18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

"Groza! W Warszawie otwierają restaurację z psiną!"

xts • 2014-03-11, 00:05
Ojejeje biedne "piesełki" haha

W kwietniu w Warszawie ma ruszyć pierwszy lokal, w którym będzie można zjeść psinę, czyli psie mięso. Lokal chce otworzyć urodzony w Polsce Wietnamczyk, który o swoich planach informuje na portalu MY21.pl. Na pomysł otwarcia lokalu z psim mięsem wpadł, kiedy dowiedział się, że w Celestynowie, będącym w powiecie otwockim, zamykane jest schronisko dla zwierząt. – Co zrobić z 600 psami? To było jak uderzenie w głowę. Przypomniały mi się sceny z wakacji, kiedy w lesie nieraz uciekaliśmy przed watahą zdziczałych, bezdomnych psów. Jest problem. Spotkałem się z dwoma kolegami, obgadaliśmy pomysł, kupiliśmy mieszkanie w apartamentowcu, wyposażyliśmy je, a teraz zamawiamy dostawy produktów. Na dodatek jeszcze ta sprawa z innego miasta, gdzie rada wydała zgodę na uśmiercenie chyba blisko 400 psiaków. Pomyślałem sobie, że gdyby były ubojnie…– opowiada pomysłodawca upiornego przedsięwzięcia Jakub Pham na stronie MY21.pl.

akub Pham twierdzi także, że polskie prawo zakazuje znęcania się nad psami, ale nie zakazuje zabijania ich w celach konsumpcyjnych. Dziennikarz portalu MY21.pl zapytał go, czy miał kiedyś psa... nie na talerzu. – Miałem i mam. Teraz nawet dwa. Kundelki. Wziąłem je ze schroniska. Na obiad. Czasem tak robimy. I polubiłem je. Zamiast do garnka trafiły do wspólnego kojca – opowiada Wietnamczyk.

A co, jeśli Wietnamczyk ma akurat ochotę na ulubiony gulasz z mięsa psa, czy przychodzi mu do głowy pomysł, by je zjeść? – Nie – odpowiada. – W zamrażalce mam pisnę. Nie znaczy to, że jemy psinę na okrągło. Nie. Tak samo jak w polskich domach nikt na okrągło nie jej schabowych, czy zrazów. Po prostu jest w domu i czeka na swoją kolei. Jakub Pham zdradził także, że w jego lokalu będzie można zjeść wszystkie inne przysmaki Azji. Poza pisną, będzie także kocina. – W Wietnamie dania z kotów są bardzo popularne – dodaje Jakub.

Na wieść o tym, że w Polsce ma powstać lokal z psiną, miłośnicy zwierząt biją na alarm. Nie można dopuścić, aby ten barbarzyński zwyczaj zagościł w Polsce. Wszystkie fundacje chroniące zwierzęta zrobią wszystko, aby zamknąć lokal, a nawet nie dopuścić do jego otwarcia – czytamy na stronie internetowej fundacji ViVA Puławy.

Najlepszy jest ból p*zdy hipokrytów, którzy wpie**alają kurczaki i świnki ale biedne "piesełki" to dla nich za dużo

Nawet jakiś fanpage powstał https://www.facebook.com/bronimypsiaki

komentarze lewactwa tam zebranego są przednie

Osobiście chętnie bym psiny spróbowal.



źródło: fakt.pl ;)

Spiritus_Sancti

2014-03-11, 00:11
Ja tam nie widzę niczego dziwnego, potrawa jak każda inna... regionalna. Próbowałem różnych potraw, brzydziłem się ślimakami czy żabimi udkami, ale gdy posmakowałem, to nawet mi posmakowało. Skoro jecie krowy i świnki czy dziczyznę, to nic złego,a że pies, to coś złego?

Jager89

2014-03-11, 00:19
A mnie wk***ia nie sam fakt wpie**alania psów, tylko wpychania się do nas innych kultur. Lewackie jest właśnie promowanie tego Wietnamca. Mamy taką kulturę i tradycję, że owszem, jemy świnie, kurczaki itd., a pies jest naszym towarzyszem życia, a nie posiłkiem. Taka jest nasza polska kultura i nie życzę sobie tutaj kultury wietnamskiej, czy jakiejkolwiek innej. Psy niech wpie**alają u siebie, a przyjeżdżając do nas, niech szanują nasze obyczaje. Jeśli autor tego tematu tego nie rozumie, to sam jest lewusem.

xts

2014-03-11, 00:22
@up ale wietnamiec nie będzie cie namawiał do wpie**alania piesków. znalazł nisze, która chce zapełnić i jak to wypali to będzie miał pełne stoliki. lewackie jest narzucanie komuś czegoś, a wietnamiec tego nie robi bo ma wyj***ne.

wernetto

2014-03-11, 00:24
Jager89 napisał/a:

A mnie wk***ia nie sam fakt wpie**alania psów, tylko wpychania się do nas innych kultur. Lewackie jest właśnie promowanie tego Wietnamca. Mamy taką kulturę i tradycję, że owszem, jemy świnie, kurczaki itd., a pies jest naszym towarzyszem życia, a nie posiłkiem. Taka jest nasza polska kultura i nie życzę sobie tutaj kultury wietnamskiej, czy jakiejkolwiek innej. Psy niech wpie**alają u siebie, a przyjeżdżając do nas, niech szanują nasze obyczaje. Jeśli autor tego tematu tego nie rozumie, to sam jest lewusem.



Trochę relatywizmu człowieku. Po za tym pies to zwierze, jak ktoś chce jeść to niech je. Ja ludziom do talerza nie będę zaglądał.
Tak czy siak nikt ci twojego pieska nie zjada, a co robią inni ze swoimi, to wara ci od tego.

Sz...........an

2014-03-11, 00:27
No różnica między psem, a krową, kurczakiem, świniakiem, szczurem, ślimakiem, żabą itd. jest taka, że pies posiada inteligencję równą 2-3 letniego dziecka ( człowieka ) jakby ktoś nie wiedział. Psa możesz wyszkolić na zasadzie rozumienia a nie tylko bodźców. Jeśli go wytresujesz, że coś mu wolno a czegoś nie, to on to rozumie.

Każdy z was kto ma psa wie jak pies reaguje na kość :) a mój nauczony jest tak, że mogę położyć kość przed nim i jak powiem mu, że "nie wolno" to jej nie ruszy...

Jager89

2014-03-11, 00:30
Nie szkodzi, że nie będzie mnie do tego namawiał. Żyjemy w Polsce, nie w Wietnamie. Przyznam, że z lenistwa nie chcę mi się rozbudowywać tej wypowiedzi. Mógłbym zacząć pisać o naszej tożsamości narodowej, zagrożeniu mieszania się kultur itd. Wszelkie cywilizacje upadały gdy zaczynały w nich dominować obce pierwiastki, ale co ja tam będę gadał.. Podniecajmy się nową budką z kebabem u turasa, albo kotletem z psa u wietnamca.

xts

2014-03-11, 00:31
Szeryfian napisał/a:

No różnica między psem, a krową, kurczakiem, świniakiem, szczurem, ślimakiem, żabą itd. jest taka, że pies posiada inteligencję równą 2-3 letniego dziecka ( człowieka ) jakby ktoś nie wiedział. Psa możesz wyszkolić na zasadzie rozumienia a nie tylko bodźców. Jeśli go wytresujesz, że coś mu wolno a czegoś nie, to on to rozumie.

Każdy z was kto ma psa wie jak pies reaguje na kość :) a mój nauczony jest tak, że mogę położyć kość przed nim i jak powiem mu, że "nie wolno" to jej nie ruszy...



moja córka od 2 roku życia sama po youtubie sobie szpera oglądając bajki, klikająć na nowe propozycje, wyłącza reklamy, scrolluje, czasami się zastanawia, czy już komentarzy nie czyta

w mario też całkiem dobrze jej idzie. potrafi skoordynowac skok strzałka bok i w góre jednocześnie.

strony z flash grami ma tak bardziej obcykane ode mnie. wie, że trzeba czekać, aż się w gra w grywa, nie klika na reklamy, wie do czego służy play, next level.

więc mi tu nie pie**ol o inteligencji psa jako o 2 letnim dziecku.

prosty test, naucz psa, żeby patrzył się w miejsce wskazane palcem typu "zobacz tam"

solek1

2014-03-11, 00:44
Wolałbym już taką restaurację niż meczet, jednakże, jak kraj długi i szeroki, te k***y za biurkami rządowymi zrobią wszystko za pieniądze.
Co do samych psów i ich jedzenia, jeśli doszło by do III wojny, wielu z broniących te biedne pieski poznałoby zapewne smak ich mięsa.
Polska w tym temacie nie jest też wyobcowana, nie pie**olcie że my tacy ą-ę, kiedyś często wpie**alano psy.
A o smalcu nawet nie wspomnę.

Zielonek92

2014-03-11, 00:53
Chcesz zjeść coś innego ? To wypie**alaj z kraju ! Tam sie zajadaj psami,kotami,i innym gównem

lapps

2014-03-11, 00:55
Szeryfian napisał/a:

No różnica między psem, a krową, kurczakiem, świniakiem, szczurem, ślimakiem, żabą itd. jest taka, że pies posiada inteligencję równą 2-3 letniego dziecka ( człowieka ) jakby ktoś nie wiedział. Psa możesz wyszkolić na zasadzie rozumienia a nie tylko bodźców. Jeśli go wytresujesz, że coś mu wolno a czegoś nie, to on to rozumie.

Każdy z was kto ma psa wie jak pies reaguje na kość :) a mój nauczony jest tak, że mogę położyć kość przed nim i jak powiem mu, że "nie wolno" to jej nie ruszy...



wpisz sobie w internety, ze psy sa madrzejszze od swinii to ci internety powiedza jak jest naprawde

a pomysl niezly, bo wietnamiec zamiast sprzedawac zepsute mieso kupione za pol ceny, bedzie sprzedawal swieze psie mieso za darmo. a te psy i tak by byly uspione

PA...........SM

2014-03-11, 00:56
Oby ten pie**olony wietnamiec zdechł w męczarniach !!!

Zolc

2014-03-11, 00:57
Wiecie dlaczego psów nie powinno się jeść?

Bo w przeciwieństwie do kotów, świń, czy kur (które biją rekordy w debilizmie, według polskiego prawa jak rozjedziesz komuś kurę to nie grozi za to żadna grzywna bo to bezmózgie istoty są), psy tak samo jak konie mają instynkt stadny.

Gdy Ty zachorujesz pies będzie Ci próbował pomóc czy pocieszyć. Świnia raczej nie, prawda?

Nie mógł bym zjeść ani konia, ani psa ni delfina. Bo one potrafią współczuć i co więcej wiedzą co to jest altruizm. W przeciwieństwie do większości ludzi.

człowiek_zły

2014-03-11, 01:05
E tam. Kiedy kotlety mielone z ludzi będą?

lapps

2014-03-11, 01:05
JedenStrzał napisał/a:

Wiecie dlaczego psów nie powinno się jeść?

Bo w przeciwieństwie do kotów, świń, czy kur (które biją rekordy w debilizmie, według polskiego prawa jak rozjedziesz komuś kurę to nie grozi za to żadna grzywna bo to bezmózgie istoty są), psy tak samo jak konie mają instynkt stadny.

Gdy Ty zachorujesz pies będzie Ci próbował pomóc czy pocieszyć. Świnia raczej nie, prawda?

Nie mógł bym zjeść ani konia, ani psa ni delfina. Bo one potrafią współczuć i co więcej wiedzą co to jest altruizm. W przeciwieństwie do większości ludzi.



pechowo z tymi swiniami zaczales. mogles z jakas kura sprobowac czy cos
http://www.animalslook.com/pig-saves-owner/
http://www.peta.org/issues/animals-used-for-food/factory-farming/pigs/hidden-lives-pigs/



a co do kotow. to, ze pies wykonuje rozne polecenia jak sie go wytresuje(koty czasem tez, nie slyszalem zeby ktos nauczyl psa srac do kibla i splukiwac wode, a z kotem juz mi sie obilo o uszy) nie swiadczy o jego inteligencji tylko posluszenstwie. nie powiesz mi chyba, ze korenczycy polnocni sa inteligentniejsi od szwajcarow na przyklad, dlatego, ze robia co im sie kaze