18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Korwin-Mikke

lukaszosz • 2013-11-22, 20:58
Podobno Korwin-Mikke zaszył sobie lewą kieszeń w garniturze, bo była zbyt lewacka.
:idzwch*j:

yoyoyo

2013-11-22, 23:56
Z Korwinem można się zgadzać lub nie, ale jednego jestem pewien - na 100% zaszłaby zmiana w naszym kraju. Jeśli jego program wypaliłby, żylibyśmy dostatnie. Jeśli zaś pogrążyłby nasz kraj, szybko znalazłby się ktoś, kto wprowadziłby tak długo wyczekiwane rozsądne reformy. Tak czy siak, zagłosuję na niego w kolejnych wyborach.

jejabig

2013-11-22, 23:59
A w ogóle potraficie podać jakiekolwiek logiczne argumenty przeciwko wolnorynkowej gospodarce? :roll:
Prawda jest taka, że, dzięki Bogu, ekonomia jest nauką opisującą rynki, gospodarki i społeczeństwa na modelach matematyczno-empirycznych, więc można dowieść swojej racji bardzo łatwo DOWODZĄC jej jednoznacznie. I, na Wasze lewackie/narodowo-socjalistyczne/syfiarskie nieszczęście - wolny rynek i liberalizm gospodarczy są niepodważalnie najskuteczniejszym systemem gospodarczym. Zresztą, dlaczego miałoby tak nie być, logika wręcz zmusza do przyjmowania tego na pewnik.
Hayek, Mises? Mówi to coś...?

Ja naprawdę nie wiem, jak można być zwolennikiem interwencjonizmu inaczej, niż poprzez głupotę.

PS. I skończcie z tymi gimbusiarskimi oskarżeniami - elektorat UPRu miał średnią IQ rażąco wyższą niż jakakolwiek inna partia... Ale nie - gimbaza to KNP i wszyscy wolnorynkowcy :P

max666

2013-11-23, 00:00
wypie**alac z tym korwinem 3% poparcia czy ile on tam ma
wybor dokonujcie pomiedzy po a pis , i wtedy bedzie jedna partia rzadzaca a nie koalicje

pi73rmaster

2013-11-23, 00:01
Cytat:

naprawde wiezysz ze duze firmy obniza ci ceny zebys mial lepiej? :)
wiem ze o naiwniaka w dzisiejszych czasach nie trudno ale bez przesady :) niewiem jak milosnicy wolnego rynku godza ogien z woda, z jednej strony wyznaja zasade ze idea wolnego rybku jest to ze ktos chce jak najwiecej zarabiac (i nie mozna mu w tym przeszkadzac bo to socjalizm)a z drugiej wieza, ze w tymze samym wolnym rynku ktos kto bedzie chcial duzo zarabiac bedzie obnizal ceny majac stanowisko monopolisty. bo z czasem (krotkim) tak sie stanie, ze na rynkach pozostanie kilka silnych firm i one beda dyktowaly ceny w dupie majac czy cos jest tanie


Monopolista na typowym rynku usług utrzymujący niebotyczne ceny? Pośmiane :D
Akurat idee Korwina zrozumie każdy mający podstawowe pojęcie o ekonomii. Jego przeciwnicy tak jak tutaj sadole nie mają póki co żadnym logicznych argumentów przeciwko Korwinowi(nie zgadzam się do końca ze wszystkimi postulatami, ale powiedzmy sobie szczerze, KNP jako jedyna oferuje normalne państwo).

mare30ks

2013-11-23, 00:09
pi73rmaster, czy wogole rozumiesz co to znaczy monopolista? :roll:
ja pie**ole jak mozna byc takim naiwniakiem i myslec ze jak ktos moze cie wydoic z wiekszej kasy to tego nie zrobi mimoze jego jedynym celem jest zarabiac jak najwiecej

jejabig, dostales kilka na 1 stronie, nie starczy? szkoda ze widzisz wszystko w czarno bialych barwach, jakbys troche ruszyl mozgownica to moze byc nieco zmadrzal poki jeszcze masz czas.
kto tez "sondaz"zlecil? KNP? :) jak to takie "mozgowce" to ciekawe czemu ciagle pelnia role salonowych maskotek. a bo pewnie lewaki z po falszuja wybory i nie pozwalaja uratowac swiata.

Zarammoth

2013-11-23, 00:15
@mare30ks: Nic nie wklejałem, na szybko sam wymyśliłem.

dnr

2013-11-23, 00:16
mare30ks, a państwo mnie uratuje jak będę chory? Hahaha, poczekam sobie za pijaczkami kilka miesięcy na badanie, rak czy inne ch*jstwo się rozwinie. Potem poczekam na operację itp.. i ch*j mi w dupę na koniec. Dzięki, wolę system gdzie sam sobie wybierasz pakiet usług za jaki płacisz. Może i głupi nieodpowiedzialni ludzie by na tym stracili, ale teraz tracą mądrzy i odpowiedzialni, to chyba k***a gorzej??

Twoje argumenty nie mają sensu, taa, państwo się mną zaopiekuje z dobroci serca a zły ubezpieczyciel wyr*cha, bo to brzuchaty kapitalista z cygarem... Właśnie jest odwrotnie, z firmą mam umowę i mnie mają leczyć, a jak nie to wytaczam proces, który bym wygrał w normalnym państwie, może nie w Polszy ale to też trzeba zmienić. Za to właśnie państwo ma mnie w dupie, i tak płacę składki, co im za różnica czy poczekam tydzień czy rok na badanie, kasa leci czy się stoi czy się leży.

mare30ks

2013-11-23, 00:21
dnr, obecny stan w jakim sie znajduje sluzba zdrowia to zwykla patologia, ktora zapoczatkowalo aws i ktore doskonale rozwinela sie za czasu ostatnich rzadow. nie pisalem nigdzie ze ten burdel jaki panuje jest ach i och. tworcow tej reformy, podobnie jak i 3 innych wprowadzonych przez smieci z uw i awsu nalezaloby powywieszac.
pakiet uslug jaki by objal prawie wszystk, tak zebys mogl spac spokojnie kosztowalby tyle ze musialbys oddawac calosc albo wiecej niz zarobisz zeby sie ubezpieczycielowi oplacilo.
chcesz wygrac proces z korporacja obracajaca miliardami? niezly kawal na poczatek wekendu 8-)

Zarammoth, a to sorka bo podobne juz kiedys slyszalem

Ol...........up

2013-11-23, 00:22
Dług publiczny rośnie z szybkością 10 tys. zł na sekunde. Ale idioci nadal będą pie**olić, że jest dobrze i to Korwin gada głupoty. Nie ważne, że kiedyś jako jedyny polityk postulował o wprowadzenie zakazu zadłużania państwa.

mare30ks mam pytanie. Dlaczego nie ma pensji minimalnej dla programistów, a każdy z nich zarabia około kilku tysięcy? Przecież te firmy mogłyby im dawać pensje minimalną, a z jakiegoś "dziwnego" powodu tego nie robią. Niech twoja socjalistyczna główka pomyśli nad tym i mi odpowie.

kapelan_szturmowy

2013-11-23, 00:24
mare30ks napisał/a:


A ile placisz tego prywatnego ubezpieczenia? I naprawde myslisz, ze obejmie wszystko i ubezpieczyciel stanie na glowie zeby cie uratowac/wyleczyc w razie czegos ciezkiego? :)

Wydaje mi się że i tak zrobi więcej niż ZUS.
mare30ks napisał/a:

Przypadkow pozostawiania na lodzie przez ubezpieczycieli jest cale multum

Tak, nasz główny, obowiązkowy ubezpieczyciel, ZUS, zostawia na lodzie wszystkich jak leci. Bez koperty albo opłaty w rejstracji, powiedzą Ci że najbliższy wolny termin do głupiego ortopedy jest za pięć lat.
mare30ks napisał/a:

Prywatne ubezpieczenia jakie sa to moga pomoc na katar, czy jakas inna dochodowa pie**olke, za ktora i tak teraz placi panstwo.

Nie, to nie państwo płaci. To płacimy MY, z ZUSu i pochodnych podatków.
mare30ks napisał/a:

Sprawdz sobie ile kosztuje chemia, przeszczep narzadu, czy inna skomplikowana operacja, nie wspominajac o rekonwalescencji.

I tak zawsze rodzina zbiera na to bo albo zabieg jest nierefundowany, albo kopertę dla lekarza trzeba szykować.
mare30ks napisał/a:

Dam ci prosty przyklad: placisz np 500zl ubezpieczenia, tj 6 tys rocznie, bylejaka ciezka choroba, wypadek i pozniejsze leczenie, nierzadko do konca zycia prochy etc, koszta pojda w setki tys, a nierzadko spokojnie przekrocza banke. I myslisz ze naprawde ktos kiwnie palcem dla szaraka placacego kilkaset zlotych, czy go po prosty kopnie w dupe bo sie nie bedzie oplacalo.


ZUSu płacę ponad 1200 czyli 14000 rocznie, a i tak wszystko nawet te Twoje wspomniane "prochy" trzeba samemu załatwiać, o późniejszych zabiegach specjalistycznych to wogóle zapomnij bo wyzdrowiejesz zanim się doczekasz w kolejce, a jak już Ci zafundują rehabilitację po wypadku to lepiej jej wogóle nie przechodzić.

Bartors

2013-11-23, 00:44
mare30ks, P. Ford, mówi Ci to coś? Wiesz jak on traktował swoich pracowników w porównaniu do reszty? A wiesz dlaczego? Nie, to rusz swoją główką i pomyśl. I poczytaj trochę o ekonomii, na początek poleciłbym Bastiata, proste piękne i nawet socjalista powinien zrozumieć.

mare30ks

2013-11-23, 00:48
wciaz nie wiem czemu jako przeciwwage do kapitalitycznej sluzby zdrowia nastawiona na zysk podajecie polska. pomijajac wspomniana wczesniej jej patologicznosc to dziala ona prawie jak wasza wymarzona wolnorynkowa-bez walizki siana nie podchodz. tutaj to was kluje, ale w waszym wymazonym systemie piejecie nad genialnoscia jej funkcjonowania.
wciaz nie wiem jak chcecie jakimis smiesznymi skladkami po kilkaset zl miesiecznie oplacic operacje i dalsze leczenie kosztujace setki tysiecy :roll:
fiattt, nie przesadzaj, jak lezysz w szpitalu po operacji to nikt ci nie kaze placic za prochy kosztujace gruba kase, po wyjsciu to co innego, nikt cie tez nie odlaczy od aparatury. ale przeciez w idealnym panstwie korwina prochy beda tansze niz piasek i nikt nie bedzie odlaczal ludzi ktorym sie skonczy limit ubezpieczenia, dobry ubezpieczyciel z wlasnej kieszeni dolozy, i jeszcze bedzie na sile wpychal do dzioba prochy zeby sie bronboze klient nie przekrecil. napewno.

Bartors, ford ledwo przezyl ostatnie wolnorynkowe trzesienie ziemi, gdyby nie pomog rzadu poszedlby w p*zdu.
a jak zapie**alaja ludzie w innych fabrykach w krajach gdzie panuje ukochany wolny rynek?
chybaze twoim mazeniem jest zapie**alac przy tasmie po 14 godzin na dobe za $ starczajaca na kupno roweru i wynajecie apartamentu 20m dla kilkuosobowej rodziny. wszystko po to zeby waska grupa wlascicieli zastanawiala sie gdzie ulokowac kolejne miliardy

Ol...........up

2013-11-23, 00:50
@mare30ks, dlaczego sądzisz, ze pensje ludzi będą niskie. Zapytam jeszcze raz bo nie odpowiedziałeś. Dlaczego pomimo iż nie ma pensji minimalnej dla programistów, firmy dają im kilkutysięczne pensje?

dnr

2013-11-23, 00:52
mare30ks, nie rozumiesz chyba na czym polega składka. Aż trudno mi odpowiedzieć na tak głupi argument, że kilkaset zł składki nie opłaci operacji. Gdyby to tak działało, to nie płaciłoby się składek tylko ciułało, co jest złe, ale ty nie widzisz różnicy. Firma działa w taki oto sposób: większość ludzi nie przechodzi bardzo poważnej drogiej choroby. Na nich firma zarabia z nawiązką, i może opłacić te drogie operacje. k***a, prościej już chyba nie można. To że za kilkaset zł składki firma mi opłaci operację za milion to nie znaczy że firma straciła i jej się nie opłaca, bo tysiąc innych klientów nie miało tej choroby i z nich jest zysk.
Gdzie różnica między tym a państwową służbą? Jest konkurencja na rynku, różne pakiety i brak przymusu.

mare30ks

2013-11-23, 00:59
@Vebb Juz odpowiadam. nie rozdwoje sie
Poniekad na 1 czesc pytania odpowiedzialem, ale widze ze nie czytales albo nie zrozumiales. Zreszta na 2 czesc tez zostala udzielona odpowiedz, ale nie przeze mnie, ale tez nie doczytales. Chociazby dlatego, ze prograimsta podobnie jak kazda inna profesja wymagajaca konkretnej wiedzy ( tak wiem kazdy korwinista po studiach automatycznie staje sie wybitnym specjalista od wszystkiego i jego to nie dotyczy) i nie da sie ukryc inteligencji. poki co jest ich jeszcze dosc malo i moga sie jakotako cenic, ale zdajesz sobie sprawe co by bylo jakby nagle na rynek poszlo kolejne kilka milionow programistow?
Pozatym sa informatycy zarabiajacy 2tys jak i 5 czy 10 i wiecej. Minimalnej nie ma, ale duzo zalezy od umiejetnosci, lokalizacji i nieco od szczescia.
NIESTETY ale swiat nie moze skladac sie z samych programistow, lekarzy, architektow. Wiec nie podawaj za standardowy przyklad wysokich pensji waskich dziedzin zatrudnienia. Niewiem skad przekonanie ze nagle kazdy z milosnikow korwina po ukonczeniu studiow zaraz stanie sie polbogiem. Ale macie jeszcze kilka lat na pooszukiwanie sie ;)


@dnr - dalej uparcie twierdzisz, wbrew faktom i wbrew glownym zalozenio swojego wymarzonego ustroju, ze ubezpieczyciel jest zainteresowany wydawaniem grubej kasy i nie bedzie szukal okazji zeby zrzucic z siebie obowiazek bulenia kasy
To że za kilkaset zł składki firma ci opłaci operację za milion to DLA NICH znaczy że firma straciła. poczytaj, poszukaj o ludziach na ktorcyh ubezpieczyciel sie wypial mimo placenia skladek. nie musisz poswiecac na to calego zycia, znajdziesz szybko. i to nie jest odstepstwo a norma.