18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zubożony uran wykorzystany w wojnie.

PanNekrofil • 2013-03-27, 18:43
Krótki filmik opowiadający o tzw. uranie zubożonym, który był stosowany w pociskach m.in. w Zatoce Perskiej i jego skutkach.


sebeks

2013-03-28, 12:36
ktoś jeszcze się dziwi czemu araby nienawidzą zachodu?

gregor40

2013-03-28, 12:45
Aaaahahaha ale fajna manipulacja.

rolerek

2013-03-28, 13:05
Za wiki:

Pocisk przeciwpancerny M829, amerykański pocisk typu APFSDS -podkalibrowy z rdzeniem ze zubożonego uranu i oddzielającym się po strzale sabotem. Stosowany jako amunicja armaty M256 która stanowi uzbrojenie m.in. czołgów M1A1 Abrams. Pocisk wszedł do uzbrojenia w 1985.

W 1991 na uzbrojenie wszedł ulepszony pocisk M829A1 który ze względu na swoją skuteczność otrzymał przydomek "srebrna kula". Oba typy pocisków okazały się bardzo skuteczne w zwalczaniu czołgów chińskiej i radzieckiej produkcji należących do irackiej armii podczas wojny w Zatoce Perskiej. Zasięg skutecznego strzału szacowany jest na 3500 m, jednak podczas operacji Pustynna Burza zanotowano skuteczne strzały z odległości aż 4000 m.

Kolejne wersje pocisku A2 i wprowadzona do uzbrojenia w 2003 A3 są produkowane z zastosowaniem ulepszonych procesów technologicznych.



Od siebie dodam, ze zubożony uran jest stosowany z uwagi na bardzo duży ciężar właściwy i wytrzymałość. Przy okazji w trakcie penetrowania pancerza przez rdzeń ze zubożonego uranu drobiny tego materiału zaczynają się żarzyć od tarcia przez co do przedziału kabiny wpada grad odłamków który zapala co popadnie (amunicję, paliwo, instalacje czy załogę) i tnie robiąc sieczkę. Bardzo "humanitarna" amunicja ;)

Najnowsze wersje M829 to A3 która penetruje najnowsze wzory pancerzy rosyjskich/ukraińskich a już jest szykowana kolejna wersja A4.

Iście sadystyczne kurestwo :mrgreen:

kostuchowy

2013-03-28, 14:08
Zubożony uran powstaje jako produkt uboczny podczas otrzymywania uranu wzbogaconego, promieniotwórczość jest bardzo niska, pomijalna. Każda armia NATO używa go w pociskach. Typowa manipulacja dla Hamburgerów szukających teorii spiskowych.

Dalias

2013-03-28, 14:48
Kto dba o prawo na wojnie? Wojna to wojna, rządzi się swoimi prawami...

pi...........in

2013-03-28, 14:55
Widzę, że są tutaj ludzie używający mózgu i jakieś poj***ne teorie spiskowe zostaną namierzone. A prawda jest taka, że 99% ludzi gówno wie na temat promieniowania, radioaktywności itp. U nas jeszcze pokutuje takie myślenie rodem z przełomu lat 80' i 90', że jak ktoś słyszy "elektrownia atomowa", "zubożony uran" itp., to jedyne co mu się jarzy pod kopułką, to widok z Prypeci k. Czernobyla i widok na zniszczony reaktor. A żeby było jeszcze śmieszniej, to gdzieś czytałem wypociny jakiegoś przeciwnika elektrowni atomowych, że są one CELOWO budowane tak, żeby ulegały awariom.

wto992

2013-03-28, 16:24
@RumAndCola
Zgadzam się w całości , jest to próba manipulacji poprzez pokazywanie zdjęć chorych czy zmasakrowanych dzieci. Dlaczego nie ma zdjęć dorosłych ? - Dzieci bardziej kierują opinią publiczną . Tak oglądam Maksa .

amagio

2013-03-28, 18:21
Zubożony uran nie jest promieniotwórczy... Jednym z jego zastosowań są np elementy balastu w jachtach. Jest on praktycznie pozbawiony U235 ( w uranie naturalnym stanowi on 0,71%) w zubożonym jeszcze mniej. Jak się czegoś nie rozumie to nie powinno się na ten temat robić materiałów.

mik360

2013-03-29, 01:44
Cytat:

"pie**olenie o szopenie.
zubozony uran nie jest bardzo promieniotworczy dodatkowo pociski mają tylko rdzeń uranowy wiec nkt nie jest bezposrednio narazony na jego dzialanie. Jakas marna prowokacja przeciwnikow wojenek usa. Ten pocisk co trzyma koleś na początku to do działka gatlinga z thunderbolta II. dzieki uranowemu rdzeniowi jest w stanie dosłownie przetapiac/przebijac na wylot czołgi wroga. Nie chce mi sie szukac źródeł w necie bo wole sobie pograć ale jestem pewien ze to wcale nie jest az taki wielki problem. Wkleili kilka zdjec chorych dzieci zeby ludzie uwierzyli oczami i pie**olą głupoty j***ni pacyfiści lub zieloni którzy ch*ja sie znają ale dym muszą zrobić."




Może i pie**olenie, ale po drugie to całkiem niezły sposób na pozbywanie się odpadów nuklearnych, a po pierwsze każde wojny są fatalne.

Ne...........es

2013-03-29, 04:20
RumAndCola napisał/a:

pie**olenie o szopenie.
zubozony uran nie jest bardzo promieniotworczy dodatkowo pociski mają tylko rdzeń uranowy wiec nkt nie jest bezposrednio narazony na jego dzialanie. Jakas marna prowokacja przeciwnikow wojenek usa. Ten pocisk co trzyma koleś na początku to do działka gatlinga z thunderbolta II. dzieki uranowemu rdzeniowi jest w stanie dosłownie przetapiac/przebijac na wylot czołgi wroga. Nie chce mi sie szukac źródeł w necie bo wole sobie pograć ale jestem pewien ze to wcale nie jest az taki wielki problem. Wkleili kilka zdjec chorych dzieci zeby ludzie uwierzyli oczami i pie**olą głupoty j***ni pacyfiści lub zieloni którzy ch*ja sie znają ale dym muszą zrobić.



Duzo sie rozpisales wiec musisz miec racje. co tam ze prawdziwi zolnierze ktorzy pewnie na codzien maja stycznosc z tym sie wypowiadaja no ale pewnie ty masz racje..

Aaron03071991

2013-03-30, 12:30
Ubrac sie w mundurek do filmu kazdy potrafi, a nawet jesli jest prawdziwym zolnierzem to i tak dostal w lape tyle co zarobilby w 3 lata, wiec nie pie**ol za przeproszeniem. Niestety na tym swiecie sa ludzie inteligetni i debile. Osoba inteligetna obejrzy ten filmik i sie usmieje, debil zacznie w to wierzyc a nawet zalozy organizacje (np greenpeace) abvy tylko narobic szumu. Podac przyklady takich krzykaczy? A prosze bardzo: FEMEN, GREENPEACE, kolesie od propagany antyatomowej, kolesie ktorzy zrobili ten filmik, i jeszcze wielu innych pedalo-kurew...