18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kościół katolicki w Irlandii

mr.EIMIC • 2012-03-05, 13:03
Fragment programu państwowej irlandzkiej TV pt. "Savage Eye". Generalnie w programie jedzie się na wszystko, na Anglików, którzy okupowali długo wyspę, na kościół katolicki itd.

Co najlepsze Irlandczycy potrafią się z siebie śmiać. Mają dystans.

We fragmencie coś o kościele, który nie ma takiej władzy, jak w Polsce. Tam molestowanie zamiecione pod dywan, wyszło na jaw. Ale do rzeczy, co się stanie, gdy kościół katolicki stanie się nielegalny w Irlandii?

vass

2012-03-05, 20:00
Slonx napisał/a:


Osobie, która do tego doprowadzi, postawię piwo.



Wyborcy Palikota od siedmiu boleści.
Ja postawię piwo, nie, dużą flaszkę... Co ja gadam, skrzynkę wódki i kratę browarów osobie, która wreszcie wytępi wszystkich komuchów mówiących mi co mam robić, w co wolno mi wierzyć, a w co nie i co mogę popierać, a czego nie.[/quote]
-
-
Wyznawaj co chcesz tylko zabierz swoje krzyżyki ze sobą i powiedz swoim guru w czarnych sukienkach żeby nie brali moich pieniędzy za to że się modlą.
Powiedz im jeszcze żeby się nie wpie**alali do polityki, aborcji czy in vitro.

Everizon

2012-03-05, 20:06
@up
podpisuję się pod tym ! ściśle i konkretnie. W polsce jest gorzej niż w większości krajów "islam-wyznaniowych" ale nie widzimy tego bo nie czuje się smrodu siedząc na własnym kiblu przecież..

Sl...........nx

2012-03-05, 20:16
@up i @up up - Nikt nie zabiera wam waszych pieniędzy, na kościół płaci się dobrowolnie, no chyba, że mówicie o pensjach nauczycielskich, które dostają za lekcję religii, pretensje kierujcie do dyrekcji szkoły, mogłaby zatrudnić świeckiego nauczyciela, by tego przedmiotu nauczać.

A jeżeli chodzi ci o aborcję, drogi vass, to nie wątpię, że żyjesz wyłącznie dlatego, że jest nielegalna. Być może twoja matka zdecydowałaby się jednak ciebie nie usuwać, ale patrząc na to, jak cię wychowała, to wątpliwe, że ma jakieś zasady moralne.
Zresztą, to obrazuje waszą ignorancję, każdy popaprany ateista - fanatyk robi prawdziwym ateistom fatalną antyreklamę. Postulaty PRAWDZIWYCH ateistów prawie niczym się nie różnią od tego, co głosi kościół katolicki, z jednym wyjątkiem - w tym, co mówią ateiści nie ma żadnego Boga.
Bo Społeczna Nauka Kościoła to zwyczajnie prosty, ponadczasowy zbiór zasad moralnych, którymi kieruje się każdy człowiek szanujący bliźniego i ludzkie życie, bez względu na wyznanie.
Ateizm - Fanatyzm, połączony z antyklerykalizmem, to opozycja do każdego działania kościoła, czyli zero konstruktywnej krytyki, zero wiedzy, zwyczajne obrażanie tej instytucji i każdej osoby, która nawet nie tyle ją broni, ale po prostu mówi prawdę.

Na koniec - Tylko skończony debil może sądzić, że kościół ma jakiś wpływ, lub wywiera naciski na decyzje władz w tym kraju.
Wyraża opinie. Pewnie, czasem przesadza z ekspresją, ale myśląc logicznie (skupcie się, to nietrudne, chociaż nigdy tego nie robiliście), rządzący, którzy są ateistami mają w dupie opinię kościoła, a rządzący, którzy są wierzący nie wpadliby na pomysły tak sprzeczne z nauką kościoła, jak zalegalizowanie aborcji, in vitro czy eutanazji.

Mam nadzieję, że eutanazja będzie ciągle nielegalna, ale jeżeli już ktoś ją zalegalizuje, to będziecie pierwsi, którzy skorzystają z wszelkich dobrodziejstw tego rozwiązania.

Kbojar

2012-03-05, 20:19
Oj usmialem sie , duze piwo :D

Everizon

2012-03-05, 20:23
Slonx napisał/a:

Nikt nie zabiera wam waszych pieniędzy, na kościół płaci się dobrowolnie



Jak to zwykle u katolików - nie wiedzą co mówią. Z naszych podatków ksiądz ma pensję państwową ! i to BEZ POTRĄCEŃ EMERYTALNYCH I NA UBEZPIECZENIA !! a mimo to dostanie emeryturę od państwa !! i w szpitalu go przyjmą !! Za darmo ?? NIE !! za moje pieniądze !! Doucz się zanim coś palniesz. TAKIE JEST PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ w poronionej polsce !! Równi wobec prawa (!?) wolne żarty !! konstytucją naszego kraju można sobie dupę podetrzeć bo politycy mają ją gdzieś ! Ustawy są pisane nie pod konstytucję tylko pod samych polityków i pod czarnych ! Władza potrzebuje tylko jeszcze więcej władzy! To samo zresztą robią katolicy z biblią. To co robi kościół nijak się ma do tego starawego już pisemka..
Dalej nie chciało mi się czytać więc się nie ustosunkuję ale i tak wiem że podobnie do powyższego !!

ps. Za każdym razem gdy piję wznoszę toast:
Na pohybel czarnym i czerwonym !
Wiecie skąd to jest ? :)

Sl...........nx

2012-03-05, 20:51
@up - Już wspomniałem o pensjach nauczycielskich, więc to, że nie doczytałeś, jest tylko twoją winą.
Z tych właśnie pensji ma płaconą opiekę zdrowotną i fundusz emerytalny w ramach kosztów pracodawcy. To, że sam nie płaci, cóż, życie.
Zazdrościsz? Pewnie tak. To typowe dla komunistycznych sk***ysynów, że zamiast skupić się na tym, by wszystkim było lepiej, chcą by ci, co mają lepiej mieli gorzej.
Marks i Engels od dawna gryzą glebę, nauki ich obalił każdy ustrój w pełni kapitalistyczny, ale w Polsce to widać wciąż żywe, dzięki Urbanowi, Palikotowi i temu SBckiemu oszustowi, Kotlińskiemu. Wspaniale, same czerwone k***y, a jednak są tacy, którzy ślepo za nimi pójdą, jaka wspaniała laurka.
Chcesz, aby kościół utracił przywileje, zamiast postulować, by każdy miał takie przywileje. Rozumiesz, o czym mówisz? Ciebie drażni, że ktoś ma lepiej, ale nie chcesz, żebyś ty miał lepiej, tylko, żeby temu draniowi spalono chałupę. Jakie to małe.

Głosuj dalej na paliblanta, proszę bardzo. On na pewno sprawi, że będziesz miał lepiej. Walka z kościołem to populizm dla debili - obiektywnie nie ma nic złego w istnieniu tej instytucji, bo opłata nań jest dobrowolna, natomiast to, co idzie na nich z podatków to mniej niż procent. To własnie nie jest najważniejsze, ale są tacy, którym to przeszkadza.
Ja się tylko spytam, dlaczego nie jest tak, że wszyscy Polacy mają takie ulgi?
Bo rządzą czerwone k***y, tusk, kaczyński, palikot, olejniczak czy napieralski, pawlak.
To w nich powinno się celować, zamiast zabierać tym, którzy mają trochę lepiej.
Zresztą, poczytaj sobie sprawozdanie finansowe pierwszej lepszej parafii i zadaj sobie pytanie, czy oni naprawdę nic nie robią.
Sorry, zapomniałem, ignoranci nie lubią znać niewygodnej dla ich taniego populizmu prawdy.
Kończę pisanie z przepełnionym nienawiścią antyklerykałem. Mówi się tyle, że katole są tacy be, a wcale nie jesteś od nich lepszy.

Everizon

2012-03-05, 21:01
Jakie pensje nauczycielskie ?? To jest tylko dodatek ( i nie rozpisując się również niesprawiedliwy wobec nauczycieli świeckich !)
Pisze o kasie którą dostają od państwa ZA NIC ! za sam fakt bycia księdzem !!
I zapewniam cię że niczego im nie zazdroszczę. Na biednego u mnie nie trafiło. W dupie mam kto ile zarabia bo ja mam swoje całkiem dobre (jak na polską rzeczywistość) zarobki. Każdy jest kowalem własnego losu. Boli mnie za to niesprawiedliwość jaka dzieje się w naszym kraju i wobec reszty świata ponieważ są "równi i równiejsi". Osobiście do żadnego księdza "in persona" nic nie mam. Mam do systemu który jednym daje więcej niż drugim !

ps. typowy pusty katol zaczyna kląć, wyzywać i obrażać. To typowa reakcja typu biblijnego: "Kochaj bliźniego swego..." :)

Sl...........nx

2012-03-05, 21:18
@up - Oczywiście, że największy wpływ mają z pensji nauczycielskich, natomiast to, że dostają kasę za "sam fakt bycia księdzem" to bzdura, bo dostają ją z założonego w celu rekompensaty zagrabionego mienia, funduszu kościelnego i są to malutkie obecnie pieniądze.
Walczysz o równość - spoko. Milton Friedman powiedział, że kto stawia równość nad wolność, nie będzie miał ani jednego, ani drugiego. Rób zatem tak dalej.
Nikogo ani razu nie obraziłem. Że co? Że komuchów? Nie, potraktowałem ich łagodnymi słowami, bo to przecież są k***y i złodzieje.
W naszym kraju służby specjalne robią co chcą, ale tępy tłum zajmuje się pierdołami. To jest k***a problem i tylko skończony idiota może się dopatrywać całego zła w istnieniu kościoła i uczynić z tego swoją największą obsesję.

Everizon

2012-03-05, 21:36
@up - niestety na przestrzeni wieków kościół raczej niczym dobrym się nie przysłużył. Co stulecie to inna zmoka. Zaczynając od pierwszych soborów gdzie zdecydowali o milionach istnień a samych siebie nazwali "biskupami". Potem przez wieki podbojów i grabieży, aż do "młota na czarownice" ("mein kampf" to przy tym bajeczka dla grzecznych dzieci !). Potem krucjata hitlera - zgadnij po której stronie opowiedział się watykan ostoja katolicyzmu... A na koniec rozgrabienie czego się da w rodzącej się z bólami demokracji i kapitalizmie... a to bynajmniej nie kompletna lista i w dodatku ograniczona ledwie do Europy..

tak. Sądzę że kościół katolicki jest odpowiedzialny za ogromną większość zła na świecie. Gdybym uważał że bóg istnieje wogóle razem z całą tą szopką o odkupieniu, niebie i piekle to uważam że watykan ze swoją armią czarnych jak ulał pasuje do zastępów piekielnych próbujących rozj***ć ledwo sklecony jakiś porządek wymyślony przez najwyraźniej niepełnosprytnego "wszechmogącego"...
ale nie, nie uważam że kościół jest odpowiedzialny za całe zło na świecie. Nie za całe.

Linetorek

2012-03-05, 21:57
Cytat:

Co najlepsze Irlandczycy potrafią się z siebie śmiać. Mają dystans.



Może źle zrozumiałem to zdanie, ale że niby Polacy nie mają dystansu? Nie śmieją się z siebie? Chociażby sam "Dzień świra". Świetna komedia i żarty o nas samych. Bardzo dużą liczbę polaków bawi. Jeżeli to Irlandczyk robi sobie żart z Irlandczyka to chyba tak samo oni nie widzą problemu w tym, jak i my nie widzimy u Polaków robiących żarty o Polakach.

Sl...........nx

2012-03-05, 22:02
@Everizon - Tyle, że uderzasz w samą górę. Czy nazwiesz każdego Rosjanina sk***ysynem tylko dlatego, że rządzi tam Putin, czy każdego Białorusina będziesz tępił za Łukaszenkę?
To tak nie działa. Nie zgadzam się z wszystkimi działaniami kościoła, ale z jego podstawowymi założeniami już tak. Piszesz, że na przestrzeni wieków kościół się niczym dobrym nie przysłużył, co jest niestety bzdurą, bo gdybyś poczytał o taki duchownych, jak Fra Mauro, Roger Bakon, Mikołaj Kopernik, Pedro de Ponce, Bertold Schwarz, Guido D'Arezzo, Bonaventura Cavalieri, Angelo Secchi, Prokop Divisch czy Guido D'Arezzo, to byś takich bzdur nie prawił.
Wystarczy znać odrobinę historii. Nie chrzań, że kościół niczemu się nie przysłużył. Teraz, poniekąd ze swoim udziałem, przeżywa pewien kryzys, ale odbieranie im niepodważalnych zasług w imię palikotowej propagandy zakrawa na kpinę i naprawdę, stosowanie tego typu zabiegów w poważnej dyskusji jest nie na miejscu.

Everizon

2012-03-05, 22:12
@Slonx - powiem tak. Ruchnę 5-latka, ale i tak jestem tym dobrym bo zrobiłem parę innych rzeczy dobrze. Taki jest twój stosunek do sprawiedliwości.
Ja powiem NIE !! Powinienem pójść za takie coś do pierdla na resztę życia choćbym od urodzenia był pie**oloną "matką teresą" !!
A twój kościółek nigdy nie odpowiedział za choć jedno przestępstwo wobec ludzkości ! Teraz gada się (ale tylko gada) o miłości do bliźniego, dobroci, pomocy przy zmianie systemu politycznego (gdyby kościół nie miał w tym korzyści to by palcem nie kiwnął) itp. przykrywając tym najgorsze szambo jakie nosiła ziemia w swoich dziejach !
I tak, uderzam w samą górę. Przeciez nie w "ciebie", "ciebie obok", czy "ciebie tam gdzieś"... "uderzam" w system, w niewolnictwo tak skutecznie zaplanowane i wdrożone że nawet niewolnicy nie czują na sobie tych więzów.. A wystarczy spojrzeć z zewnątrz..

Prokurator

2012-03-05, 22:42
@Everizon z łaski swojej wielce oświecony, nie wiem jak mam się do Ciebie zwracać, żeby nie ując Ci majestatu. Mam głęboko gdzieś jaki jest Twój system wartości, w co wierzysz, co jesz na śniadanie, ale nie mów mi że osoba chodząca do kościoła od xx lat jest niewolnikiem idei, której korzenie w Naszej ojczyźnie sięgają prawie tysiąca lat, a krzepiła serca Polaków w najcięższych chwilach. Wole pałace kościelne niż cholerne meczety, z bandą dzikusów w środku.

Everizon

2012-03-05, 23:00
Ano właśnie, oto i wyszło z ciebie. Ta "banda dzikusów" też ma tysiącletnią tradycję i nie tobie ich oceniać.
Ja stojąc ponad tym zniewoleniem widzę wyraźnie jak to wygląda ! Ty wolisz swoje "uwięzienie" od "uwięzienia" tej wg. ciebie "bandy dzikusów". Ja wolę nie być uwięziony w żadnym systemie kontroli. Ja nie muszę, w przeciwieństwie do ciebie, chodzić nigdzie ! Nic mnie nie zniewala i nie omamia "pałacami" - to złoty cielec jest przecież ! Czytałeś biblię chociaż katoliku? pewnie że nie (choć tu zaprzeczysz na forum bo tak wypada). Bo własnie z biblii byś się dowiedział że służysz złotemu cielcowi.
Po za tym nie pierwszy raz i nie setny już raz zauważam że zostaliście tak ograniczeni że w waszych głowach są już tylko dwie opcje: albo "swój" kosciół albo "ich" kościół Nie starcza już wam wyobraźni na: NICZYJ "kościół" ! prawdziwa wolność w której NIKT mi nie dyktuje co jest złe a co dobre. Sam wolę myśleć. Jak się przyzwyczaisz to nie boli wbrew powszechnej opinii.

vass

2012-03-05, 23:07
Slonx napisał/a:

@up - Już wspomniałem o pensjach nauczycielskich, więc to, że nie doczytałeś, jest tylko twoją winą.
Z tych właśnie pensji ma płaconą opiekę zdrowotną i fundusz emerytalny w ramach kosztów pracodawcy. To, że sam nie płaci, cóż, życie.
Zazdrościsz? Pewnie tak. To typowe dla komunistycznych sk***ysynów, że zamiast skupić się na tym, by wszystkim było lepiej, chcą by ci, co mają lepiej mieli gorzej.
Marks i Engels od dawna gryzą glebę, nauki ich obalił każdy ustrój w pełni kapitalistyczny, ale w Polsce to widać wciąż żywe, dzięki Urbanowi, Palikotowi i temu SBckiemu oszustowi, Kotlińskiemu. Wspaniale, same czerwone k***y, a jednak są tacy, którzy ślepo za nimi pójdą, jaka wspaniała laurka.
Chcesz, aby kościół utracił przywileje, zamiast postulować, by każdy miał takie przywileje. Rozumiesz, o czym mówisz? Ciebie drażni, że ktoś ma lepiej, ale nie chcesz, żebyś ty miał lepiej, tylko, żeby temu draniowi spalono chałupę. Jakie to małe.

Głosuj dalej na paliblanta, proszę bardzo. On na pewno sprawi, że będziesz miał lepiej. Walka z kościołem to populizm dla debili - obiektywnie nie ma nic złego w istnieniu tej instytucji, bo opłata nań jest dobrowolna, natomiast to, co idzie na nich z podatków to mniej niż procent. To własnie nie jest najważniejsze, ale są tacy, którym to przeszkadza.
Ja się tylko spytam, dlaczego nie jest tak, że wszyscy Polacy mają takie ulgi?
Bo rządzą czerwone k***y, tusk, kaczyński, palikot, olejniczak czy napieralski, pawlak.
To w nich powinno się celować, zamiast zabierać tym, którzy mają trochę lepiej.
Zresztą, poczytaj sobie sprawozdanie finansowe pierwszej lepszej parafii i zadaj sobie pytanie, czy oni naprawdę nic nie robią.
Sorry, zapomniałem, ignoranci nie lubią znać niewygodnej dla ich taniego populizmu prawdy.
Kończę pisanie z przepełnionym nienawiścią antyklerykałem. Mówi się tyle, że katole są tacy be, a wcale nie jesteś od nich lepszy.


pie**olisz jak typowy katolik, pełen miłości do bliźniego.
Dla tego Was dwulicowe k***y nienawidzę, wiara tylko na pokaz żadnych zasad moralnych, moja racja nie podlega dyskusji, a wszyscy inni to komuchy i ch*j wie co jeszcze.
Oszołomstwo religijne to najgorsza zaraza i brak postępu dla kraju.