18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Korwin-Mikke

lukaszosz • 2013-11-22, 20:58
Podobno Korwin-Mikke zaszył sobie lewą kieszeń w garniturze, bo była zbyt lewacka.
:idzwch*j:

Ol...........up

2013-11-23, 01:07
No właśnie sam przyznałeś, że pensja zależy od UMIEJĘTNOŚCI. Dlatego jeżeli państwo wprowadza płacę minimalną to wzrasta bezrobocie bo ci najgorsi są wyrzucani na zbity pysk.

Poza tym, w szarej strefie nie ma bezrobocia. Jest to dowód na to, że praca jest tylko ta nieopodatkowana.

dnr

2013-11-23, 01:09
może sobie szukać, takie jego prawo, a moje prawo bronić się w sądzie. W USA prywatne ubezpieczenia jakoś doskonale działały dopóki najgorszy prezydent Obama nie zaczął się babrać. I jakoś ludzie masowo nie umierali, może cierpieli debile co woleli wydać na wóde i dragi zamiast zdrowia, ale ch*j mnie oni obchodzą.
Nie powiesz chyba, że wolałbyś być leczony u nas za państwowe niż w USA?

Tak, są na pewno przypadki, że ludzie zostali wyr*chani przez ubezpieczyciela. Ale ile ludzi umarło, bo czekali przez pół roku na badania państwowe za pijaczkami i menelami? Każdy system ma jakąś wadę, zawsze znajdziesz kilka takich przypadków. Ja wolę system, gdzie przynajmniej mam jakiś wybór i mogę się bronić. A jakie ludzie dostają w cywilizowanych krajach odszkodowania od firm to już nie wspomnisz...

mare30ks

2013-11-23, 01:13
Vebb napisał/a:

No właśnie sam przyznałeś, że pensja zależy od UMIEJĘTNOŚCI.


Miedzy innymi od umiejetnosci,ale takze od lokalizacji, szczescia. Nie wyrywaj moich slow z kontekstu. Najbardziej zalezy od sytuacji na rynku. Kazdego czlowieka mozna zastapic kims tanszym, kto nie zrobi czegos np w pol dnia, ale w dzien, ale zarobi polowe tego. I jakmyslisz kto zostanie w takim przypadku zatrudniony?

dnr, tylko ciekawe czemu prywatne kliniki na grube operacje wypie**alaja ludzi do panstwowych szpitali :roll:
nie wydaje mi sie zeby przed obama tamtejsza sluzba zdrowia dzialala "doskonale"

Ol...........up

2013-11-23, 01:19
No i co z tego, że firma zatrudnia kogoś kto wykonuje robotę za pół darmo? Tracą na tym jedynie nieroby.

dnr

2013-11-23, 01:23
Gdzie ich wypie**alają do państwowych? W Polsce gdzie jest przymus bulenia na NFZ, więc większości ludzi nie stać na prywatne kliniki, przez co są one mniejsze i mają węższy zakres usług? Super argument...

mare30ks

2013-11-23, 01:23
Vebb napisał/a:

No i co z tego, że firma zatrudnia kogoś kto wykonuje robotę za pół darmo? Tracą na tym jedynie nieroby.


:homer:

Ol...........up

2013-11-23, 01:26
To jest bolesna prawda.

rolerek

2013-11-23, 02:28
Ja tylko powiem, że kiedyś Marksiści, Trockiści i Leniniści byli równie zażarci w idealizowaniu swoich poglądów jak dzisiaj Korwiniści :)

Recepty na wszystko mieli równie błyskotliwe, oczywiście w inną stronę ideologicznie patrząc ale co do zasady to niemal lustrzane odbicie ;)

Kto za młodu Korwinistą nie był... ;)

DuckDodgers

2013-11-23, 08:16
rolerek napisał/a:

Ja tylko powiem, że kiedyś Marksiści, Trockiści i Leniniści byli równie zażarci w idealizowaniu swoich poglądów jak dzisiaj Korwiniści :)



Tylko Ci pierwsi mieli wpływ na ówczesna rzeczywistość a Korwinowi bliżej do Kononowicza niż Marksa :) Niestety elektorat do którego Korwin trafia nie ma jeszcze praw wyborczych więc lipa :D

ellsworth

2013-11-23, 09:58
kemcia napisał/a:

@up
Tak tak to wszystko jest za darmo. Wujek donald z własnej kieszeni odpalił. Szkoda tylko że to są moje pieniądze.


Nie, nie za darmo. Jest opłacane solidarnie z kieszeni wszystkich członków społeczności. Na tym polega życie w społeczeństwie. Społeczność dba o siebie nawzajem i pomaga sobie trudnych sytuacjach. Poziom pomocy jest tym większy im większy jest poziom rozwoju społeczności.

Najlepszym przykładem, na to jak fatalnie działa prywatna służba zdrowia jest USA. Każdego roku około miliona osób bankrutuje tam z powodów zdrowotnych i teraz uwaga, znaczna większość spośród tych osób to osoby ubezpieczone. Dlaczego? Ano dlatego, że gdzie chodzi o kasę tam zaraz pojawiają się prawnicy. Nie jest tak że zapłacisz 500zł za miesiąc i masz opiekę medyczną. Masz za to tylko podstawowy zakres, który po przestudiowaniu wszystkich kruczków, wyjątków, odstępstw i innych prawniczych bzdet nie pokrywa prawie niczego. Jak chcesz mieć opiekę medyczną, o jakiej większość zwolenników prywatnej służby zdrowia myśli ze dostaje, to musisz wykupić pakiet super extra max platinum 15 poziomu, który kosztuje już nie 500 a 5000zł przykładowo. I dlatego właśnie większość bankrutów medycznych za oceanem to osoby ubezpieczone.

mare30ks

2013-11-23, 11:11
ellsworth, ale tutejszym madralom nie przetlumaczysz, rodzice im kupili pakiet w luxmedzie za 200zl a ci mysla, ze obejmuje wszystko. bo przeciez firmy ubezpieczeniowe sluza do leczenia chorych a nie zarabiana kasy

NarevKenoki

2013-11-23, 11:18
kochani prawicowcy - pie**olicie.

korwin nie ma pomysłu dla państwo dla każdego - ma pomysł na państwo dla swoich, tak jak każdy dzisiejszy polityk - bo tak samo jak wszyscy, jest on wyznacznikiem epoki komuny w Polsce - i nie ma znaczenia, czy stał po stronie lewych, czy prawych. jedyny sposób, żeby w tym kraju do czegoś dojść, to zacząć surowo karać post-komunalną chołotę za wybryki, które normalnie odchodzą. skłamał w zaświadczeniu majątkowym? nie odsuwamy od władzy - wyp***zielamy na zbity pysk i tyle. potrącił kogoś jadąc po pijaku? wyp***zielamy, i do tego proces za jazde po pijaku i potrącenie. koniec z immunitetami poselskimi, prokuratorskimi i innymi - każdy ma być równy, niezaleznie od zajmowanego stanowiska. do tego jeszcze zmiana prawa, żeby procesy były bardziej uczcicwe - bo to, co odchodzi dzisiaj w polskim sądownictwie to paranoja. na dodatek jeszcze propozycja ode mnie - większa kontrola rządu przez ludzi - każda inicjatywa obywatelska, która przekroczy konkretną ilość głosów MUSI być brana pod uwagę - nie to, co teraz, gdzie pomimo miliona podpisów ustawa o szkolnictwie poszła do kosza. do tego zmiana systemu partyjnego i wyborczego - 1. więcej szans dla młodych, a nie, że dopóki nie skończy 35 lat nie ma prawa do niczego i 2. każdy obywatel głosuje na człowieka, nie na partie.

i nie chodzi o lewaków i prawaków, bo w tych czasach w polsce każdy myśli o własnej dupie, i obydwie strony są praktycznie takie same - to nadal gówno, niezależnie, czy oglądasz je z prawej, czy z lewej strony.

korinogaro

2013-11-23, 11:29
Czego się tak spinacie? Przecież i tak nie przekonacie jedni drugich bo jedna strona żyje w bajce (NFZ mnie wyleczy "za darmo" nie ważne że zachorowałem dzisiaj a zaczną mnie leczyć za dekadę jak już będę umierał) a druga przyjmuje do wiadomości że ponosi się konsekwencje swoich działań (nie ubezpieczenie się) albo że świat nie jest i nie będzie idealny i prywatne ubezpieczenie wszystkiego ci nie pokryje (chociaż przed projektem ObamaCare składka 175 dolarów miesięcznie opłacała wszystkie koszty leczenia do 6k miesięcznie, wszystko czyli badania i leki bez limitu czasowego).

A Koriwn, Korwin to bardziej propagator idei, ktoś kto próbuje pokazać że można inaczej niż jest teraz.

PS. USA są dobrym przykładem bo tam psują wszystko na potęgę ostatnio więc dam jeszcze jeden przykład. Od kiedy państwo zaczęło gwarantować kredyty studenckie (czyli każdy chętny kredyt dostaje) koszt studiowania wzrósł sześciokrotnie.
PS2. Jak to jest, że jak szedłem z kotem do weterynarza to kolejek praktycznie niet. Prześwietlenie za 50 złotych. Zwykła wizyta za 20 złotych. Operacje do 200 złotych itd. No i zawsze najdroższą częścią były leki które w większości są takie same jak dla ludzi. A przecież taki weterynarz musi znać choroby i objawy u wielu gatunków zwierząt (domowych czy gospodarczych) które fizjonomią się między sobą różnią znacznie.
PS3. Jak to jest, że prywatna klinika obniżyła (a i tak pracuje na zysku z operacji) koszt usunięcia zaćmy (bodajże zaćmy bo nie pamiętam dokładnie) do 1800pln i została oskarżona przez lekarzy głównie ze szpitali państwowych że to nieetyczne i niekoleżeńskie bo stawka wyliczona przez NFZ to 2600? Skoro szpitale państwowe dostają sprzęt nie za swoje pieniądze, opłacają lokale, pensje itd. nie za swoje (bo wszystko z podatków) to powinny robić operacje po kosztach a widać że tego nie robią.

mare30ks

2013-11-23, 11:36
dnr napisał/a:

mare30ks, nie rozumiesz chyba na czym polega składka. Aż trudno mi odpowiedzieć na tak głupi argument, że kilkaset zł składki nie opłaci operacji. Gdyby to tak działało, to nie płaciłoby się składek tylko ciułało, co jest złe, ale ty nie widzisz różnicy. Firma działa w taki oto sposób: większość ludzi nie przechodzi bardzo poważnej drogiej choroby. Na nich firma zarabia z nawiązką, i może opłacić te drogie operacje.



Zajebisty przyklad hipokryzji i odwracania kota ogonem. Opisales jak dziala publiczna sluzba zdrowia. I za to ja wysmiewasz, ale jednoczesnie piejesz z zachwytu nad prywatna ktora dziala w taki sam sposob z ta roznica, ze jest nastawiona na zarabianie a nie leczenie.

!Timon

2013-11-23, 11:37
mare30ks napisał/a:


:homer:
napewno te juz istniejace korpo pozwola zeby u boku rosla im konkurencja, a na rynku na ktorym obowiazuje zasada kto ma wiecej siana ten ma wladza ktos bedzie sie przejmowal przegranym.


Teraz robią to samo. I wiesz jak się bronią? Przez lobbowanie za ustawami OGRANICZAJĄCYMI wolny rynek i działanie konkurencji. Zabierz im tę broń i zostają im takie mechanizmy jak konkurowanie ceną, dostępnością czy wykupywanie konkurencji.
W najgorszym wypadku wrócimy do punktu wyjścia bo obecny stan na rynku jest POWODOWANY przez korporacje.

mare30ks napisał/a:


bo ty napewno kupisz sobie wyj***ne ubezpieczenie ktore pozwoli na leczenie wszystkich chorob a firmy ubezpieczeniowe beda dbaly o ciebie jak o jajko. i te firmy ubezpieczeniowe napewno nie beda szukaly haczykow zeby odmowic leczenia bo przeciez im wcale nie zalezy na zysku, przeciez jestes ich najdrozszym klientem i placac te 200-300zl miesiecznie firmy z checia zrefunduja operacje i terapie za 300-500tys ;)


Dzisiaj NFZ robi DOKŁADNIE TO SAMO ale nawet jak wyjebie cię w dupę i odmówi leczenia to i tak MUSISZ j***ć na nich składki. I to jest w ogóle przekomiczna sytuacje :)
Matka [pracująca!] koleżanki jest chora na raka, żeby sprawdzić czy ma przerzuty dostała termin na MR za pół roku. Poszła prywatnie i wydała ze swojej kieszeni [w końcu chce żyć] ale i tak MUSI JEBAĆ SKŁADKI NA NFZ. :D Jesteś KRETYNEM jeśli podoba ci się taki system.

mare30ks napisał/a:


naprawde wiezysz ze duze firmy obniza ci ceny zebys mial lepiej? :)
wiem ze o naiwniaka w dzisiejszych czasach nie trudno ale bez przesady :) niewiem jak milosnicy wolnego rynku godza ogien z woda, z jednej strony wyznaja zasade ze idea wolnego rybku jest to ze ktos chce jak najwiecej zarabiac (i nie mozna mu w tym przeszkadzac bo to socjalizm)a z drugiej wieza, ze w tymze samym wolnym rynku ktos kto bedzie chcial duzo zarabiac bedzie obnizal ceny majac stanowisko monopolisty. bo z czasem (krotkim) tak sie stanie, ze na rynkach pozostanie kilka silnych firm i one beda dyktowaly ceny w dupie majac czy cos jest tanie



Na WOLNYM rynku nigdy nie powstanie monopolista. Nie ma do tego takich mechanizmów. Nawet Microsoft wbrew propagandzie NIGDY nie był monopolistą bo zawsze mogłeś kupić sobie Apple'a albo zainstalować linuksa.
Monopol to masz spirytusowy bo ani nie możesz pędzić bimbru w domu [linuksa] ani twój sąsiad nie może otworzyć gorzelni [Apple] bez zgody państwa.

mare30ks napisał/a:


rajem podatkowym to my juz jestesmy, a te mnostwo firm ktore u nas ma swoje siedziby, ktore sprowadzily nasz kraj do roli murzyna europy, osiagajac setki milionow dolarow zyskow transferowanych za granice do macierzystych koncernow nie placa tutaj prawie nic.
ale to ze ludziom placa 1/4 tego co pracownikom na zachodzie to oczywiscie wina rozpasanego socjalu. hoho mamy go tyle ze szwedzi nam zazdroszcza.



Bo w Polsce jest zbyt mała konkurencja a Polacy zbyt dużo płacą w podatkach żeby otwierać swoją działalność i się rozwijać. Dzisiaj nie dasz rady oszczędzić - musisz brać kredyt a jak jest ze spłatami kredytów każdy wie.

mare30ks napisał/a:

juz widze kolesiow nie majacych co robic z sianem ktorzy nadwyzki przeznaczaja na biednych :-) tak jak sie teraz dzieje jak widac :)



Stare szpitale w Łodzi pobudowali fabrykanci dla swoich pracowników. Więc tak - przeznaczaliby. Inny przykład czyli
Andrew Carnegie:
Cytat:


Gdy w roku 1901 Carnegie zdecydował się przejść na emeryturę uważany był powszechnie za największego bogacza na świecie. Jego majątek obliczano na ponad 500 milionów dolarów. (...)
W wydanym w roku 1889 eseju zat. "Wealth" przedstawił swój zamysł użycia nadwyżek fortuny na cele społeczne.

Carnegie uważał, że praca uszlachetnia. Twierdził nadto, że ludzie bogaci powinni oddawać nadwyżki swych fortun na cele społeczne. Mawiał, że "człowiek, który umiera bogaty, umiera zhańbiony”. Był przeciwnikiem dobroczynności; uznawał, że pomóc innym można tylko poprzez ułatwianie zdobywania wiedzy. W rezultacie, na różne cele, wydał ponad 350 milionów dolarów. M.in. pieniądze te zostały spożytkowane na założenie około 2 500 bibliotek publicznych na całym świecie Carnegie libraries. Sfinansował również budowę słynnej dzisiaj sali koncertowej w Nowym Jorku - Carnegie Hall. Istniejący obecnie Carnegie Mellon University w Pittsburghu powstał na bazie kompleksu szkół technicznych założonych przez niego. Instytut Carnegie'go w Waszyngtonie powstał za jego pieniądze w celu poszerzania wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych i fizyki.

Komisja Carnegie Hero Fund przyznaje nagrody za męstwo; fundacja jego imienia zapewnia dodatki emerytalne nauczycielom akademickim; organizacja Endowment for International Peace walczy o pokój na całym świecie, a Carnegie Corporation of New York zapewnia fundusze na badania z zakresu pedagogiki w tym mieście.


Nie mierz ludzi swoją miarą bo może z ciebie jest taki kawał ch*ja co nie pomógłby bliźniemu w potrzebie gdyby mógł ale wielu ludzi by to robiło.