18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Koniec faceboka 5listopada

trane1 • 2011-08-07, 20:22


Jeszcze nie tak dawno, wraz z milionami innych użytkowników na całym świecie, oburzaliśmy się na zawieszenie działania PlayStation Network. Do ataku przyznała się najsilniejsza grupa hakerów Annonymus. Kolej na coś mocniejszego – na 5 listopada 2011 zapowiedzieli zniszczenie Facebooka, a wraz z nim naszych kont i kontaktów… Zobaczcie film z komunikatem Annonymusa dla świata.

W nadchodzącym dniu 5 listopada Facebook zostanie zaatakowany przez Annonymus. Znana grupa cyberaktywistów wydała oświadczenie ostrzegające, że najważniejsza sieć społeczna „przestanie istnieć”, z powodu sprzedaży danych i prywatnych informacji jej użytkowników.

Oto tłumaczenie oryginalnej wiadomości:

Uwaga obywatele świata. Jesteśmy Annonymus.

Chcemy zwrócić waszą uwagę, mając nadzieję, że usłyszycie ostrzeżenia, jak następują: Twoje medium komunikacji, tak bardzo przez was wszystkich uwielbiane, zostanie zniszczone. Jeśli jesteś hakiwistą lub po prostu facetem, który chce bronić wolności informacji, przyłącz się do sprawy, do zabicia Facebooka w imię waszej własnej prywatności. Facebook prowadzi sprzedaż informacji agencjom rządowym i udzielania dostępu zabezpieczonych danych, tak, aby można było szpiegować ludzi z całego świata. Niektóre z tych tak zwanych „whitehat infosec” firm („białokapeluszowych firm zdobywających informacje bezpieczeństwa”), pracują dla rządów autorytarnych, takich jak Egipt czy Syria. Wszystko, co robisz na Facebook pozostaje w Facebooku, niezależnie od ustawień „prywatności”. I usunięcie twojego konta jest niemożliwe, nawet jeśli „usuniesz” konto, wszystkie twoje dane osobowe i informacje na twój temat pozostają w Facebook i mogą być odzyskane w dowolnym czasie. Zmiana ustawień prywatności konta Facebook także jest złudzeniem. Facebook wie o tobie więcej niż twoja własna rodzina. Nie możesz się ukryć przed rzeczywistością, w której wy, ludzie z Internetu, żyją. Facebook jest przeciwieństwem sprawy Antisec. Nie jesteś bezpieczny ani od nich, ani od żadnego rządu. Pewnego dnia spojrzysz w strzecz i uświadomisz sobie, że to, co zrobiliśmy, było właściwe. Przemyśl to, a my się w tym czasie przygotujemy. Przejdziemy do historii, 5 listopada 2011 roku.

Jesteśmy Annonymus. Jesteśmy legendą. Nie przebaczamy. Nie zapominamy. Oczekujcie nas.

Jako pierwszą, zamieszczamy zaktualizowaną wersję hiszpańskojęzyczną, która dodatkowo wspomina, że ”Facebook zaczyna panikować. Wygląda na to, że zaoferowali 500 dolarów za każdy błąd wykryty w ich portalu. [...] robią to, aby myśleć, że mają kontrolę.”

oryginał z filmami:
http://www.internetzona.pl/2011/08/06/facebook-anonymous-chce-zniszczyc-facebooka/

marcinsud

2011-08-07, 23:41
vanilla222 napisał/a:

Hmm.. Dzień przed moimi urodzinami.. To znaczy, że nie dostanę tych legendarnych życzeń na fejsbuku, na które tak czekam odkąd założyłam konto w marcu tego roku?! Och!



Zmień sobie datę w profilu i tak większość 'przyjaciół' nie wie kiedy masz urodziny więc dostaniesz życzenia.


Co do akcji fajnie, że jest, bo już mnie wk***ia ten cały facebook na każdej stronie nawet tutaj. Reguły adblocka nie zawsze działają.

zeetox

2011-08-07, 23:52
Nie mam facebooka i trzymam za nich kciuki. Na początku portal społecznościowy, teraz raczej portal ogłupiający społeczeństwo. Myślicie, że te wszystkie reklamy przychodzące na Wasze telefony od firm trzecich oraz tele-akwizytorzy dzwoniący do Was i oferujący Wam różne gówna mają te dane z książki telefonicznej?

Szacuje się, że około 30% obecnego majątku Zuckenberga pochodzi z nielegalnej sprzedaży danych osobowych, jednak nikt nie postawi go przez sąd po jego informatycy potrafią manipulować systemem chmurowym na takim poziomie, że nie pozostawiają żadnych śladów nielegalnych transakcji.

Brutusx

2011-08-08, 00:08
Anonsi przesadzają najpierw mi wyłączają mojego PSN a teraz FB i jak ja teraz k***a mam porozmawiać z Anstasią z rosjii??

riodoro1

2011-08-08, 00:13
Dzieci które naoglądały się za dużo V for Vendetta myślą że przyczyniają się jakoś dla świata i wolności a boją się nawet nagrać swoj głos.

JE...........ff

2011-08-08, 00:15
No i krówki na farmie ch*j strzeli.

name01

2011-08-08, 00:23
albo chcą, żeby fb zrobił backupa, którego wykradną, albo będzie w ogóle coś innego

viewsonic666

2011-08-08, 00:36
@trane1: dokładniej z lulzami :P

spiepszaj_dzbanie

2011-08-08, 01:01
Nie mam konta na pejsbuku i nigdy nie zamierzałem go zakładać. Ciekawe czy uda im się coś zrobić zą żydowską stroną.

Ksenofob

2011-08-08, 01:05
Ile osób kliknie "Lubię to" ?

soczekichuj

2011-08-08, 01:17
mam konto na facebooku i szczerze,lubie ten portal,ale całym sercem jestem po stronie tych z Anonymous.nikt inny nie ma na tyle jaj,żeby przeprowadzać akcje na taką skalę,albo po prostu jestem niedoinformowany.

Deprechamurowana

2011-08-08, 01:22
Jestem nikim mogle sie wlamac na gg i nie wiem co chcecie na fejsa probowałem ale mam za slaby sprzet i myslenie ale szczerze chciał bym zeby w koncu ktos sie doj3bał do tego fejsa pozdrawiam Arek ;]

Francysl

2011-08-08, 01:55
mistrzu3104 napisał/a:

Jestem nikim mogle sie wlamac na gg i nie wiem co chcecie na fejsa probowałem ale mam za slaby sprzet i myslenie ale szczerze chciał bym zeby w koncu ktos sie doj3bał do tego fejsa pozdrawiam Arek ;]




sprzątaj gumki po sobie, bo moja siostra się wk***ia -,-

maderfakermen

2011-08-08, 01:58
Akurat wypada w sobotę \m/ trzeba wpisać w telefon przypomnienie, żeby zakupić jakiś browar i zielsko z tej okazji.

KasHer

2011-08-08, 02:09
A ja powiem tak - mam face booka i wiem o tym wszystkim co tu jest napisane. Godzę się na to za darmową usługę. Jestem pełnoletni i moje wybory, jasne umowy między stronami powinny być uszanowane. Walić wszystkie osoby które chcą mnie chronić przed samym sobą traktując mnie jak dziecko. Tacy niby wojownicy wolności, chcący narzucić własny totalitaryzm, nie szaując mojej woli. Zwykli wandale.