18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Hemp Gru - To jest to (remix coco jambo)

misiek1991 • 2010-03-04, 17:48
Kolejna kozacka przeróbka hip-hop'owego kawałka, tym razem hemp gru pod bit hitu dawnych lat :mrgreen:



Moim zdaniem podkład pasuje idealnie ;-)

Seron27

2010-03-04, 21:53
Chodzi o to, ze w hh owe 'instrumenty' nie są tak ważne, jak chociażby w przywołanej Republice (na której notabene Eldoka się wzorował pisząc utwór Nie pytaj o Nią). Jednak szufladkowanie całego ogółu numerów gdzie występuje monodeklamacja i beat pod ogół hh, to jakbym powiedział, że feel i doda to rock, bo są tam gitary i perkusja.

kuba_vt

2010-03-04, 22:02
szarpifiut napisał/a:

Bitch - nie wiesz?

INSTRUMENT

bo na komputerze (czyt. konsoli) muzyke zrobisz nie mając talentu.



Co innego kleić w FL Studio a co innego stukać bit na MPC. Co do tego drugiego, to trzeba mieć talent. Tak samo do skreczy.

szarpifiut

2010-03-04, 22:30
Mnie w muzyce musi wzruszyć przede wszystkim linia melodyczna, wg. mnie tekst jest dodatkiem. Sklejanie bitów to żerowanie na pracy muzyków, którzy się namęczyli, by stworzyć arcydzieło. Nie da się tym odtworzyć prawdziwej magi instrumentu.

I zdaję sobie sprawę, że są utwory HH robione za pomocą instrumentów, takie dzieło już można nazwać pracą, bo ktoś już musiał w to włożyć trochę wysiłku.

Jak chce mądrych tekstów to się do dziadka zwracam :D bo człowiek z ulicy nie ma nic ciekawego do powiedzenia.

kuba_vt

2010-03-04, 22:38
szarpifiut napisał/a:

Mnie w muzyce musi wzruszyć przede wszystkim linia melodyczna, wg. mnie tekst jest dodatkiem. Sklejanie bitów to żerowanie na pracy muzyków, którzy się namęczyli, by stworzyć arcydzieło. Nie da się tym odtworzyć prawdziwej magi instrumentu.

I zdaję sobie sprawę, że są utwory HH robione za pomocą instrumentów, takie dzieło już można nazwać pracą, bo ktoś już musiał w to włożyć trochę wysiłku.

Jak chce mądrych tekstów to się do dziadka zwracam :D bo człowiek z ulicy nie ma nic ciekawego do powiedzenia.



Klepanie bitów to nie żerowanie, większość producentów kożysta z samplingu, lecz są też tacy jak OSTR i napie**alają pod bit skrzypce. Moim zdaniem słuchasz za mało Rapu, żebyś się mógł odzywać na ten temat. Tyle.

paczek1262

2010-03-04, 22:39
DAGFEN napisał/a:

Już wiem czemu tego wieśniactwa bronicie- pewnie to wasi bratańcy z ławeczki przed blokiem. Ojej ale on jest "cool"- zaśpiewał "policyjne ścierwo"- mam wrażenie, że wszyscy polscy hh mają tak ubogie słownictwo, że tylko o policji mogą śpiewać i innych pierdołach. Już dzieci emo są mniej upośledzone. Widać, że większość takich gości na nic innego go w życiu nie było stać. Może jeszcze ideologie z tych durnych piosenek wyznajecie? Jeśli tak to jestem za tym, żeby was prewencyjnie zamknąć w jakimś gettcie.

Nie dość że jest wieśniacki to i jeszcze gówniany :)



Jeśli dla Ciebie rap (bo hip-hop to kultura) to jest Hemp Gru to szkoda :(

Po ch*j się wypowiadasz w temacie, o którym nie masz pojęcia? To tak samo jakby ja napisał, że nie zgadzam się z teorią E=mc2. Albo, że moim zdaniem jądro atomu nie istnieje. Posłuchaj prawdziwego rapu. Wk***ia mnie kojarzenie rapu z Peją, Hemp Gru, Firmą.

Robson.K6

2010-03-04, 22:39
I TAK Osama was zajebie!! :jezdziec:
Byście już lepiej o rocku czy metalu pogadali...

szarpifiut

2010-03-04, 22:47
Robson - piwo :D

OSAMA WAS ZApie**olI!

Chciałbym w tym momencie zaznaczyć, że ani razu jeszcze nie wymieniłem ani hasła JP, ani grupy Hemp Gru, ani rapera Peji.
Widzę, że obronić swą trafną i zaiste prawdziwą ideologie potraficie tylko mnie atakując. Więc dobra, nie wytoczę więcej argumentów(chyba że poprosicie).

Wracając do kuszącej propozycji Robsona - kto sie wybiera na Senisphere? xD

szefooo

2010-03-04, 22:51
To ja całą dyskusję podsumuję utworem Fenomenu - "sensacja"

Robson.K6

2010-03-04, 22:57
szarpifiut napisał/a:

kto sie wybiera na Senisphere? xD


A nie czasem Hemisphere? :D
Ok walne offtopa i powiem, ze moje najblizsze koncerty to rammstein (Łódź) i hunter (Gdynia). Jak ktoś się wybiera to pw mee ;]
Wracając do tematu. Polski hip-hop... Dla mnie on już nie istnieje, po gimnazjum zacząłem interesować się cięższymi brzmieniami i jakoś za hh nie tesknie.
no ale nie powiem paktofoniki czy o.s.t.r'a trochę sie nasluchałem.

A to śmieszne pokolenie JP niech jak najszybciej wyginie bo są żałośni. :plzdie:

Do...........io

2010-03-04, 23:02
@DAGFEN
Trzeba coś wiedzieć, by móc o tym powiedzieć

szarpifiut

2010-03-04, 23:09
Przepraszam, Sonisphere.

A co do Rammstein - po raz pierwszy w życiu usłyszałem kawałek metalowy właśnie od nich :D

Scorpio_SIC

2010-03-04, 23:35
bitch napisał/a:

DAGFEN, nie wypowiadaj się na temat muzyki której nie znasz. Tacy ludzie to mnie ogólnie wk***iają!


esponza napisał/a:

@DAGFEN, Sam jesteś wieśniak...

trauma napisał/a:


Nie znasz się. Posłuchaj sobie Smarki Smarka czy też Słonia.


belial napisał/a:

DAGFEN, wypie**alaj trolu.



Otwieram cegielnie! Wysrałem tyle cegieł czytając to, że je moge spokojnie sprzedawać :rofl:
Tego (w oryginale) nie da się słuchać :P
Słonia słuchac? Teeeereeeeeee :beka:

szarpifiut

2010-03-04, 23:40
Scorpio
przyda mi się bo mam budowę i muszę postawić ścianki działowe, więc jakbyś parę palet uzbierał to bym ci podrzucił srajtaśmę w podzięce za twą hojność :D

BueR_MadasS

2010-03-04, 23:45
nie czytałem wszystkich postów tutaj co nie zmienia faktu że moglibyście trochę ochłonąć by nie zahaczać o łamanie punktu 4.5 "Zasad tworzenia nowych wątków oraz pisania komentarzy wg regulaminu"
że o trzymaniu się Topicu nie wspomnę aleee czekajcie co właściwie jest głównym tematem tej wrzuty??
bo ja po połowie tego 'dzieła' (jestem bardzo otwarty na wszelaką muzę ale przy tej chyba poległem) dalej nie kuma czy to jest śmieszne, czy prześmiewcze czy to utwór oryginalny czy kuźwa sam nie wiem

tak więc na ulubioną Waszą muzę jest dział "Czego Sadyści Słuchają" http://www.sadistic.pl/czego-sluchaja-sadysci-vt7376.htm
a jak chcecie sobie pogadać o jakimś konkretnym gatunku/wykonawcy/utworze to tutaj jest ku temu odpowiednie miejsce
http://www.sadistic.pl/klop-hyde-park-vf24.htm

Niech mi ktoś proszę wytłumaczy co to jest bym wiedział gdzie to przenieść (i czy przenieść) bo jak ja to sam zaraz przeniosę to tych 'joł jołów' z tikiem 'machającej rytmicznie ręki' nawet najstarsi Kaukascy Celtyccy Rabini nie znajdą

.:...........:.

2010-03-04, 23:54
BueR_MadasS napisał/a:

nawet najstarsi Kaukascy Celtyccy Rabini nie znajdą


Ktoś może się jednak dokopie. Jeśli nie to jeszcze lepiej, będzie spokój. :->