18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

"Znalazłem starą radziecką rakiete..."

freebogdan • 2013-04-29, 21:44
"Nie wiem czy kogoś to zainteresuje, ale podczas rowerowej przejażdżki znalazłem starą ruska rakiete na terenie byłego basenu Zdebel w Rudzie Śląskiej. Na miejscu był jakiś cieć, który powiedział, że moge sobie wejść pooglądać, ale zanim zdążyłem sie zapytać skąd się to wzięło koleś gdzieś zniknął (basen został zamknięty w zeszłym roku). Rakieta nie wyglądała na wyszarpana spod ziemii, w środku miała jakieś instalacje (rury, przewody, zawory etc). Czubek rakiety został perfidnie obcięty pewnie w celu rozbrojenia rakiety. Na rakiecie widnieje data 1992 chyba jako jakiś ostatni przegląd czy coś. Może ktoś z was zna się na militariach powie mi coś wiecej o tym sprzęcie bo cholernie mnie to zaciekawiło. Takie rzeczy w ogole można sobie trzymać na podwórku? Poniżej wrzucam zdjęcia, niestety jakoś marna bo z telefonu. Jeśli ktoś będzie chciał moge skoczyć jutro z aparatem i zrobić lepsze fotki"

















treść skopiowano z:
wykop.pl

Admin_RedTube

2013-04-30, 00:18
Widzę że w tym temacie wypowiadają się sami wojskowi eksperci oraz złomiarze ;)

inwalida_umysłowy

2013-04-30, 00:26
Kick-Ownik napisał/a:



Tak, mój błąd. To był F-117, nie F-114.
Problem z udowodnieniem... ...Z drugiej strony Serbowie mogli by prosto udowodnić zestrzelenie pokazując na przykład części tego samolotu.


Już szukałem jak wygląda ten F-114 :mrgreen:
Wrak pokazali, ale nie udowodnili, że zestrzelili. Mogła to być awaria.

marmar

2013-04-30, 00:32
Wypas i do tego bardzo blisko mnie :)

Riffer

2013-04-30, 08:56
Kick-Ownik napisał/a:



Tak, mój błąd. To był F-117, nie F-114.
Problem z udowodnieniem jest taki, że USA raczej nie opłacało by się udowadniać, że ich samolot za miliardy $USD może być strącony przez rakiety, które nie kosztują nawet 0.01% tej sumy, bo musieliby powiedzieć sobie w twarz, że ich własna firma albo zrobiła USAF w bambuko, albo samolot jest przeinwestowany. Jedno i drugie fajne nie jest. Z drugiej strony Serbowie mogli by prosto udowodnić zestrzelenie pokazując na przykład części tego samolotu.



Wlasnie wczoraj widzialem zdjecia czesci zesrezelonego tego samolotu i chyba nawet na sadisticu w dokumentalnych. miejsce sie dzialo w jugoslawii