18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Żołnierze w Gwatemali

Prometheus_Coprophagus • 2015-08-21, 01:15
W malutkim środkowoamerykańskim kraju, który zwie się República de Guatemala, grupa żołnierzy została sfilmowana ukrytą kamerą podczas znęcania się nad bezbronnymi młodzianami. Po ujawnieniu nagrania żołnierze zostali zawieszeni, obecnie toczy się w ich sprawie postępowanie prowadzone przez gwatemalskie Biuro Praw Człowieka (Oficina de Derechos Humanos) oraz ichniejszy odpowiednik MON. Młodzieńcy okładani przez żołnierzy mieli wcześniej zaatakować kobietę z dzieckiem. Żołnierze podjęli pościg, ale młodzieniaszkowie nieprędko dali się złapać, toteż mundurowi zdążyli się nieco zdenerwować i dali upust swojej złości.


Prometheus_Coprophagus

2015-08-22, 02:08
bestpleyeronearth, opis stworzyłem w oparciu o informacje, jakie znalazłem na stronie, z której reuploadowałem film (pomijam fakt, że dzieciaki na członków Mara Salvatr*cha nie wyglądają). Specjalnie przytoczę.
Cytat:

In the small Central American country of Guatemala, a group of soldiers of the Guatemalan Army was secretly filmed on video brutally beating a pair of youths. The soldiers turned the youths, who did not have a chance at defending themselves, into punching and kicking bags.

The leaked video prompted the Ministry of Public, and the Office of the Human Rights of Guatemala to launch an investigation into the conduct of the soldiers.

The youths had allegedly assaulted a woman and her son earlier that day. The soldiers gave chase, but the youths evaded them, which made them furious. The beating was thus the outcome of soldiers making up for the rage the youths had caused them by making them chase after them.

Źródło: Two Youths Brutally Beaten by Guatemalan Military Soldiers
Nie oczekuj, że będę sprawdzał na kilku różnych stronach opisy tego samego filmu. A nawet gdybym tak robił - jak wtedy wybrać opis najbardziej wiarygodny? Pomijam fakt, że na BestGore (na opisie stamtąd właśnie się oparłem, stamtąd też reuploadowałem nagranie - zwróć uwagę na watermark) jest mniej nieopisanych materiałów niż na LiveLeak, a i same opisy na BestGore są zdecydowanie lepsze merytorycznie (chociażby taki szczegół, jak lokalizacje i daty przy prawie każdym materiale).
bestpleyeronearth napisał/a:

Chyba czas opuścić dom rodziców i przewietrzyć trochę mózg nie wiem jak ty tą historię wymyśliłeś ale okej tutaj dowód że masz nieźle pod deklem i wymyślasz historyjki ohh dzieci czego one nie zrobią dla piwka na jakimś forum hahs www.

Daruj sobie wycieczki osobiste.

Miziou

2015-08-22, 23:24
Powiem tak, jeśli śmierdziuchy zrobiły to, co opisane - to spoko, nie szkoda mi ich i mam w piździe, co się z nimi dzieje - chłopakom z mundurówki po medalu. Problem polega na tym, jak się zachowuje Policja i jaka jest reakcja. Możemy skretynieć całkiem i iść - albo pełny respekt i brawo prawo - albo JPna100%. Zrozumieć trzeba jedno, Policja w założeniu ma mnie chronić i mi pomagać, nie napie**alać. Schemat jest prosty, jeśli nic nie zrobiłem, to idę jak baranek do wyjaśnienia sytuacji - jeśli zrobiłem, to mam być osądzony - ale k***a w sądzie. Policja nie jest od wymierzania kary - jakkolwiek jednak uważam, że taka akcja daje bardziej wymierne korzyści od wy(k)roków sądowych. Powinno to być usankcjonowane ;)