18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Koniec faceboka 5listopada

trane1 • 2011-08-07, 20:22


Jeszcze nie tak dawno, wraz z milionami innych użytkowników na całym świecie, oburzaliśmy się na zawieszenie działania PlayStation Network. Do ataku przyznała się najsilniejsza grupa hakerów Annonymus. Kolej na coś mocniejszego – na 5 listopada 2011 zapowiedzieli zniszczenie Facebooka, a wraz z nim naszych kont i kontaktów… Zobaczcie film z komunikatem Annonymusa dla świata.

W nadchodzącym dniu 5 listopada Facebook zostanie zaatakowany przez Annonymus. Znana grupa cyberaktywistów wydała oświadczenie ostrzegające, że najważniejsza sieć społeczna „przestanie istnieć”, z powodu sprzedaży danych i prywatnych informacji jej użytkowników.

Oto tłumaczenie oryginalnej wiadomości:

Uwaga obywatele świata. Jesteśmy Annonymus.

Chcemy zwrócić waszą uwagę, mając nadzieję, że usłyszycie ostrzeżenia, jak następują: Twoje medium komunikacji, tak bardzo przez was wszystkich uwielbiane, zostanie zniszczone. Jeśli jesteś hakiwistą lub po prostu facetem, który chce bronić wolności informacji, przyłącz się do sprawy, do zabicia Facebooka w imię waszej własnej prywatności. Facebook prowadzi sprzedaż informacji agencjom rządowym i udzielania dostępu zabezpieczonych danych, tak, aby można było szpiegować ludzi z całego świata. Niektóre z tych tak zwanych „whitehat infosec” firm („białokapeluszowych firm zdobywających informacje bezpieczeństwa”), pracują dla rządów autorytarnych, takich jak Egipt czy Syria. Wszystko, co robisz na Facebook pozostaje w Facebooku, niezależnie od ustawień „prywatności”. I usunięcie twojego konta jest niemożliwe, nawet jeśli „usuniesz” konto, wszystkie twoje dane osobowe i informacje na twój temat pozostają w Facebook i mogą być odzyskane w dowolnym czasie. Zmiana ustawień prywatności konta Facebook także jest złudzeniem. Facebook wie o tobie więcej niż twoja własna rodzina. Nie możesz się ukryć przed rzeczywistością, w której wy, ludzie z Internetu, żyją. Facebook jest przeciwieństwem sprawy Antisec. Nie jesteś bezpieczny ani od nich, ani od żadnego rządu. Pewnego dnia spojrzysz w strzecz i uświadomisz sobie, że to, co zrobiliśmy, było właściwe. Przemyśl to, a my się w tym czasie przygotujemy. Przejdziemy do historii, 5 listopada 2011 roku.

Jesteśmy Annonymus. Jesteśmy legendą. Nie przebaczamy. Nie zapominamy. Oczekujcie nas.

Jako pierwszą, zamieszczamy zaktualizowaną wersję hiszpańskojęzyczną, która dodatkowo wspomina, że ”Facebook zaczyna panikować. Wygląda na to, że zaoferowali 500 dolarów za każdy błąd wykryty w ich portalu. [...] robią to, aby myśleć, że mają kontrolę.”

oryginał z filmami:
http://www.internetzona.pl/2011/08/06/facebook-anonymous-chce-zniszczyc-facebooka/

kieroshaw

2011-08-09, 16:40
Tylko jakiś ułom może myśleć, że fb nie wykorzystuje info o użyszkodnikach żeby na nich zarabiać. Wszystkie firmy to robią, dla przykładu historia Kominka (taki ch*j jeden, nie ważne, kto to):
Cytat:

Jakiś miesiąc temu zapoznawałem się z obsługą konta mBank na ich stronie internetowej. Klikałem sobie w co się dało i kliknąłem też w zakładkę, gdzie wypełnia się wnioski kredytowe. Jako że kredytu nie potrzebuję, to nawet nie zajrzałem do tych wniosków i w ogółe to zapomniałem, że tam byłem.
Mbank nie zapomniał.

Dzwoni telefon. Odbieram.

- Słucham?
- Ja z mBanku dzwonię. (przedstawia się i takie tam bla bla)
Oho, spam przez telefon? Pewnie chcą mi coś zaoferować…
- Proszę mówić.
- Bo pan u nas konto ma.
- Tak wiem.
Skąd w ogóle mają mój prywatny numer? Aaa no tak, podałem go przy podpisywaniu umowy…
- Bo pan parę tygodni temu u nas chciał wziąć kredyt.
- Na pewno nie chciałem wziąć od was kredytu. Poza tym nie jestem zatrudniony nigdzie i nawet byście mi go nie dali.
- Ale my wiemy, że pan kliknął w zakładkę z kredytami i chciał wniosek wypełnić.
- Kliknąłem dziś także na stronie prezydenta, ale to nie znaczy, że chcę nim zostać.
- Pan był w zakładce z kredytami…
- …i z niej wyszedłem po kilkunastu sekundach.
- Właśnie, wyszedł pan. A czy mogę wiedzieć, dlaczego nie zdecydował się pan na kredyt?
- Bo mi nie jest do szczęścia potrzebny.
- Ale my możemy tego kredytu panu udzielić.
- Ale ja nie chcę!
- Bo ma pan nasze karty płatnicze…
- Tak, wiem.
- … i mogę panu pomóc wypełnić wniosek kredytowy.
- Dobrze. Po co mi kredyt?
- Nigdy nie wiadomo kiedy się może przydać. My panu damy kartę kredytową i może jej pan nie używać.
- Nie dacie mi, bo nie jestem zatrudniony.
- Damy, bo możemy wysokość kredytu ustalić na podstawie wpłat na konto…
- Tyle że ja korzystam z waszego konta od kilkunastu tygodni i tych wpłat nie było zbyt wiele.
- A może pan pracuje gdzieś? Umowa o pracę…
- Nie.
- Możemy dać panu kredyt na podstawie wyciągu z jakichkolwiek dochodów.
- Moje jakiekolwiek dochody nie są regularne i zazwyczaj niezbyt wysokie.
- To nie możemy dać panu kredytu. Dziękuję za rozmowę.

Czyż nie są uroczy?
Nie wziąłem kredytu, bo nie chciałem i nie mogłem, a oni byli na tyle uprzejmi i zadzwonili do mnie, by mnie poinformować, że naprawdę kredytu nie mogę dostać.
Ich urok jest też żenujący, bo już samo szpiegowanie i rejestrowanie wszystkich wejść na zakładkę „kredyty” uważam za zwyczajnie nieetyczne.
Ale gorsze jest to, że wielu ludzi jest w potrzebie, wahają się czy wziąć kredyt, który być może ich udupi i ostatnim gestem rozsądku rezygnują z zadłużenia siebie i własnych rodzin.
A mBank nie odpuszcza, nasyła na nich wyszkolonych sprzedawców, którzy swoim słodkopierdzącym tonem sa w stanie z palcem w dupie przekonać socjotechnicznymi sztuczkami biednego Janka Kowalskiego, że jednak powinien się zadłużyć.
I Janek Kowalski się zadłuża, choć wcale tego nie chciał.



I coś o fb:
Cytat:

Otóż Facebook w końcu uruchomił mi archiwizowanie czatu, dostałem maila w ich domenie i kilka innych bzdur. Gdy przeglądałem historię moich wiadomości, przy niektórych osobach wyskakiwał dziwny błąd, taki jak widzicie powyżej. A że były to osoby, z którymi kontakt mi się urwał, pozwoliłem sobie napisać do nich i zadać pytanie, czy otrzymali moją ostatnią wiadomość.
I właściwie to nawet nie byłem zdziwiony, gdy okazało się, że wszystkie te osoby zgodnie myślały, że je olałem i nie odpisałem, bo nigdy nie dostały ode mnie żadnej odpowiedzi.
Jakby tego było mało – wczoraj w nocy rozmawiałem z trzema znajomymi i w tym samym czasie kontakt z nimi znowu mi się urwał, bo cała trójka ponownie nie otrzymała ode mnie wiadomości – tym razem na czacie. Wylogowałem się, zalogowałem, wysłałem wiadomość z pytaniem czy przed godziną otrzymały ode mnie wiadomość i miałem powtórkę z rozrywki, bo oczywiście nic ode mnie nie dostały.




Portale społecznościowe to najlepszy współczesny sposób luźnego szpiegowania osób i tyle. Poza tym kto mówi o ataku internetowym?... Awaria klimatyzacji w serwerowni albo lepiej jakaś paczuszka z tykającym ustrojstwem i po sprawie

Francysl

2011-08-10, 02:45
Zamiast sie k***a rzucać na internet niech zaatakują fabryke telefonów, aparatów i komputerów, wtedy ch*ja będą mieli nie interent ! o_O

Everizon

2011-08-12, 22:56
Wiecie co ? fajne wrażenie mam ! Za każdym razem jak na sadolu nie ładuje się panel z faceboobka lub jest w jakiś sposób uszkodzony to myślę że to już, już... :)

draconic

2011-08-23, 14:25

Zapraszam do komentowania

kamil66

2011-08-23, 14:30
REQUIEM a jakże by inaczej.

jakotakojest

2011-08-23, 14:33
Bo ktoś musiał zrobić zj***ną kopie (Orginału)

Mistrz Agon

2011-10-26, 21:12
nieodwracalne napisał/a:

pie**olenie jakiś samotnych zjebów które siedzą cały dzień przed kompem


samotne zjeby które siedzą cały czas przed komputerem vs samotne zjeby które siedzą cały czas przed komputerem - zapowiada się ciekawe widowisko
wojna stulecia: trolle - hackerzy vs dzieci neo uzależnione od oglądania własnej mordy na kompie
bedzie sie z czego posmiac jak powstana kolejne filmiki w stylu "matka odlaczyla mi kompa jak gralem w Tibie wiec czas walnac ja krzeslem" albo "aaaa co sie stalo z WoWem!? co jest!? aaaaa! jebac chore swinie nieee to nie mozliwe moj paladyn moj WOW zabije ich aaa!!!" "aaaa! straszna graaa!"
teraz do kolekcji filmików o dzieciach neo dojdzie nowy dodatek pt "śmierc facebooka" premiera 5 listopada tego roku, zapraszamy fanów do nabycia zlotej edycji