18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zamach w Nowym Jorku

natking • 2017-10-31, 23:35
Kolejny zamach, tym razem w Nowym Jorku. Metoda "na ciężarówkę".

Cytat:

Osiem osób zginęło, a kilkanaście zostało rannych, kiedy ciężarówka wjechała na Manhattanie na zatłoczoną ścieżkę dla rowerzystów - powiedział burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio. Podkreślił, że był to "szczególnie tchórzliwy akt terroru".

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio nazwał "tchórzliwym aktem terroru" tragedię spowodowaną przez 29-letniego mężczyznę w południowej części nowojorskiego Manhattanu we wtorek po godzinie 15:00 czasu miejscowego (po godz. 20:00 czasu polskiego).

Burmistrz poinformował, że w rezultacie ataku śmierć poniosło co najmniej 8 osób.

De Blasio potwierdził, że sprawca ataku wjechał wynajętą furgonetką na ścieżkę wytyczoną dla rowerzystów. Dodał, że po przejechaniu ok. 20 przecznic mężczyzna wysiadł z pojazdu wymach*jąc dwoma pistoletami, które okazały się pistoletami- zabawkami. Krzyczał "Allahu akbar"! (Bóg jest wielki). Został postrzelony przez funkcjonariusza policji w brzuch i przebywa w szpitalu.

Nie mamy doniesień o ofiarach wśród Polaków - napisał na Twitterze Maciej Golubiewski, konsul generalny RP w Nowym Jorku. Dodał, że polski konsulat monitoruje sytuacje.

W obliczu dzisiejszej tragedii w NYC, łączę się w modlitwie za ofiary. Nie mamy doniesień o ofiarach wśród Polaków. Konsulat RP w Nowym Jorku monitoruje - napisał Golubiewski.

Kierowca ciężarówki wjechał w rowerzystów znajdujących się na ścieżce rowerowej niedaleko Chambers Street i West Side Highway na Manhattanie, w pobliżu pomnika ofiar zamachów z 11 września 2001 r. Po tym, jak potrącił ludzi, zatrzymał się, wysiadł z samochodu, zaczął krzyczeć i wymachiwać przedmiotem, który przypominał broń.

W trakcie zdarzenia oddano strzały. Policjanci postrzelili kierowcę. Obecny podczas zdarzenia Ramon Cruz, w wypowiedzi dla CNN, stwierdził, że ludzie widzieli broń w rękach kierowcy, on sam jednak jej nie zauważył.

Jeden ze świadków zdarzenia w wypowiedzi dla Fox News stwierdził, że na ścieżce rowerowej leżało wiele zakrwawionych osób.

Źródło: https://wiadomosci.wp.pl/strzaly-na-na-manhattanie-8-osob-nie-zyje-kilkanascie-zostalo-rannych-6182826487486593a




sezamkowyRozpierdol

2017-10-31, 23:41
Ale spokojnie, prawdopodobnie to był nasz białas, nie jakiś tam ciapak :krejzi:

PS.

I ch*j, 8 samochodów zasmradzających środowisko mniej, przynajmniej teraz krócej stoi się w korkach :amused: What a tragedy :krejzi:

natking

2017-10-31, 23:42
@up Dzięki Bogu! :krejzi:

Dzikiżółw

2017-10-31, 23:49
Sadistic - Twoje ulubione źródło informacji ze świata :amused:

C0...........BO

2017-11-01, 00:06
@up ... coś w tym jest... niektórym zbrzydła żydowsko-liberalno-niemiecka (wiem że dziwnie brzmi) TVNwizja oraz katolowo-prawacka TVPis... chociaż w PL przynajmniej podają subiektywne informacje.... a w Niemczech to gówno się dowiesz bez zgody Anczeli :D :kawa:

Baldzi

2017-11-01, 00:19
pie**olenie, zamachowcem jest Uzbekistanczyk. Przyjechał do USA w 2010r.

natking

2017-11-01, 00:56
C0C0JAMBO napisał/a:

chociaż w PL przynajmniej podają subiektywne informacje



To raczej niedobrze, że takie podają :D

manson__

2017-11-01, 01:27
natking napisał/a:

@up Dzięki Bogu! :krejzi:


Nie ma za co.

:amused:

Al...........go

2017-11-01, 10:54
natking,

Ostatnio z ciekawości odpaliłem serwis (dez)informacyjny TVP. Oglądałem to zauroczony i myślałem, co mają we łbach ludzie, którzy to tworzą. Jeszcze większą zagadką są dla mnie ludzie, którzy to łykają.

okrutnyCham

2017-11-01, 12:58
w sumie.. ch*j mnie to obchodzi :szydera:

Tomikchomik1

2017-11-01, 13:08
Ale Ci ciapaci nie myślą. Wynajmujesz furgonetkę, wbijasz do pierwszego lepszego sklepu z nawozami. Robisz z tego bombę (w głupim google jest pełno przepisów). Wjeżdżasz w tłum ludzi i wysadasz. Proste i skuteczne. A tak to strzelają do ludzi, mało kogo zabiją i po czasie każdy o tym zapomni.

Havelock

2017-11-01, 13:24
@sezamkowyRozpie**ol
Nie ma co, wśród ciekawych ludzi się obracasz. ;)

29-letni mężczyzna, Sajfullo Saipow z Uzbekistanu wjechał wynajętą furgonetką na ścieżkę rowerową, zabijając co najmniej 8 osób.

ul...........rt

2017-11-01, 13:35
"W ludzi wjechała ciężarówka" czyli to ten samochód google który sam jeździ?

natking

2017-11-01, 13:41
@AleDlaczego ja czasami oglądam z ciekawości, to tak jak wycieczka do zoo bez wychodzenia z domu :D