18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Znak towarowy i podatki

Malinaa • 2013-12-04, 01:32
Czasami śmieszny czasami mniej lub w ogóle nie. Ale tutaj zasłużył żeby mu polać . :wodka:


wrobel242424

2013-12-04, 12:42
i kto zarabia?
rząd Cypru
nasz rząd powinien brać przykład

Arturyo

2013-12-04, 12:45
ahh ten szalony socjalizm :D

michone

2013-12-04, 13:49
Meretrix napisał/a:

Chyba raczej całość podatku płacą ci którzy pracują u kogoś na etacie, reszta wszystko może wrzucić w koszta, no ale koszta to koszta trzeba wydać pieniądze aby nie płacić podatku, też bez sensu.



Jak pracujesz legalnie to dostajesz 1600 brutto i z tego płacisz ok 50zł podatku

Jeśli pracodawca zatrudnia kogoś na czarno to wydaje 1500 zł których nie ma udokumentowanych a co za tym idzie nie wrzuca w koszty. Jeśli firma przyniesie zysk to musi zapłacić podatek gdyby zatrudniał legalnie podstawa opodatkowania była by mniejsza.

CO do obniżania podatków to faktycznie na początku było by gorzej bo mniejsze wpływy do budżetu ale w długofalowej perspektywie znacząco lepiej. Obniżenie podatków powinno być poparte olbrzymimi kontrolami szarej strefy celem zmuszenia ich do płacenia podatku. Nie można w nieskończoność podnosić podatków jak to robi rząd bo widać co się dzieje.

Koszty pracy są tańsze niż w Niemczech ale większe niż w czechach i na słowacji dlatego tam uciekają inwestorzy.

Rząd polski bez względu na partie jest niewykształcony i nie będzie w Polsce lepiej... Jakl ministrem może zostać ktoś co nie ma wykształcenia w danym kierunki i doświadczenia w branży? Ja sam nie wiem na kogo będę głosował w kolejnych wyborach.

Korwin odpada bo chce przywrócić monarchie w Polsce, PO odpada bo już sie popisali, Pis odpada bo będzie wielkie śledztwo smoleńskie i sądzenie poprzedników, PSL przyklei się do każdego rządzącego, w SLD tylko Olejniczak był normalny ale wyjechał do brukseli, Palikot się bawi w polityke a jako jedyny już jest dorobiony.

Tak czy siak wychodze z założenia że musze dbać o swoją dupę i będę unikał podatków jak tylko sie da a można to robić legalnie.

judasz1234

2013-12-04, 16:01
speedster napisał/a:

up@ nie wszystko trafia na cło.Da się też coś wykombinować i oznaczyć to chyba jako prezent od rodziny a nie zakup.Nie pamiętam dokałdnie


ale jednak jest podatek. sk***ysyńsko wysoki.

3 miesiące temu siostra wysłała mi laptopa ze stanów, zakupiła go, używała przez tydzień czasu i wysłała jako używany, żeby ominąć cło i podatek. od firmy transportowej dowiedziałem się, że podatek jednak został nałożony (k***a mać, nałożyli mi vat na produkt, który został kupiony za granicą, gdzie takowy podatek już został zapłacony, który nie był wyprodukowany w polsce, którego producent nie jest polskim producentem, który zupełnie ch*ja ma wspólnego z naszym krajem). podatku udało się uniknąć, jednak firma zażyczyła sobie 200 zł za załatwienie tej sprawy z urzędem celnym i przechowanie towaru w magazynie bo oczywiście w tym kraju nie istnieje nic takiego jak telefon, tylko informacje o nałożeniu podatku wysyła się listem ekonomicznym..

wilczekone

2013-12-04, 21:06
byśmy oszaleli z dobrobytu:D