18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Żółwik

Diabbel • 2012-11-28, 17:50
A oto żółw mojej siostry (tak, siostra zajebista, i nie, nie pokażę zdjęć :P ), który robi coś dziwnego... Może jakiś sadystyczny miłośnik żółwi, jest w stanie to wyjaśnić :D ?




:terror:

GrubyPsychol

2012-11-29, 07:42
Daj zdjęcia siostry :3 Co do filmu to......jaki żółw? Ja chcę cycki! :cry:

pit34pl

2012-11-29, 07:44
Zacznij karmić to przestanie...

ps
Skoro zajebista to zdjęcia siostry i tak musisz dać :D

killcore

2012-11-29, 07:46
mnie sie wydaje ze on pływa

xenofantor

2012-11-29, 08:43
jedno małe zdjęcie nikt nie mówi więcej....

Ronald Wdan

2012-11-29, 08:53
Ogranicz mu pokarm miesny, ma straszna krzywice na pancerzu. Widac nawet w wodzie, powinien byc plaski a ma prege wzdloz ciala :)

Sam uratowalem dwa i oba z rak nieodpowiedzialnych wlascicieli, oba z krzywica. Leczenie jest co najmniej powolne, ale wazne zeby nie postepowala. Nie przekarmiaj, niech sie glodzi ch*j.

wudun

2012-11-29, 09:36
Raz chce zamoczyć dwa więcej wody. Nie żałujcie nie utopi się a będzie się lepiej czuł. Wrzućcie też jakiś kamień/korzeń a będzie strzelał o niego pazurami. Jak nie miałem kubełkowego wpadła mi do akwa końcówka od filtra( widać ją na filmie) wali do dzisiaj jak popie**olony

DwaWilki

2012-11-29, 09:39
Diabbel napisał/a:




Wodnym żółwiom sie nie obcina pazurów z tego co wiem, a do żarcia podchodzi w inny sposób... po prostu bierze krewetkę i ją opie**ala :P



To juz prędzej :P



Sretkę. Ja swoje karmiłem małymi żabami i wszelkiej maści rybkami, z zoologicznego. Od czasu do czasu dostawały ananasa, szynkę, maliny, boczek. Ogólnie to są one wszystkożerne.

I tak jak ktoś niżej napisał, faktycznie żółwikowi chce się bzykać :oops: - napatrzył się jak rodzeństwo świntuszy i też go zaswędziało. Swoja drogą idę obudzić siostrę... :swinia:

oksi89

2012-11-29, 10:08
1) To nie żółw, tylko Wolverine
2) Masz przej***ne, skoro Wolverine chce cię zar*chać. Ale zawsze możesz potem to na harda wrzucić.

ghen

2012-11-29, 10:12
Przesadziła siostra z tipsami u żółwia, to się i wqrwia...

Nameless

2012-11-29, 11:15
@DO AUTORA TEMATU

k***a człowieku jak możecie tak żółwia wodno-lądowego męczyć? Tak, to nie jest żółw wodny.

1) Większe akwa-TERRARIUM (tak k***a, połowa to "basen", a połowa to LĄD) - stary on ma trochę za długie pazury, musisz dać mu dużo kamieni/płyt (suchych), żeby miał o co ścierać. Zgodzę się z tym, że pazurów nie powinieneś mu obcinać, ale koniecznie musisz zapewnić mu odpowiednie warunki, to te pazury będą miały odpowiednią długość. Z resztą nie tylko o pazury chodzi, on musi mieć miejsce, żeby się na spokojnie położyć albo pochodzić trochę.

2) Powinien mieć głębszy zbiornik, żeby mógł też popływać

3) Tam gdzie będzie suchy "ląd" powinna być lampa. Musisz koniecznie ustawić dobrą temperaturę wody (możliwe, że przyda się grzałka) i na lądzie, żeby mógł się powygrzewać.

Błagam, jak kupujecie jakieś zwierzę, to najpierw poczytajcie czego potrzebuje, bo żal mi dupsko ściska jak patrzę jak debil kupuje zwierzę, które i tak męczyło się w transporcie, a potem katuje je w takich warunkach.

Stary to jest tak jakby Cię zamknąć w aquaparku, ale nie na dużym basenie z barem, leżaczkami i dupeczkami, a w brodziku dla maluchów...

PS W takich warunkach wróżę mu około roku życia, może trochę więcej, może mniej, ale mniej więcej tyle się nim nacieszycie.
Pozdrawiam.

PSS Aha no i żółw oczywiście musi mieć jak wyjść na ląd, żeby się nie utopił, więc pomyśleć trzeba nad w miarę łagodnym zejściem do wody.

Tafariel

2012-11-29, 11:26
@Nameless - bez przesady z tym dużym akwarium :P Mój żółw ma troszkę tylko większe ale połowę zajmuje kamień :P on sobie tam włazi i tępi pazury :P Ma ok 16 lat a pazurki wg mnie przyzwoitej długości :P Co do reszty Twojego posta to zgadzam się w 100% :)

Nameless

2012-11-29, 11:31
No trochę przesadziłem z tymi pazurami i zedytowałem posta, w momencie kiedy pisałeś swojego. Ale to już zależy od gatunku. Niektóre potrafią szybko rosnąć i czasem okazuje się, że szybko musimy zmienić zbiornik na większy.
Jak żółwiowi się urośnie i chcemy, żeby nadal miał gdzie zamoczyć spokojnie dupsko, a przy tym miał jeszcze jak pomachać łapami, obrócić się i chcemy, żeby miał trochę lądu, to potem okazuje się, że terrarium jest za niskie i skubaniec potrafi sp***olić górą ;)

Myślę, że spokojnie można zainwestować w terrarium 40-45L i będzie bardzo git ;) Ja tam nie widzę do końca jakie jest to na filmiku, bo perspektywa może mylić (i właśnie to mam na względzie), ale jedno jest pewne - warunki wymagają zdecydowanie poprawy.

troylee

2012-11-29, 12:27
toć to szpadyzor!