18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Korwin-Mikke

lukaszosz • 2013-11-22, 20:58
Podobno Korwin-Mikke zaszył sobie lewą kieszeń w garniturze, bo była zbyt lewacka.
:idzwch*j:

mcvice

2013-11-22, 21:00
Jaka Polska byłaby piękna gdyby Korwin w wyborach dostał ponad 50% i miał większość parlamentarną bez potrzeby koalicji :) albo co tam się ograniczać, 67% większość absolutną.

slig01

2013-11-22, 21:34
Korwin ma trochę ciekawych spostrzeżeń, ale w jednym ma całkowitą rację - mówi "większość nas nie rozumie". Gdyby ludzie rozumieli o czym on mówi to z pewnością by nawet tych 3-5% nie miał. Mi podobają się niektóre jego pomysły, ale większość to niestety absurdy oraz demagogia.

Ciekaw jestem czy ludzie mają blade pojęcie co to jest państwo skrajnie liberalne. Korwin opowiada o wolności, zniesieniu podatku dochodowego itp. Jasne, że tak. Tylko, że w państwie skrajnie liberalnym gdzie obywatel nic nie musi rządzi jeden czynnik - pieniądz. W takim państwie to nie obywatele są najważniejsi tylko KORPORACJE. O tym już nikt nie mówi. W takim państwie mają najlepiej drapieżne firmy oraz wysoko specjalistycznie zawody (lekarze, prawnicy, inżynierowie), broń Boże Ci co teraz pracują po MacDonaldach z powodu braku pracy w zawodzie.

Państwo Korwina to państwo bez przymusu posyłania dzieci do szkoły - decyzji która zlikwidowała analfabetyzm w Polsce.
To też państwo bez obowiązkowych ubezpieczeń zdrowotnych - ludzie umierający pod szpitalami nie byli by już szokującym zdarzeniem tylko normą. Opieka zdrowotna była by super profesjonalna, super dostępna i suuuper droga. Ubezpieczenia pokrywały by część świadczeń, a część już nie - tu by trzeba było mieć LEPSZE ubezpieczenie i droższe. Nikt by się nie cackał przez naście lat z wprowadzaniem koszyka świadczeń gwarantowanych. Zdrowie = towar. Szpitale nie były by instytucjami non-profit jak teraz tylko spółkami nastawionymi na zysk. Kiepsko opłacane procedury w ogóle by nie były wykonywane - tak jak teraz w prywatnych szpitalach. Tu mała ciekawostka, doba leczenia w Oddziale Intensywnej Terapii to koszt około 1500zł. Pacjenci czasem leżą tam tygodniami a nawet miesiącami. Durne badanie CT głowy, które jest robione w SOR każdemu pijakowi co łeb rozwali - koszt 300-500zł.

Państwo Korwina to państwo bez darmowych szkół, nie tylko studiów - szkół w ogóle! I teraz Obywatel musiał by się zastanowić - lepsze ubezpieczenie na zdrowie czy ryzyko może się uda i lepsza szkoła dla dzieci. Nie wiem czy ktoś z Was chciałby takiego wyboru dokonywać.

W państwie Korwina - tracisz pracę? Kij Ci w oko możesz iść pod most. Zachorujesz ciężko i nie możesz pracować? Patrz poprzednie. Masz ciężko chore dziecko? Super! Zarób sobie na cały sprzęt dla niego. Korwin sam mówi - "mam gdzieś społeczeństwo".

To tylko niektóre przykłady. Poza tym demagogia Korwina - "zamknąć w więzieniach złodziei", "czerwona hołota" itp. umówmy się to nie są wyrażenia poważnego polityka ani nawet poważnego człowieka. Do tego te jego "masakry" z filmików to nic innego jak śmieszne czasem chamskie odzywki do współrozmówców.

Nie twierdzę, że gada całkiem bez sensu, bo w niektórych sprawach ma trochę racji, ale na litość boską nauczmy się samodzielnie myśleć i krytycznie podchodzić do gadania polityków. W Polsce jest bardzo wiele do poprawienia, ale na pewno nie rewolucją. Całokształt tego powoduje, że jego partyjka jest jedynie ciekawostką na arenie politycznej. To "lewactwo" które Korwin chce tak zaciekle tępić to właśnie darmowe leczenie, darmowe szkoły, darmowe studia, wsparcie finansowe gdy komuś powinie się noga itd. itp.

Na pewno chcecie żyć w państwie w którym panuje tylko prawo dżungli - albo masz kasę albo sp***alaj??

kemcia

2013-11-22, 22:41
@up
Tak tak to wszystko jest za darmo. Wujek donald z własnej kieszeni odpalił. Szkoda tylko że to są moje pieniądze. I głęboko w dupie mam jakiegoś pijaczka co chce badanie CT głowy kosztujące 300-500 złotych, bo są to między innymi moje pieniądze.
Tracisz pracę? W raju podatkowym to mniejszy problem. Znajdziesz ją bez problemu, jeżeli tylko masz jakieś kwalifikacje. Zamknąć w więzieniach złodziei- absurd niech złodzieje chodzą po ulicy.
Lepiej karajmy tych co nie dali się okraść. (to się już w tym pie**olniętym systemie zdarza).
Wyciągając 90% pensji na czysto stać by mnie było na ubezpieczenie zdrowotne, a jakość obsługi wzrosłaby kilkukrotnie, ponieważ szpitale zabijałyby się o klienta.
Ubezpieczając się w prywatnej ubezpieczalni (co i tak robię) Płacę w ch*j mniej niż do Zusu, i mam pewność, że dostanę w razie czego pieniądze. Podobnie jakbym chciał prywatnie odkładać składkę emerytalną.

Sylarr

2013-11-22, 22:53
slig01 napisał/a:

w jednym ma całkowitą rację - mówi "większość nas nie rozumie"


Znasz takie prawdziwe powiedzenie, że większość jest głupia?

slig01 napisał/a:

W takim państwie to nie obywatele są najważniejsi tylko KORPORACJE.


W takim państwie każdy będzie mógł stworzyć korporację. W takim państwie mnóstwo firm z całego świata osiedli się u nas tym samym dając mnóstwo miejsc pracy.

slig01 napisał/a:

Państwo Korwina to państwo bez przymusu posyłania dzieci do szkoły - decyzji która zlikwidowała analfabetyzm w Polsce.


I co po tej szkole ludzie dzisiaj mają? Teraz głównie nie liczy się wykształcenie, a wyuczony fach.

slig01 napisał/a:

To też państwo bez obowiązkowych ubezpieczeń zdrowotnych - ludzie umierający pod szpitalami nie byli by już szokującym zdarzeniem tylko normą.


Umieraliby tylko ci, którzy by się nie ubezpieczyli i tacy ludzie musieliby brać to na własną odpowiedzialność.

slig01 napisał/a:

Opieka zdrowotna była by super profesjonalna, super dostępna i suuuper droga.


Powód, który napisałeś "super dostępna" znaczy konkurencyjne ceny i firmy walczące o klienta. Opieka zdrowotna byłaby tańsza niż jest teraz.

slig01 napisał/a:

Szpitale nie były by instytucjami non-profit jak teraz tylko spółkami nastawionymi na zysk.


A teraz szpitale są organizacjami nonprofit, a robiący w nich lekarze to wolontariusze pracujący z dobrej woli?
Firma ubezpieczeniowa podpisywałaby jakąś umowę z prywatnym szpitalem. Ty podpisując umowę z firmą ubezpieczeniową miałbyś jasno powiedziane co ona obejmuje, a czego nie obejmuje.

slig01 napisał/a:

Państwo Korwina to państwo bez darmowych szkół, nie tylko studiów - szkół w ogóle! I teraz Obywatel musiał by się zastanowić - lepsze ubezpieczenie na zdrowie czy ryzyko może się uda i lepsza szkoła dla dzieci. Nie wiem czy ktoś z Was chciałby takiego wyboru dokonywać.


Nie wiem czy to co piszesz wynika z nie wiedzy czy z po prostu często spotykanej lewackiej propagandzie. Szkoły i ubezpieczenia zdrowotne teraz NIE SĄ darmowe. Za wszystko płacisz w podatkach, bo niby skąd brałyby się pieniądze na prąd czy wynagrodzenie pracowników w tych placówkach? Szkoły by oczywiście były. Prawdziwie prywatne, a nie to co dzisiaj z góry narzuconym programem nauczania.

slig01 napisał/a:

Poza tym demagogia Korwina - "zamknąć w więzieniach złodziei", "czerwona hołota" itp. umówmy się to nie są wyrażenia poważnego polityka ani nawet poważnego człowieka. Do tego te jego "masakry" z filmików to nic innego jak śmieszne czasem chamskie odzywki do współrozmówców.


To już kwestia gustu. Mi się podoba, że ktoś nie owija w bawełnę, nie słodzi tylko nazywa rzeczy po imieniu.

slig01 napisał/a:

To "lewactwo" które Korwin chce tak zaciekle tępić to właśnie darmowe leczenie, darmowe szkoły, darmowe studia, wsparcie finansowe gdy komuś powinie się noga itd. itp.


I znowu wracamy do wcześniejszego punktu. NIC TERAZ nie jest darmowe. Albo twoja nie wiedza albo prowokacja.


Państwo Korwina, to państwo normalne, gdzie każdy decyduje za siebie i pozwala się człowiekowi popełniać błędy. Jest takie prawdziwe powiedzenie, że na błędach człowiek uczy się najlepiej.
Zaraz pewnie ktoś się doczepi, że ludzie biedni to, ludzie biedni tamto. Nie zapomnijcie, że Polska, jak pisałem na początku, jako raj podatkowy ściągnie mnóstwo firm, każdy znajdzie coś dla siebie. Polacy będą bogatsi i będą mogli wpłacać więcej pieniędzy do prywatnych organizacji nonprofit do których ci biedni mogliby się zwrócić.

mare30ks

2013-11-22, 23:00
Sylarr napisał/a:


W takim państwie każdy będzie mógł stworzyć korporację.


:homer:
napewno te juz istniejace korpo pozwola zeby u boku rosla im konkurencja, a na rynku na ktorym obowiazuje zasada kto ma wiecej siana ten ma wladza ktos bedzie sie przejmowal przegranym.

Sylarr napisał/a:


Umieraliby tylko ci, którzy by się nie ubezpieczyli i tacy ludzie musieliby brać to na własną odpowiedzialność.


bo ty napewno kupisz sobie wyj***ne ubezpieczenie ktore pozwoli na leczenie wszystkich chorob a firmy ubezpieczeniowe beda dbaly o ciebie jak o jajko. i te firmy ubezpieczeniowe napewno nie beda szukaly haczykow zeby odmowic leczenia bo przeciez im wcale nie zalezy na zysku, przeciez jestes ich najdrozszym klientem i placac te 200-300zl miesiecznie firmy z checia zrefunduja operacje i terapie za 300-500tys ;)

Sylarr napisał/a:

Powód, który napisałeś "super dostępna" znaczy konkurencyjne ceny i firmy walczące o klienta. Opieka zdrowotna byłaby tańsza niż jest teraz.



naprawde wiezysz ze duze firmy obniza ci ceny zebys mial lepiej? :)
wiem ze o naiwniaka w dzisiejszych czasach nie trudno ale bez przesady :) niewiem jak milosnicy wolnego rynku godza ogien z woda, z jednej strony wyznaja zasade ze idea wolnego rybku jest to ze ktos chce jak najwiecej zarabiac (i nie mozna mu w tym przeszkadzac bo to socjalizm)a z drugiej wieza, ze w tymze samym wolnym rynku ktos kto bedzie chcial duzo zarabiac bedzie obnizal ceny majac stanowisko monopolisty. bo z czasem (krotkim) tak sie stanie, ze na rynkach pozostanie kilka silnych firm i one beda dyktowaly ceny w dupie majac czy cos jest tanie

Sylarr napisał/a:

...że Polska, jak pisałem na początku, jako raj podatkowy ściągnie mnóstwo firm, każdy znajdzie coś dla siebie.


rajem podatkowym to my juz jestesmy, a te mnostwo firm ktore u nas ma swoje siedziby, ktore sprowadzily nasz kraj do roli murzyna europy, osiagajac setki milionow dolarow zyskow transferowanych za granice do macierzystych koncernow nie placa tutaj prawie nic.
ale to ze ludziom placa 1/4 tego co pracownikom na zachodzie to oczywiscie wina rozpasanego socjalu. hoho mamy go tyle ze szwedzi nam zazdroszcza.

Sylarr napisał/a:

Polacy będą bogatsi i będą mogli wpłacać więcej pieniędzy do prywatnych organizacji nonprofit do których ci biedni mogliby się zwrócić.


juz widze kolesiow nie majacych co robic z sianem ktorzy nadwyzki przeznaczaja na biednych :-) tak jak sie teraz dzieje jak widac :)

Paskudny Stary Dżon

2013-11-22, 23:07
Słabe.

Chociaż nie lubię agenta Ozjasza.

Ale mega słabe.

Dno Rowu Mariańskiego wręcz.

dnr

2013-11-22, 23:11
slig01, demagogię to ty odstawiasz, taa wszystko jest takie darmowe, z nieba spada kasa na utrzymanie tych instytucji... Chciałem się dłużej wypowiedzieć ale kemcia mnie uprzedził.

mare30ks, mistrzu, jakoś mam nawet teraz prywatne, z publicznej służby zdrowia nie korzystam wcale bo kolejki w ch*j i odwalają fuszerkę do tego zbyt często, ale kasa na NFZ leci... już by mnie było stać na wyleczenie się ze wszystkiego jakby mi oddali moje zmarnowane składki. Pewnie poszły na badania tych biednych pijaków o których wspominał slig01.

KiKiZ

2013-11-22, 23:15
ja wniosę więcej niż Wy wszyscy w ten temat:

idź pan w ch*j z :idzwch*j: BO TO SIE ROBI k***A NUDNE I NIEPRZYJEMNE

DuckDodgers

2013-11-22, 23:18
Sylarr napisał/a:


Znasz takie prawdziwe powiedzenie, że większość jest głupia?


W takim państwie każdy będzie mógł stworzyć korporację. W takim państwie mnóstwo firm z całego świata osiedli się u nas tym samym dając mnóstwo miejsc pracy.


I co po tej szkole ludzie dzisiaj mają? Teraz głównie nie liczy się wykształcenie, a wyuczony fach.


Umieraliby tylko ci, którzy by się nie ubezpieczyli i tacy ludzie musieliby brać to na własną odpowiedzialność.


Powód, który napisałeś "super dostępna" znaczy konkurencyjne ceny i firmy walczące o klienta. Opieka zdrowotna byłaby tańsza niż jest teraz.


A teraz szpitale są organizacjami nonprofit, a robiący w nich lekarze to wolontariusze pracujący z dobrej woli?
Firma ubezpieczeniowa podpisywałaby jakąś umowę z prywatnym szpitalem. Ty podpisując umowę z firmą ubezpieczeniową miałbyś jasno powiedziane co ona obejmuje, a czego nie obejmuje.


Nie wiem czy to co piszesz wynika z nie wiedzy czy z po prostu często spotykanej lewackiej propagandzie. Szkoły i ubezpieczenia zdrowotne teraz NIE SĄ darmowe. Za wszystko płacisz w podatkach, bo niby skąd brałyby się pieniądze na prąd czy wynagrodzenie pracowników w tych placówkach? Szkoły by oczywiście były. Prawdziwie prywatne, a nie to co dzisiaj z góry narzuconym programem nauczania.


To już kwestia gustu. Mi się podoba, że ktoś nie owija w bawełnę, nie słodzi tylko nazywa rzeczy po imieniu.


I znowu wracamy do wcześniejszego punktu. NIC TERAZ nie jest darmowe. Albo twoja nie wiedza albo prowokacja.


Państwo Korwina, to państwo normalne, gdzie każdy decyduje za siebie i pozwala się człowiekowi popełniać błędy. Jest takie prawdziwe powiedzenie, że na błędach człowiek uczy się najlepiej.
Zaraz pewnie ktoś się doczepi, że ludzie biedni to, ludzie biedni tamto. Nie zapomnijcie, że Polska, jak pisałem na początku, jako raj podatkowy ściągnie mnóstwo firm, każdy znajdzie coś dla siebie. Polacy będą bogatsi i będą mogli wpłacać więcej pieniędzy do prywatnych organizacji nonprofit do których ci biedni mogliby się zwrócić.



Korwin jest fantastyczny i gdyby doszedł do władzy to Polska byłaby krainą mlekiem i miodem płynąca. Wtedy kierowca zatrzyma gimbus a gimbaza będzie klaskać. Szkoda tylko że nie potrafi nawet stworzyć partii która wejdzie do sejmu i wprowadzi jakieś zmiany ale tak tak, gdyby on rządził to by tu zrobił raj :D Gdyby :D Ja tez gdybym rządził to bym obniżył podatki i dałbym każdemu 100 milionów :D

mare30ks

2013-11-22, 23:32
dnr,
A ile placisz tego prywatnego ubezpieczenia? I naprawde myslisz, ze obejmie wszystko i ubezpieczyciel stanie na glowie zeby cie uratowac/wyleczyc w razie czegos ciezkiego? :) Przypadkow pozostawiania na lodzie przez ubezpieczycieli jest cale multum ale dalej znajduja sie ludzie ktorzy mysla ze w ich przypadku tak sie nie stanie.
Prywatne ubezpieczenia jakie sa to moga pomoc na katar, czy jakas inna dochodowa pie**olke, za ktora i tak teraz placi panstwo. Sprawdz sobie ile kosztuje chemia, przeszczep narzadu, czy inna skomplikowana operacja, nie wspominajac o rekonwalescencji. Dam ci prosty przyklad: placisz np 500zl ubezpieczenia, tj 6 tys rocznie, bylejaka ciezka choroba, wypadek i pozniejsze leczenie, nierzadko do konca zycia prochy etc, koszta pojda w setki tys, a nierzadko spokojnie przekrocza banke. I myslisz ze naprawde ktos kiwnie palcem dla szaraka placacego kilkaset zlotych, czy go po prosty kopnie w dupe bo sie nie bedzie oplacalo. Kolesi tam na gorze nie bedzie obchodzila liczba wyleczonych tylko rosnace slupki. I tak bedzie w kazdej firmi bo tylko takie sie utrzymaja.


kemcia napisał/a:

@up
Tracisz pracę? W raju podatkowym to mniejszy problem.



a w raju gdzie bedzie 20 kandydatow na kazda robote to tez pewnie nie problem? :roll: rosnace bezrobocie to niestety naturalna rzecz przy tendencji do maksymalnej automatyzacji i upraszczaniu procesow technologicznych. pracy bedzie tylko mniej a nie wiecej. ale zapomnialem, przeciez jest uniwersalna rada: zaloz sobie firme, a najlepiej odrazu korporacje





Zarammoth

2013-11-22, 23:34
JKM nie daje sobie nigdy zrobić lewatywy,
na skrzyżowaniach skręca tylko w prawo,
jego ubrań nie da się wywinąć na lewą stronę,
obie ręce ma prawe,
nie wstaje lewą nogą,
ulubiony polski piłkarz wg. niego to PRAWandowski,
nie wierzy w lewitację,
w samochodzie używa PRAwarka itd. :D

CNN

2013-11-22, 23:34
Korwin to marzyciel, wręcz ideolog żyjący własną stworzoną bajką. Zachwycacie się nim jak kiedyś hamburgery Obamą, teraz k***a gryzą palce. No niestety on nie jest politykiem tylko bajkopisarzem...

ulifont

2013-11-22, 23:34
slig01 i inni podobnie myślący nie ma co wyrażać swojej opinii tu pełno ślepo idących fanatyków korwina, a kto go nie popiera ten lewak,może pisać czarno na białym ,że ch*ja by zrobił , a jakby naprawdę mu sie udało to taki system by z pewnością upadł.No ale internetowa ciemnota i dzieciarnia będzie sie jarać korwinem, legalizacją i innymi pierdołami.

mare30ks

2013-11-22, 23:36
Zarammoth wlasnie mialem to wkleic :)