18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Zdenerwowany na Polskę

Piridais • 2013-01-08, 14:42
Jeden z użytkowników portalu wk***ieni.pl napisał swoją historię :-D

Cytat:

k***a

Mieszkam w Zielonej Górze, ze względu na ch*jową sytuację w rodzinie kończąc gimbaze postanowiłem zaciągnąć się do Katynia jakim była szkoła zawodowa, wybrałem zawód monter sanitarny (hydraulik) wiadomo k***a powinienem wtedy bez problemu znaleźć pracę blabla, japie**ole 3 lata j***nych wyrzeczeń, w najbardziej ch*jowych, najcięższych, szkodliwych dla zdrowia warunkach za praktycznie niecałe 100 zł miesięcznie, tylko po to by nauczyć się j***nego zawodu.

Kończąc szkołę pojawiły się mi siwe włosy na głowie obecnie mam 22 lata i mam pół głowy w siwych włosach, gdy skończyłem ten j***ny Katyń z pracodawcą który traktował mnie jak szmatę, postanowiłem poszukać sobie innej roboty w końcu jestem k***a hydraulikiem powinienem znaleźć ją bez problemu... Taki ch*j.

Jest takie k***a bezrobocie że ludzie się tu w urzędzie pracy nie mieszczą, więc postanowiłem spytać mojego ukochanego pracodawce o stawkę jaką mi zaproponuje po szkole, dostałem całe 6 zł na godzinę NO k***A ŚWIETNIE! No ale ch*j nie ma roboty musiałem zostać j***łem jak dziki wół po 9-12h dziennie za k***a j***ne grosze, a jakie absurdy były to się w pale nie mieściło, przychodziły gamonie mające 40 lat bez oleju w głowie a dostawali 9-10 zł netto k***a!

No ch*j porobiłem trochę po 1,5 roku miałem już 8 zł netto na godzinę, k***a świetnie, szło się utrzymać (no bieda jak ch*j) ale dało się żyć, oczywiście nie stać mnie k***a na nic, nie miałem dziewczyny bo nie miałem pieniędzy, (do tej pory nie mam) k***A!

W firmie zaczyna się pie**olić, szmaciarz spóźnia się z wypłatami bo przez gamoni jakich zatrudniał jedynie tracił, no cóż jako 5-cio letni pracownik (razem z praktykami) oraz innymi pracownikami dzielnie próbowaliśmy postawić firmę na nogi, 3 miechy bez wypłaty ale robiło się co mogło, lecz któregoś pięknego dnia, puka listonosz do drzwi, wręcza mi do rąk kopertę, A TAM k***A DYSCYPLINARKA, kumacie to? BO JA k***A DO TEJ PORY NIE, okazuje się że wszyscy pracownicy na budowie taką dostali, no ch*j jedziemy do szmaciarza próbujemy się dowiedzieć co się dzieje dlaczego to zrobił, ale oczywiście k***a wymówki srutututu.

No to ch*j jeździmy po sądach, pip-ach, oczywiście nikt nam nie jest w stanie pomóc bo to k***a ch*j nie kraj, więc z ostatnich groszy wyskrobaliśmy na prawnika który doradził nam co robić, ja jestem singlem i mieszkam u matki więc jakoś ledwo sobie radziliśmy, ale nie wyobrażam sobie ludzi którzy mieli rodziny i byli 3 miechy bez kasy k***A!

Oczywiście sprawy się ciągnęły miesiącami (moja ciągnie się rok i dopiero teraz się kończy), co jakiś czas k***a ktoś sobie jakąś fuchę dorwał, ale ogólnie roboty nie ma, jeżdżę po firmach szukam roboty oczywiście nie ma nic, w końcu po k***a 4 miesiącach, po wykonanym telefonie ktoś się zgodził mnie przyjąć JApie**olE NO SZCZĘŚCIE PO PROSTU!

Patrze na internet szukam info o tej firmie, nie no k***a poznaniak jakiś, ogólnie większość przedsiębiorstw u nas w Zielonej pochodziło z innych miast np, Warszawa, Poznań, Leszno, Wrocław, i inne zagraniczne firmy, bo to miasto przecież jest k***a magiczne, no ch*j robię u niego pierwszy tydzień harówa jak ch*j ledwo żywy po 10-12h wracałem do domu ale przynajmniej praca, umówiłem się z nim na stawkę 9 na godzinę, a gdy przyszedł dzień j***nej nie zapomnianej i nie doczekanej wypłaty otwieram kopertę a tam 7 zł na godzinę k***A, ja się go pytam: CO TO k***A JEST!? A ON DO MNIE ŻE NA TYLE ZASŁUŻYŁEM! PO TAKIM k***A ZApie**olU! Oczywiście po tym zdarzeniu odszedłem stamtąd wk***iony.

pie**ole ten kraj, gdy tylko staram się k***a stawiać elicie i nie dawać się, to mało tego ludzie powyżej 30-stki których tak samo się traktuje jak mnie czyli jak śmieci mnie uciszają, gdy tylko dzieje się jakaś akcja nacjonalistyczna lud powyżej 30-stki dalej innych uciszają, NO k***A GAMONIE, pie**ole ten kraj sami sobie zarabiajcie na wasze emerytury, pie**ole to jadę stąd, w końcu jedyne ogłoszenia dam prace na internecie to zagraniczne, poierdole ten paradoks.

Nie będzie tęsknoty i sentymentów, a wy dalej k***a kłóćcie się o to kto ma więcej lodu w zamrażalce.

Młodzi ludzie nie wahajcie się, W TYM k***A KRAJU NIKT O WAS NIE DBA! NIKT! Gdy tylko macie okazje to sp***alajcie gdzie kol wiek za granicę, obecnie przeganiają nas kraje afrykańskie, NO k***A DO CZEGO TO DOSZŁO!? NAWET MUZUŁMANIE TU NIE PRZYJEŻDŻAJĄ BO SOCJAL JEST JEDNYM Z NAJNIŻSZYCH NA ŚWIECIE!

Czy dopiero teraz zrozumiecie czy nie, mnie już tu nie będzie nara.



Nie było bo świeżynka ;-)

Źródło: http://www.wk***ieni.pl/wk***ienie/ch*j-nie-zielona-wyspa

tribal216

2013-01-08, 16:51
ja napisze od siebie że za niedługo (oby jak najszybciej) uciekam do Norwegii - wujek laski ma firmę budowlaną, płaci swoim ludziom 150 zł za godzinę. życie może i drogie choć paliwo tylko złotówkę droższe niż u nas ale tam nawet robiąc na kasie w Ikei da się mieć dobre auto i mieszkanie i jeździć na wakacje. generalnie ludzie są inni niż u nas - nikt niczego nie kradnie, nie rozpie**ala (chyba ze zagraniczni), nikt ci mordy nie obije wieczorem. nasze prawko tam jest ważne, dowód osobisty wystarczy i ch*j tyle mnie tu będzie.

oozyxak0o

2013-01-08, 16:55
Bo taka prawda tu jest bieda i ch*j. Bezrobocie coraz większe,każdego roku jakaś firma upada a ile nowych powstaje? Jakoś cicho na ten temat? 1500 miesięcznie? Chyba więcej,no tak,jak tatuś załatwi robotę...Pociągi takie same od lat,autobusy te same gruchoty od lat. Jedyne co mamy piękne to HISTORIĘ I JĘZYK. I koniec.

Llan

2013-01-08, 16:56
Gadanie . . i gadanie , nigdy nie wyjdziemy na ulicę , nic się w polsce nie zmieni , a dlaczego nie ?

Bo jesteśmy zmanipulowanie przez media, ludzie są coraz głupsi, tepi i nie dorozwinięci emocjonalnie, tak to prawda.

oozyxak0o

2013-01-08, 16:57
Drogi te same powojenne czasami odcinki 100 km zrobią z asfaltu,w którym i tak zrobią się dziury po 2 latach... to jakaś paranoja :D

bravoteampolska

2013-01-08, 16:59
Ponury Knur napisał/a:

nie bawią mnie żale gościa po zawodówce. Ile chciałby zarabiać? Kpina to jego wykształcenie...


Głupi jesteś , możesz być i po studiach medycznych , a i tak pracy nie znajdziesz , bo szpitale zamykają , a lekarzy bez pracy co raz to więcej , a jak juz ci się uda to za 2 tys zł , gdzie za taki zawód spokojnie powinieneś dostać 3,5 do 4 tys .
Hydraulik mechanik , elektryk , murarz itd jest równie ważny jak lekarz prawnik czy architekt .
Co ci z tego , że będziesz lekarzem , jak nikt ci nie zbuduje domu , a sam nie masz pojęcia jak to zrobić .
Co ci z bycia prawnikiem jak będziesz miał ciemno w chacie , bo nikt nie umie położyć instalacji elektrycznej , co ci z bycia inżynierem , jak będziesz musiał wiadrami wodę z rzeki brać i srać za domem w dół .
To jak jest w tym poj***nym kraju ukryć się nie da , k***y i złodzieje wszystko wysprzedali , firmy stocznie produkcje cukru , a reszta ledwo dyszy i czeka na zamknięcia i kolejni ludzie na bruk .
Ludzie wyjeżdżają za granicę , a rząd pie**oli o k***aaa zielona wyspa bo bezrobocie spadło , no tak , tylko niech te miliony ludzi wrócą zza granicy do Polski , wtedy to będzie pie**olone bezrobocie , gorzej niż w Afryce .

Pabis3

2013-01-08, 17:01
ile płaci na godzinę ?

"150 zł za godzinę" !?

Svenlee

2013-01-08, 17:02
@up
dokładnie - Norwegia/Holandia/Niemcy - dobre miejsce do pracy. A ludzie całkowicie inni niż tutaj. W sensie nastawienia do innych ludzi i świata.

luftwafel

2013-01-08, 17:03
bravoteampolska napisał/a:


Głupi jesteś , możesz być i po studiach medycznych , a i tak pracy nie znajdziesz , bo szpitale zamykają , a lekarzy bez pracy co raz to więcej , a jak juz ci się uda to za 2 tys zł , gdzie za taki zawód spokojnie powinieneś dostać 3,5 do 4 tys .
Hydraulik mechanik , elektryk , murarz itd jest równie ważny jak lekarz prawnik czy architekt .
Co ci z tego , że będziesz lekarzem , jak nikt ci nie zbuduje domu , a sam nie masz pojęcia jak to zrobić .
Co ci z bycia prawnikiem jak będziesz miał ciemno w chacie , bo nikt nie umie położyć instalacji elektrycznej , co ci z bycia inżynierem , jak będziesz musiał wiadrami wodę z rzeki brać i srać za domem w dół .
To jak jest w tym poj***nym kraju ukryć się nie da , k***y i złodzieje wszystko wysprzedali , firmy stocznie produkcje cukru , a reszta ledwo dyszy i czeka na zamknięcia i kolejni ludzie na bruk .
Ludzie wyjeżdżają za granicę , a rząd pie**oli o k***aaa zielona wyspa bo bezrobocie spadło , no tak , tylko niech te miliony ludzi wrócą zza granicy do Polski , wtedy to będzie pie**olone bezrobocie , gorzej niż w Afryce .



A pie**olisz glupoty, Po medycynie, tak jak w kazdym zawodzie, kokosow na poczatku nie ma, ale przy dobrej specjalizacji (chocby ortopeda) z czasem kasy masz jak lodu.

gregor40

2013-01-08, 17:04
Nie sądzicie, że Ci, którym się wiedzie po prostu nie tracą czasu na wylewanie żali na forach?

zeto88

2013-01-08, 17:04
Budowlanka w Polsce coraz gorzej. 2012 było takie sobie ale euro jeszcze ratowało sytuacje. 2013 ma być przej***ne jeśli chodzi o budowy itp. Jeśli nic się nie zmieni i ja zostane wyj***ny na zbity ryj i trzeba będzie uciekać bo nie stać mnie na szukanie nowej roboty we własnym kraju.

Eresol

2013-01-08, 17:05
To sie pytam kiedy na warszawe ruszamy życie może przede mną dopiero ale jest h*jnia i bedzie h*jnia tak że jakaś wojna domowa by sie przydała

Marbax

2013-01-08, 17:07
Dawno większych bredni ni czytałem. Sądy pracy są bezpłatne, prawnik w sądzie pracy jest bezpłatny, a w wypadku przegranej pracownika, ten nie ponosi żadnych kosztów. Dyscyplinarka musi być mocno udokumentowana, a jakaś zbiorowa to od razu przegrana sprawa przez pracodawcę. I w praktyce wygląda to tak że 90% wyj***nych z roboty leci do sądu i zakłada sprawy, bo nawet jak przegrają to zero kosztów i ryzyka. A ja k***a latam na te sprawy i udowadniam że nie jestem wielbłądem. Generalnie jak nie wpadł na alkomacie, kradzieży (oczywiście świadkowie protokół, a najlepiej policja), albo nie porzucił pracy, to dyscyplinarka jest nie do obrony przez pracodawcę. Taki kraj!

Sledziu_w

2013-01-08, 17:07
Wiecie, czemu ludzie nie wychodzą na ulice?
Bo nie mają czasu, bo muszą zapie**alać, żeby mieć z czego żyć.
I o to chodzi sk***ysynom w rządzie. Stoją nam na głowie i nie mamy się jak podnieść, a oni żyją jak pie**olone królewicze, j***na ich k***a mać.

simpekaes

2013-01-08, 17:07
@Pabis3
150 moze przesada ale 70-100zl za h jak najbardziej. Tyle ze chleb kosztuje w granicach 15-17zl
co nie zmienia faktu ze za godzine roboty kupisz ok 6 sztuk. U nas za 7,5 za godzine przy tej samej robocie i masz 3 chleby.


tribal216

2013-01-08, 17:08
Pabis3 napisał/a:

ile płaci na godzinę ?

"150 zł za godzinę" !?



owszem 150 na godzine. w Norwegii jest zasada, że jak Ty państwu to państwo Tobie. u wujka akurat dobrze zarabiają bo zleceń mają w ch*j, na pół roku do przodu. Norweg leci z rodziną na wakacje, ferie itp, zostawia klucze do chaty i jak wraca jest po remoncie, robi przelew i ma w dupie reszte.
samego socjalu tam jest na nasze 8 tys (16 tys koron). wiem, że w to ciężko uwierzyć bo mnie też było ale tam ludzie nie mają zmartwień typu: czy wystarczy mi kasy, czy nie stracę pracy itd. leci się z Pyrzowic godzinę 15 a tamten kraj to jak inna galaktyka. każdy ma domek prawie bo mało tam jest bloków, auto - najczęsciej volvo, saaby, audi, wakacje i ferie za granicą. tam tak już po prostu jest. raz że Norwegia ma w ch*j złóż ale co ważniejsze nie jest w Unii przez co nie daje się dymać j***nym Szwabom.