18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Koniec faceboka 5listopada

trane1 • 2011-08-07, 20:22


Jeszcze nie tak dawno, wraz z milionami innych użytkowników na całym świecie, oburzaliśmy się na zawieszenie działania PlayStation Network. Do ataku przyznała się najsilniejsza grupa hakerów Annonymus. Kolej na coś mocniejszego – na 5 listopada 2011 zapowiedzieli zniszczenie Facebooka, a wraz z nim naszych kont i kontaktów… Zobaczcie film z komunikatem Annonymusa dla świata.

W nadchodzącym dniu 5 listopada Facebook zostanie zaatakowany przez Annonymus. Znana grupa cyberaktywistów wydała oświadczenie ostrzegające, że najważniejsza sieć społeczna „przestanie istnieć”, z powodu sprzedaży danych i prywatnych informacji jej użytkowników.

Oto tłumaczenie oryginalnej wiadomości:

Uwaga obywatele świata. Jesteśmy Annonymus.

Chcemy zwrócić waszą uwagę, mając nadzieję, że usłyszycie ostrzeżenia, jak następują: Twoje medium komunikacji, tak bardzo przez was wszystkich uwielbiane, zostanie zniszczone. Jeśli jesteś hakiwistą lub po prostu facetem, który chce bronić wolności informacji, przyłącz się do sprawy, do zabicia Facebooka w imię waszej własnej prywatności. Facebook prowadzi sprzedaż informacji agencjom rządowym i udzielania dostępu zabezpieczonych danych, tak, aby można było szpiegować ludzi z całego świata. Niektóre z tych tak zwanych „whitehat infosec” firm („białokapeluszowych firm zdobywających informacje bezpieczeństwa”), pracują dla rządów autorytarnych, takich jak Egipt czy Syria. Wszystko, co robisz na Facebook pozostaje w Facebooku, niezależnie od ustawień „prywatności”. I usunięcie twojego konta jest niemożliwe, nawet jeśli „usuniesz” konto, wszystkie twoje dane osobowe i informacje na twój temat pozostają w Facebook i mogą być odzyskane w dowolnym czasie. Zmiana ustawień prywatności konta Facebook także jest złudzeniem. Facebook wie o tobie więcej niż twoja własna rodzina. Nie możesz się ukryć przed rzeczywistością, w której wy, ludzie z Internetu, żyją. Facebook jest przeciwieństwem sprawy Antisec. Nie jesteś bezpieczny ani od nich, ani od żadnego rządu. Pewnego dnia spojrzysz w strzecz i uświadomisz sobie, że to, co zrobiliśmy, było właściwe. Przemyśl to, a my się w tym czasie przygotujemy. Przejdziemy do historii, 5 listopada 2011 roku.

Jesteśmy Annonymus. Jesteśmy legendą. Nie przebaczamy. Nie zapominamy. Oczekujcie nas.

Jako pierwszą, zamieszczamy zaktualizowaną wersję hiszpańskojęzyczną, która dodatkowo wspomina, że ”Facebook zaczyna panikować. Wygląda na to, że zaoferowali 500 dolarów za każdy błąd wykryty w ich portalu. [...] robią to, aby myśleć, że mają kontrolę.”

oryginał z filmami:
http://www.internetzona.pl/2011/08/06/facebook-anonymous-chce-zniszczyc-facebooka/

trane1

2011-08-08, 10:05
jako ze zaczęli usuwać filmy pobrałem jeden z nich:

DjRicky

2011-08-08, 10:49
@sparx - ponadto, Anonymous stworzyli nową broń o nazwie #RefRef, która powoduje, że strony same siebie atakują DDoSem... Anonymous jak chcą, to się dostaną do każdego systemu na świecie, co już nie raz udowodnili. Ponadto - połączyli siły z LulzSec (odpowiedzialni za włamania do baz FBI), więc nie mówcie, że to nie jest takie nieprawdopodobne. Mają bazę danych? Wczytają ją, a Ci znowu zaatakują. Sonego pocisnęli dwa razy pod rząd (z odstępem 2 dni). Więc nie pie**olcie :) Powodzenia Anonymous!

Gibb

2011-08-08, 11:16
Jak dla mnie cała ta sprawa to prowokacja ze strony google.
- Da powod ludziom zeby zakładali konta na google+ (utrzymaja ze sobą kontakt a wiekszosc pewnie juz tam zostanie..).

robal321

2011-08-08, 11:21
Mityczna wataha anonymous w natarciu - myślę, że Zuckerberg aż zapierdział z wrażenia.


ZnanyJakoZaganiacz

2011-08-08, 12:10
I wiecie co? I dobrze. Lata temu, kiedy internet raczkował, ludzie rozumieli jego potencjał. Rozumieli jego potencjał jako medium w dzieleniu się tematami które ich interesowały, powstawały grupy dyskusyjne, początki forów dyskusyjnych. A portale "Społecznościowe" to wynalazek stosunkowo nowy, który rozprzestrzenił się w ciągu ostatnich 10 lat. Pośrednio przez nie, ludzie zaczęli pokazywać całemu światu siebie. Całą swoją prywatność. Pojęcie własności osobistej przestało istnieć, ponieważ każdy (w Polsce: najpierw na fotce, gronie, potem na naszej klasie, a wreszcie na facebooku) obnażał całą swoją prywatność całemu światu przez internet, dodając prywatne zdjęcia, informację o swoich związkach i przekazując praktycznie każdą informację dotyczącą ich życia całemu światu, dzięki właśnie wynalazkom takim jak "facebook". Niech mi ktoś wytłumaczy, po co komuś, kto utrzymuje zdrowe relacje z rodziną, bliskimi, znajomymi, potrzebny facebook? Czemu ma to mi służyć? Nie jestem na tyle ułomny by nie wiedzieć co się dzieje z moimi bliskimi. Nie muszę oglądać ich zdjęć, bo wiem że, na przykład, jutro do nich wpadnę by z nimi pogadać. Nie mogę się nazwać starym, ale byłem nastolatkiem gdy rodził się internet w polsce, pierwsze publiczne (nie uczelniane) bbs'y. Ludzie inaczej podchodzili do internetu, występowała większa anonimowość, nie byłem w stanie kogokolwiek inaczej ocenić niż po sposobie w jakim on pisze. A teraz? Każdy ma facebooka, nasza klasę i czytając czyjeś wypowiedzi można przejrzeć jego zdjęcia ocenić po innych cechach niż te naprawdę istotne kim on jest. Nie popieram hackerów, crackerów itd., ale to co robi Anonymous jest słuszne. Z tego co widzę, anonymous, dąży do przywrócenia normalności wśród ludzi, do tego, by ludzie znów zaczęli uważac na to co upubliczniają, co przekazują dalej. Nie myślę że facebook to: "Dzieło szatana" "Szatan" "Diabelski wynalazek" Tylko narzędzie które pod maską "portalu społecznościowego" kryje w sobie narzędzie do kontroli nad jego użytkownikami. Widzę po prostu na trzeźwo co facebook robi, chociażby, z polakami. Anonymous, jestem całym sercem z wami.

Chorusek

2011-08-08, 12:22
z tego co slyszalem to juz wiele osob z anonymous połapali, i jestem zdania ze jak uda im sie to zrobic z fb i innymi mocnymi serwisami, a nawet jak wkradna sie do CIA czy innego scierwa, to ich rząd pewnie zaoferuje im prace dla siebie w zamian za wolnosc (w przeciwnym wypadku pewnie ich usiedza w pierdlu na dluuugi czas)

Tenkos

2011-08-08, 13:47
Jak nie będzie facebooka to pokemony przeniosą się na google+

ZnanyJakoZaganiacz

2011-08-08, 14:40
Najjaśniejszy Pan Kozogłowy napisał/a:

A co do drugiej części, jak ktoś chce sprzedawaćprywatność fejsowi czy mieć rodzinę na fejsie, nk, jego sprawa, ja nie mam i jestem zadowolony.

Oczywiście, że jego sprawa, tylko że ludzie są nieświadomi tego co robią, zwłaszcza Ci skretynizowani przez napływ zachodniej mody na portale społecznościowe. Czasami wyrządzają krzywdę swojej rodzinie, nie zdając sobie z tego sprawy. Jakiś czas temu krążyło po necie (i sadisticu także) zdjęcie matki i jej dwóch dzieci którzy trzymają ją za cyca, o tytule "synowie podtrzymują mnie na duchu" czy coś w tym stylu. Śmieszne zdjęcie, pośmialiśmy się, ale pomyślałeś jak mocno z tego tytułu ucierpiały te dzieciaki? Nawet nie chodzi o wyśmianie ich na osiedlu, ale o to, że oni w końcu musieli (lub muszą, nie wiem dokładnie ile mają teraz lat) dorosnąć, znaleźć pracę, a ja osobiście nie dałbym żadnemu takiemu edypowi roboty, a tym bardziej nie widziałbym w kimś takim poważnego wspólnika do robienia interesów. To tylko jeden z przykładów. Przykładów kiedy 13 - 16 letnia skretyniała dziewczyna wrzucała zdjęcie którym mógłby na poważnie zainteresować się prokurator jest o wiele więcej, potem mogła żałować tych zdjęć, ale nic już nie zrobi, one będą krążyć w internecie aż do jego końca... Portale społecznościowe mogą być, ale ich twórcy nie powinni dawać ich użytkownikom tyle wolności (a tymbardziej podpowiadać im co mają dodać. Przykład: osobna tabelka "W związku" na facebooku) i ich treść powinna byc filtrowana, powinna istnieć pewna kultura portali społecznościowych, a nie, jak to ująłeś, kompletna kretynizacja. A już nawet nie wspominając o gromadzeniu przez portale informacji na temat ich użytkowników... Facebook wiedzie prym wśród tych portali, które sięgnęły dna.

Immons

2011-08-08, 14:50
riodoro1 napisał/a:

Dzieci które naoglądały się za dużo V for Vendetta myślą że przyczyniają się jakoś dla świata i wolności a boją się nawet nagrać swoj głos.



Dzieci.. gwarantuje ci, ze sa to osoby o takim wyksztalceniu, ze ty chociaz bys kul 100 lat to i tak bys nie zrozumial tego co oni...

ZnanyJakoZaganiacz

2011-08-08, 15:12
Aexalven, oni nic nie poradzą na to, jakie zdjęcia ich zj***na mamusia upublicznia i właśnie o to mi chodzi, że zjebusy dostają neostradę do ręki i często krzywdzą przez to innych. ch*j, że dzieciury też jebnięte, bo z jęzorem i łapą po cyca własnej stary sięgają, ale gdyby nie nasza klasa, to by pół polski nie miało z nich polewki i może w końcu staliby się normalną częścią społeczeństwa..

Colossus

2011-08-08, 15:21
Co prawda mam konto na FB, ale trzymam kciuki za tych gości, mam nadzieję, że 5 listopada rozjebią ich w cholerę, bo jeśli nie to się zawiodę.

wubepe

2011-08-08, 15:25
moze i zaatakują...
może i dane pokasują....
pokażą adminom ile w bezpieczeństwie braków...
a i tak na drugi dzień odpalą to ch*jstwo z backupów...

ZnanyJakoZaganiacz

2011-08-08, 15:40
Nie byłbym tego taki pewien, skoro gustują we własnej mamuśce, to raczej trudno byłoby im znaleźć sobie kogoś do rozrodu ;p

Lumpy1

2011-08-08, 16:17
dawno nie było takiej grubej rozkminy na forum!!
Wiedzcie że coś się dzieje.
IMO bardzo dobrze ch*jom pokasować w p*zdu te portale tylko zostawcie mi edarling i fotka

Biszkopt

2011-08-08, 16:36
Hmmm, w sumie to sam niewiem, nie raz slyszalem historie jak zlapali jakiegos gwalciciela czy cos przez facebooka albo nasza klase bo wrzucali fotki albo pisali statusy, tak naprawde to facebook nie jest taki zly, kazdy teraz sie przez niego komunikuje, co prawda maja dostep do naszych danych ale i tak sie o tym nigdy nie dowiemy, to jest jak z tymi skanerami na lotniskach, przeswietlaja ci ciuchy i sprawdzaja czy niemasz bomby czy czegos, a przy okazji patrza sie na twoje miejsca intymne, niby zdjecia maja zostac zniszczone po ogladnieciu ale juz nie raz sie owe okazywaly na internecie, podobnie jest z facebookiem nic zlego sie nie moze stac. A anoni jak juz ktos powiedzial wczesniej juz nie sa tacy mocni jacy byli, teraz to banda dzieciakow wchodzoca na 4chan-a ktora tylko umi wlaczyc LOIC i DDoS-owac jakies male stronki jak prywatne serwery do minecrafta czy inny ch*j, co pradwa LulzSec ktora jest grupa skladajaca sie z tylko 6 osob dokonala takiego chaosu i zainspirowala mnostwo hakerow do zjednoczenia sie i stworzenia opercji #antisec, mysle ze z facebookiem mozemy sie naprawde pozegnac, lecz z takimi serwerami jakimi ma facebook, mysle ze nawet botnet skladajacy sie z kolo miliona zainfekowanych nawet by go nie drasnal, lecz cichy atak od srodka i usuwanie bazy danych na bank zadziala, ale i tak pewnie na nastepny dzien odpala fejsa z back-upa ktory zrobili dzien wczesniej... lecz tak maja moje poparcie, jestem ciekawy w ch*j co sie stanie <3