18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zimna wojna trwa!

Salieri16000 • 2019-02-01, 04:18


Pilot rosyjskich sił powietrznych opublikował wczoraj film pokazujący, w jaki sposób Su-27P Rosyjskich Sił Powietrznych (z 72 Gwardii AvB) niebezpiecznym manewrem "przepędził" Natowski F-15C USF z 493. Eskadry Myśliwskiej podczas patrolowania Morza Bałtyckiego kiedy siły powietrzne USA wspierały misję NATO BAP (Baltic Air Policing) . Do zdarzenia doszło 31 stycznia 2019:



Su-27 Flanker latają w międzynarodowej przestrzeni powietrznej z kontynentalnej Rosji do Kaliningradu i z powrotem, często eskortując inne samoloty (w tym Tu-22, Tu-134 i An-72) są często przechwytywane przez myśliwce NATO w QRA (ang. Quick Reaction Alert- pol. Alarm szybkiej reakcji). Rosyjskie samoloty działają bez FPL (ang. Filed Flight Plan- pol. zgłoszony plan lotu), z wbudowanych transponderów i zwykle nie utrzymują łączności radiowej z lokalnymi organami kontroli ruchu lotniczego i z tego powodu są identyfikowane i eskortowane przez samoloty NATO stacjonujące na Litwie i w Estonii.

W czerwcu 2017 roku pojawił się podobny klip nakręcony z Tu-154 rosyjskiego ministra obrony Federacji Rosyjskiej Siergieja Szojgu w drodze do rosyjskiej eksklawy w Kaliningradzie. Film pokazuje eskortującego go rosyjskiego Su-27, który po zbliżeniu się do Natowskiego F-16, kołysze skrzydłami by pokazać swoje pociski. W tym czasie Polskie Siły Powietrzne na samolotach F-16 Fighting Falcon wspierały BAP z Litwy:



Rosyjskie Su-27 przechwytujące samoloty szpiegowskie na całym świecie często wykonywały to, co amerykańscy urzędnicy określili "agresywnymi manewrami" przeciwko amerykańskim samolotom. Tak jak miało to miejsce:
- 29 stycznia 2018 r., kiedy amerykański samolot EP-3 Aries lecący w międzynarodowej przestrzeni powietrznej został przechwycony przez rosyjski Su-27 nad Morzem Czarnym,
- 29 kwietnia 2016 r., gdy rosyjski Su-27 Flanker wykonał beczkę nad statkiem powietrznym Sił Powietrznych USA RC-135 operującym nad Morzem Bałtyckim,
- 14 kwietnia 2016 r., kiedy inny Su-27 wykonał ten sam niebezpieczny manewr nad innym amerykańskim RC-135V Rivet Joint nad Bałtykiem,
- 25 stycznia 2016 r., rosyjski Su-27 Flanker wykonał agresywny manewr, który zakłócił sterowność RC-135,
- 7 kwietnia 2015 r., kiedy Flanker przeleciał w odległości 20 stóp (~7 metrów!) od RC-135U nad Bałtykiem.

Bliskie spotkania amerykańskich i radzieckich/rosyjskich samolotów zawsze miały miejsce. A niektóre "akrobacje" zostały również przeprowadzane przez amerykańskich pilotów...

Samoloty Rosyjskich Sił Powietrznych zwykle eskortują samolot rosyjskiego prezydenta i inne statki powietrzne rosyjskiego rządu. Oprócz funkcji statusowych, maszyny myśliwskie wykonują prawdziwą misję bojową, w której za wszelką cenę chronią powierzone samoloty przed atakami powietrznymi i naziemnymi. Jeśli eskortowany samolot stanie się celem ataku, pilot myśliwca powinien umieścić swój odrzutowiec w linii ognia, ryzykując lub nawet poświęcając swoje życie.

impressa88

2019-02-01, 06:46
Dla mnie oni mogą z4obic nawet probe kamikaze na swoim prezydencie

TT4

2019-02-01, 07:36
Uwielbiam samoloty myśliwskie ale ten teatrzyk to amatorka... ;)





arturek_w

2019-02-01, 08:36
Ciekawe czy dostał już medal od Putina....

nowynick

2019-02-01, 08:48
I tak wymieniają "uprzejmości" od 1945 taka tradycja, a jak to rzekł miszczunio:



masonski-cyklista

2019-02-01, 09:20
Nie wiesz o czym piszesz, "Zimna wojna trwa" ale śmiechłem. Wojna trwa cały czas zmieniają się tylko narzędzia. Takie przepychanki to nic nie zwykłego i wbrew temu co mówią w tvn to nie tylko domena kacapów.

woytasw

2019-02-01, 10:03
Gieroj! Pewnie dostał medal rosyjskiego kartofla 4 klasy z okuciami za odpędzenie imperialisty.
Któremu nawiasem mówiąc pozwolili się tak blisko zbliżyć, że im fucka mógł pokazać :)

Krak

2019-02-01, 12:05
Oni w powietrzu tak jak na swoich ulicach...

Salieri16000

2019-02-01, 15:27
masonski-cyklista napisał/a:

(1) Nie wiesz o czym piszesz, "Zimna wojna trwa" ale śmiechłem. (2)Wojna trwa cały czas zmieniają się tylko narzędzia. (3) Takie przepychanki to nic nie zwykłego i wbrew temu co mówią w tvn to nie tylko domena kacapów.





Wiem o czym piszę w przeciwieństwie do Ciebie:

Po pierwsze primo: "Zimna Wojna" miała miejsce w latach 1947–1991. Była to rywalizacja ideologiczna, polityczna i militarna pomiędzy blokiem wschodnim, a blokiem zachodnim.

Po drugie secundo: Jakie narzędzia się zmieniły?! Co Ty bredzisz?

Po trzecie tertio: Baranie- przecież to napisałem w tekście, pod drugim filmikiem!

PS O ch*j Ci chodzi z TVN-enem?!

Nie korzystałem z materiałów żadnej telewizji, ani gazety- zarówno nagrania jak i informacje pozyskałem ze stron branżowych oraz posiłkowałem się własną wiedzą.

Rejti

2019-02-01, 16:21
Ehhh widzę propagandówa na sadolu leci w najlepsze. Jak to ktoś kiedyś ujął: "Ruscy chcą podpalić świat! Spójrzcie jak blisko baz NATO umieścili swój kraj!"

Salieri16000

2019-02-01, 17:05
Katie napisał/a:

Ehhh widzę propagandówa na sadolu leci w najlepsze.(...)



Jaka propaganda?! To się dzieje naprawdę, obok Ciebie, tuż nad Twoją głową...

botcislaw

2019-02-01, 17:11
@Salieri16000 Fajny materiał. Mnie zastanawia tylko jedno, co będzie jak jeden z kacapów się rozbije przez głupotę jakiegoś natowskiego myśliwca.
Czy rosja zagra wtedy na bank? Czy tak jak zwykle nic się takiego nie wydarzyło, a nawet jeśli to nie była winna Rosji. Czy może znów zaatakuje ukrainę, bo może.

poligon6

2019-02-01, 17:22
Katie napisał/a:

Ehhh widzę propagandówa na sadolu leci w najlepsze. Jak to ktoś kiedyś ujął: "Ruscy chcą podpalić świat! Spójrzcie jak blisko baz NATO umieścili swój kraj!"



Uwielbiam tę bolszewicka propagandę. Jaka to rosja biedna i wszyscy się na nia uwzieli. Niestety RoSSja to gówniany kraj i z jego strony nie spotkało nas nic dobrego. Kiedy padnie ten kołchoz bedzie to najszcześliwsszy dzień dla Polski, zaraz po tym powinien paść europejski kołchoz.

TB303

2019-02-01, 17:27
Ale się kłócicie kukiełki, naprawdę godne pożałowania :lol:
Ja zawsze mówię wprost - j***ć Rosję, j***ć USA i j***ć Izrael. Wszyscy siebie warci.

wójt

2019-02-01, 17:46
Dobrze zrobił rusek !