18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zawód snajper/ Snajperzy w Wojsku Polskim

Pan_Generał • 2013-05-08, 22:01
Materiał ten przedstawia pracę snajperów w Wojsku Polskim. Opowiadają o tym co myślą podczas 'eliminacji' celu, oraz jak sobie z tym radzą.

srasshole

2013-05-09, 01:36
jestem snajperem wojska polskiego i moge powiedziec jedno, tvn klamie!

filipczax_ck

2013-05-09, 01:57
srasshole napisał/a:

jestem snajperem wojska polskiego i moge powiedziec jedno, tvn klamie!



nie wierzymy Ci ,udowodnij ... masz obiekt :


Pedobear69

2013-05-09, 02:24
Nie rozumiem tego k***a. Mówi, że wojsko nie przygotowało do tego, że będzie zabijać ludzi. No to do k***y nędzy, co on myślał idąc na snajpera czy nawet zwykłego żołnierza?! Że będzie, k***a, stejki piekł i popijał cole w Afganie?

borisklinga

2013-05-09, 03:22
Jestem snajperem w call of duty, proszę o zadawanie pytań

Dzoyo

2013-05-09, 04:23
e tam, gdyby zżyli się z sadolem to by zabijali jak w gierce :>

ka...........ma

2013-05-09, 06:15
Jaki k***a snajper?!
W wojsku mamy strzelców wyborowych a nie k***a snajperów :samoboj: !

Ceryni

2013-05-09, 06:57
@up

Właśnie chciałem to pisać, w naszym wojsku nie ma takiego stanowiska jak snajper. Są tylko strzelcy wyborowi.

anger

2013-05-09, 07:18
Jestę snajperę !!

regal

2013-05-09, 07:39
socjalmmv napisał/a:


...Nie, nie jestem chory psychicznie.



Każdy chory tak mówi;)

Tassadar

2013-05-09, 08:05
socjalmmv napisał/a:

Zabicie człowieka jest na pozór trudne, jednak jakbym miał możliwość odj***nia jakiegoś szmatogłowego raczej nie miałbym skropułów. To są j***ne zwierzęta nie ludzie, zresztą nawet zwierzę się tak nie zachowuje, więc odj***nie brudasa sprawiłoby mi nawet przyjemność...
...Nie, nie jestem chory psychicznie.


Teraz tak gadasz, uwierz mi że w rzeczywistości po usłyszeniu świstu kilku kul koło twojej głowy i tego całego wojennego syfu, pewnie pikawa wskoczyła by ci na konkretne obroty. Snajper jest teoretycznie bezpieczny, ale to też nie reguła bo ich się szuka, byle jak strzelać nie może.
A to co mówisz brzmi jak naziści, chociaż uważam, że tym co reprezentują ci ludzie, może nie zasługują na śmierć, ale trzeba coś z tym zrobić.

Ranger

2013-05-09, 08:11
Ja pie**olę, cały TVN... Historia o strzelaniu do psa jest zmontowana. WP nie używa takiego systemu szkolenia, a żołnierzowi prawdopodobnie chodziło o rosyjski system szkoleń.
SPECNAZ ma wiele takich elementów podczas szkoleń, jednym z nich jest walka w klatce z wściekłym psem.

Cytat:

Mówi, że wojsko nie przygotowało do tego, że będzie zabijać ludzi. No to do k***y nędzy, co on myślał idąc na snajpera czy nawet zwykłego żołnierza?! Że będzie, k***a, stejki piekł i popijał cole w Afganie?



To zostało wyjaśnione już w samym filmiku. Żołnierzy w dzisiejszych czasach nie przygotowuje się do zabijania. Przez cały proces szkolenia mówi się im o ''eliminacji celu'', ''zwalczaniu siły żywej'' czy ''pozbyciu zagrożenia'', ale nigdy o zabijaniu. I to jest moim zdaniem poważny błąd ponieważ żołnierz po zastrzeleniu innej osoby uświadamia sobie, że nie jest to żaden z powyższych terminów tylko po prostu zabijanie, a na to nie jest przygotowany. Żołnierzom powinno się wpajać różnicę pomiędzy morderstwem, a zabijaniem podczas działań wojennych. Wojna nigdy nie była i nigdy nie będzie żadnym oszlifowanym frazesem i dlatego nie powinno się w jej odniesieniu stosować wygładzonego słownictwa.

Cytat:

W wojsku mamy strzelców wyborowych a nie k***a snajperów



pie**olisz. Obecnie WP przyjęło model amerykański(a jakże...), więc posiadamy za równo strzelców wyborowych, którzy są elementami plutonów, drużyn etc., jak i wyspecjalizowanych w swoim fachu snajperów. Kiedyś w polskim słowniku terminy ''snajper'' i ''strzelec wyborowy'' były synonimami, ale powoli się od tego odchodzi.
Szkoła snajperów znajduje się w Wędrzynie i funkcjonuje od 2009 lub 2010 roku.

ASAKKU

2013-05-09, 08:14
Cytat:

A to co mówisz brzmi jak naziści, chociaż uważam, że tym co reprezentują ci ludzie, może nie zasługują na śmierć, ale trzeba coś z tym zrobić.

Cytat:



Może masowa amputacja kończyn i jaj co by się robactwo nie mnożyło??? :)

jedrzej152

2013-05-09, 10:29
k***a zajebisty materiał. Krata browarów.

Gus

2013-05-09, 11:09
@ Ranger

Kolego, wszystko cacy prócz tego fragmentu :

Cytat:

SPECNAZ ma wiele takich elementów podczas szkoleń, jednym z nich jest walka w klatce z wściekłym psem.



Który "Specnaz"? Milicji (SOBR, pododdziały OMONu), Wojsk Wewnętrznych (w tym jednostek strażackich), WDW, Wympieł, Wiciaz, Alfy czy zwiadowców z rezerwowych jednostek Zmechu, albo Czarnych Wilków ? Bo w regularnych jednostkach, ci od "specjalnego przeznaczenia" mają SWD pamiętające debiut tej konstrukcji lub w najlepszych wypadkach SWDS, 9A91 czy WSK-94 i średnio im to idzie nawet jak na strzelców wyborowych.

Jak wspomniałem, poza tym fragmentem, wszystko cymes.

Krystian91

2013-05-09, 11:25
ru_ziolo , "Snajperstwo w WP nie istnieje. W tym roku na LS w Międzyrzeczu po raz pierwszy od kilku lat wygrał żołnierz. Tak to wygrywali cywile. Cywile wygrywali ze szkolonymi żołnierzami ! Nie ma kasy na szkolnictwo, służbę zdrowia i wojsko. Ale za to jest kasa na to żeby ryży ch*j latał sobie na wycieczki do Peru i Afryki"

Nie wiem czy obejrzałeś ten film i słyszysz o czym mowa, snajperzy, byli snajperzy i inni wojskowi nie pokazują się publicznie, większość wstydzi się swej przeszłości, a poza tym jaka to frajda dla uczestników aby wygrywali tylko wojskowi. Pomyśl trochę zanim zaczniesz oczerniać osobowości o których nie masz zielonego pojęcia...