18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ateistyczne billboardy pojawią się w Lublinie

Czesiek181 • 2012-09-11, 13:12
Lublin będzie pierwszym miastem w Polsce, w którym staną billboardy propagujące ateizm. Pierwszego października pojawią się przy ulicach: Bernardyńskiej, Ruskiej, Kunickiego i Lubelskiego Lipca 80.

Na czterech billboardach pojawi się hasło: "Nie zabijam. Nie kradnę. Nie wierzę" lub "Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam".

Organizatorem ateistycznej kampanii jest lubelska fundacja "Wolność od Religii", we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Racjonalistów, Stowarzyszeniem Ateistycznym oraz przy wsparciu portali o tematyce racjonalistycznej i ateistycznej. - Kampania to początek dyskusji o tej części polskiego społeczeństwa, która wyznaje pogląd ateistyczny, racjonalny, ale nie jest dopuszczona do głosu - tłumaczy Dorota Wójcik, prezes "Wolność od Religii".


To także protest przeciwko finansowaniu z budżetu państwa i obecności religii katolickiej w publicznych przedszkolach i szkołach.

Sfinansowane z darowizn billboardy będą wisieć przez miesiąc. Nie tylko w Lublinie: w listopadzie dwa takie billboardy pojawią się w Częstochowie i po jednym w Świebodzinie i Krakowie. Niewykluczone, że także w innych miastach.
Dlaczego pierwszy będzie Lublin? Ponieważ, jak pisze w informacji o kampanii fundacja “Wolność od religii", Lublin "postrzegany jest jako ostoja polityki kształtowanej przez PiS, symboliczna stolica Polski B".

Kampania ateistyczna nie jest polskim wynalazkiem. Trzy lata temu w Anglii na autobusach pojawiło się hasło "Bóg prawdopodobnie nie istnieje. Przestań się martwić i ciesz się życiem", w Nowym Jorku ateiści wykupili billboardy o treści: "Wiecie, że to mit… i macie wybór". W Australii na autobusach umieszczono hasło: “Ateizm jest pochwałą rozsądku", a w Szwecji : “Bóg prawdopodobnie nie istnieje". Zrodlo

1408

2012-09-11, 17:05
To nie ateizm, tylko antyklerykalizm. Ateistom wiara powinna wisieć, tymczasem większość internetowych ateistów w każdym momencie próbuje wierzącym wytknąć ich "ciemnotę", to samo prezentuje ten bilbord...

Suka_Blyat

2012-09-11, 17:06
@Slonx
Ilekroć czytam Twoje wypociny na sadolu nie mogę wyjść z podziwu, gdyż w znakomitej większości przypadków potrafisz swoje myśli przekazać w prosty i logiczny sposób coby ciemnota zrozumiała. Na dodatek zgadzam się z Twoimi argumentami.
Tak w ogóle to ja nie potrafię zrozumieć polityki jechania po religii, bo to akurat modne, ludziom wmawia się, że wiara w Boga to zabobony, kłamstwa, i ch*j wi co jeszcze. Ateiści za wszelką cenę starają się udowodnić swoją wyższość, jacy to oni nie są zajebiści, bo nie wierzą w Boga (bogów). To czy Bóg istnieje, czy nie dowiemy się ostatecznie po śmierci (mówiłem to w sensie potocznym), a teraz pozostaje nam tylko wybór: albo żyć w wierze w swojego boga, lub nie wierzyć w nic. I wk***ia mnie namawianie innych i przeciąganie na swoją stronę, jak to robią np jehowcy.
Jebłem posta

Cyrk

2012-09-11, 17:07
Jak na "ateistów" to bardzo dużo czasu i wysiłku poświęcają istnieniu Boga. Nie chcesz wierzyć to nie wierz - na ch*j to po mieście tapetujesz...

PaQ93

2012-09-11, 17:07
kudlaty1125 napisał/a:

Dobra, akcja słyszałem już o niej wcześniej. Bilbordy są finansowane z darowizn. Na chwilę obecną zebrano: 8 777,50 ZŁ. Jeśli chcecie wspomóż akcję, chcecie by więcej billboardów powstało, macie tu ich stronkę internetową:
http://www.wolnoscodreligii.pl/
Może dużo to nie zmieni, ale i tak k***a lepsze to niż nic.



Czyżby ateiści zbierali na tacę ? :-D

kurtz333

2012-09-11, 17:11
Boldgrim napisał/a:

Kolejny sposób na robienie kasy na naiwniakach...wierzący i tak to oleją, prawdziwi ateiści tym bardziej. Zostaje tylko szary motłoch, lecący na wszystko co w TV i reklamie...


Przez takich ludzi jak Ty w Polsce dalej będzie panował zabobon. Niech ów "szary motłoch" kupi to, byle jakim sposobem, jeśli ma to doprowadzić do końca finansowania kk przez państwo, zmiany mentalności społecznej i wpływów kościoła.

Plecionkarz

2012-09-11, 17:11
To ich logo jest dziwnie podobne do gwiazdy dawida. Dla mnie takie plakaty to debilizm. Jak ktoś nie wierzy to jakoś mu lżej się nie zrobi jak spojrzy na to gówno. A jak ktoś wierzy lub się waha to spojrzy na to z politowaniem dla autorów. W ZSRR bolszewicy starali się wprowadzać ateizm. Widać, że wciąż są w naszym państwie komuchy.

mak667

2012-09-11, 17:17
Nie rozumiem czemu to ma służyć. Prawdziwy ateista nie próbuje odciągnąć od Boga wierzących. Jest to akcja skierowana nie przeciwko wierzącym a przeciwko katolikom. Dowód: spróbujcie takie bilbordy ustawić w Rosji albo Emiratach. Pustaki i tyle. Blaise Pascal stworzył tzw. zakład i mimo wywodów późniejszych "mędrców" np Dawkinsa ciągle jest aktualny.

ZimnySkurwiel

2012-09-11, 17:20
Jak za własną kasę to JEBEMNIETO

Ronoaro

2012-09-11, 17:28
Akcja sama w sobie trochę głupia, ale jeśli ktoś ma na to chęci to niech robi co chce.

Polska to super dziwny kraj, bo jesteśmy atakowani przez media obrazem Polaków- głupich katoli, rasistów, antysemitów, pijaków co napie**alają żony i cała oświcona lewica stara się walczyć o "odnowę moralną" zaściankowych Polaków. Lewackie tuby trąbią o tolerancji i poszanowania czyiś przekonań, jednocześnie atakując katolików i wszystkich nie pasujących do ich szablonu, określając ich mianem oszołomów.

Może i by mi ta walka z kościołem nie przeszkadzała, gdybym mieszkał w kraju islamskim, gdzie zgwałconą żonę się kamienuje, a za picie alkoholu dostaje się dwadzieścia batów na gołą rzyć, ale my miszkamy w Polsce do k***y nędzy. Chcesz chodzić do kościoła chodzisz, nie chcesz- nikt cię nie zmusza. Lewicowcy śmieją się ze staruszek dających kasę na TV Trwam i Radio Maryja, ale to jest ich wybór i nie twoją kasę wpłacają. Bądźmy tolerncyjni :-D

Pewnie wielu z nas nie podoba się dofinansowywanie KK z pieniędzy z budżetu, ale umówmy się Krytyka Polityczna i inne tego rodzaju gówienka lewackie pobierają kasę z kasy państwa co mnie niebotycznie wk***ia, ale ja nie wrzucam spotów by obrażać lewicę czy ruch feministyczny.

Ork.Fajny

2012-09-11, 17:30
kurtz333 napisał/a:

jeśli ma to doprowadzić do końca finansowania kk przez państwo


Ten idiotyczny fundusz to tylko 89mln rocznie...
Poza tym. Mądry człowiek nie krzyczy żeby zabrać kościołowi i podnieść im podatki do poziomu reszty, to krzyczy głupi lewicowiec. Mądry człowiek krzyczy by zniżyć podatki do poziomu tego kościelnego i usunąć wszelakie fundusze które zabierają wszystkim a dają tylko jakieś uprzywilejowanej grupie.

Pi...........is

2012-09-11, 17:39
Slonx napisał/a:

O, to zdumiewający poziom hipokryzji. Wolność od religii, od wiary, a sami propagują swoją i robią to na dodatek obscenicznie, plakatami.
k***a, jak żyję, to nie przypominam sobie w moim mieście plakatów propagujących Chrześcijaństwo. Może były, ja nie pamiętam.
A w Lublinie proszę, będą billboardy. Ciekawe co na to władze pewnej uczelni będącej w ścisłej czołówce, jeżeli chodzi o poziom nauczania, czyli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

I co to k***a za sformułowanie, "Polska B"? A te ateistyczne tępaki to co, jest "Polska A"? Bo mniemam, że raczej nie "Polska Ą", gdyż akurat dla nich wartości polskie są gówno warte, więc polskie znaki przypuszczalnie też.

I jeszcze te akcje, na których się wzorują... "wiesz, że to mit" - skąd? "Bóg prawdopodobnie nie istnieje" - Bardziej by pasowało "Możliwe, że Bóg nie istnieje". "Ateizm jest pochwałą rozsądku" - Niby dlaczego? Bo kiedyś były jakieś badania, które ukazały, że osoby niewierzące mają wyższy iloraz inteligencji? No chyba takie były, ale jakoś nie spotkałem się z żadną publikacją, która opisywała sposób przeprowadzenia badań. Czy brali pod uwagę tylko osoby, które oficjalnie deklarowały się jako niewierzące? Czy może też takie, które mówiły, ze są niewierzące, ale jednak miały chrzest i nie dokonały apostazji? To wbrew pozorom, wszystko zmienia, bo jeżeli weźmiemy pod uwagę pierwszą metodę, to badania są niewiarygodne, a jeżeli drugą, to wtedy możemy śmiało przyjąć tezę, że tendencja zacznie się odwracać - coraz więcej ludzi zacznie olewać religię tylko na zasadzie "będę należał do grupy mądrzejszych". Odpłynie wśród wierzących wielu głupców.

Te hasła są absurdalne. Zgadza się, kościół nie jest święty. Przez wieki sprawił, że ma sporo za uszami. Teraz też święty nie jest, ale nie morduje, jak to niektórzy starają się wmówić. Pomimo tego, że w wielu miejscach publicznych na każdym kroku znajduje się krzyż, to jednak ateiści są w tym wypadku hipokrytami. Bo to oni mówili, nie katolicy, ale właśnie oni, że wiara nie powinna mieć żadnego wpływu na życie publiczne i symbole odnoszące się do niej, powinny z życia publicznego zniknąć. No i co? Sami propagują swoją wiarę.

I tak, uważam, że jeżeli człowiek może za siebie sam decydować (czyli jeżeli jest na garnuszku rodziców, to nie) to nikt nie powinien go dyskryminować. Jeżeli przyjął chrzest, komunię, bierzmowanie, bo rodzice tak chcieli, to ma zamknąć ryj i poczekać, aż się usamodzielni i będzie mógł sam decydować o swoim życiu. O tym, czy w szkole ma być religia, powinna decydować określona placówka. Wtedy rodzic ma większy wybór, a i budżet byłby bardziej podreperowany.

Wszystkie te wojny religijne są bez sensu. Oczywiście, że nie ma dowodu na istnienie bóstw, na tym polega wiara. Nie ma też dowodu na nieistnienie. Zaraz mnie ktoś zjedzie, że gadanie o dowodach na nieistnienie jest idiotyczne. Pewnie jest w tym trochę racji. Czy jednak mam w takim razie przyjąć za pewnik, że jesteśmy jedynymi żywymi istotami we wszechświecie? Nie ma życia nigdzie, poza naszą planetą? Biorąc pod uwagę to, jak ogromny jest wszechświat, ile ma układów, galaktyk i że stale się powiększa, to jednak wydaje mi się, że coś tam, gdzieś tam może żyć. Tak, wierzę w to, chociaż nie mam żadnych dowodów.

Dlaczego ktoś, kto wierzy w Boga, chociaż nie ma dowodów, musi być idiotą, a ktoś, kto wierzy w to, iż gdzieś we wszechświecie jest życie, już nie? Taka wielka różnica?



I tak szczerze, mam w dupie to, w co ktoś wierzy. Nie lubię po prostu hipokryzji, zwłaszcza na takim poziomie.



Wspaniały sposób na zmarnowanie prawie 9 tysięcy. Wiesz co organizacje, takie jak Caritas czy Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta by zrobiło z taką kwotą?
Nie stawiałyby kretyńskich billboardów, tylko kogoś nakarmiły, lub zafundowały leczenie.



Nikt tu nic nie propaguje jedynie skłania do myślenia samodzielnie.

Plakaty propagujące Chrześcijaństwo? no właśnie... po cholerę skoro chrześcijaństwo jest częścią życia większości Polaków.

Polska A i B to jest powiedzmy taki podział używany w słownictwie między nami ateistami, drogi kolego polskie wartości dla większości ateistów mają o wiele większe znaczenie niż u nie jednego chrześcijanina tym bardziej poprawnej pisowni trzymają się bardziej ateiści co idzie zauważyć.

Tu nie chodzi o iloraz inteligencji, nie wierzysz bo zaczynasz dostrzegać jakie to nielogiczne, nie ukazywane są dowody publicznie z bardzo, bardzo wielu powodów których nie będę ci wymieniał bo skala pola tekstowego jest zbyt mała.

I tu pora z kolejny nikt niczego nie propaguje tylko skłania do samodzielnego myślenia, to że kościół nie morduje (bo od niedawna przestał) nie znaczy że trzeba w niego wierzyć bez wiary też da się żyć mamy prawo konstytucje która ściśle przestrzega zabijania etc.

W szkołach nie powinno być religii żadnej i nigdzie koniec kropka.
O tym w co chce (i czy w ogóle chce) człowiek wierzyć powinien decydować w raz z ukończeniem lat 18 i takie powinno być prawo.

Oczywiście że wojny religijne są bez sensu i to pewne że nie jesteśmy sami we "wszechświecie"

Wiara jest głupotą, ateista to zrozumie chrześcijanin nie, po prostu naucz się logicznie myśleć a nie myśl ch*jem czy czym ty tam masz w tym swoim małym pojemniku.

A skąd ty wiesz co się dzieje z pieniędzmi w organizacjach dobroczynnych? Jesteś skarbnikiem? Oczywiście owe organizacje pomagają niezaprzeczalnie ale spora część uzbieranej kwoty cieknie między palcami, z religią czy bez takie organizacje znajdą poparcie.

A teraz usiądź przeczytaj zastanów się i give me your best shot.

Tak na zakończenie

Każdy jest kowalem własnego losu (co nie oznacza że ma nie myśleć)

Mc6

2012-09-11, 17:40
Trochę się zdziwiłem jak przeczytałem, że akurat w Świebodzinie ale po chwili odwróciłem głowę w lewo i zajarzyłem dlaczego, on patrzy się na mnie dzień i noc ;/

JaE

2012-09-11, 17:42
kudlaty1125 napisał/a:

Dobra, akcja słyszałem już o niej wcześniej. Bilbordy są finansowane z darowizn. Na chwilę obecną zebrano: 8 777,50 ZŁ. Jeśli chcecie wspomóż akcję, chcecie by więcej billboardów powstało, macie tu ich stronkę internetową:
http://www.wolnoscodreligii.pl/
Może dużo to nie zmieni, ale i tak k***a lepsze to niż nic.



No i tak to właśnie jest. Są idioci płacący kasę na konto ojca prowadzącego, znajdą się i tacy którzy zasponsorują nowy samochód, dom i wakacje na Hawajach cwaniaczkowi omamiającemu kolejne ciemne masy.

Obecna moda na ateizm jest równie żałosna co ta cała hipsterka i wszelkie inne gówno tego pokroju...

PaQ93

2012-09-11, 17:46
kurtz333, Jakbyś był mądrym ateistą, przede wszystkim kulturalnym to byś nie pisał że to zabobon. Po co Wy ,,ateisci'' się tak produkujecie? skończcie po te 18 lat i postarajcie się myśleć jak dorośli. To jest tak samo jak każdemu z nas kiedyś mówiła mama na twoje ujadanie typu ,, wszyscy są tacy a tacy'' a ona zawsze odpowiadała ,, nie, nie jesteś wszystkimi, bądź sobą'' przestaniecie hejcić tych katolikow, jehowcow, i innych ludzi wierzących bo was to naprawdę do niczego nie doprowadzi. pozdro piona 8-)