18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Koniec faceboka 5listopada

trane1 • 2011-08-07, 20:22


Jeszcze nie tak dawno, wraz z milionami innych użytkowników na całym świecie, oburzaliśmy się na zawieszenie działania PlayStation Network. Do ataku przyznała się najsilniejsza grupa hakerów Annonymus. Kolej na coś mocniejszego – na 5 listopada 2011 zapowiedzieli zniszczenie Facebooka, a wraz z nim naszych kont i kontaktów… Zobaczcie film z komunikatem Annonymusa dla świata.

W nadchodzącym dniu 5 listopada Facebook zostanie zaatakowany przez Annonymus. Znana grupa cyberaktywistów wydała oświadczenie ostrzegające, że najważniejsza sieć społeczna „przestanie istnieć”, z powodu sprzedaży danych i prywatnych informacji jej użytkowników.

Oto tłumaczenie oryginalnej wiadomości:

Uwaga obywatele świata. Jesteśmy Annonymus.

Chcemy zwrócić waszą uwagę, mając nadzieję, że usłyszycie ostrzeżenia, jak następują: Twoje medium komunikacji, tak bardzo przez was wszystkich uwielbiane, zostanie zniszczone. Jeśli jesteś hakiwistą lub po prostu facetem, który chce bronić wolności informacji, przyłącz się do sprawy, do zabicia Facebooka w imię waszej własnej prywatności. Facebook prowadzi sprzedaż informacji agencjom rządowym i udzielania dostępu zabezpieczonych danych, tak, aby można było szpiegować ludzi z całego świata. Niektóre z tych tak zwanych „whitehat infosec” firm („białokapeluszowych firm zdobywających informacje bezpieczeństwa”), pracują dla rządów autorytarnych, takich jak Egipt czy Syria. Wszystko, co robisz na Facebook pozostaje w Facebooku, niezależnie od ustawień „prywatności”. I usunięcie twojego konta jest niemożliwe, nawet jeśli „usuniesz” konto, wszystkie twoje dane osobowe i informacje na twój temat pozostają w Facebook i mogą być odzyskane w dowolnym czasie. Zmiana ustawień prywatności konta Facebook także jest złudzeniem. Facebook wie o tobie więcej niż twoja własna rodzina. Nie możesz się ukryć przed rzeczywistością, w której wy, ludzie z Internetu, żyją. Facebook jest przeciwieństwem sprawy Antisec. Nie jesteś bezpieczny ani od nich, ani od żadnego rządu. Pewnego dnia spojrzysz w strzecz i uświadomisz sobie, że to, co zrobiliśmy, było właściwe. Przemyśl to, a my się w tym czasie przygotujemy. Przejdziemy do historii, 5 listopada 2011 roku.

Jesteśmy Annonymus. Jesteśmy legendą. Nie przebaczamy. Nie zapominamy. Oczekujcie nas.

Jako pierwszą, zamieszczamy zaktualizowaną wersję hiszpańskojęzyczną, która dodatkowo wspomina, że ”Facebook zaczyna panikować. Wygląda na to, że zaoferowali 500 dolarów za każdy błąd wykryty w ich portalu. [...] robią to, aby myśleć, że mają kontrolę.”

oryginał z filmami:
http://www.internetzona.pl/2011/08/06/facebook-anonymous-chce-zniszczyc-facebooka/

Haunuva

2011-08-08, 02:27
riodoro1 napisał/a:

Dzieci które naoglądały się za dużo V for Vendetta myślą że przyczyniają się jakoś dla świata i wolności a boją się nawet nagrać swoj głos.



Oj, biedny ograniczony człowieczku, ludzie którzy należą do takiej grupy jak oni, nie mogą sobie pozwolić na pokazywanie się publicznie w internecie, nawet wrzucanie nagrać własnego głosu. Myślę że są 50x razy dojrzalsi niż ty napinaczu.

KasHer

2011-08-08, 02:30
Najśmieszniejsi są ci którzy mówią że nie mają konta na fb, ale popierają. Pytanie czy wtrącacie się też w interes akcjonariuszy KGHM? Nauczcie się pilnować swojego interesu a nie uszczęsliwiać innych na siłę. Radzę sobie i bez waszej pomocy.

szysza

2011-08-08, 03:03
Cytat:

spojrzysz w strzecz

Ojajebie.. Sam to tłumaczyłeś? Czy skopiowałeś z Samosi? Idź pan w ch*j z takim tłumaczeniem. Aż strach się bać, co się stanie, jeśli faktycznie 'Anony' zrobią coś z fejsbókiem. Gdzie Wy się, gimbusy, będziecie szkolić w pisaniu?

TPaury

2011-08-08, 04:19
Anonymous nie stoji za atakiem na PlaystationNetwork.

lu007

2011-08-08, 04:46
POPIERAM! nawet pomoge jak co :-) zobaczcie jaki internet byl bez tych pie**olonych serwisow spolecznosciowych, bez tych ikonek FB czy NK, bez tego scierwa gdzie na kazdym gownie masz "lubie...". Swoja droga mozna przypuszczac i nie trzeba byc do tego wielkim zwolennikiem teorii spiskowych, ze ktos te dane wykorzystuje a ze zydomeryka jest w tym najlepsza... to zapewne tak robia. Tylko idac tym tokiem myslenia, ze niszczmy takie gowna - nalezaloby powalic na kolana takze NK i kolejne tego typu wykwity. mam nadzieje ze to info to nie fake.

NAPIERDALATOR

2011-08-08, 04:55
mea91 napisał/a:

jestem za, uwielbiam chaos


to otwórz lodówkę i ja przewróć.

bonCziki

2011-08-08, 06:16
laske klade na na facebooka i na ta grupe, moga mi usunac konto bo mi sie nie chce

yadam

2011-08-08, 07:36
ooo jaaaaa. ale bedzie sie dzialo. ide zmienic status na fb :P

orbi666

2011-08-08, 08:04
LUDZIE ;] nie wiem jak oni chcą to zrobić ale każdy kraj na świecie ma osobną serverownie FaceBooka i nawet jak na jakąś napadną to zdążą sie zorientować i zdążą przekazać do innych krajów że coś się dzieje ;] ale powiem jedno POWODZENIA!

TsenAng

2011-08-08, 08:19
Łooo k***a, ale pie**olicie. W ogóle wiecie kim oni są? Widać że gówno w temacie wiecie. Oni i geohot mogą rozj***ć dosłownie KAŻDY portal na ziemi. The sky is the limit. I nie ma żadnych oddzielnych serwerowni, tumany, wiecie za co w ogóle są odpowiedzialne SERWERY? :/ k***a-jego-w-dupę-mać, jak ja nienawidzę trolli które uważają się za pępek świata i tych-którzy-wiedzą, do ch*ja!
Uda im się i bardzo dobrze, prztyczek w nos!

Złowroga Pralka !

2011-08-08, 08:29
Lnkk napisał/a:



Pewnie żałujesz, że nie było Ciebie "na początku". ;-)



patrząc na foto profilowe nawet nie pochłoneła by jej czarna dziura :o

yardi1993

2011-08-08, 09:06
I niech facebook upadnie. Jestem jak najbardziej za, mimo że bardzo nie podobał mi się ich atak na Sony, bo są oni jedną z faworyzowanych u mnie firm, to atak na Facebooka jak najbardziej spotka się z moim poparciem :)

owocbananowca

2011-08-08, 09:25
A mi się wydaje że fb jest troszkę za dużą firmą(???) żeby dało się go ot tak usunąć. Muszą mieć jakieś kopie zapasowe. Więc 5 po zamachu wczytają sobie kopię i będzie jak jest :x
Może bez kilku ostatnich wpisów etc ale będzie... Anonymous chyba przesadzili teraz z zadaniem ;/

sparx

2011-08-08, 09:48
A mi się wydaję że Sony jest dużą firmą a tak czy srak dali dupy i anonimowi się do nich wbili. Ja 5ego biorę popcorn i będę patrzył :D ale też bym się nie zdziwił jak Mark po prostu odłączy serwy ze względu na "prace modernizacyjne". Co do tekstow typu: Nie dadza rady... k***a mac, poczytajcie troche o ich wyczynach, o geohocie np. narodzilo nam sie pokolenie Mitnickow a Wy pie**olicie ze oni nie dadza rady? Facebook doskonale wie ze ma przej***ne bo anonimowi jesli chca to sie wbija i to wszystko rozpie**ola.
Jak wkurzyli sie kiedys na wylapywanie zaprzyjaznionych hakerow to powlamywali sie do baz rzadowych, jak wk***il ich mastercard i paypal za brak poparcia dla wikileaks to myslicie ze "im sie nie udalo bo to za duze firmy"? ;>