18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Żul też człowiek - prawdziwa historia

Makreks • 2013-10-23, 18:43
Historia z dnia dzisiejszego.

Wybrałem się na rozmowę kwalifikacyjną w pewnej firmie. Firma znajduje się w dzielnicy która znana jest z obecności raczej biedniejszych mieszkańców, innymi słowy co krok spotkasz żula proszącego o jakieś grosze. Tak więc zajeżdżam na parking obok firmy, wychodzę z samochodu i od razu podbija do mnie żul (taki typowy "strażnik parkingu" któremu jak nie dasz chociaż złotówki, to możesz być pewny że po powrocie odkryjesz nową, piękną rysę na lakierze). Zawsze w takiej sytuacji daję parę groszy, czy to z litości czy z obawy o swój samochód, jednak dzisiaj nie miałem dosłownie nic w portfelu (półtora miecha bezrobocia daje popalić, oszczędności idą na podatki itd) więc wytłumaczyłem gościowi, że sam nie mam kasy i że idę na rozmowę w sprawie pracy. Pokiwał głową, chyba zrozumiał.
Rozmowa sama w sobie standardowa, CV zostawiłem, blabla, zadzwonimy w przeciągu kilku dni z odpowiedzią. Wychodzę, mimo wszystko rozczarowany, wsiadam w samochód i chcę wyjechać z parkingu. Nagle na mojej drodze staje ten sam żul który prosił mnie o kasę, otwieram szybę i już miałem znowu mu mówić że nie mam kasy itd i nagle zamarłem z niedowierzania. Gościu normalnie zapytał mnie jak mi poszła rozmowa, jak usłyszał że kiepsko poczęstował mnie papierosem na pocieszenie i (!!!) wyciągnął ulotkę z jakiejś agencji pośredniczącej w zatrudnieniu i powiedział "Proszę Pana, tutaj ma Pan adresy firm które przyjmują pracowników, dostałem tą kartkę od kuratora, niech Pan sobie spisze te informacje i jedzie, może Panu się uda". Co prawda informacje były już dawno nieaktualne, ale sam gest i szczerość tego gościa były niesamowite.

Wracając do domu nie mogłem uwierzyć że osądziłem gościa tak szybko i spisałem na straty, podczas kiedy on mimo wszystko okazał się bardzo w porządku człowiekiem.

SharpSe

2013-10-23, 22:26
Kolego Makreks daj znać swoje miasto i ewentualnie branża jaka cię interesi to może pomożemy. Wiesz jak jest, każdy zna każdego a nóż widelec. Nie robię nadzieji ale może dzięki nam coś się uda. PZDR

oozyxak0o

2013-10-24, 07:36
Jak można palić papierosy?

Jak można palić takie śmierdzące gówno :idzwch*j:

Szymp

2013-10-24, 08:06
Przede wszystkim nie powinno się wspierać żebractwa. Przez takich jak Ty te żule właśnie chodzą po parkingach i uprzykrzają wszystkim życie.

Wszyscy są przeciwko lewactwu a nagle się okazuje, że wspierają żebraków dawaniem im symbolicznej złotówki.
Gdzie tu sens ? Co Ty masz z tego? co ma z tego nasze społeczeństwo i co ma ten "biedny" żul?

Dając mu kasę mu nie pomagasz. Lepiej załatw mu pracę, jeśli już jestes taki dobry, tyle że on za najniższą pracować nie będzie bo na parkingu zarobi tyle samo a ma nienormowane godziny pracy przynajmniej :)

PS. Mówi się "w ciągu" a nie "w przeciągu"

FS...........5e

2013-10-24, 08:32
Szymp, wole dawać hajs swoim niż imigrantom ze wschodu ;)

qwachu

2013-10-24, 14:48
@Szymp: Lewactwem byłoby płacenie podatków na żuli (socjal), a nie danie z własnej kieszeni tyle kasy ile uważa się za stosowne (filantropia).