18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zmiana gipsu i bandaża po zabiegu

En...........94 • 2018-12-28, 22:18
Materiał własny :kaleka:

Zastosowane leczenie:

Operacyjne: rekonstrukcja przyczepu więzadła właściwego rzepki z przeniesieniem przyśrodkowym przyczepu metodą Hausera. Fiksacja przeszczepów 4 śrubami korowymi o średnicy 4,5 mm.



W skrócie jakby ktoś pytał czy wypadek czy co:

Po urodzeniu zostałem zainfekowany gronkowcem złocistym (przecinanie pępowiny brudnym narzędziem i przez pępek do krwi), w wyniku czego doszło do ogólnego zakażenia krwi gronkowcem złocistym. Potem była sepsa, zapalenie stawów, obu kolanowych i prawego stawu biodrowego (w wieku 4 tygodni groziła mi amputacja obydwóch nóg), poważna deformacja główki kości udowej, późniejsze pojawienie się jądra kostnienia (główka kości udowej - prawego uda - wygląda jak siekierka - zrosła się po swojemu), blokada chrząstki wzrostowej w "zdrowej", lewej nodze, w celu zminimalizowania różnicy w długości między kończynami (różnica wynosiła 9,5cm, aktualnie ok. 5cm). Brak terminu zakończenia leczenia. Czekam na endoprotezę prawego stawu biodrowego. Co do kolana za 2 tygodnie do zdjęcia gipsu i będę latał w ortezie.

spoiler


Parę fotek:





Obiad na bogato... 8-)



Pozdrawiam kolegów z pokoju

sunnychris

2018-12-29, 13:45
Arles. napisał/a:

@up w niemczech się kurowałeś?



Tak

DarthMoon

2018-12-29, 17:27
I co to kurna robi na sadisticu??

ZajętyPelikan

2018-12-30, 13:10
Widzę, że obiad dla prawdziwego Mężczyzny :D Oni tam chyba dbają o to by człowiek dostawał minimum egzystencjalne.

Arles.

2018-12-30, 14:00
DarthMoon, Ustawione pranki murzynów wolisz? Wstaw coś jak ci się nie podoba rozbudowany temat autora i nie pie**ol :roll:

Excited

2018-12-30, 14:40
Przepraszam ale skladam wniosek formalny i przeniesienie zdjecia z "obiadu" na Harda .

Wiewór

2018-12-30, 17:36
Nie zjedz wszystkiekiego na raz bo umrzesz z głodu do podwieczorku. Jedz po małym kawałku.
A to polski szpital? Pytam bo wygląda na jadalne a wszedzie gdzie byłem dawali pomyje jak resztki dla świń do koryta.

mieszał

2019-01-01, 14:38
Ja też życzę powrotu do zdrowia,ale paznokcie to byś mógł przygolić .Do h*ja pana