18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zimna wojna trwa!

Salieri16000 • 2019-02-01, 04:18


Pilot rosyjskich sił powietrznych opublikował wczoraj film pokazujący, w jaki sposób Su-27P Rosyjskich Sił Powietrznych (z 72 Gwardii AvB) niebezpiecznym manewrem "przepędził" Natowski F-15C USF z 493. Eskadry Myśliwskiej podczas patrolowania Morza Bałtyckiego kiedy siły powietrzne USA wspierały misję NATO BAP (Baltic Air Policing) . Do zdarzenia doszło 31 stycznia 2019:



Su-27 Flanker latają w międzynarodowej przestrzeni powietrznej z kontynentalnej Rosji do Kaliningradu i z powrotem, często eskortując inne samoloty (w tym Tu-22, Tu-134 i An-72) są często przechwytywane przez myśliwce NATO w QRA (ang. Quick Reaction Alert- pol. Alarm szybkiej reakcji). Rosyjskie samoloty działają bez FPL (ang. Filed Flight Plan- pol. zgłoszony plan lotu), z wbudowanych transponderów i zwykle nie utrzymują łączności radiowej z lokalnymi organami kontroli ruchu lotniczego i z tego powodu są identyfikowane i eskortowane przez samoloty NATO stacjonujące na Litwie i w Estonii.

W czerwcu 2017 roku pojawił się podobny klip nakręcony z Tu-154 rosyjskiego ministra obrony Federacji Rosyjskiej Siergieja Szojgu w drodze do rosyjskiej eksklawy w Kaliningradzie. Film pokazuje eskortującego go rosyjskiego Su-27, który po zbliżeniu się do Natowskiego F-16, kołysze skrzydłami by pokazać swoje pociski. W tym czasie Polskie Siły Powietrzne na samolotach F-16 Fighting Falcon wspierały BAP z Litwy:



Rosyjskie Su-27 przechwytujące samoloty szpiegowskie na całym świecie często wykonywały to, co amerykańscy urzędnicy określili "agresywnymi manewrami" przeciwko amerykańskim samolotom. Tak jak miało to miejsce:
- 29 stycznia 2018 r., kiedy amerykański samolot EP-3 Aries lecący w międzynarodowej przestrzeni powietrznej został przechwycony przez rosyjski Su-27 nad Morzem Czarnym,
- 29 kwietnia 2016 r., gdy rosyjski Su-27 Flanker wykonał beczkę nad statkiem powietrznym Sił Powietrznych USA RC-135 operującym nad Morzem Bałtyckim,
- 14 kwietnia 2016 r., kiedy inny Su-27 wykonał ten sam niebezpieczny manewr nad innym amerykańskim RC-135V Rivet Joint nad Bałtykiem,
- 25 stycznia 2016 r., rosyjski Su-27 Flanker wykonał agresywny manewr, który zakłócił sterowność RC-135,
- 7 kwietnia 2015 r., kiedy Flanker przeleciał w odległości 20 stóp (~7 metrów!) od RC-135U nad Bałtykiem.

Bliskie spotkania amerykańskich i radzieckich/rosyjskich samolotów zawsze miały miejsce. A niektóre "akrobacje" zostały również przeprowadzane przez amerykańskich pilotów...

Samoloty Rosyjskich Sił Powietrznych zwykle eskortują samolot rosyjskiego prezydenta i inne statki powietrzne rosyjskiego rządu. Oprócz funkcji statusowych, maszyny myśliwskie wykonują prawdziwą misję bojową, w której za wszelką cenę chronią powierzone samoloty przed atakami powietrznymi i naziemnymi. Jeśli eskortowany samolot stanie się celem ataku, pilot myśliwca powinien umieścić swój odrzutowiec w linii ognia, ryzykując lub nawet poświęcając swoje życie.

Rejti

2019-02-01, 18:16
TB303 napisał/a:

Ale się kłócicie kukiełki, naprawdę godne pożałowania
Ja zawsze mówię wprost - j***ć Rosję, j***ć USA i j***ć Izrael. Wszyscy siebie warci.



Jak jebiesz wszystko, to nie jebiesz nic. Jak nic nie jebiesz, to nie masz zdania. A jak nie masz zdania, to zamknij mordę. :lol:

TB303

2019-02-01, 18:18
Katie napisał/a:

Jak jebiesz wszystko, to nie jebiesz nic. Jak nic nie jebiesz, to nie masz zdania. A jak nie masz zdania, to zamknij mordę.


Mam zdanie takie, że w dupie mam twoje zdanie :)

Rejti

2019-02-01, 18:23
TB303 napisał/a:

Mam zdanie takie, że w dupie mam twoje zdanie



Czyli klasycznie gówno masz do powiedzenia, jak w każdym temacie. Wchodzisz i poszukujesz atencji poprzez obrażanie innych sadoli. Wyglądasz na ciepłego, jakbyś spożył tą energię którą marnujesz wyżywając się tutaj na poszukiwanie drągali co lubią w kakao, zrobiłbyś lepszy użytek dla siebie i świata. :-D

TB303

2019-02-01, 18:25
Ale ja wiem, że tak jest i tego nie ukrywam.

Stajan

2019-02-01, 18:33
Przydałby się jakiś lektor w wykonaniu Czubówny.

zonk1234

2019-02-01, 18:46
Co do pierwszego filmu:
"Co za brednie. Po pierwsze tam są dwa filmy, na pierwszym jest F-15, na drugim F-16. Po drugie nie ma żadnego udawania, po prostu F-15 podszedł za blisko do rządowej maszyny i został "odsunięty" na bezpieczniejszą odległość. Oczywiście nie dosłownie, samoloty się nie dotknęły. To są standardowe manewry i zachowania, raz rosjanie odganiają obce samoloty od swoich, innym razem sami są odganiani. Piloci mają te manewry opanowane do perfekcji, bo takie zbliżenia mają w zadaniach patrolowych. W tym nie ma NIC NADZWYCZAJNEGO. A te wszystkie spekulacje o ewentualnym fabrykowaniu i montowaniu filmu z kawałków świadczą jedynie o niewiedzy piszących. Jak się nie ma wiedzy, to się wymyśla banialuki."

Adrian92

2019-02-01, 19:13
botcislaw napisał/a:

@Salieri16000 Fajny materiał. Mnie zastanawia tylko jedno, co będzie jak jeden z kacapów się rozbije przez głupotę jakiegoś natowskiego myśliwca.
Czy rosja zagra wtedy na bank? Czy tak jak zwykle nic się takiego nie wydarzyło, a nawet jeśli to nie była winna Rosji. Czy może znów zaatakuje ukrainę, bo może.



Rosja to sobie może startować do Ukrainy czy Gruzji.
Kiedy Turasy im zestrzeliły samolot to nawet nie pierdnęli, Rosja to kraj mocno propagandowy, od czasów II WŚ im tak zostało, dużo pie**olą, atakują słabszych i się tym szczycą.
Rosja dobrze wie, ze walczac z NATO jest na przegranej pozycji. Zakładajac, ze NATO w przypadku konfliktu by było tak zjednoczone jak teraz na papierze, to Rosja miałaby naprawdę ciężko. Można mówić, że by sie przebili przez pół Europy, może i tak ale jakim kosztem? USA, Turcja, główne siły by prawie nic na tym nie stracili kiedy Rosja byłaby w rozsypce po walkach w Europie :)

USA podczas II WŚ wyhodowała sobie potwora na wschodzie, czyli ZSRR. Bo umówmy się, Związek Radziecki by przepadł gdyby nie pomoc USA.
Dzięki temu, ZSRR postawiło koniec konców opór hitlerowi, dzięki czemu alianci mieli dużo łatwiej na zachodzie. Idealna strategia. Daj im bron, niech się wyżynają, a my sobie na "spokoju" odbijemy zachód z rąk szwabów.

Teraz jest podobnie, USA chce sobie wyhodowac potwora w Europie, który bedzie walczył w ich imieniu. Oni maja swoja bezposrednia walke z Rosja, nie ma dla Nich nic lepszego jak wojna nato vs Rosja, w Europie, z daleka od ich kraju.

I USA i Rosja to sa niezezpieczne kraje. Nie ufałbym żadnemu.

Salieri16000

2019-02-01, 19:13
TB303 napisał/a:

Ja zawsze mówię wprost - j***ć Rosję, j***ć USA i j***ć Izrael. Wszyscy siebie warci.



Mamy dżihadystę na Sadolu!


Ch...........KI

2019-02-01, 20:53
I ch*j! Czekam aż ruskie i nato zapie**olą się na śmierć!

TB303

2019-02-01, 20:58
Salieri16000 napisał/a:

Mamy dżihadystę na Sadolu!


Oj, bardzo przepraszam, że obrażam twoich ukochanych żydków i hamburgerów na ich usługach :badyl:

Salieri16000

2019-02-01, 21:26
TB303 napisał/a:

Oj, bardzo przepraszam, że obrażam twoich ukochanych żydków i hamburgerów na ich usługach



Jakich "moich"?! Jestem Polakiem w Polsce- pilnuję swojego nosa, nie obchodzą mnie inni...

TB303 napisał/a:

Oj, bardzo przepraszam, że obrażam twoich ukochanych żydków i hamburgerów na ich usługach



Jakich "moich"?! Jestem Polakiem w Polsce- nie wtykam nosa w nie swoje sprawy, problemy innych mnie nie interesują...

TB303 napisał/a:

Oj, bardzo przepraszam, że obrażam twoich ukochanych żydków i hamburgerów na ich usługach



Jakich "moich" ukochanych żydków i "hamburgerów"?! Nigdzie tak nie napisałem... :/

TB303 napisał/a:

Oj, bardzo przepraszam, że obrażam twoich ukochanych żydków i hamburgerów na ich usługach



Jakich "moich"?! Jestem Polakiem w Polsce i problemy innych mnie nie interesują... :/

Rozjebie

2019-02-01, 23:02
@Adrian92 - Dokładnie tak. Rosja jest dla USA pacynką, takim trochę niesfornym młodszym kuzynem, którego można w razie czego zadusić, ale po co to robić, skoro jest przydatny? Poza tym, w trakcie duszenia może narobić parę zadrapań i siniaków

edek.bajzel

2019-02-01, 23:12
ruscy mają tak poj***ne we łbach i tak mało się różnią od ciapaków z wypranymi łbami w turmanach,
że już tylko to co widzą, to naprzemian putina i dzichadystę
tyle w temacie

JMTstreetviewer

2019-02-02, 00:40
Salieri16000 napisał/a:

Wiem o czym piszę w przeciwieństwie do Ciebie:
Po pierwsze primo: "Zimna Wojna" miała miejsce w latach 1947–1991. Była to ideologiczna, polityczna i militarna pomiędzy blokiem wschodnim, a blokiem zachodnim.
Po drugie secundo: Jakie narzędzia się zmieniły?! Co Ty bredzisz?
Po trzecie tertio: Baranie- przecież to napisałem w tekście, pod drugim filmikiem!
PS O ch*j Ci chodzi z TVN-enem?!



Dobrze piszesz, tylko daty Ci się popie**olily. Piwa nie bedzie

Salieri16000

2019-02-02, 02:58
JMTstreetviewer napisał/a:

Dobrze piszesz, tylko daty Ci się popie**olily. Piwa nie bedzie



Niby jakie daty mi się popie**oliły?!

Przeproś, bo nie wiesz co piszesz... Aha- i postaw piwo! :P