18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zapowiedź pociągu

Halman • 2018-01-07, 14:41

miejsce akcji; Rybnik (kraina którą kształtował wungiel)

Sonal

2018-01-07, 18:14
Czytaliście link?
Mnie najbardziej zdziwiło... chociaż czy w tysiącach spółek wydzielonych z PKP to dziwie...
od czytania komunikatów jest osobna firma... k***A ja pie**olę... może PKP Komunikaty sp. z o.o. oczywiście z wieloosobowym zarządem sowicie wynagradzanym.

OchroniarzTu

2018-01-07, 19:01
pamiętam jak w 97' zalało tam przejścia podziemne między peronami

benio-mw

2018-01-07, 20:52
2100 albo 2200 brutto. Czyli około 1600 na rękę. A Wy piszecie, że ma robotę po znajomości? Dobrze, że ukrainiec tego nie czyta :)

tranzystor

2018-01-07, 22:26
Insaner napisał/a:



Przerost? Od lat trąbią, że nie ma ludzi do pracy na kolei. No i nie ma się czemu dziwić, bo z pensjami podstawowego personelu to można sobie tylko "dorabiać", ale na pewno nie za to żyć.



Brakuje ludzi do pracy, bo ciągle spada wydajność tych zasiedziałych pokomunistycznych pracoholików.

Belweder

2018-01-07, 22:32
Idealnie zobrazowana sytuacja Rybnika. Bieda umysłowa i ubóstwo.

PhantomMask

2018-01-08, 11:08
tranzystor napisał/a:



Brakuje ludzi do pracy, bo ciągle spada wydajność tych zasiedziałych pokomunistycznych pracoholików.


Na kolei po 20 latach jako monter nawierzchni zarobisz 2200 nie więcej....jedynie opłaca się siedzieć na przejazdach ale duża odpowiedzialność...

jackalski

2018-01-08, 12:23
hardowski napisał/a:


:lol:



Widzę Twoich Zmienników i podbijam Misiem


PanAndrzej666

2018-01-08, 13:32
no faktycznie to było dość żenuary

Bootzevau

2018-01-08, 13:36
ch*ja tam wiecie. Pracuję w PKP PLK to wam powiem. Za zapowiadanie pociągów odpowiada albo prywatna firma albo robią to dyżurni ruchu pracujący na danym posterunku. Za każdy zapowiedziany pociąg dostają ok. 1zł plus wypłata. Nie wiem jak jest u firm prywatnych dokłądnie z płacą, ale najniższej krajowej nie mają, natomiast dyżurni ruchu zarabiają w miarę dobrze: 12h na zmianę, podstawowa stawka 2500-3000zł, premia, wysługa lat, deputat węglowy, dodatek za pracę w warunkach uciążliwych, pracę w nocy, niedziele i święta i np. dodatek za palenie w piecu oc jeśli takowy na nastawni jest. Łącznie daje ok. 3500-4000zł miesięcznie.

waloos

2018-01-08, 14:17
Młodzi się śmieją, a jestem ciekaw jak sami by przeczytali coś po angielsku. Nie raz byłem świadkiem jak w pociągu czy autobusie jakieś typiary wyśmiewały się z głupoty innych ludzi, po czym jak same zaczynały rozmawiać to ludzie siedzący w około - taka linia i godzina, że głównie studenci - kręcili głowami jak można być tak głupim.

A co do babki która to czyta. Za pewne zarabia najniższą krajową i po polsku lepiej by tego nie przeczytała.

A co do sprawy śmiania się z ludzi w kasach, pocztach, kawiarniach itp że nie potrafią angielskiego - wyjedzcie z Polski do np Francji, Hiszpanii, Portugalii czy Włoch. ch*ja tam załatwicie jeśli nie znacie ich jezyka. Oni nawet nie ukrywają tego, że mają w dupie angielski, że mają w dupie czy obcokrajowiec sobie poradzi.
Są kraje typu Niemcy, Szwajcaria czy cały Benelux, w których sporo ludzi dojrzałych zna angielski i załatwisz wiele spraw. U nas nie jest źle pod tym kątem. Pamiętajmy, że jeszcze nie tak bardzo dawno to u nas uczyło się Ruskiego. Właściwie to dopiero 40 latkowie mieli w szkole obowiązkowy angielski. Ktoś starszy może mieć z tym problem.

yatoya

2018-01-08, 15:34
k***a gada po angielsku lepiej, niż większość polskich prezydentów - nie ma się co czepiać :)

Be6he6mo6th

2018-01-08, 16:45
Chyba było na forum rok temu.