18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kościół katolicki w Irlandii

mr.EIMIC • 2012-03-05, 13:03
Fragment programu państwowej irlandzkiej TV pt. "Savage Eye". Generalnie w programie jedzie się na wszystko, na Anglików, którzy okupowali długo wyspę, na kościół katolicki itd.

Co najlepsze Irlandczycy potrafią się z siebie śmiać. Mają dystans.

We fragmencie coś o kościele, który nie ma takiej władzy, jak w Polsce. Tam molestowanie zamiecione pod dywan, wyszło na jaw. Ale do rzeczy, co się stanie, gdy kościół katolicki stanie się nielegalny w Irlandii?

Sl...........nx

2012-03-05, 23:07
Everizon napisał/a:

@Slonx - powiem tak. Ruchnę 5-latka, ale i tak jestem tym dobrym bo zrobiłem parę innych rzeczy dobrze. Taki jest twój stosunek do sprawiedliwości.


Co za brednie opowiadasz? Bo promil księży jest pedofilami? Idą za to siedzieć, wystarczy czytać niezależne media, które mają czas, by rozliczyć się z każdą dziedziną życia społecznego.
Everizon napisał/a:


A twój kościółek nigdy nie odpowiedział za choć jedno przestępstwo wobec ludzkości ! Teraz gada się (ale tylko gada) o miłości do bliźniego, dobroci, pomocy przy zmianie systemu politycznego (gdyby kościół nie miał w tym korzyści to by palcem nie kiwnął) itp. przykrywając tym najgorsze szambo jakie nosiła ziemia w swoich dziejach !


O czym ty w ogóle mówisz, czy Chiny odpowiedziały za zbrodnie? Rosja? Świat nie jest sprawiedliwy, pogódź się z tym. Co mógł zrobić Watykan? Potępił te wydarzenia, to z ich strony raczej wszystko, chyba nie oczekujesz, że znajdą potomków ludzi ze średniowiecza, którym stała się krzywda?
Everizon napisał/a:


I tak, uderzam w samą górę. Przeciez nie w "ciebie", "ciebie obok", czy "ciebie tam gdzieś"... "uderzam" w system, w niewolnictwo tak skutecznie zaplanowane i wdrożone że nawet niewolnicy nie czują na sobie tych więzów.. A wystarczy spojrzeć z zewnątrz..


A to co znowuż za stek bzdur? O jakim niewolnictwie mówisz? Wszystko, o czym mówisz, to najazd na coś, co jest dobrowolne i co powinno ci fruwać i powiewać. Przejmujesz się niecałym procentem z budżetu państwa, na który łożysz niemal 70% swoich zarobków.
Niewolnictwo jest teraz. Państwo Polskie nakłada na swoich obywateli podatki większe, niż Adolf Hitler, w imię zrównania klas, w imię walki z ubóstwem. Do tego przykładają rękę ci ludzie, których wymieniłem wyżej, Tusk, Kaczyński, Palikot, Napieralski, Pawlak, wszyscy oni. Zwłaszcza ten ukochany przez antyklerykałów Palikot. Niby chce odciążyć budżet, a jednocześnie chce powszechnego dostępu do internetu, czy chce rozdawać prezerwatywy. Dziękuję, sam sobie załatwię, nie potrzebuję zatrudniać urzędnika do dystrybucji.
pie**olisz o niewolnictwie a uderzasz w instytucję, która z tym niewolnictwem nie ma niczego wspólnego.
Że wyrażają zdanie w sprawach życia społecznego? Od tego między innymi są. Sami, realnie, nie mają żadnej władzy, to, co chcesz słabym umysłom wciskać, to mit.
Powtórzę ci jeszcze raz: Chcesz walczyć z niesprawiedliwością, nierównością i niewolnictwem, uderzasz w złym kierunku. W naszym kraju rządzi esbecja, służby specjalne i to one są odpowiedzialne za obecny stan kraju i to w tym miejscu trzeba szukać problemów, a tacy ludzie jak ty są tylko na rękę władzy, bo odwracają uwagę od realnych problemów. Są tacy, co robią to za pieniądze, jak Palikot, są tacy, co robią to przez głupotę. Nie ma innej możliwości, sam sobie wystawiasz świadectwo.

.:...........:.

2012-03-05, 23:11
Długość postów porównywalna do wielkości słonia. :-/

sukafon

2012-03-05, 23:14
slonx daj se spokój, te 17-letnie (realnie i/lub umysłowo) debile nie ogarniają, po prostu jadą po KK bo to w modzie. a za parę lat grzecznie pomaszerują do kościoła po ślub, za kolejny parę lat ochrzczą dzieciaka, a jak będą srać pod siebie oczekując na śmierć to będą się tak żarliwie i szczerze i głęboko modlić, że mało który ksiądz z prawdziwego powołania tak by umiał :)
szczekajcie psy, karawana idzie dalej

Sl...........nx

2012-03-05, 23:26
vass napisał/a:


pie**olisz jak typowy katolik, pełen miłości do bliźniego.
Dla tego Was dwulicowe k***y nienawidzę, wiara tylko na pokaz żadnych zasad moralnych, moja racja nie podlega dyskusji, a wszyscy inni to komuchy i ch*j wie co jeszcze.
Oszołomstwo religijne to najgorsza zaraza i brak postępu dla kraju.


Radzę nauczyć się czytać ze zrozumieniem.
Nigdzie nie napisałem, że kościół nie powinien podlegać krytyce, bo powinien, niektórych ich działań nie popieram, jednakże samą instytucję uważam za dobrą i potrzebną.
Moja racja w tej dyskusji podlega oczywiście polemice, ale niestety, ty się do niej nie nadajesz, ponieważ wykazujesz przerażający brak wiedzy na podstawowe tematy i to ciebie, w odróżnieniu ode mnie, zaślepia nienawiść. Komuchy nami rządzą, to nie podlega dyskusji, mam prawo tak o nich mówić, bo przecież oddaję im 70% zarobionych pieniędzy pod przymusem, z czego sam nie mam prawie nic.
Brak postępu kraju - O jakim braku postępu mówisz? O In Vitro? Metoda, która w sumie nie rozwiązuje problemu, a hamuje rozwój innych metod, tak jak naprotechnologia? O In Vitro krytycznie wypowiada się wielu ginekologów własnie z tego powodu - jest to wątpliwe moralnie i bardzo drogie, ale właśnie z tego powodu lobbowane, ponieważ gdzie w grę wchodzi duża kasa, tam można najwięcej z niej uszczknąć. Dlaczego ja mam płacić za refundowanie metody, której nie popieram, dla której jest skuteczna alternatywa?
Może jednak mówisz o aborcji? Dlaczego nie pójść dalej i nie zabijać już narodzonych noworodków, przecież nie mają rozwiniętej świadomości, nie są w stanie poradzić sobie bez rodzica?
Eutanazja? Przemilczę.
Jaki to postęp? Morderstwo nazywasz postępem?
A może mówisz o czymś innym? Oświeć mnie, o czym?
Wybacz, szkoda mi czasu na dyskusję z tobą, z punktem widzenia, który prezentujesz spotkałem się już wielokrotnie, za każdym razem przedstawiając kontrargument, do którego nikt się nie potrafi odnieść. Ty być może z moim punktem widzenia nie miałeś styczności, zechciej go może przemyśleć, zamiast pluć jadem na wszystkie strony.

Everizon

2012-03-05, 23:33
@Slonx. Tak sam sobie wystawiam świadectwo. Tak jak każdy inny wobec ludzi którzy widzą słyszą i czytają. Jestem dumny z mojego "świadectwa". Nawet twoje odmienne świadectwo jest dla mnie powodem do dumy. Nie oczekuję że zrozumiesz.

Ciekawe jest to że gdy rozmawiam z osobami innych wyznań niż katolicy (a bardzo dużo rozmawiam) to na ogół szanują mój punkt widzenia mimo że najczęściej się z nim nie zgadzają, co oczywiste jest. Można z nimi godzinami rozmawiać inteligentnie przedstawiając w dyskusji różne podejścia, wytykając wady i zalety obu stron i rozejść się w końcu w przyjaźni. (A mam przyjaciół wśród np "zielonoświątkowców" i innych "owców").
Ale nie z katolikami (lub tą gorszą opcją "katolami").
Katolicy w takich dyskusjach pokazują najczęściej swoją prawdziwą naturę czyli straszny rasizm i antysemityzm. Wychodzi z nich ociekająca nienawiścią do wszystkiego co nie jest nimi samymi zapluta jadem bestia gotowa wypalić innym oczy !
Tak się właśnie pokazałeś "katoliku" ! Plujący nienawiścią do wszystkiego co nie jest z twoim kościołem !. Ale nie dziwię się i nawet od dawna nie wk***iam się na taki stan rzeczy. Wszak jesteście "kształceni" w tym duchu od urodzenia. Od pierwszego wylania zimnej wody na głowę niewinnego dziecka ! Co ja mówię ! nawet wcześniej. Wasze mamy w ciąży chodząc do kościoła już narażały te niewinne dzieci na ryk trąb i organów !! Wiecie jak to musi brzmieć ? Jak działać na dziecko w płynie płodowym ? I wy jednocześnie uważacie że badania prenatalne szkodzą... co za obłuda i tępota ! Tępota wrodzona. Od dziecka zniewolone umysły zaprogramowane przez czarnych tak by bezmyślnie bronić swego pana w sukience... Nie wk***iam się na was, nie walczę z wami, żal mi was. Walczę z systemem. Jak system padnie to i wy się obudzicie. No nie wy osobiście ale może nowe pokolenie, pokolenie myślące troszkę trzeźwiej..

sukafon napisał/a:

(...)a za parę lat grzecznie pomaszerują do kościoła po ślub, za kolejny parę lat ochrzczą dzieciaka, a jak będą srać pod siebie oczekując na śmierć to będą się tak żarliwie i szczerze i głęboko modlić, że mało który ksiądz z prawdziwego powołania tak by umiał :)
szczekajcie psy, karawana idzie dalej



hahaha :) NIGDY ! Nie jesteśmy tacy ja wy obłudni i jak chorągiewki..
stań z boku i zobacz dokąd idzie ta twoja karawana...
(swoją drogą to przysłowie jest arabskie, nie razi cię to ? :)

sukafon

2012-03-05, 23:41
nie, nie jest arabskie, miszczu wszechwiedzy
ale spoko, onanizuj się swoją pseudoelokwencją i buntem, bardzo wielu przez to przechodzi, takie życie

tak btw akt apostacji już wykonałeś? no to co z Ciebie za wojownik o wolność, jak nie masz na koncie apostazji? piz.... a nie wojownik hehehe

Everizon

2012-03-05, 23:45
APOSTAZJA buraku :) APOSTAZJA !! :) nawet z googlem przed ryjem nie umiesz napisać i nie mów mi że literówka. Tak jest z całą waszą wiedzą religijną. Ateiści wiedzą więcej o waszej religii niż własnie główni zainteresowani.
Nawet nie wiesz czy wogóle należałem do tej waszej szopki... ale zakładasz że tak. Pewnie wiesz lepiej ode mnie...
A przysłowie jest tak samo polskie jak święta zielone świątki czy wielkanoc - katolickie. Również nie sądzę byś bez douczenia zrozumiał..

sukafon

2012-03-05, 23:53
no literówk, o borze :) cieszysz się? ciesz, tego Ci nikt nie zabroni :)
wypunktowałeś mnie, miszczu, jestem pojechany :(

Sl...........nx

2012-03-05, 23:54
Everizon napisał/a:

@Slonx. Tak sam sobie wystawiam świadectwo. Tak jak każdy inny wobec ludzi którzy widzą słyszą i czytają. Jestem dumny z mojego "świadectwa". Nawet twoje odmienne świadectwo jest dla mnie powodem do dumy. Nie oczekuję że zrozumiesz.

Ciekawe jest to że gdy rozmawiam z osobami innych wyznań niż katolicy (a bardzo dużo rozmawiam) to na ogół szanują mój punkt widzenia mimo że najczęściej się z nim nie zgadzają, co oczywiste jest. Można z nimi godzinami rozmawiać inteligentnie przedstawiając w dyskusji różne podejścia, wytykając wady i zalety obu stron i rozejść się w końcu w przyjaźni. (A mam przyjaciół wśród np "zielonoświątkowców" i innych "owców").
Ale nie z katolikami (lub tą gorszą opcją "katolami").
Katolicy w takich dyskusjach pokazują najczęściej swoją prawdziwą naturę czyli straszny rasizm i antysemityzm. Wychodzi z nich ociekająca nienawiścią do wszystkiego co nie jest nimi samymi zapluta jadem bestia gotowa wypalić innym oczy !
Tak się właśnie pokazałeś "katoliku" ! Plujący nienawiścią do wszystkiego co nie jest z twoim kościołem !. Ale nie dziwię się i nawet od dawna nie wk***iam się na taki stan rzeczy. Wszak jesteście "kształceni" w tym duchu od urodzenia. Od pierwszego wylania zimnej wody na głowę niewinnego dziecka ! Co ja mówię ! nawet wcześniej. Wasze mamy w ciąży chodząc do kościoła już narażały te niewinne dzieci na ryk trąb i organów !! Wiecie jak to musi brzmieć ? Jak działać na dziecko w płynie płodowym ? I wy jednocześnie uważacie że badania prenatalne szkodzą... co za obłuda i tępota ! Tępota wrodzona. Od dziecka zniewolone umysły zaprogramowane przez czarnych tak by bezmyślnie bronić swego pana w sukience... Nie wk***iam się na was, nie walczę z wami, żal mi was. Walczę z systemem. Jak system padnie to i wy się obudzicie. No nie wy osobiście ale może nowe pokolenie, pokolenie myślące troszkę trzeźwiej..


Nic dziwnego, że znajomi rozmawiają z tobą normalnie - Z jakiegoś powodu się z tobą widują i traktują cię jak zwykłego człowieka, jednakże, nie mam dobrych wieści.
Każdy inteligentny człowiek przyzna, że słabujesz na umyśle, więc możesz być niebezpieczny. To pewnie główna przyczyna.
W świetle postawionych argumentów, których nie raczyłeś obalić, więc albo je przyjąłeś, albo im zaprzeczasz dla przekory, tylko kretyn mógłby w dalszym ciągu odwracać uwagę od realnych problemów.
Oczywiście już mi się nie chce dodawać, że moi rodzice są ateistami, bo nie uwierzysz. Tak to z wami jest, negujecie wszystko, co niewygodne, chociaż w zamian nic racjonalnego nie przedstawiacie.
Dziękuję za rozmowę, zawsze miło posłuchać osób obłąkanych, mogę wtedy dziękować Bogu, że mam swój rozum i nie idę za tępym tłumem.
Co do samego kościoła - Już ci mówiłem, że nie popieram w nich wszystkiego, ale, co nie dziwne, nie raczyłeś słuchać. Dlatego dalsza część twojej wypowiedzi nie tylko jest bezcelowa, ale nieskończenie idiotyczna.
Kościół przetrwał Nerona, przetrwał komunizm, więc czemu ma się bać armii gimbusów, która przecież kiedyś dorośnie i dojrzeje, a przynajmniej część z nich?

Everizon

2012-03-05, 23:55
@sukafon
"Sarkazm i szyderstwo to broń słabych umysłów." -ktoś tam-

pozdrawiam. Uciekam zanim mi pantofelek spadnie i znajdzie go jakiś katolik na koniu... :P

sukafon

2012-03-06, 00:06
"Punktowanie literówek - oto miara prawdziwego bojownika o sercu z żelazobetonu i lędźwiach potrafiących zaspokoić 1000 niewiast" - niegodny fajtłapa i wredny katol (btw - a skąd wiesz jakiego wyznania i czy wyznania w ogóle jestem? może po prostu bawi mnie rozjuszanie takich internetowych wojowników?)
spadaj leszczu, idź zbij niemca, ulży Ci

BongMan

2012-03-06, 00:08
Slonx napisał/a:

Nikt nie zabiera wam waszych pieniędzy


To dlaczego te k***y za ślub kościelny chcą 2000zł?

Sl...........nx

2012-03-06, 00:24
BongMan napisał/a:


To dlaczego te k***y za ślub kościelny chcą 2000zł?


Dlatego, że nie potrafisz niczego zorganizować w swoim życiu i pójść do księdza, który weźmie mniej, albo do takiego (a znam takich), który nie weźmie nic.
Zresztą, po co ci ślub kościelny?

Everizon napisał/a:

od tego kongresu o którym pierwsze słuszę wolę Palikota bo jak dojdzie (jakimś cudem) do władzy to będzie nak***iał katoli aż do śmierci. Jego albo kościoła w polsce..


Że pozwolę zacytować sobie twoje słowa.
Od partii, której podstawowym założeniem jest wzrost gospodarczy, poprzez pozostawienie ludziom swobody gospodarczej, wolności osobistej, od partii, która chce zostawić obywatelom ich pieniądze, chce oszczędzać i wyprowadzić ,sprawdzonymi w innych krajach metodami, Polskę z kryzysu, spłacić długi i sprawić, by jej produkty miały silną pozycję na świecie, wolisz partię, która nie ma żadnego programu, oprócz dodatkowego procenta w budżecie państwa, którego wielokrotność wyda na dystrybucję internetu i prezerwatyw, rujnując prywatnych przedsiębiorców, traktując niesprawiedliwie ludzi, którzy woleliby się zająć tym sami, oraz zatrudniać większą liczbę urzędników, co spowoduje dodatkowe regulacje, zamiast cięcia kosztów?
Ty masz czelność mówić o niewolnictwie, a popierasz kogoś, kto zmienia zdanie jak wiatr zawieje? Popierasz kogoś, kto wprost mówi, że chce jeszcze więcej z Polaków wydoić i mieć nad obywatelami jeszcze większą kontrolę?

Wybacz, nie ma szans, aby zwykli ludzie traktowali cię normalnie, robią to raczej z politowania. No chyba, że są na podobnym poziomie intelektualnym, wtedy jest to raczej zrozumiałe.
Tylko idiota głosował na Palikota.

Massdeath

2012-03-06, 02:11
A wytępcie sobie katolicyzm i katolików, tylko zacznijcie uczyć się koranu bo muzułmanie tacy pobłażliwi nie będą w stosunku do pseudo i zwykłych ateistów :) Powiesz że Boga nie ma czy srasz na wiarę ? Utną ci łeb, rodzinę wymordują spalą dom i kota na kebab przerobią. Wolę jednak bądź co bądź niegroźnego katolika niż fanatyka muzułmańskiego (gdzie 70% z nich taka właśnie jest) z bombą pod moimi drzwiami.

vass

2012-03-06, 02:53
Massdeath napisał/a:

A wytępcie sobie katolicyzm i katolików, tylko zacznijcie uczyć się koranu bo muzułmanie tacy pobłażliwi nie będą w stosunku do pseudo i zwykłych ateistów :) Powiesz że Boga nie ma czy srasz na wiarę ? Utną ci łeb, rodzinę wymordują spalą dom i kota na kebab przerobią. Wolę jednak bądź co bądź niegroźnego katolika niż fanatyka muzułmańskiego (gdzie 70% z nich taka właśnie jest) z bombą pod moimi drzwiami.


Rozumiem wybierasz mniejsze zło ? Ja pie**ole następny zakłamany katolik.
Co ty k***a myślisz, że ze strachu przed muzułmanami zapełnią się kościoły.
W sumie wolę muzułmanina, przynajmniej nie chleje jak typowy katolik po przyjęciu dziecka i nie kradnie, bo mu za to ręce obcinają.