18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Żółwik

Diabbel • 2012-11-28, 17:50
A oto żółw mojej siostry (tak, siostra zajebista, i nie, nie pokażę zdjęć :P ), który robi coś dziwnego... Może jakiś sadystyczny miłośnik żółwi, jest w stanie to wyjaśnić :D ?




:terror:

Diabbel

2012-11-29, 14:10
@Nameless

No bez przesady z tymi mękami żółwia..... Akwarium ma 45 L i grzałka od zawsze w nim była.... 25 C, dzisiaj zakupiliśmy filtr zewnętrzny na 80L i dodatkowy kamień, na którym może grzać dupę cały dzień a w gratisie dostał plakat z tyłu i ma teraz kaskady i lagunę :P Głębokość wody - 1.5 długości Jego ciała. I daruj sobie teksty o debilach w tym przypadku, bo tego żółwia dostało dziecko od innego dziecka na urodziny - za to nie możemy odpowiadać, a że nie każdy rodzi ekspertem do spraw żółwi to staramy się żeby miał co trzeba a nie tak jakby większość zrobiła a nie wyj***ć go do rzeki..... -.-
Swoją drogą żółw ma rok i urósł na prawdę sporo od tego czasu, bo nie wiem czy miał chociaż 5 cm długości na początku. Wesoło popiernicza w te i we wte i nie wygląda na zmartwionego...

Entheus

2012-11-29, 14:13
ODPOWIEDŹ: takie finezyjne ruchy drgającymi łapkami przed głową to ruchy godowe. Gdy miałem samca i samiczke to pizgały tak do siebie nawzajem przed r*chaniem.

yaiba

2012-11-29, 15:54
Aż sie zalogowałem jak przeczytałem najbardziej zabrowarzony komentarz gamonia georgesa...
ten żółw to samiec a jego dziwne zachowanie to "taniec godowy". nie, nie ma przerośniętych pazurów. Jak je obetniesz, to najprawdopodobniej stracisz żółwia za to my może będziemy mieli jakiś materiał sadystyczny :)
Co do samej siostry, to faktycznie musi być very r*chable skoro nawet żółw na nią leci ;)

ZabójczaMama

2012-11-29, 16:17
Akwarium większe to by mu się przydało w przyszłości, żeby nie karłowaciał... 45l to nic dla takiego żółwika.

A pamiętajcie drogie dzieci - filtr zawsze powinien być w całości zanurzony pod wodą, bo inaczej szybko się sp***oli! :D

arsene007

2012-11-29, 17:04
nic nie obcinaj , takie pazury to jedna cech rozrózniających płeć u tego gatunku( samce takie długie mają) ..chciałbys żeby tobie jajca ucieli ?

Diabbel

2012-11-29, 17:42
Nie no, nawet na chwile nie potraktowałem serio tej rady :) A filtr specjalnie kupiony na duże akwarium bo do roku pewnie gdzieś 100L będzie na stanie :) A co do filtra jeszcze, to ten jest specjalny zewnętrzny - stoi takie wielkie bydle na podłodze i tylko dwa węże z akw. do niego idą (w sumie to jeden wychodzi, drugi wchodzi :P )

Mr Dan

2012-11-29, 22:57
Miałem takiego żółwia, nie widzę całego akwarium, ale powinieneś go karmić mięskiem i zrobić mu z kamyczków wysepkę. Z tego, co widzę, to mało ma kamyków na dnie, powinien mieć całe dno z nich. Pamiętaj o zmianie wody, lampka powinna być taka, co daje ciepło, staraj się nie pozwolić mu zapaść w sen zimowy, bo ciężko dobudzić.

tomasz92bb

2012-11-29, 23:05
moje zółwie jedzą ryby , krewetki i roślinki co w akwa mają nie wolno im dawać mięsa wołowego drobiowego itp. bo to nie jest ich naturalnym pokarmem i powoduje różne schorzenia