18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Katolicki bojkot browaru

Roszp • 2013-06-25, 10:25
Pryzynam, że dość dziwna sprawa. Najpierw myślałem, że to najazd trolli, ale później okazało się, że ci ludzie robią to całkiem serio. Pamiętacie bojkot produktów Agros Nova?
Ci sami ludzie wzieli sobie na cel Alebrowar. Dlatego, że rzekomo obraża ich uczucia religijne etykietą piwa przedstawiającą mnicha.

Najciekawsza sprawa: nie zdają sobie sprawy z tego, że piwo nie jest jeszcze w sprzedaży, a cała akcja promocyjna na Facebooku miała na celu pomóc w wyborze stylu jubileuszowego - 10 piwa browaru.

Oto krótki wycinek flejmu z FB:


A tu projekt etykiety i wołanie do bojkotu:


Rozumiem obrazę uczuć religijnych, no ale to już chyba spora przesada. Jak tak dalej pójdzie, to dzieciom w szkole, na matematyce plusów zabronią pisać, bo zbyt podobne do krzyża i jeszcze to kogoś obrazi.

yoyoyo

2013-06-25, 18:59
Wolę takich bojowników, niż pedalskie lobby i muzułmanów.

Roszp

2013-06-25, 19:03
WolfManGoth, szczerze mówiąc dalej tego nie rozumiem. Jest wiele innych wyrobów browarniczych i okołobrowarniczych, które mają odwołania do religii. Wszelkie publikacje w stylu "Beer Bible" dla przykładu, piwo Satan, Brew dog również miał "kontrowersyjne etykiety", opakowania czy nazwy. Nikt się nigdy do niczego nie czepiał (wyjątkiem były opakowania wykorzystywane przez Brew Dog - skóry zwierząt potrąconych przez samochody) . Nie mogę tego pojąć i tyle.

Ziomson

2013-06-25, 19:05
niech te katole zamkna wreszcie te swoje ryje

JURIJ_77

2013-06-25, 19:08
fiszer napisał/a:

przesadzili z tą etykietą wg. mnie
wszyscy powinni wreszcie nauczyć się szanować nasze dziedzictwo/historię a do tego także zalicza się chrześcijaństwo
PS. do hejterów- nie jestem ortodoksem broniącym krzyża. Ba, ostatni raz kościół odwiedziłem ze 3 lata temu



to Ty uszanuj moje słowiańskie dziedzictwo i nie wciskaj mi swojej religii chrześcijańskiej, do której i tak zmusza mnie banda pedofilów z Watykanu ... pamiętaj, że Światowid patrzy ...



umcumcpolowka

2013-06-25, 19:08
k***a jak mnie wk***iają takie matoły! Jaka obraza uczuć religijnych wy pojeby? Jakby dali murarza to wtedy obrażają jego uczucia murarskie? Albo policjanta to obrazili uczucia policyjne? Ktoś musi w tym kraju zrobić w końcu porządek, bo przez takie zaściankowe zachowania i uprzedzenia Polska jest tam gdzie jest.

jarecki84

2013-06-25, 19:12
przesadzili z tą etykietą wg. mnie
wszyscy powinni wreszcie nauczyć się szanować nasze dziedzictwo/historię a do tego także zalicza się chrześcijaństwo
PS. do hejterów- nie jestem ortodoksem broniącym krzyża. Ba, ostatni raz kościół odwiedziłem ze 3 lata temu

przypominam tylko że chrześcijaństwo narzucili nam ogniem i mieczem krzyżacy

WolfManGoth

2013-06-25, 19:16
Roszp,

A ja dalej nie kapuje, że ludzie uczepili się, że walczą, bo pokazano mnicha, a sobie do cholery jasnej nie wbijecie,z e chodzi o monstrancje, która symbolizuje Ciało Pana Jezusa i to obraża wiernych!

bart0$z

2013-06-25, 19:19
jarecki84 napisał/a:

przypominam tylko że chrześcijaństwo narzucili nam ogniem i mieczem krzyżacy


Nie mam słów. Nie kompromituj się i sklej wary skoro nie wiesz nic na temat historii własnej ojczyzny a jeszcze z przekonaniem wmawiasz głupoty innym. Jakim kur*a cudem krzyżacy narzucili nam chrześcijaństwo skoro chrzest przyjęliśmy w 966roku a zakon krzyżaków został założony prawie 200 lat później bo w latach 90 XII wieku. Ludzie, nie pie*dolcie głupot bo to podstawy historii z podstawówki. Ręce opadają jak się co niektórych czyta...

quilk

2013-06-25, 19:25
Nie mam nic do ludzi religijnych ale to jest standardowe polskie spinanie dupy i robienie afery na siłę. W innych krajach o takie pierdoły nikt nikomu dupy nie zawraca a dajmy na to taki browar Bishops Finger... W wolnym tłumaczeniu "Paluszki biskupa". Nawet brzmi pedalsko a nikt sie nie czepiał. xD

Roszp

2013-06-25, 19:32
WolfManGoth, jakby napisali o co chodzi to może by było ok. Jednak większość z tych ludzi nie miało pewnie nawet pojęcia o co się ciupają - ot - ktoś powiedział, że nas obrażają, to ich zmieszać z błotem trzeba. Ba, dam sobie rękę uciąć, że część z osób wypowiadających się, że ich uczucia zostały obrażone, nie wiedziała nawet czym jest monstrancja.

okopa3

2013-06-25, 19:34
etykieta sama w sobie beznadziejna i strasznie tandetna, budzi raczej negatywne odczucia

można zrobić etykietę z mnichem która nikogo nie będzie obrażała, jest franciszkanin, jest piwo, ale jest to zrobione z gustem, wyczuciem, tamta wygląda jak corelowe wypociny gimnazjalisty na zaliczenie semestru


Krukowiecki

2013-06-25, 19:57
W głowach się ludziom popier*oliło z lekka. Z tego co wiem to mnisi bardzo dobrze sobie radzili z robieniem piwka. A i to nie jest jedyne piwo (z resztą jest to tylko projekt) które ma mnicha na etykiecie! Ale ku rwa oczywiście trzeba się przy*ebać do tego konkretnego!










No ale przecież to jest "kpienie z eucharystii"!!! Ku rwa sami sobie kpicie.


A, i gówno wam do tego czy ładne czy nie. Nie wasz browar, nie wasz projekt, nikt wam tego pić ani oglądać nie każe.

zbyszko z lublina

2013-06-25, 20:03
fiszer napisał/a:

przesadzili z tą etykietą wg. mnie
wszyscy powinni wreszcie nauczyć się szanować nasze dziedzictwo/historię a do tego także zalicza się chrześcijaństwo
PS. do hejterów- nie jestem ortodoksem broniącym krzyża. Ba, ostatni raz kościół odwiedziłem ze 3 lata temu


chyba na komunii :lol:
ps może się mylę ale to mnisi wynaleźli piwo, a na pewno przyczynili się do jego rozpowszechnienia

Samudaripen

2013-06-25, 20:08
poziom komentarzy "ateistów" żenua..
Natomiast jako katolik nie widzę nic obrażającego w tym mnichu nawet w monstrancji, mam na to wyj***ne, komu się podoba ten to kupi, ale etykiety tych piw Alebrowaru wg mnie są może i oryginalne, ale kojarzą się raczej z tymi wszystkimi hipsterami, swag'ami itd. Jak widzę te etykiety to wyobrażam sobie gimbusy w Vansach, rurkach i fullcapach robiące sobie Iphonami zdjęcia na facebooka, photobloga i Instagram z Alebrowarem w ręku, no i pewnie w takie osoby ten browar mierzy ;)

Skądinąd

2013-06-25, 20:23
fiszer napisał/a:

przesadzili z tą etykietą wg. mnie
wszyscy powinni wreszcie nauczyć się szanować nasze dziedzictwo/historię a do tego także zalicza się chrześcijaństwo
PS. do hejterów- nie jestem ortodoksem broniącym krzyża. Ba, ostatni raz kościół odwiedziłem ze 3 lata temu



pie**olicie, kolego, jak potłuczony. Naszym dziedzictwem i historią są wierzenia słowiańskie, a katolicyzm to religia napływowa. Więc obrazić prawdziwe uczucia Polaków mógłby co najwyżej taki obrazek, ale ze Światowidem, a tutaj mamy jakiegoś watykańskiego katabasa. Łapiesz?