18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zima

~_Yarko_ • 2021-01-02, 16:32
Zwierzęta wychodzą z lasu.


Rebeliant

2021-01-02, 16:36
Trudna sytuacja, nawet jakby odpuścił lekko gaz w momencie gdy na kamerce było widać, że łosie się pojawiły, to i tak by pie**olnął.

Dlatego potrzebni są myśliwi, aby zwierzyny nie było za dużo i aby unikała skupisk ludzkich.

Ale to pewnie kacapowo, czyli jedna wielka dzicz i tępe społeczeństwo, nie potrafiące zarządzać zwierzyną leśną.


michal257

2021-01-02, 16:42
Rebeliant napisał/a:

Trudna sytuacja, nawet jakby odpuścił lekko gaz w momencie gdy na kamerce było widać, że łosie się pojawiły, to i tak by pie**olnął.
Dlatego potrzebni są myśliwi, aby zwierzyny nie było za dużo i aby unikała skupisk ludzkich.
Ale to pewnie kacapowo, czyli jedna wielka dzicz i tępe społeczeństwo, nie potrafiące zarządzać zwierzyną leśną.



Poważnie? A potem znowu będą napie**alać gdzie tylko się da, że się przenosi ASF poprzez ganianie spłoszonej zwierzyny, a prawda jest taka, że to właśnie myśliwi są głównymi roznosicielami więc niech sp***alają na pole i postrzelają do bażantów. Jadąc przez las jesteś gościem w szeroko pojętej naturze i masz się do tego dostosować. Łoś nie będzie zapie**alał z kogutem na głowie i trzeba mieć oczy szeroko otwarte, albo się przesiąść na motorynkę ewentualnie rower. Zima to okres migracji zwierzyny po okresie rozrodu i należy zachować szczególną ostrożność.

Juzwa

2021-01-02, 17:17
michal257 napisał/a:

Trudna sytuacja, nawet jakby odpuścił lekko gaz w momencie gdy na kamerce było widać, że łosie się pojawiły, to i tak by pie**olnął.



pie**olnął nie pie**olnął, ale zdecydowanie lżej.

Warystor

2021-01-02, 17:17
michal257 napisał/a:

Jadąc przez las jesteś gościem w szeroko pojętej naturze


Nie ćpaj tyle Michale, proszę Cię. To Ci szkodzi.


za...........zh

2021-01-02, 17:48
michal257 napisał/a:

...a prawda jest taka, że to właśnie myśliwi są głównymi roznosicielami...



Idź być głupim gdzieś indziej.

zielonydarian

2021-01-02, 17:56
z pół kilometra te łosie widać ,warzywo za kierownicą

michal257

2021-01-02, 18:07
zaszh napisał/a:

Idź być głupim gdzieś indziej.



Myśliwy się odezwał

Slow_Sheep

2021-01-02, 18:10
zielonydarian napisał/a:

z pół kilometra te łosie widać ,warzywo za kierownicą



Przed monitorem tak to właśnie wygląda.

nowynick

2021-01-02, 18:59
do dorosłego łosia to nawet niedźwiedzie boją się wystartować (chyba że skrajnie wygłodzone na zasadzie ostatniej nadziei). j***ne nie mają praktycznie żadnego instynktu sp***alania. A co do " z pół kilometra było widać" :homer: zrobicie prawko, pojedziecie w kilka tras po tysiąc kilometrów dziennie to pogadamy...

ququa

2021-01-02, 19:20

michal257 napisał/a:

Poważnie? A potem znowu będą napie**alać gdzie tylko się da, że się przenosi ASF poprzez ganianie spłoszonej zwierzyny, a prawda jest taka, że to właśnie myśliwi są głównymi roznosicielami więc niech sp***alają na pole i postrzelają do bażantów. Jadąc przez las jesteś gościem w szeroko pojętej naturze i masz się do tego dostosować. Łoś nie będzie zapie**alał z kogutem na głowie i trzeba mieć oczy szeroko otwarte, albo się przesiąść na motorynkę ewentualnie rower. Zima to okres migracji zwierzyny po okresie rozrodu i należy zachować szczególną ostrożność.




"Zima to okres migracji zwierzyny po okresie rozrodu" jakiej migraci co Ty bredzisz to nie bociany, że odlatuja do ciepłych krajów
pozatym od kiedy w jesieni jest wykot zwierzyny

a z tym ASF to pojechałes po bandzie, na flimie jest łos a asf dotyczy dzików
jedynie racji masz troche z tym, że mysliwi przyczyniają sie do roznoszenia tego asfu ale nie do konca bo ASF to sztuczna choroba (ale o tym nie chce mi sie pisac)

jesli chodzi o polowania na bazanty, nie wiem dokładnie jak jest w skali całego kraju ,ale tendencja jest taka, że bażantów jest mało i raczej koła łowieckie próbuja przywracać jego liczebniośc a nie prowadzać polowania na nie


tak wiec nie przekonałes mnie

Aninstol

2021-01-02, 19:34
Slow_Sheep napisał/a:

Przed monitorem tak to właśnie wygląda.



I tak i nie.
Bo gość zamiast od razu dać na klakson próbując spłoszyć zwierzę i zbić lekko w lewo na mniejszego łosia , który jeszcze nie wszedł na drogę, to zaj***ł się w akcji i poszedł z nogą na hamulcu w dorosły okaz. W takich miejscach jak ta droga to jedna ręka w ogóle z trąby nie powinna schodzić. Osobiście mi to kilkanaście razy auto już uratowało (bardzo dużo poruszam się po leśnych drogach) i odpukać do tej pory miałem tylko jeden bezpośredni kontakt z dzikiem przy 5km/h.

Z drugiej strony każdy z nas jest mądry ale w takich momentach ciężko o rozsądne myślenie, tu wchodzi już pamięć mięśniowa.

Takafura

2021-01-02, 20:06
Aninstol napisał/a:

(...) (bardzo dużo poruszam się po leśnych drogach) i odpukać do tej pory miałem tylko jeden bezpośredni kontakt z dzikiem przy 5km/h.
Z drugiej strony każdy z nas jest mądry ale w takich momentach ciężko o rozsądne myślenie, tu wchodzi już pamięć mięśniowa.


Masz rację że działa się odruchowo - najcenniejszy odruch to wczesne wyhamowanie. Ja mam na "rozkładzie" spora lochę przy 20 km/h i jelenia któremu podciąłem lekko nogi że położył mi sie na masce i oparł o szybę ( uciekł bez szwanku, w aucie zbity kierunek). Kupiłem po akcji z jeleniem kamerkę i przez 1,5 roku nic ciekawego nie nagrałem. A też sporo jeżdżę po lesie jako leśnik :)


za...........zh

2021-01-02, 20:07
michal257 napisał/a:

Myśliwy się odezwał



Lepiej być myśliwym - którym zresztą nie jestem - niż idiotą ponieważ "z bycia" myśliwym można można zrezygnować .

Attero132

2021-01-02, 20:57
Rebeliant napisał/a:

Trudna sytuacja, nawet jakby odpuścił lekko gaz w momencie gdy na kamerce było widać, że łosie się pojawiły, to i tak by pie**olnął.
Dlatego potrzebni są myśliwi, aby zwierzyny nie było za dużo i aby unikała skupisk ludzkich.
Ale to pewnie kacapowo, czyli jedna wielka dzicz i tępe społeczeństwo, nie potrafiące zarządzać zwierzyną leśną.



j***ć tych myśliwych więcej szkody niż pożytku. Serio są jeszcze ludzie którzy myślą że w tym hobby chodzi o coś więcej niż strzelanie do zwierząt dla przyjemności(czasami do ludzi) i chlanie bimbru?