18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

zdzisław beksiński

Scarlet • 2010-04-27, 03:31
było tu już prezentowanych kilku autorów i ich sztuka, więc szkoda, żeby zabrakło prawdziwego klasyka. beksińskiego chyba nie trzeba nikomu nie przedstawiać. wrzucam kilka moich ulubionych dzieł tego artysty.
















Globusick

2010-04-27, 13:54
William Blake, jego obrazy to absolutna klasyka, nie trzeba chyba nikomu o nim wspominać. Mój jego ulubiony obraz:
(Bóg "widziany" jego oczyma)

Everal

2010-04-27, 14:20
k***a nie znam ani Beksińskiego ani Williama Blake'a wiec nie pie**olcie mi ze nie trzeba o nich wspominać bo trzeba, a wam się k***a po prostu nie chce. Jestem zwykłym zjadaczem chleba i nie kręcą mnie takie obrazy. A jeżeli już wrzucacie czyjeś dzieła to napiszcie, czy robią tylko tego pokroju. Czy zajmują się czymś innym. Tak żeby mnie zaciekawić. No k***a, ja mam wam to tłumaczyć?

Phoven

2010-04-27, 14:40
wejdźcie sobie na beksinski.pl - wiecej jego obrazów
generalnie imo to jedyny przedstawiciel współczesnych artystów który zupełnie szczerym przech*jem - zwyczajnie geniusz :P

Scarlet

2010-04-27, 14:43
Everal, jeśli masz ochotę, to chyba nie problem poszukać w internecie większej ilości informacji. ja tak robię, jeśli coś mnie zaciekawi.

jeszcze kilka z moich ulubionych:




















SadIsT

2010-04-27, 14:56

qpcio

2010-04-27, 15:43
To prosze bardzo szanownie moj ulubiony w wersji pelnej i wlasnej ;-)


Qr...........iS

2010-04-27, 18:36


a to moje ulubione dzielo tego zajebistego artysty.

likearollingstone

2010-04-27, 19:37
Genialne są! jeżeli ktoś umie się wczuć to poprostu uczucie z nich bije. Słyszalam, że Beksiński też z rodziną nie miał za dobrze, więc to napewno miało wpływ na jego twórczość.

Mierzwa666

2010-04-27, 21:08
Pasowały by na okładki jakiś metalowych płyt :)

Scarlet

2010-04-27, 21:10
@up

okładki jak okładki, ale ludzie sobie robią wzory na tatuaże z jego obrazów :-D

TooNA

2010-04-27, 23:57
Geniue, Barman Heineken dla Scarlet, raz raz...

qpcio

2010-04-28, 08:03
Dzieki za uznanie ;-) za wykonanie trzeba oddac pelen hold Aldonie z SzeryTattoo.

A co do zycia Beksinskiego: to na stronie sanockiego muzeum historycznego jest krotka notka o zyciu i tworczosci, choc chyba bardziej jednak o tworczosci. On na pewno pochowal syna, ktory popelnil samobojstwo, no a sam Beksinski jak skonczyl to chyba wiekszosc slyszala (zabity przez syna przyjaciela dla jakichs bardzo malych pieniedzy) - wiec tak, rodzinnie nie mial za dobrze. Mialem w reku wydany wlasnie w Sanoku album jego prac i tam byly fragmenty jego listow (co nie dziwne) ze smiercia syna poradzic sobie nie mogl.