18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Korwin-Mikke

lukaszosz • 2013-11-22, 20:58
Podobno Korwin-Mikke zaszył sobie lewą kieszeń w garniturze, bo była zbyt lewacka.
:idzwch*j:

ulifont

2013-12-17, 03:55
nie sądze by ktokolwiek ślepo piszący o korwinie byłby w stanie obiektywnie przedyskutować wszystkie argumenty przeciwko jego idolowi, gimnazjalne przepychanki,wyzwiska,nawiązania do lewactwa tak w zasadzie są bardziej adekwatne do zwolenników mikke. Nie znam dorosłej, zaznaczam dorosłej osoby, która by go popierała, z resztą widać to od ponad 20 lat we wszelkich referendach i tu nie ma co zwalać na lewicową propagandę. Było SLD, było mające się za prawicowe PIS, teraz jest PO i gdzie Ci ludzie zdesperowani pchający się do urn i masowo go popierający?

Radeg

2013-12-17, 12:57
ulifont napisał/a:

nie sądze by ktokolwiek ślepo piszący o korwinie byłby w stanie obiektywnie przedyskutować wszystkie argumenty przeciwko jego idolowi, gimnazjalne przepychanki,wyzwiska,nawiązania do lewactwa tak w zasadzie są bardziej adekwatne do zwolenników mikke. Nie znam dorosłej, zaznaczam dorosłej osoby, która by go popierała, z resztą widać to od ponad 20 lat we wszelkich referendach i tu nie ma co zwalać na lewicową propagandę. Było SLD, było mające się za prawicowe PIS, teraz jest PO i gdzie Ci ludzie zdesperowani pchający się do urn i masowo go popierający?



No popatrz, a ja znam wielu dorosłych, którzy głosują na KNP. Wiadomo, że z maniakiem się nie da rozmawiać, ale skoro na normalnych zwolenników KNP jeszcze nie trafiłeś to zmień środowisko.

ulifont

2013-12-18, 10:55
Narzekacie na prywatyzacje? Za jego rządów rozchulała by się na niespotykaną dotąd skalę, zwolennik monarchów i już rośnie wskaźnik powinowactw i warcholstwa, brak obowiązku szkolnictwa? Legiony analfabetów w każdej bramie,gdyż ludziom z marginesu nie będzie sie chciało ich posyłać do szkół, prywatna służba zdrowia? Jasne, ale i tak Ci bogatsi będą pierwszymi, a biednialbo odstaną niebezpiecznej jakości usługę, bądź nie zdążom się załapać, sama legalizacja byłaby gwoździem do trumny. I pamietaj mi nie chodzi o osoby w przedziale wiekowym 18-25 lat ale o tych co im troche bliżej do emerytury, a oni raczej troche doswiadczenia w życiu mieli i potrafią trzeźwo przekalkulować tak absurdalne reformy przez niego proponowane.To co wymieniłym to zaledwie mały procent głupot zaprowadzających większy chaos

zdążą miało być i dostaną a nie odstaną

Radeg

2013-12-18, 19:07
ulifont napisał/a:

Za jego rządów rozchulała by się na niespotykaną dotąd skalę



Co złego w prywatyzacji? Będą otwarte i jawne przetargi, kto da więcej, kupi.

ulifont napisał/a:

zwolennik monarchów i już rośnie wskaźnik powinowactw i warcholstwa



co

ulifont napisał/a:

brak obowiązku szkolnictwa? Legiony analfabetów w każdej bramie,gdyż ludziom z marginesu nie będzie sie chciało ich posyłać do szkół



Spójrz na to szerzej. Po pierwsze dlaczego ktoś jest marginesem i co sprawia, że nim jest. Może to, że nie musi pracować (bo dostaje zasiłek), albo nie może (bo jest takie porąbane prawo, które stawia bariery niemożliwe do rozpoczęcia pracy dla prostego człowieka, wysokie podatki, ZUS, prawa pracownika, które zwiększają bezrobocie, czy wymagania dotyczące zawodu). JKM chce zdjąć obie bariery, czyli usunąć zasiłki, zbędne ustawy, zminimalizować prawo i dać możliwość pracy każdemu, kto chce pracować. Dzięki temu margines się zmniejszy. Dzięki temu rodzic, który ma świadomość, że na państwo w przypadku emerytury nie może liczyć (teraz liczy, więc ma gdzieś, co zrobi z pieniędzmi), ma dwie opcje, albo narobić dzieci, albo bogacić się, by odłożyć na starość. Jest też opcja by nic nie robić, ale wtedy będzie co najwyżej żebrać na starość pod kościołem. Rodzic, który wie, że jego dzieci będą musiały go utrzymać, MUSI je dobrze wychować, MUSI dać im edukację, MUSI je przygotować do życia, chociażby dlatego żeby samemu później przetrwać. Ceny edukacji w przypadku wolnej konkurencji szkół będą niskie, a portfele społeczeństwa, dzięki niskim podatkom, grubsze. Jeśli ktoś jest skończonym plebsem, który naprawdę będzie miał głęboko los swój, dzieci to trudno, ich problem, ale to będzie sprawa marginalna, dotycząca promila społeczeństwa.

ulifont napisał/a:

prywatna służba zdrowia? Jasne, ale i tak Ci bogatsi będą pierwszymi, a biednialbo odstaną niebezpiecznej jakości usługę, bądź nie zdążom się załapać, sama legalizacja byłaby gwoździem do trumny.



Ale o czym Ty gadasz? To tak jak by powiedzieć, że lek na gardło musi produkować państwo, bo w przeciwnym razie wykupią go bogaci, a dla biednych będą jakieś inne, wątpliwej jakości. Skoro jest popyt, to bardzo szybko znajdzie się ktoś, kto go zaspokoi - np. wybuduje szpital.

ulifont napisał/a:

I pamietaj mi nie chodzi o osoby w przedziale wiekowym 18-25 lat ale o tych co im troche bliżej do emerytury, a oni raczej troche doswiadczenia w życiu mieli i potrafią trzeźwo przekalkulować tak absurdalne reformy przez niego proponowane.To co wymieniłym to zaledwie mały procent głupot zaprowadzających większy chaos



Absurdalne? Chodzi tu o zwrócenie ludziom tego, co włożyli na emeryturę i niech sami sobie zarządzają tymi pieniędzmi. Co w tym jest głupiego i absurdalnego?

ulifont

2013-12-18, 21:21
muszę przyznać, że nie ma sensu dalej ciągnąć tej dyskusji, jednak jestem zmuszony wyrazić szacunek co do formy stawianych przez Ciebie argumentów. Ja mam swój pogląd Ty masz swój, mimo że mi całkowicie nie pasuje, więc szacunek za kulturalną dyskusje. Ciężko mi sie układa zdania bo od dwóch dni nie spałem, ale jako człowiek inteligentny będziesz wiedzieć o co mi chodzi.Po co rzucać argumentami w nieskończoność

Radeg

2013-12-20, 00:25
ulifont napisał/a:

muszę przyznać, że nie ma sensu dalej ciągnąć tej dyskusji, jednak jestem zmuszony wyrazić szacunek co do formy stawianych przez Ciebie argumentów. Ja mam swój pogląd Ty masz swój, mimo że mi całkowicie nie pasuje, więc szacunek za kulturalną dyskusje. Ciężko mi sie układa zdania bo od dwóch dni nie spałem, ale jako człowiek inteligentny będziesz wiedzieć o co mi chodzi.Po co rzucać argumentami w nieskończoność



Dzięki. Trochę nie zgadzam się z tym co napisałeś. Chyba jednak zgodzisz się ze mną co do jednego, że to właśnie różnica poglądów (ale merytoryczna, nie jakieś gimnazjalne inwektywy) - np. taka jaka jest między nami, wywołuje dyskusję. Gdybyśmy wszyscy mieli jednakowe poglądy, nie byłoby o czym dyskutować, bo byśmy sobie tylko przytakiwali i powstałoby co najwyżej towarzystwo wzajemnej adoracji. Dzięki temu, że Twoja wizja świata jest inna niż moja, możemy się merytorycznie kłócić, spierać, czyja racja jest słuszniejsza i wyciągać z tego wnioski.

Pozdrawiam.

Playboy223

2013-12-20, 20:46
ulifont@

Umiliłeś mi dzień, twoje niektóre argumenty są na poziomie małpy z Nigerii


~Rodzice nie będą posyłać dzieci do szkół, to z czego dzieci będą ich utrzymywać? Rodzic ma interes w tym aby jego dziecko miało jakiś zawód i coś potrafiło.

~Służba Zdrowia dla bogatych, a co teraz mamy? Czy ty rozumiesz sposób działania wolnego rynku? Jeśli jest zapotrzebowanie na jakąś usługę albo produkt, to od razu pojawia się ktoś kto tą usługę albo produkt wykona. Zresztą NFZ i ZUS to trupy, i przynoszą straty coraz większe z roku na rok. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe z tego ale w tym roku koszt obsługi(odsetki) z długu publicznego wyniosły 35 mld złotych.

ulifont

2013-12-20, 21:47
Playboy223 nie jesteś godzień mojej odpowiedzi, nie znasz życia z kimś kto popiera korwina ale potrafi sie w jakiś ludzki sposób komunikować moge troche podebatować,ale ty nawet nie potrafisz solidnie podważyć moich argumentów. Nie każdy zdaje sobie z pewnych rzeczy sprawe i nie zawsze są odpowiednie zarobki żeby sie dostosować do prywatyzacji .Z resztą z kim ja dyskutuje 18 latek to nie jest partner do tego rodzaju rozmów co najwyżej słuchacz ,dzisiaj korwin, wczoraj palikot a jutro?

Playboy223

2013-12-20, 22:49
ulifont napisał/a:

Playboy223 nie jesteś godzień mojej odpowiedzi, nie znasz życia z kimś kto popiera korwina ale potrafi sie w jakiś ludzki sposób komunikować moge troche podebatować,ale ty nawet nie potrafisz solidnie podważyć moich argumentów. Nie każdy zdaje sobie z pewnych rzeczy sprawe i nie zawsze są odpowiednie zarobki żeby sie dostosować do prywatyzacji .Z resztą z kim ja dyskutuje 18 latek to nie jest partner do tego rodzaju rozmów co najwyżej słuchacz ,dzisiaj korwin, wczoraj palikot a jutro?




Nie rozumiem, nie ma żadnego czynnika ekonomicznego za czymkolwiek co ma być państwowe, 44 lata komuny i jeszcze nie zdałeś sobie z tego sprawy?