18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zderzenie z karetką

Tobiahus96 • 2020-11-29, 14:18
Jak w opisie zdarzenie karetki z osobówką w Szczecinie.


Rebeliant

2020-11-29, 14:34
I dlatego zawsze trzeba patrzeć na skrzyżowaniu w stronę, skąd może coś nadjechać. To może być karetka, a może być pirat drogowy. Po ch*j się tłumaczyć św. Piotrowi, że się miało zielone/pierwszeństwo? Tam jest w ch*j długa kolejka debili. A tutaj to na dodatek nie miał pierwszeństwa i nie jestem pewien czy czasem nie miał też zielonego. Omijam to skrzyżowanie, bywam tylko jak muszę i nie znam na pamięć sekwencji świateł.

A czy ktoś wie czemu kierujący pojazdem, gdzie powstało to nagranie przejechał na czerwonym?

Tr...........ty

2020-11-29, 14:39
Kierowca karetki trochę bez wyobraźni. Miał oczywiście pierwszeństwo, ale nie trudno było przewidzieć, że omijając stojące samochody może być niewidoczny dla jadących drogą prostopadłą, którzy mieli zielone światło.

chujec69

2020-11-29, 14:57
TranzystorWyklęty napisał/a:

Kierowca karetki trochę bez wyobraźni. Miał oczywiście pierwszeństwo, ale nie trudno było przewidzieć, że omijając stojące samochody może być niewidoczny dla jadących drogą prostopadłą, którzy mieli zielone światło.



Nie miał pierwszeństwa

ra...........91

2020-11-29, 14:59
Wina karetki, włączone sygnały nie zwalniają z obowiązku przestrzegania zasad KRD.
Tym bardziej że to karetka transportowa, nie ambulans systemu, ciekawe co było aż tak pilnego że lecieli na bombach :roll: ?
Spóźnione dializy czy mocz do badań?

Nie pozdrawiam prywatnych transportów, ratownik medyczny.

Radbug

2020-11-29, 15:06
No to trzeba pojechać klasykiem:

-Stachu, my tak szybko na miejscu zdarzenia to jeszcze nie byliśmy!

robo72

2020-11-29, 15:13
mąż- dzwoń po pomoc
żona- na jaki numer mam dzwonić ?
bez k***a zbędnego komentarza !

MotoPirat

2020-11-29, 15:20
Nie mogę pojąć jak oni mogli się nawzajem nie widzieć. Ani nie zapie**alali, ani nie było tam jakichś wyższych aut, czy innych przeszkód zasłaniających widok. Na nagraniu widzimy też, że auto na prawym pasie zwalniało, czyli inni coś wyczaili, a ten ślepak wyprzedził i poszedł na kolizję. Karetkarz też ślepak - widzi więcej niż z osobówki, bo siedzi wyżej.

... tyle w kwestii dbania o własną dupę, przepisy to już inna inszość.

osobówka:



karetka:



[url=https://www.google.pl/maps/@53.4230167,14.560349,3a,75y,202.86h,87.75t/data=!3m6!1e1!3m4!1sd8kGSIHZrULungCUvIlMug!2e0!7i13312!8i6656]Street view[/url]

Tobiahus96

2020-11-29, 15:47
Rebeliant napisał/a:

A czy ktoś wie czemu kierujący pojazdem, gdzie powstało to nagranie przejechał na czerwonym?



Chyba podjechał żeby pomóc

BrunerOvned

2020-11-29, 15:47
Ewidentne danie dupy przez kierowcę karetki. To, że jechał na bombach, nie upoważniło go do wjeżdżania na pełnej k***ie na skrzyżowanie, kiedy ma czerwone. Albo zabrakło wyszkolenia, albo wyobraźni. Mam nadzieję, że nie wiózł chorego i nikomu nic się nie stało.
Za fajerą zawsze trzeba mieć łeb na karku, chociaż z drugiej strony sadol byłby dużo uboższy!
I weź tu znajdź złoty środek... 8-)

Quassar

2020-11-29, 15:50
MotoPirat napisał/a:

... tyle w kwestii dbania o własną dupę, przepisy to już inna inszość


Widać jeszcze mniej niż na tym zdjęciu bo nie zapominaj że Google map ma kamerę z 30cm wyżej powyżej dachu !!
A kierowca nie siedzi na dachu tylko w aucie i ma głowę poniżej dachu więc widoczność jest jeszcze gorsza niż na tej fotce bo możesz nie widzieć auta za autem. tylko sam przysłowiowy kuperek tego pierwszego.

Rebeliant

2020-11-29, 15:52
Słabo mi się robi, jak widzę tylu mądrych inaczej, którzy nie wiedzą czym jest pojazd uprzywilejowany i jak inni uczestnicy ruchu są zobowiązani na takowy reagować.

xXx5226

2020-11-29, 16:13
robo72 napisał/a:

mąż- dzwoń po pomoc
żona- na jaki numer mam dzwonić ?
bez k***a zbędnego komentarza !



Ty z Polski już dawno wyjechałeś ? Gdybyś tu teraz mieszkał to byś wiedział że to co się wyraża słowem "pomoc" ciężko otrzymać od jakichkolwiek służb obecnie.

ra...........91

2020-11-29, 16:15
Rebeliant napisał/a:

Słabo mi się robi, jak widzę tylu mądrych inaczej, którzy nie wiedzą czym jest pojazd uprzywilejowany i jak inni uczestnicy ruchu są zobowiązani na takowy reagować.



Ciebie wszędzie tutaj pełno, a kim ty w ogóle k***a jesteś, pajacu?