18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jurek Owsiak - konferencja

białywęgorz • 2014-01-13, 16:22
Dla wszystkich mających ból dupy o Owsiaka, że to niby "oszust" :facepalm2:

Oglądać od 5:24


cudzoziemka

2014-01-13, 21:18
Gówno mnie obchodzi ile kto z tego bierze - bo na pewno biorą: począwszy od dzieci wygrzebujących na boku złotówki, na organizatorach skończywszy. Wolę im dać i mieć pewność, że komuś pomogą niż jakimś ciapatym na ulicy z ućpanym dzieckiem na kolanach albo złodziejom z rządu (którzy de facto powinni zadbać o to, żeby obywatele mieli być czym leczeni, ale po co nasze podatki przeznaczać na prawdziwie ważne rzeczy - to są złodzieje, a nie jakiś Owsiak jakbyście nie widzieli).

I taka mała historia: ktoś mi kiedyś opowiadał o pierwszym finale WOŚP i o tym, jak nie mógł znaleźć miejsca, gdzie grają. Spotyka kumpla, kumpel mówi "daj sobie spokój, zimno takie, a ty będziesz stał, marzł i słuchał jakiegoś biadolenia, to i tak nie wyjdzie, taka jednorazowa akcja i pewnie nic nie zbiorą".
Jak widać wyszło - i moim zdaniem bardzo dobrze, że wyszło.

Życzę wam tylko tyle: żeby wasze dzieci w przyszłości nie musiały z tego sprzętu korzystać, żebyście wy nie musieli z tego korzystać.
Inaczej oceniać mogę WOŚP ja "na sucho", a inaczej rodzic, który inkubatorowi z serduszkiem zawdzięcza życie swojego dziecka.

TheSkorpioniks

2014-01-13, 21:21
air_jordan_show napisał/a:

i tak nigdy nie dam ani grosza



A ktoś Cie prosi???. Właśnie przez takie ciężko myślące osoby jak ty ten kraj popada w nędze. Chłop robi coś czego NIKT inny w tym kraju na taką skale nie zrobił. Bierze kasę?? a niech bierze coś mu się należy. Nic nie jest za darmo.

Weźcie się ogarnijcie a nie bądźcie takimi samymi ...... "dopiszcie z kontekstu" co Ci na wiejskiej. Wylezie primadonna w sejmie i powie Ci , że to sekta jest i pranie mózgu. A sama tyle pomogła i mądrego powiedziała co nasz kochany rząd . Ogarnijcie się ludzie!!!

Jak komuś dziecko zachoruję to sami się będziecie pchać do szpitali do tego sprzętu z WOŚP żeby wam dziecko uratowało. A wtedy chciał bym by ten sprzęt się zjarał i byście mieli ojczulka rydzyka jako plan B.

Szron

2014-01-13, 21:25
Marbax napisał/a:

Skoro to takie oczywiste i ewidentne że kradnie, to wystarczy złożyć odpowiednie zawiadomienie do prokuratury i po sprawie. Jak widać życzliwych nie brakuje, na pewno drążą. Sprawozdania finansowe są jawne i jakoś nic nie mogą wygrzebać.
Co do samego sprzętu, to mam dzieci, bywałem na oddziałach położniczych i dziecięcych i widziałem ile tego sprzętu od orkiestry jest i jak najbardziej jest on w użyciu.



Masz leniwcu, bo widzę że gadające głowy z TV Ci nie powiedzieli co i jak masz myśleć ... Bo przecież sam za leniwy jesteś żeby sprawdzić co i jak. Brawa dla Ciebie i Tobie podobnym leni-lamingów.

szefuncio

2014-01-13, 21:26
Dla mnie robią się z tego trochę igrzyska dla ludu. Czas antenowy, tysiące ludzi, ich czas, fajerwerki, muzycy itd aby raz w roku odwali jakąś tam szopkę dla gawiedzi - I dobrze bo pewnie ludzie tego oczekują i czują się z tym dobrze. Oczywiście Juras robi pod publiczkę bo łatwiej kupić sprzęt niż tak naprawdę choćby zapłacić za prąd szpitalom a potem się okazuje ile kwiatków wypływa z nietrafionych zakupów. To czy robi dobrze czy nie nie jest tu ważne gdyż robi wszystko zgodnie z prawem i statusem swojej fundacji - ja płace sporo podatków więc Jurkowi już nie daję - aż taki jestem zły

TheSkorpioniks

2014-01-13, 21:28
szefuncio napisał/a:

Dla mnie robią się z tego trochę igrzyska dla ludu. Czas antenowy, tysiące ludzi, ich czas, fajerwerki, muzycy itd aby raz w roku odwali jakąś tam szopkę dla gawiedzi - I dobrze bo pewnie ludzie tego oczekują i czują się z tym dobrze. Oczywiście Juras robi pod publiczkę bo łatwiej kupić sprzęt niż tak naprawdę choćby zapłacić za prąd szpitalom a potem się okazuje ile kwiatków wypływa z nietrafionych zakupów. To czy robi dobrze czy nie nie jest tu ważne gdyż robi wszystko zgodnie z prawem i statusem swojej fundacji - ja płace sporo podatków więc Jurkowi już nie daję - aż taki jestem zły



Że z tylu tyś plemników akurat ten się musiał przedostać. Patologia :samoboj:

szefuncio

2014-01-13, 21:35
TheSkorpioniks napisał/a:



Że z tylu tyś plemników akurat ten się musiał przedostać. Patologia :samoboj:


Dupa_Zza_Krzaka

2014-01-13, 21:38
@LordMrok
Niszczenie pieniędzy jest karalne :D

zbylak

2014-01-13, 21:41
DUST DEVIL napisał/a:

Ktoś mówi, że WOŚP to coś dobrego, bo łączy polaków i czyni dobro. Owszem, niby tak jest, ale co z tego, skoro Owsiak kupuje sprzęt, który powinien być bez łaski w każdym szpitalu. Dlaczego nie ma WOŚP w UK czy Niemiec? Bo tam ten sprzęt jest w "standardzie"...

A my nie dość że wypie**alamy w ch*j pieniądza na ZUS itp. i jeszcze musimy płacić na WOŚP, żeby kupić coś co jest oczywistością na zachodzie. I nie pisać mi, że PRL był itp. bo najgorsze co może być to tłumaczenie swojej nieudolności.

Na dodatek słyszałem, że jak WOŚP kupi np łóżka, to w budżecie automatycznie skreśla się ten zakup... nie wiem, czy to prawda, ale faktem jest, że WOŚP to symbol nieudolności naszego kraju, w którym na obowiązkowy sprzęt cały naród musi robić "ściepę" :(



może i masz race powinien być ten sprzęt w każdym szpitalu ale go nie ma. Takie państwo i dobrze o tym wiesz. a po drugie nikt ci nie każe płacić na WOŚP. dla mnie to trochę chore bo skoro nie przekazujesz im pieniędzy to o co się dopie**ala... skoro i tak to nie są twoje pieniądze a jak wrzuciłeś to tez nie masz się o co doczepić bo robisz to z własnej woli, mogłeś tego nie robić. WOŚP organizuje tez przystanek woodstokc na to trzeba tez skądś wziąść pieniądze tak ? pie**ole.. takie takie jak nie chcesz nie pomagaj i siedź cicho bo na pewno Owsiak robi dużo dobrego.

ne...........fi

2014-01-13, 21:53
Nie odpowiadał rzeczowo tylko wymijająco, oddziałując na emocje. W sumie zwisa mi ile kasy uzbiera i ile na co wyda, przynajmniej ruszył dupsko.

Lordzik92

2014-01-13, 21:55
Jurek i WOSP sa medialne ale kwoty 30-50 mln zl to nic duzego, by robic z tego jakies polityczne zamieszanie. Dla gospodarki wrecz nieodczuwalne, ale idealne by zamaskowac np. znikniecie 1 mld z NFZ... Bo wlasnie takie kwoty ,,znikaja" podczas ,,czynnosci administracyjnych" polegajacych na rozdzieleniu kwot miedzy placowki... a to ze zniknelo 20% wyslanych pieniedzy tego nikt nie zauwazy, bo kontroli nie ma... a im wiecej posrednikow tym latwiej ukryc oszustwo. Ale o tym media nie powiedza, bo nikt nie podniesie reki na swojego pana... Jedyna opcja by zatrzymac tego typu przekrety, jest wprowadzenie kary smierci dla calych rodzin odpowiedzialnych za ww. proceder.

Coonor

2014-01-13, 21:56
Ci dziennikarze po protu wstydzili by się zadawać tak durne pytania.. Jak żyć w kraju gdzie nawet jak człowiek robi coś dla innych to i tak jest krytykowany ? No przecież szlak człowieka może trafić... Nawet jak Owsiak zarobi na WOŚP to bardzo dobrze bo należy mu się to z czystego serca. Pomyślcie sobie ile pieniędzy jest marnowanych przez nas rząd, np walka z globalnym ociepleniem, j***ni posłowie nic nie robią a kupują sobie krzesła za parenaście tys złotych.. Najlepiej niech k***a nie robi WOŚP to nikt nie będzie miał problemu, czy to dobre rozwiązanie ?!

topol817

2014-01-13, 21:57
Szron napisał/a:



Masz leniwcu, bo widzę że gadające głowy z TV Ci nie powiedzieli co i jak masz myśleć ... Bo przecież sam za leniwy jesteś żeby sprawdzić co i jak. Brawa dla Ciebie i Tobie podobnym leni-lamingów.


Boże, kocham takich debili. Mówisz, że ktoś myśli to co mu wmówią gadające głowy, a sam linkujesz do źródeł równie rzetelnych, tylko postawionych po przeciwnej stronie. Czyli jak głupi leming ogląda telewizję to be, ale jak prawdziwy patriota taki jak ty przeczyta coś w internecie na jakiejś gównianej stronie, i pluje przy tym na lewo i prawo jaki on nie jest mądry, to wszystko jest w porządku?

Mateusz25

2014-01-13, 21:58
k***a barany co piszą "olaboga jureczka obrażajo" i czują się świętymi bo wrzucą kasę "na sprzęt dla szpitali"- zgooglujcie sobie spółkę "złoty melon" i ogarnijcie jakie to są przekręty finansowo-personalne. Świetnie że kasa idzie na szpitale. Szkoda że płaci się w ch*j kasy w składkach i podatkach, a potem i tak sprzęt trzeba brać ze ściepy narodowej...

Latrivan

2014-01-13, 21:59
Fundacje charytatywne przekazują zysk. Jeżeli Owsiak wydał 1 mln na organizacje, a uzbierał 32mln to oddaje 31mln. Na takiej zasadzie to działa. Każda fundacja.