18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Zatrzymanie obywatelskie policjanta

masabitumiczna • 2013-02-28, 16:35
Znalezione na forumprawne.org:

Dzisiaj jadąc do pracy chciałem wyjechać z drogi bocznej na główną ale okazało się że nie mogę bo akurat to miejsce wybrali sobie policjanci na zatrzymywanie samochodów na radar i stał na skrzyżowaniu akurat duży TIR. Wysiadłem z samochodu i poprosiłem kontrolującego policjanta aby kazał kierowcy ciężarówki odjechać kilka metrów dalej żebym mógł wyjechać. Policjant kazał mi poczekać. Ja nie chciałem czekać więc powiedziałem mu że to niezgodne z przepisami żeby zatrzymywać na skrzyżowaniu ciężarówkę na to on kazał mi dać swój dowód osobisty. Po pierwszej odmowie włączyłem dyktafon w telefonie bo widziałem że misiek coś nie w sosie. Gdy kazał mi podać swój dowód poprosiłem go o przedstawienie się i podanie powodu kontroli - odmówił. Następnie poprosiłem go a później zażądałem aby pokazał swoją legitymację służbową bo takie działania jak blokowanie ruchu na skrzyżowaniu wskazuje że kontrolujący na przepisach się nie zna a dodatkowo nie posiada nazwiska, stopnia i legitymacji służbowej. Policjant odparł że jak mi się tak podoba to mogę go traktować jako przestępcę. I zaczęło się: przewróciłem go na ziemię, wykręciłem ręce a kierowcę ciężarówki poprosiłem aby zadzwonił na Policję bo złapałem przestępcę. Po kilkunastu minutach przyjechali policjanci i okazało się że ten leżący to ich kolega więc kazali mi go puścić. On wsiadł do radiowozu i pojechał a ci nowi spisali moje dane i zagrozili że mogę się spodziewać wezwania do sądu za zatrzymanie i uszkodzenie Policjanta - tę rozmowę też nagrałem. Czy mają rację - zgodnie z nagraniem sam misiek przyznał się że jest przestępcą, ja radiowozu nie widziałem bo stał kilkadziesiąt metrów dalej w bramie, zresztą kierowca ciężarówki potwierdził moje słowa spisującym policjantom. Nie potargałem mu munduru, nie dotykałem jego broni tylko klęczałem mu na plecach trzymając wykręcone ręce. Na co się przygotować???
Pozdrawiam
duke

źródło http://forumprawne.org/prawo-karne/403768-zatrzymanie-obywatelskie-policjanta.html

gargo

2013-02-28, 16:42
Medal mu, choć pewnie pośmiertnie dostanie.

masabitumiczna

2013-02-28, 17:36
Jest też relacja po przesłuchaniu:

Jestem po rozmowie i wolny ale troszeczkę zniesmaczony zachowaniem się mojego adwokata. Co prawda nie wziął za to pieniążków bo powiedział że to są jaja i może sobie poużywać na Policji ale mnie chyba nie o to chodziło. Do rzeczy - kopię nagrania przesłuchaliśmy jeszcze raz w obecności Komendanta, Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego i poszkodowanego. Po przesłuchaniu nagrania komendant wyprosił na chwilkę mnie i adwokata ale cały wrzask jaki kierował do swoich podwładnych było słychać na korytarzu Powiedział że sk***... miał szczęście że nie został pobity do nieprzytomności bo on by tak zrobił, że nie tykałem jego pistoletu i nie zajeb..... mu radaru bo on by tak zrobił. I dość dużo różnych słów w większości takich jakie policjant kierował do mnie podczas incydentu. Potem wezwano nas i ci od ruchu drogowego przeprosili mnie prosząc o zachowanie rozwagi i nie nagłaśnianie tematu. Ja bym się zgodził i wyszedł zadowolony ale mój adwokat umyślił sobie że mają być pisemne przeprosiny wysłane na jego adres. Wydaje mi się to niepotrzebne bo żal mi się zrobiło tego policjanta. Nie dość że jakiś facio mu siedział na plecach to chyba w pracy też będzie miał jaja.
Pozdrawiam
duke

Pa...........or

2013-02-28, 18:08
wyssałeś to z palca.

roy197

2013-02-28, 18:25
@up
wyssał nie wyssał historia zajebista

Serval666

2013-02-28, 18:33
w takich patrolach policjantów jest zawsze dwóch więc to on a nie ten policjant leżałby na ziemi. Po drugie nawet gdy policjant nie wylegitymował się i byłby na to świadek to atak na niego byłby atakiem na funkcjonariusza na służbie za co jest kara pozbawienia wolności. W skrócie jedna wielka bajka

ds...........gr

2013-02-28, 18:39
@Serval666
Poczytaj sobie ten temat w całości, zobacz co mają do powiedzenia osoby mądrzejsze od ciebie w tej dziedzinie a dopiero potem się wymądrzaj ;)

Lares86

2013-02-28, 18:42
ZAWSZE jest 2 policiantów. To raz.A dwa, to od kiedy pały z drogówki maja gnaty przy sobie? U mnie wewsi, to piesze patrole nawet nie mają. Chistoryjka wyssana z ch*ja.

Zoltar.stg

2013-02-28, 18:45
Masz Jaja Chłopie.
Jeśli nie fake ofc...

głodny_toster

2013-02-28, 18:49
Serval666 napisał/a:

w takich patrolach policjantów jest zawsze dwóch więc to on a nie ten policjant leżałby na ziemi. Po drugie nawet gdy policjant nie wylegitymował się i byłby na to świadek to atak na niego byłby atakiem na funkcjonariusza na służbie za co jest kara pozbawienia wolności. W skrócie jedna wielka bajka



Chyba Cię Bóg opuścił, albo za często nie wychodzisz z domu. Nie raz i nie dwa razy widziałem patrol z suszarką z JEDNYM funkcjonariuszem. I nie raz i nie dwa w ogóle widziałem "pojedynczy" patrol. Niestety psiarnie od policji można odróżnić po sposobie zachowania i traktowania obywatela. Psiarnia to zazwyczaj młode gówna, które myślą, że jak mają pałę i mundur to wolno im wszystko:|

Cirion

2013-02-28, 18:58
Zmyślone w ch*j.
Każdy policjant może legitymować inne osoby właściwie kiedy mu sie tylko podoba. Odmowa pokazania dokumentu = wykroczenie.

Po drugie, nie mamy prawa żądać od umundurowanego policjanta pokazania "blachy".

A po trzecie, trzeba być debilem w ch*j, żeby rzucić sie na uzbrojonego policjanta w tak błahej sprawie ;P

Kryn3k

2013-02-28, 19:00
fantomasik napisał/a:



Chyba Cię Bóg opuścił, albo za często nie wychodzisz z domu. Nie raz i nie dwa razy widziałem patrol z suszarką z JEDNYM funkcjonariuszem. I nie raz i nie dwa w ogóle widziałem "pojedynczy" patrol. Niestety psiarnie od policji można odróżnić po sposobie zachowania i traktowania obywatela. Psiarnia to zazwyczaj młode gówna, które myślą, że jak mają pałę i mundur to wolno im wszystko:|


pie**olisz bzdury jak mało który... Gdyby policjanci mogli suszyć jednoosobowo, to raz, że każdy pomiar można by było podważyć, a dwa, że "mandatów' byłoby jak na lekarstwo... Zastanów się dwa razy zanim coś sobie wymyślisz.
Btw. Na forum prawnym autor tych wypocin jest zbanowany, dlaczego?

Rubik24

2013-02-28, 19:02
Polać mu!!!


naiwny01

2013-02-28, 19:05
Pojedynczo to chodzą dzielnicowi. Inni policjanci z doświadczeniem też mogą w warunkach od świtu do zmierzchu jednak nigdy nie widziałem tego u policjantów z drogówki powód jasny zbyt dużo oskarżeń o łapówki. Historia totalnie niewiarygodna. Ten drugi patrol na widok gościa siedzącego na policjancie raczej nie zachowałby się tak spokojnie. Blokowanie skrzyżowania jest co najwyżej wykroczeniem nie przestępstwem. Natomiast naruszenie nietykalności funkcjonariusza jest ścigane z urzędu. N komisariacie na pewno by wylądował ale żadne nagrania by mu nie pomogły.