! Masz w awatarze maskę Guya Fawkesa myślisz,że jesteś bojownikiem o wolność? Zobaczyłeś dopiero wczoraj trylogie Matrix? Chłopie masz podobno 35 lat więc coś w tej łepetynie powinno Ci świtać rozejrzyj się każdy ma swoje "zniewolenia" spokojnie jak nie jedno to coś innego.