18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zubożony uran wykorzystany w wojnie.

PanNekrofil • 2013-03-27, 18:43
Krótki filmik opowiadający o tzw. uranie zubożonym, który był stosowany w pociskach m.in. w Zatoce Perskiej i jego skutkach.


cracker10

2013-03-27, 23:43
Może to i prawda z tym zubożonym uranem bo dopiero teraz ( po jakimś czasie ) się o tym dowiadujemy, ale z tym ,że ONZ uznaje to za bezprawne to lipa, ONZ założyły USA więc robią co chcą a i tak nikt im nie podskoczy. Dla mnie to w sumie takie fifty / fifty chociaż lubię teorie spiskowe i wierze w to.

Ra...........it

2013-03-28, 11:00
Za piwko zawsze zubozony uran

Pleso93

2013-03-28, 11:06
Jakie wartości reprezentuje?
Żadnych wartości. Reprezentuje upadek wartości.
tfu

bOxiOr

2013-03-28, 11:15
Z przyzwyczajenia przeczytałem URBAN, niemniej jednak, za materiał piwo.

RumAndCola

2013-03-28, 11:38
pie**olenie o szopenie.
zubozony uran nie jest bardzo promieniotworczy dodatkowo pociski mają tylko rdzeń uranowy wiec nkt nie jest bezposrednio narazony na jego dzialanie. Jakas marna prowokacja przeciwnikow wojenek usa. Ten pocisk co trzyma koleś na początku to do działka gatlinga z thunderbolta II. dzieki uranowemu rdzeniowi jest w stanie dosłownie przetapiac/przebijac na wylot czołgi wroga. Nie chce mi sie szukac źródeł w necie bo wole sobie pograć ale jestem pewien ze to wcale nie jest az taki wielki problem. Wkleili kilka zdjec chorych dzieci zeby ludzie uwierzyli oczami i pie**olą głupoty j***ni pacyfiści lub zieloni którzy ch*ja sie znają ale dym muszą zrobić.

golden8426

2013-03-28, 11:49
a co oni k***a myśleli? że będą zabijać ekologicznie?

Prescot

2013-03-28, 11:53
u arabów nie potrzeba promieniowania żeby rodziły sie takie mutanty

xts

2013-03-28, 11:54
zlepić jakieś random wypowiedzi, pokazać mutageny ze świata (że niby uran jest za to odpowiedzialny) i propaganda gotowa

Bacutil

2013-03-28, 12:00
Nie pierwszy raz trafiam na materiał poruszający kwestie używalności zubożonego uranu w tamtej wojnie. Za przypomnienie piwko się należy.

BigDaddyD

2013-03-28, 12:00
Ale głuputy, ja pie**ole. Nawet nie chce mi się tłumaczyć dlaczego propaganda tego filmu to sience fiction.

mungo

2013-03-28, 12:02
Gdzieś czytalem artykul o badaniach na terenach gdzie byly uzywane pociski ze zuborzonym uranem i wyszlo ze promieniowanie na tych terenach jest mniejsze niz promieniowanie tla niektorych panstw europejskich... jak znajde gdzie to widzialem wrzuce zrodlo

Hu...........ia

2013-03-28, 12:19
Większe promieniowanie wykazuje np. piasek molibdenowy (wybrzeża Chile, Indii itp.) a ludzie, którzy wypoczywają na takich plażach nie skarżą się na bóle głowy, odbytu i niekontrolowanie oddawanie moczu lub kału. Co nie zmienia faktu, że Amerykanie (tak tak, Izrael też :-) ) używają dużo groźniejszych granatów fosforowych, których sami zakazali używać.

Malix

2013-03-28, 12:28
Haha, przecież zubożony uran to jest praktycznie to samo co się z ziemi wyciąga - znikoma promieniotwórczość.

Masterpiece

2013-03-28, 12:32
Hipokryci. "Broń z tym uranem jest bezprawnie używana". Nosz k***a. A która broń jest używana z prawem do zabijania drugiego człowieka? Rozumiem, że to ciapaci, brudasy etc. Ale jak już chcecie to robić, to szybko i normalnie, a nie, że zmiany genetyczne w tych dzieciach znać będą jeszcze ich prawnuki.
USA zawsze chciało tylko ropy....