18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Koniec faceboka 5listopada

trane1 • 2011-08-07, 20:22


Jeszcze nie tak dawno, wraz z milionami innych użytkowników na całym świecie, oburzaliśmy się na zawieszenie działania PlayStation Network. Do ataku przyznała się najsilniejsza grupa hakerów Annonymus. Kolej na coś mocniejszego – na 5 listopada 2011 zapowiedzieli zniszczenie Facebooka, a wraz z nim naszych kont i kontaktów… Zobaczcie film z komunikatem Annonymusa dla świata.

W nadchodzącym dniu 5 listopada Facebook zostanie zaatakowany przez Annonymus. Znana grupa cyberaktywistów wydała oświadczenie ostrzegające, że najważniejsza sieć społeczna „przestanie istnieć”, z powodu sprzedaży danych i prywatnych informacji jej użytkowników.

Oto tłumaczenie oryginalnej wiadomości:

Uwaga obywatele świata. Jesteśmy Annonymus.

Chcemy zwrócić waszą uwagę, mając nadzieję, że usłyszycie ostrzeżenia, jak następują: Twoje medium komunikacji, tak bardzo przez was wszystkich uwielbiane, zostanie zniszczone. Jeśli jesteś hakiwistą lub po prostu facetem, który chce bronić wolności informacji, przyłącz się do sprawy, do zabicia Facebooka w imię waszej własnej prywatności. Facebook prowadzi sprzedaż informacji agencjom rządowym i udzielania dostępu zabezpieczonych danych, tak, aby można było szpiegować ludzi z całego świata. Niektóre z tych tak zwanych „whitehat infosec” firm („białokapeluszowych firm zdobywających informacje bezpieczeństwa”), pracują dla rządów autorytarnych, takich jak Egipt czy Syria. Wszystko, co robisz na Facebook pozostaje w Facebooku, niezależnie od ustawień „prywatności”. I usunięcie twojego konta jest niemożliwe, nawet jeśli „usuniesz” konto, wszystkie twoje dane osobowe i informacje na twój temat pozostają w Facebook i mogą być odzyskane w dowolnym czasie. Zmiana ustawień prywatności konta Facebook także jest złudzeniem. Facebook wie o tobie więcej niż twoja własna rodzina. Nie możesz się ukryć przed rzeczywistością, w której wy, ludzie z Internetu, żyją. Facebook jest przeciwieństwem sprawy Antisec. Nie jesteś bezpieczny ani od nich, ani od żadnego rządu. Pewnego dnia spojrzysz w strzecz i uświadomisz sobie, że to, co zrobiliśmy, było właściwe. Przemyśl to, a my się w tym czasie przygotujemy. Przejdziemy do historii, 5 listopada 2011 roku.

Jesteśmy Annonymus. Jesteśmy legendą. Nie przebaczamy. Nie zapominamy. Oczekujcie nas.

Jako pierwszą, zamieszczamy zaktualizowaną wersję hiszpańskojęzyczną, która dodatkowo wspomina, że ”Facebook zaczyna panikować. Wygląda na to, że zaoferowali 500 dolarów za każdy błąd wykryty w ich portalu. [...] robią to, aby myśleć, że mają kontrolę.”

oryginał z filmami:
http://www.internetzona.pl/2011/08/06/facebook-anonymous-chce-zniszczyc-facebooka/

Listek

2011-08-08, 17:06
Aż się ciśnie na usta .... " Remember , remember ... the fifth of November ".

wasylhh

2011-08-08, 18:50
"Jesteśmy Annonymus. Jesteśmy legendą. Nie przebaczamy. Nie zapominamy. Oczekujcie nas. "

"jesteśmy Legionem" k***a! Legionem, a nie Legenda! kopiujjesz cos czego nawet nie czytasz albo o czym nie masz pojecia.

Jerkov

2011-08-08, 19:09
@up

Jak im się uda rozj*bać fejsa tez będą legendą ;] A co do legionu, to kojarzę akcję jak namierzyli i ujęli 32 członków annonymus, którzy w zeznaniach twierdzili, że są "ledwie ułamkiem wielkiej machiny". Brzmi tajemniczo. Jestem jak najbardziej za nimi.

to...........39

2011-08-08, 19:15
Jestem ZA :)

Krzyz

2011-08-08, 19:29
Mimo, że mam konto na zbuku to nie mam nic p[rzeciwko.
Jak rozj***li Sony to dostałem 2 darmowe gry + Playstation Plus na miech czy ile to tam bylo, wię ich lubię ;d

mea91

2011-08-08, 19:30
Lnkk napisał/a:



Pewnie żałujesz, że nie było Ciebie "na początku". ;-)



cały czas, od samego początku

EvilSoran

2011-08-08, 22:44
Hahahahahah :) Jasne ciekawe po co mieli by atakować, ktoś wymyślił jakąś bujdę .... a co do panów

zeetox napisał/a:

Nie mam facebooka i trzymam za nich kciuki. Na początku portal społecznościowy, teraz raczej portal ogłupiający społeczeństwo. Myślicie, że te wszystkie reklamy przychodzące na Wasze telefony od firm trzecich oraz tele-akwizytorzy dzwoniący do Was i oferujący Wam różne gówna mają te dane z książki telefonicznej?

Szacuje się, że około 30% obecnego majątku Zuckenberga pochodzi z nielegalnej sprzedaży danych osobowych, jednak nikt nie postawi go przez sąd po jego informatycy potrafią manipulować systemem chmurowym na takim poziomie, że nie pozostawiają żadnych śladów nielegalnych transakcji.



Mam konto prawie od początku FB ... nigdy ale to nigdy nie dostałem jednej reklamy na e-maila,telefon,pocztę ... to że ktoś nie umie czytać i klika wszystko "Tak/Zezwól" to już świadczy tylko o jego głupocie.

TsenAng napisał/a:

Łooo k***a, ale pie**olicie. W ogóle wiecie kim oni są? Widać że gówno w temacie wiecie. Oni i geohot mogą rozj***ć dosłownie KAŻDY portal na ziemi. The sky is the limit. I nie ma żadnych oddzielnych serwerowni, tumany, wiecie za co w ogóle są odpowiedzialne SERWERY? :/ k***a-jego-w-dupę-mać, jak ja nienawidzę trolli które uważają się za pępek świata i tych-którzy-wiedzą, do ch*ja!
Uda im się i bardzo dobrze, prztyczek w nos!



Łooo k***a ! ... co do ciebie to sam nie, przeczytałeś w ogóle to co napisałeś ? jeśli tak i czujesz się dalej z siebie dumny, to "idź*" poczytaj sobie w necie ew spytaj kogoś co to jest serwer jak działa etc, albo po prosty następnym razem do czego k***a konkretnie pijesz bo jak dla mnie i dla części osób wyszedłeś na idiotę.

sosik

2011-08-09, 01:55
A mi to śmierdzi czymś w stylu autoreklamą FB (tzn, że nie będzie ataku, albo wmówią że był ale oni odparli czy coś takiego)

P.S Ja jestem jak najbardziej za, bo nie nawidzę tego gówna i większości ludzi przebywających tam.

vontecki

2011-08-09, 03:37
powinni jeszcze sadistica zaatakować :) nie byłoby tych sweet foci, durnych komentarzy

taka aluzja do waszego toku rozumowania

NuclearBlast

2011-08-09, 09:11
@ Up
No ty o tym wiesz najwięcej ..... Posty : 1 Ilośc postawionych i otrzymanych 0 ... j***ny nerd .


A prawda jest taka że jak włamią się na FB to mają zapewne kopie zapasowe ... nie są idiotami by portal wart taką postawić na jedną maszynę bez zabezpieczenia w razie awari serwera .... tak więc ten włam ch*ja da a w między czasie trafią do pierdla i będą mieli w celach miłych kompanów lubiących internetowych nerdów .

mea91

2011-08-09, 09:24
NApie**alATOR napisał/a:


to otwórz lodówkę i ja przewróć.


nie mam lodówki, sory

~tip.top

2011-08-09, 09:58
Mówi Aex do tracer102:
- Słuchaj, fama mówi, że używasz słów, których znaczenia nie znasz...
Na to tracer102:
- takkkk? to powiedz k***a tej famie, że jest głupia rura i vice versa...

.:...........:.

2011-08-09, 10:05
Za to powyżej postawiłem piwo. Inni pomyślą, że jestem kumaty, inteligentny i w ogóle, że zrozumiałem. :amused:

erotyczny

2011-08-09, 11:56
Może wyjebią cały internet i będzie spokój !

Everizon

2011-08-09, 12:40
@up Nie wyjebią całego internetu ponieważ internet to przestrzeń w której działają. To tak jakby greenpeace rozk***iło całą ziemię bo... nie ma ziemi to nie ma ropy,wegla, elektrowni jądrowych, kaczyńskiego (choć co do ostatniego to może cena jednak i nie za wysoka by była wcale... ;) )
Ale posprzątają trochę ponieważ źle się na świecie dzieje. Walczą z totalną inwigilacją i globalną kontrolą jednostek. Życzę im wszystkiego najlepszego.