18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zima

~_Yarko_ • 2021-01-02, 16:32
Zwierzęta wychodzą z lasu.


Tetrix

2021-01-02, 21:31
Slow_Sheep napisał/a:

Przed monitorem tak to właśnie wygląda.



No nie wiem jak dla mnie masz oczy w dupie :D
Odrazu je widzialem bo czego sie spodziewać po tej drodze fajnego ^^"

Rebeliant

2021-01-02, 22:40
Attero132 napisał/a:

j***ć tych myśliwych więcej szkody niż pożytku. Serio są jeszcze ludzie którzy myślą że w tym hobby chodzi o coś więcej niż strzelanie do zwierząt dla przyjemności(czasami do ludzi) i chlanie bimbru?



Na prostym przykładzie wykażę, że ludzie myślący jak ty są półgłwókami o zerowej wiedzy o przyrodzie, zwłaszcza o zwierzynie mieszkającej w polskich lasach.

Dziki mają ogromny przyrost naturalny, wystarczy 2 lata na nie nie polować i mamy ich 3-krotnie więcej niż normalnie, mamy ich wtedy dobre 2 mln, ok. 1,3mln więcej niż normalnie. Dzik w Polsce nie ma naturalnego wroga, bo populacja wilków jest niezauważalna w tym kontekście.

Ogólnie od czasu wytrzebienia wilków z polskich lasów nie tylko dziki straciły swego naturalnego wroga i dlatego trzeba regulować liczebność roślinożernych zwierząt i dodatkowo czerpać z tego ogrom korzyści.

za...........zh

2021-01-02, 22:44
Rebeliant napisał/a:

Dzik w Polsce nie ma naturalnego wroga, bo populacja wilków jest niezauważalna w tym kontekście.



Dzika to nawet wilki wolą ominąć szerszym łukiem

michal257

2021-01-03, 00:19
ququa napisał/a:

"Zima to okres migracji zwierzyny po okresie rozrodu" jakiej migraci co Ty bredzisz to nie bociany, że odlatuja do ciepłych krajów
pozatym od kiedy w jesieni jest wykot zwierzyny
a z tym ASF to pojechałes po bandzie, na flimie jest łos a asf dotyczy dzików
jedynie racji masz troche z tym, że mysliwi przyczyniają sie do roznoszenia tego asfu ale nie do konca bo ASF to sztuczna choroba (ale o tym nie chce mi sie pisac)
jesli chodzi o polowania na bazanty, nie wiem dokładnie jak jest w skali całego kraju ,ale tendencja jest taka, że bażantów jest mało i raczej koła łowieckie próbuja przywracać jego liczebniośc a nie prowadzać polowania na nie
tak wiec nie przekonałes mnie


Widzę, że trafiłem kogoś z pojęciem....Dobra ASF dotyczy dzików i świń hodowlanych, ale ma to tyle wspólnego z rzeczywistą chorobą co K o r o n a w i r us czyli wymyślił to jakiś debil, aby uporządkować pewne sprawy pod siebie , zrobić z ludzi idiotów, poj***ć wszystko i chyba to miałeś na myśli. Co do migracji to źle mnie zrozumiałeś, bo po odbytym okresie rozrodczym ( mam na myśli zapłodnienie samic, spadek poziomu hormonów, zgubienie poroża) łosie zaczynają zmieniać swoje terytoria w poszukiwaniu pokarmu, którego w zimę jest bardzo mało, a łoś ma duże wymagania pokarmowe. To nie dzik, że trzyma się zwykle konkretnego rejonu tylko wali z kopyta czasami bardzo daleko zwykle bliżej cywilizacji, bo liczy tam na pokarm. Z bażantami to tak sobie powiedziałem, ale jakiś miesiąc temu było tego dużo w Lidlu w mrożonkach :) Pamiętajmy jednak, że to sadol, a nie kółko miłośników przyrody więc nie ma co pie**olić o tym dalej :)

jajkob

2021-01-03, 01:46
Jak by zaczął hamować gdy tylko je zauważył to bez problemu by wyhamował. Jednak jak się jest kierowcą to patrzy się na drogę a nie ch*j wie gdzie.

Rebeliant

2021-01-03, 08:20
zaszh napisał/a:

Dzika to nawet wilki wolą ominąć szerszym łukiem



Wataha wilków wybiera najłatwiejszy cel, nie jest to głupie zwierzę, wręcz przeciwnie, ale jak nie będzie w pobliżu innego pokarmu, to z respektem do dzika upoluje tyle ile będzie potrzebować do zaspokojenia głodu.

Aby wilki zjadały dziki, musi być ich dziesiątki tysięcy może więcej, a to liczba zagrażająca człowiekowi, jego zwierzętom hodowlanym jak i psom i kotom. Do lasu bez broni by się w takiej sytuacji nie wchodziło.

brylant1412

2021-01-03, 09:43
znam to jak przyj***łem w dzika też ch*joza wyskoczył nawet nie wiesz kiedy

Fuzi

2021-01-03, 11:12
Rebeliant napisał/a:

Trudna sytuacja, nawet jakby odpuścił lekko gaz w momencie gdy na kamerce było widać, że łosie się pojawiły, to i tak by pie**olnął.
Dlatego potrzebni są myśliwi, aby zwierzyny nie było za dużo i aby unikała skupisk ludzkich.
Ale to pewnie kacapowo, czyli jedna wielka dzicz i tępe społeczeństwo, nie potrafiące zarządzać zwierzyną leśną.



lepiej isc za ciosem niz probowac sie zatrzymac?
momencie gdy my widzimy je na kamerze do momentu uderzenia to ok 5s. prawdopodobnie gdyby byl skupiony itp moze zobaczyl by wczeniej niz my na kamerca alr to za duzo gdybania.
warunki sa jakie sa stawaam ze jechal 80km/h. przy 80km/h 5s to jest oko 100m drogi przebytej. jakby zaczal hamowac gdy je zobaczyl to jest duza szansa ze auto by nie udezylo tej przerosniejtej sarny ;) bo hamowanie na sychym z 80km/h to ok 40m. waidomo snieg lod itp ale mozna tez lapac pobocza zeby nie trafic losia.

Rebeliant

2021-01-03, 12:10
Fuzi napisał/a:

lepiej isc za ciosem niz probowac sie zatrzymac?
momencie gdy my widzimy je na kamerze do momentu uderzenia to ok 5s. prawdopodobnie gdyby byl skupiony itp moze zobaczyl by wczeniej niz my na kamerca alr to za duzo gdybania.
warunki sa jakie sa stawaam ze jechal 80km/h. przy 80km/h 5s to jest oko 100m drogi przebytej. jakby zaczal hamowac gdy je zobaczyl to jest duza szansa ze auto by nie udezylo tej przerosniejtej sarny bo hamowanie na sychym z 80km/h to ok 40m. waidomo snieg lod itp ale mozna tez lapac pobocza zeby nie trafic losia.



Hamowanie by tylko pogorszyło sytuację, zapewne wpadłby w niekontrolowany poślizg i albo ze skarpy po lewej albo do rowu po prawej, a i w dalszym ciągu mógł przyk***ić w łosia, ale np. bokiem. Z resztą tuż przed jebnięciem w łosia widać do czego doprowadziło hamowanie.

Tak spytam, bo jestem ciekaw. Czy posiadasz samochód, czy jednak dupę wozisz autobusem, tramwajem lub taksówką, ewentualnie z rodzicami?

ququa

2021-01-03, 13:26
Rebeliant napisał/a:

Na prostym przykładzie wykażę, że ludzie myślący jak ty są półgłwókami o zerowej wiedzy o przyrodzie, zwłaszcza o zwierzynie mieszkającej w polskich lasach.
Dziki mają ogromny przyrost naturalny, wystarczy 2 lata na nie nie polować i mamy ich 3-krotnie więcej niż normalnie, mamy ich wtedy dobre 2 mln, ok. 1,3mln więcej niż normalnie. Dzik w Polsce nie ma naturalnego wroga, bo populacja wilków jest niezauważalna w tym kontekście.
Ogólnie od czasu wytrzebienia wilków z polskich lasów nie tylko dziki straciły swego naturalnego wroga i dlatego trzeba regulować liczebność roślinożernych zwierząt i dodatkowo czerpać z tego ogrom korzyści.



Jakbyś mu nie tłumaczył idiota i tak tego nie zrozumie
widzi tylko to co chce widziec

Fuzi

2021-01-03, 21:52
Rebeliant napisał/a:

Hamowanie by tylko pogorszyło sytuację, zapewne wpadłby w niekontrolowany poślizg i albo ze skarpy po lewej albo do rowu po prawej, a i w dalszym ciągu mógł przyk***ić w łosia, ale np. bokiem. Z resztą tuż przed jebnięciem w łosia widać do czego doprowadziło hamowanie.
Tak spytam, bo jestem ciekaw. Czy posiadasz samochód, czy jednak dupę wozisz autobusem, tramwajem lub taksówką, ewentualnie z rodzicami?



do czego doprowadzilo? bo ja tam widze juz paniczny skert kierowica zeby nie uderzyc w losia.
po to sa systemy jak abs esp zeby auto nie wpadlo w poslizg. nie ma systemow to jedziesz wolniej albo hamujesz delikatniej albo pulsacyjnie.

co ma moj samochd do tego filmu? w zime jak Ci cos wyjdzie nie hamujesz bo mozesz wpasc w poslizg?

:lol:
ale jak bardzo Cie interesuje to Ci moge wymienic moja stajnie


:roll:

Slow_Sheep

2021-01-04, 00:57
Tetrix napisał/a:

No nie wiem jak dla mnie masz oczy w dupie
Odrazu je widzialem bo czego sie spodziewać po tej drodze fajnego ^^"



W dupie to ty masz chyba mózg. Co innego jak oglądasz fimik i wiesz, że zaraz się coś wydarzy a co innego jak jeździsz kilka lat za kierownicą i jeszcze nigdy ci żaden zwierz nie wleciał pod koła. Nie da się utrzymać 100% ostrożności i skupienia jeśli coś ci się udaje setki razy pod rząd.