18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

zdzisław beksiński

Scarlet • 2010-04-27, 03:31
było tu już prezentowanych kilku autorów i ich sztuka, więc szkoda, żeby zabrakło prawdziwego klasyka. beksińskiego chyba nie trzeba nikomu nie przedstawiać. wrzucam kilka moich ulubionych dzieł tego artysty.
















yarzapp

2010-04-27, 03:36
Beksiński to ten, co go zamordowali w jego własnym mieszkaniu?

Scarlet

2010-04-27, 03:39
yarzapp napisał/a:

Beksiński to ten, co go zamordowali w jego własnym mieszkaniu?



taa, i to całkiem niedawno..

Cytat:

BeksiÅ„ski zostaÅ‚ zamordowany w swoim mieszkaniu w Warszawie w nocy z 21 lutego 2005 na 22 lutego 2005 roku, na kilka dni przed swoimi 76. urodzinami. ZabójcÄ… okazaÅ‚ siÄ™ 19-latek z WoÅ‚omina, którego ojciec, matka, siostry, a także on sam od lat pracowali dla artysty, zajmujÄ…c siÄ™ dokonywaniem drobnych napraw i sprzÄ…taniem. Motywem morderstwa byÅ‚o odmówienie przez BeksiÅ„skiego skromnej pożyczki. Zabójca zadaÅ‚ malarzowi siedemnaÅ›cie pchnięć nożem, po czym razem ze swoim 16-letnim kuzynem wyniósÅ‚ ciaÅ‚o na balkon i usiÅ‚owaÅ‚ zatrzeć Å›lady zbrodni (m.in. zacierajÄ…c Å›lady krwi), ukradÅ‚ także z mieszkania dwa aparaty fotograficzne i pÅ‚yty CD. Sprawcy zostali zatrzymani przez policjÄ™ dwa dni po zabójstwie. Skazano ich w listopadzie 2006 – morderca otrzymaÅ‚ wyrok 25 lat wiÄ™zienia, natomiast jego 16-letni kuzyn, za "psychicznÄ… pomoc w zabójstwie", 5 lat wiÄ™zienia. ObroÅ„ca sprawcy zÅ‚ożyÅ‚ apelacjÄ™. 16 maja 2007 roku sÄ…d utrzymaÅ‚ w mocy wyrok sÄ…du I instancji.


yarzapp

2010-04-27, 03:46
Strasznie ponure te jego obrazy, co nie znaczy, że uważam je za słabe, niezbyt lubię taki klimat po prostu. Mam znajomą reżyserkę, która kręci ponure filmy, dobre filmy, ale łatwo po obejrzeniu któregoś wpaść w depresję.

DeMonica

2010-04-27, 04:32
Moje najulubieńsze z ulubionych dzieło Beksińskiego, wisiało kiedyś nad moim łóżkiem.


Blodhgarm

2010-04-27, 11:52
zajebiste na poprawÄ™ humoru na kaca, bo przy tych obrazach moje cierpienie to pikuÅ›... pan pikuÅ› ;D

Alfaza

2010-04-27, 11:54
yarzapp napisał/a:

Mam znajomą reżyserkę, która kręci ponure filmy, dobre filmy, ale łatwo po obejrzeniu któregoś wpaść w depresję.


Podaj kilka tytułów :-) .

Ulvraith

2010-04-27, 12:11
Druge i czwarte sÄ… genialne.
Balon od DeMoniki też niczego sobie.
Taki H.R Giger o innym toku myślenia.

BÃ...........³g

2010-04-27, 12:13
Alfaza napisał/a:

Podaj kilka tytułów



Szesnastolatka zabawia się z płonącym trupem swojej matki, ot taki softcor.
Tytuł co prawda mało mówi ale polecam.

KurwaRomantyk

2010-04-27, 12:14
@~yarzapp Mógłbyś podać jakieś tytuły jej dzieł? Z chęcią bym obejrzał :P

SadIsT

2010-04-27, 12:29
Zdzisław był genialny.
Polecam jego wystawę w Częstochowie, dostępną w czasie wystaw czasowych. Te niesamowite dzieła można obejrzeć za naprawdę śmieszną cenę(4zł z tego co pamiętam).
Swoją drogą zainspirował mnie dawniej do tego aby użyć jego jedną z prac w prezentacji maturalnej : )

Masochistka90

2010-04-27, 12:43
SadIsT widać nie tylko ciebie zainspirował ;p
Swoja droga mam pare jego reprodukcji na scianach ^^

zukus

2010-04-27, 13:00
Nie tylko w Częstochowie ale przedewsystkim w jego Rodzimym Sanoku, gdzie można również zapalić świeczkę na jego niepodpisanym grobie. Bardzo zdolny artysta ale nad ta rodziną ciąży jakieś dziwne fatum. Jest Beksiński jest piwo.

push3k

2010-04-27, 13:38
Klimat przypominający miejscami okładki metalowych kapel jak Oddech Wymarłych Światów czy Dead End.

yarzapp

2010-04-27, 13:44
Alfaza napisał/a:

Podaj kilka tytułów :-) .

k***aRomantyk napisał/a:

@~yarzapp Mógłbyś podać jakieś tytuły jej dzieł? Z chęcią bym obejrzał :P


"Dotknij mnie"
"Nie będziesz wiedział"
ponadto kilka reportaży, najsłynniejszy to "Trzech kumpli"