18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zawód snajper/ Snajperzy w Wojsku Polskim

Pan_Generał • 2013-05-08, 22:01
Materiał ten przedstawia pracę snajperów w Wojsku Polskim. Opowiadają o tym co myślą podczas 'eliminacji' celu, oraz jak sobie z tym radzą.

styq

2013-05-09, 12:14
Mylisz się. Polscy żołnierze są bardzo dobrze szkoleni i nie brak im ani sprzętu ani pieniędzy. Jedyny problem polega w ilości. Jakość jest na absolutnie bardzo wysokim poziomie. Mamy jedne z najmocniejszych sił lądowych NATO, świetnie wyszkolone całe jednostki, zmodernizowane Twarde, dobre bwp i rośki. Żołnierze są na bardzo wysokim poziomie, tylko jest ich niewiele. Ogromne ilości pieniędzy idą w WP dlatego mamy świetnie wyszkoloną małą armię, a nie jak kiedyś ogromną masówkę. Kwestia podejścia do tego, że przecież jesteśmy w UE, NATO itd. że inni nam pomogą to zupełnie inna sprawa, ale Polski żołnierz to bardzo dobry żołnierz.

socjalmmv

2013-05-09, 12:32
@Tannaim
Owszem nie mam predyspozycji do działania na misjach w iraku/afganistanie ponieważ nie mam takiej wytrzymałości. Jednak mi chodzi bardziej o to że gdybym już miał na celowniku jakiegoś brudasa ze świadomością jakimi sk***ysynami są, nacisnął bym spust bez problemu. I z pewnością nie miałbym potem żadnych wyrzutów sumienia. To nie są normalni ludzie, gdy patrze na ten ich cały syf to mnie krew zalewa i to nie jest tylko na tle rasistowskim, bardziej na tle religijnym.

YanioL

2013-05-09, 14:07
tutaj też jakieś ciapate piosenki lecą?

evilmatt

2013-05-09, 14:29
@styq Poj***ło Cię? Dobrze wyszkoleni żołnierze to są co najwyżej w jednostkach jeżdżących na misje. Reszta to sobie strzeli z 30 nabojów rocznie i starczy.

korinogaro

2013-05-09, 14:40
A) Nie bardzo sobie wyobrażam jak wygląda rekrutacja na szkolenie snajperskie w Polsce skoro trafiają tam najwidoczniej ludzie którzy nigdy nie brali udziału w walkach. Na zachodzie trafiają na takie szkolenia najlepsi i wyróżniający się żołnierze. Nie wiem w takim razie co u nas decyduje o wyróżnieniu się jeśli nie zachowanie podczas akcji bojowych.
B) Wolałbym chyba mieć najemnika po swojej stronie niż takiego żołnierza. Najemnik wie co tam robi i po co jest no i ma naturę drapieżnika/mordercy. Nie zacznie nagle pudłować bo zacznie myśleć o rodzinie, a raczej będzie na odwrót.
C) Skoro gość ma trafić w cel na dystansie 800 metrów przy wietrze i pamiętając o całej balistyce, to chyba taka osoba powinna być w stanie wygrać z cywilami na krótszym dystansie, w końcu całe jej życie zawodowe polega na ćwiczeniu między innymi umiejętności strzeleckich.

nidmord

2013-05-09, 17:02
1:27 żaden snajper by się w ten sposób nie rozstawił (mówię o wystawieniu lufy przez okno)

oozyxak0o

2013-05-09, 17:40
W Rosji też pie**olą takie smuty w telewizji? k***a wybrał sobie taki sposób zarobku to niech robi.

zippo

2013-05-09, 18:02
poszli do wojska to co ich k***a boli? mysleli ze beda kwiatki sadzic?

Tassadar

2013-05-09, 22:19
socjalmmv napisał/a:

@Tannaim
Owszem nie mam predyspozycji do działania na misjach w iraku/afganistanie ponieważ nie mam takiej wytrzymałości. Jednak mi chodzi bardziej o to że gdybym już miał na celowniku jakiegoś brudasa ze świadomością jakimi sk***ysynami są, nacisnął bym spust bez problemu. I z pewnością nie miałbym potem żadnych wyrzutów sumienia. To nie są normalni ludzie, gdy patrze na ten ich cały syf to mnie krew zalewa i to nie jest tylko na tle rasistowskim, bardziej na tle religijnym.


Ja cię rozumiem, bo prawdopodobnie każdy mając świadomość tego syfu jaki ma tam miejsce tak by zrobił, trochę wiem o kulturze arabów, liznąłem że tak powiem, ale mentalność częściowo poznałem. Oni po prostu są ludźmi o kompletnie innej mentalności niż my, to dotyczy każdej dziedziny życia, dla nas są jak jaskiniowcy, bo ich religia sprawia że można powiedzieć nic się nie rozwija, u nich do dziś ultramodne są wiersze sprzed 600lat, strzelam. Tak dla przybliżenia, koran jest wspaniały i mówi samą prawdę, jednak o tym że oni uznają Jezusa jako swojego proroka który zapowiedział Muhammada się nie mówi. Że allah był jednym z wielu starożytnych bożków też nie, dokładnie chyba słońca. Dużo w tym wszystkim propagandy odnośnie ich, ale też trzeba zauważyć w jakich warunkach żyją, rodzisz się z kałachem, nie ma nic normalnego nikt cie nie uczy za wiele tylko bomby kręcić i wmawia całe życie że śmierć to szczyt ambicji. De facto, i tak nie cierpię tej ich ideologii i stylu bycia nawet w cywilizowanych krajach, jest zbyt ofensywny. Wszędzie się uważają za wspaniałych i muszą mieć najlepiej, suma sumarum jak mówisz, będąc już na tej wojnie tak czy inaczej, pewnie pociągnęli byśmy za ten spust, zwłaszcza że oni nie będą się zastanawiać czy do ciebie strzelić czy nie, czy masz rodzinę czy nie, oni nie byli by dla nas w połowie tak dobrzy jak my dla nich jesteśmy, mówię o nas jako europejczykach, w Dubaju czy gdzie indziej musisz się podporządkować ich regułom i dobranoc.

Spazmok

2013-05-09, 22:38
Jeżeli kogoś to interesuje to na WSOWL w każdej książce zamiast "zabijania" używa się "zwalczanie siły żywej przeciwnika", a jeszcze w tych starych skryptach sprzed '89 jest "zwalczanie siły żywej wroga".

kaczorek33

2013-05-10, 16:17
Snajperstwo w WP nie istnieje. W tym roku na LS w Międzyrzeczu po raz pierwszy od kilku lat wygrał żołnierz. Tak to wygrywali cywile. Cywile wygrywali ze szkolonymi żołnierzami ! Nie ma kasy na szkolnictwo, służbę zdrowia i wojsko. Ale za to jest kasa na to żeby ryży ch*j latał sobie na wycieczki do Peru i Afryki.





a ile kasy idzie na ryzego jak se huuj lata odrzutowcem w piatek z warszawy do sopotu do domu razem z borem a potem w niedziele lub poniedzialek leci sobie do sejmu...