18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zima w Chojnicach

PiotrusCinek88 • 2022-11-19, 23:24

Źle stanął i go tłuką.

jan0sik1

2022-11-20, 18:31
ProVVe napisał/a:

Ale pie**olenie... Możesz miec nawet Marsjanskie opony jak stracisz przyczepnosc i nic nie zrobisz na hamulcu to samo na lodzie, sniegu etc... Gdyby opony wystarczyly to nie byloby lancuchów, opon z kolcami



Ale pie**olisz. Przy prędkości takiej jak na filmiku bez problemu zmienisz kierunek ruchu tylko trzeba k***a puścić j***ny hamulec!!!!!!

Metyl30

2022-11-20, 19:59
ja pie**ole co za janusz tam morde na niego drze........ przeciez to nie bylo umslne ,moze nie potrafi kierowac w takich warunkach ale ten dzban po co morde wydziera,bym go moment zgasil janusza j***nego

whitetooth

2022-11-20, 20:29
KrwawyEric napisał/a:

Wiedział już, że nie wyhamuje i trzymał zablokowane koła...taki absurd, mógł chociaż próbować delikatnie dać gaz i kontrować, widać że w ogóle nie ma pojęcia o jeździe w takich warunkach Polecam wszystkim pobawić się trochę na pustym parkingu jak spadnie świeży śnieg, fajna zabawa i super nauka przydatna! Jedyny problem to ceny paliwa teraz :'(



Miały być ODTJ-y dla wszystkich co zdają prawko. A tam jest szkolenie w zakresie jazdy na oblodzonej powierzchni.

PiesKracy

2022-11-20, 20:47
KrwawyEric napisał/a:

Wiedział już, że nie wyhamuje i trzymał zablokowane koła...taki absurd, mógł chociaż próbować delikatnie dać gaz i kontrować, widać że w ogóle nie ma pojęcia o jeździe w takich warunkach Polecam wszystkim pobawić się trochę na pustym parkingu jak spadnie świeży śnieg, fajna zabawa i super nauka przydatna! Jedyny problem to ceny paliwa teraz :'(




4 lata już latam na letnich w zimę. Mam opony premium, kupiłem nowe. Najbardziej efektywne jest wrzucenie najniższego biegu (fwd) i strzał ze sprzęgła(ofc bez gazu) i wtedy łapie trakcje i hamuje silnikiem. Mieszkam pod warszawa i bywało, że ludzie stali swoimi super autami, bo nie mogli na swoich zimówkach sie poruszać, a ja normalnie na spokojnie sobie jechachem z zachowaniem wszelkich odległości od auta poprzedzającego itp. jak sie ma gówno w głowie to i kolce nie pomogą. Oczywiście w góry nie pojadę na tych oponach.

focusek

2022-11-20, 20:52
kryptonowa_laska napisał/a:

4 lata się wstrzymywałem przed zagazowaniem samochodu. Ale teraz ceny LPG i Pb95 tak się rozjechały, że inwestycja zwróci mi się po kilku miesiącach i głupotą byłoby nie jeździć na LPG.



gaz do zapalniczek

NataliaW

2022-11-20, 21:39
KrwawyEric napisał/a:

Wiedział już, że nie wyhamuje i trzymał zablokowane koła...taki absurd, mógł chociaż próbować delikatnie dać gaz i kontrować, widć że w ogóle nie ma pojęcia o jeździe w takich warunkach Polecam wszystkim pobawić się trochę na pustym parkingu jak spadnie świeży śnieg, fajna zabawa i super nauka przydatna! Jedyny problem to ceny paliwa teraz :'(



Tych co próbują się uczyć poslizgu bądź robią to dla zabawy to się tylko hejtuje... A potem przychodzi zima i takie c**y w swoich Citroenach na nowych zimowych oponach są objeżdżanie przez stare beemki na letnich oponach.

~Velture

2022-11-21, 00:13
kocur napisał/a:

czyli jesteś debilem i zmieniasz opony w pażdzierniku pomimo że jest 15 stopni ?
no debil, debil i kuternoga



nie. Mam od kilku lat wieloseznowe i same na siebie zarabiają. (2x w roku zmiana kół/opon + 2x opłata za przechowanie odchodzi). Mam gdzies czy nagle spadnie w zimę śnieg a nawet jak spadnie to dam radę spokojnie pojechać gdzie potrzebuję. Zimy są takie jakie są od kilku dobrych lat więc na kilka dni z odrobiną śniegu wystarczają.

PryszczatyJeż

2022-11-21, 23:49
NataliaW napisał/a:

Tych co próbują się uczyć poslizgu bądź robią to dla zabawy to się tylko hejtuje... A potem przychodzi zima i takie c**y w swoich Citroenach na nowych zimowych oponach są objeżdżanie przez stare beemki na letnich oponach.



Taa jak ktoś ma pojęcie a 90% posiadaczy BMW nie ma i nawet w lecie dojezdzam ich na zakręcie Citroenem

:-D

Takafura

2022-11-22, 10:59
PiesKracy napisał/a:

4 lata już latam na letnich w zimę. Mam opony premium, kupiłem nowe. Najbardziej efektywne jest wrzucenie najniższego biegu (fwd) i strzał ze sprzęgła(ofc bez gazu) i wtedy łapie trakcje i hamuje silnikiem. Mieszkam pod warszawa i bywało, że ludzie stali swoimi super autami, bo nie mogli na swoich zimówkach sie poruszać, a ja normalnie na spokojnie sobie jechachem z zachowaniem wszelkich odległości od auta poprzedzającego itp. jak sie ma gówno w głowie to i kolce nie pomogą. Oczywiście w góry nie pojadę na tych oponach.


W pracy plus prywatnie robię miesięcznie do 3 tyś. km niezależnie od stanu dróg, pogody, śniegu - jestem leśnikiem i mieszkam kilka km od asfaltu. Wiem że na dobrych letnich oponach da się jeździć zimą i że 80 % sukcesu zależy od kierowcy. Ci co jeżdżą autami 4x4 na oponach M/T wiedzą, że w terenie liczą się opony i prześwit, a i tak najważniejszy jest łącznik pomiędzy pedałami a kierownicą ;)
Ps. Ja mam jednak opony do wszystkiego czyli A/T z homologacją zimowych.

~Velture

2022-11-22, 16:30
Takafura napisał/a:

W pracy plus prywatnie robię miesięcznie do 3 tyś. km niezależnie od stanu dróg, pogody, śniegu - jestem leśnikiem i mieszkam kilka km od asfaltu. Wiem że na dobrych letnich oponach da się jeździć zimą i że 80 % sukcesu zależy od kierowcy. Ci co jeżdżą autami 4x4 na oponach M/T wiedzą, że w terenie liczą się opony i prześwit, a i tak najważniejszy jest łącznik pomiędzy pedałami a kierownicą
Ps. Ja mam jednak opony do wszystkiego czyli A/T z homologacją zimowych.



"DA SIĘ" to kluczowe strwierzenie. Tak, DA SIĘ. Raz jechałem na letnich w zimę. DAŁO SIĘ. Miałem FWR a opony letnie nokian takie po prawie tysiak za sztukę więc z górnej półki. DAŁO SIĘ ale nie miało to nic wspólnego z jakimkolwiek komfortem jazdy. Dało się dojechać na zmianę opon - tak to ujmę.

leonsjo

2023-06-26, 11:33
Typ morde drze na kierowce a sam mu blokowal mozliwosc ominiecia z prawej samochodu. Ale bym typa tlukl po pysku za to.