18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zderzenie z rzeczywistością

Cyjanek • 2023-05-22, 20:57
Kung fu vs kickboxing... Co lepsze? :idzwch*j:

Cudak

2023-05-22, 21:06
Wszystkie te krav magi, kung fu i inne czary mary karate to ładnie wyglądająca na filmach ściema.

SkoPio1

2023-05-22, 21:13
Zderzenie w miarę sprawnego boksera z kimś niesprawnym w tym, o czym sądzi, że uprawia?
Szok.
;>

turor

2023-05-22, 21:18
W rękawicach bokserskich na strzelaninę, kto będzie lepszy ?

lysymisio6969

2023-05-22, 21:36
gość w pierwszych sekundach filmu już nie kojarzył kim jest i co robi, tylko dzięki wytrzymałości jakieś gardy próbuje ustawić.. generalnie to końcówka z mordobicia i nie wiadomo co wcześniej się działo

pazuzu

2023-05-22, 21:37
Cudak napisał/a:

Wszystkie te krav magi, kung fu i inne czary mary karate to ładnie wyglądająca na filmach ściema.



Krav maga to akurat inna bajka

Alastor30

2023-05-22, 21:41
Myślę że prawdziwy mistrz kung fu.... Też by dostał wpie**ol :D

Arashi91

2023-05-22, 22:17
Cudak napisał/a:

Wszystkie te krav magi, kung fu i inne czary mary karate to ładnie wyglądająca na filmach ściema.



Wszystko zależy od punktu patrzenia. Te wszystkie Akido, Karate, Kung Fu i inne wynalazki może na mapie historycznej stare nie są, ale wywodzą się z pradawnych sztuk walki - z czasów kiedy ludzie napie**alali się w zbrojach mieczami i włóczniami. W brutalnych, krwawych bitwach szybko wszystko zmieniało się w bezmyślną napie**alankę w parterze. Wtedy taki kick-boxing ch*ja by zrobił, bo co pięściami hełm będzie okładał czy zbroję? Obezwładnianie, wykręcanie rąk, nóg itd., wykorzystywanie masy przeciwnika - to było za to niezwykle przydatne. Problem w tym, że czasy się zmieniły, a oni dalej te "sztuki walki" sprzedają jako coś co przyda się w realnym starciu. W realnym starciu bez zbroi niestety zwykły boks rozpie**oli prawie wszystko.

wór

2023-05-22, 22:19
Myślę, że nóż najlepszy.

Igorek95

2023-05-22, 22:25
Arashi91 napisał/a:

Wszystko zależy od punktu patrzenia. Te wszystkie Akido, Karate, Kung Fu i inne wynalazki może na mapie historycznej stare nie są, ale wywodzą się z pradawnych sztuk walki - z czasów kiedy ludzie napie**alali się w zbrojach mieczami i włóczniami. W brutalnych, krwawych bitwach szybko wszystko zmieniało się w bezmyślną napie**alankę w parterze. Wtedy taki kick-boxing ch*ja by zrobił, bo co pięściami hełm będzie okładał czy zbroję? Obezwładnianie, wykręcanie rąk, nóg itd., wykorzystywanie masy przeciwnika - to było za to niezwykle przydatne. Problem w tym, że czasy się zmieniły, a oni dalej te "sztuki walki" sprzedają jako coś co przyda się w realnym starciu. W realnym starciu bez zbroi niestety zwykły boks rozpie**oli prawie wszystko.



Niezła teoria, prawie uwierzyłem :D Bokser jak nie trafi to przez przeciętnego kogucika z mma jest sprowadzany do parteru, ma jak to określiłeś - wykręcane ręce i zbiera czyste strzały w łeb :D

to...........10

2023-05-23, 00:29
wór napisał/a:

Myślę, że nóż najlepszy.



Piła motorowa jest skuteczniejsza :D

djoshin

2023-05-23, 00:33
jest też niedoceniane polskie karate tsunami

lysybog

2023-05-23, 01:02
Igorek95 napisał/a:

Bokser jak nie trafi to przez przeciętnego kogucika z mma



To powiedz dlaczego w boksie nadal płacą lepiej i to o rząd wielkości?


Co do wyższości jednej sztuki nad drugą, ćwiczyliście wy kiedyś cokolwiek?
Przecież tu chodzi o zawodnika....

Spróbujcie wziąć kogoś ze sportowego Wu-shu, czy z wolnej walki Sanshou i jego postawcie naprzeciwko kickboksera. Zdziwicie się i to bardzo.

Porównanie ćwiczącego na ring z teoretykiem sztuki, no błagam i na tej podstawie wyciągać wnioski... jprd

Wszystkie uderzenia z kickboxingu są w Wu-shu (tak na maginesie kung-fu znaczy doskonalenie się, prawidłowa nazwa to sztuka wojenna czyli wu-shu właśnie.)

To zaledwie kilka ciosów, reszta to kombinacje, każda sztuka walki natomiast zawiera o wiele, wiele więcej technik, min dlatego, że ćwiczy się bez rękawic, w klasycznym chińskim boksie mamy dźwignie, rzuty, duszenia, uderzenia głową, łokciem, kolanem.... plus cały kickboxing w dużo bardziej zaawansowanej i o wiele bardziej rozbudowanej formie.

Tu nie ma czego porównywać nawet. To jakby zestawić Mercedesa z Wartburgiem i twierdzić, że ten drugi jest lepszy, bo jest łatwiejszy i tańszy w naprawie.

Tu macie sportową walkę w "Kung-fu" - Sanda, w zasadzie to Muay Thai plus punkty za obalenia i wypchnięcia z ringu.
Dwa wypchnięcia z podestu podczas rundy powoduje jej wygranie. Użycie łokci to kwestia regulaminu organizatora.
Historycznie dookoła podestu były zaostrzone pale, ten kto spadał, ginął.

Jakby się ktoś pytał, to dawno temu, delikatnie się otarłem o kadrę Polski w te klocki, więc coś tam mi się o uszy obiło.



Igorek95 napisał/a:

Bokser jak nie trafi to przez przeciętnego kogucika z mma jest sprowadzany do parteru, ma jak to określiłeś - wykręcane ręce i zbiera czyste strzały w łeb



Ale ty wiesz, że walka na ulicy to nie film? Po pierwsze to już samo wyczucie dystansu robi robotę, tu bokser będzie miał przewagę, bo to połowa jego umiejętności. Nie traci czasu na inne rzeczy, ergo to co na ulicy liczy się najbardziej czyli dystans, lewy prosty plus prawy sierp bokser będzie miał opanowany na zupełnie innym poziomie, w tym tkwi fenomen tego sportu, że masz b.ograniczony repertuar, który klepiesz aż do porzygu. Po drugie, w przypadku zawodnika to są sekundy... zanim przejdziesz do parteru, będziesz obity jak ulęgałka.

Co do samej ulicy, co da ci tarzanie się na ziemi, jak przyjdą koledzy tego drugiego i zwyczajnie cię skopią? Bokser, który dobrze się porusza na nogach przynajmniej ma jakieś szanse jak ma kilku przeciwników, w takiej sytuacji twój kogucik z mma dawno już leży i dostaje buty.

Aha, jak ktoś sobie nie radzi w boksie, w sensie sportowym i finansowym, to idzie w dół, do mma właśnie, czy do kickboxingu. Przypadek Kliczków to wyjątek, bo oni dość wcześnie zmienili dyscyplinę.

Zobacz na Saletę, czy Piotrowskiego, w kickboxingu rządzili, przeszli do boksu i co? Dostawali smary od kelnerów.