18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zamach w Nowym Jorku

natking • 2017-10-31, 23:35
Kolejny zamach, tym razem w Nowym Jorku. Metoda "na ciężarówkę".

Cytat:

Osiem osób zginęło, a kilkanaście zostało rannych, kiedy ciężarówka wjechała na Manhattanie na zatłoczoną ścieżkę dla rowerzystów - powiedział burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio. Podkreślił, że był to "szczególnie tchórzliwy akt terroru".

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio nazwał "tchórzliwym aktem terroru" tragedię spowodowaną przez 29-letniego mężczyznę w południowej części nowojorskiego Manhattanu we wtorek po godzinie 15:00 czasu miejscowego (po godz. 20:00 czasu polskiego).

Burmistrz poinformował, że w rezultacie ataku śmierć poniosło co najmniej 8 osób.

De Blasio potwierdził, że sprawca ataku wjechał wynajętą furgonetką na ścieżkę wytyczoną dla rowerzystów. Dodał, że po przejechaniu ok. 20 przecznic mężczyzna wysiadł z pojazdu wymach*jąc dwoma pistoletami, które okazały się pistoletami- zabawkami. Krzyczał "Allahu akbar"! (Bóg jest wielki). Został postrzelony przez funkcjonariusza policji w brzuch i przebywa w szpitalu.

Nie mamy doniesień o ofiarach wśród Polaków - napisał na Twitterze Maciej Golubiewski, konsul generalny RP w Nowym Jorku. Dodał, że polski konsulat monitoruje sytuacje.

W obliczu dzisiejszej tragedii w NYC, łączę się w modlitwie za ofiary. Nie mamy doniesień o ofiarach wśród Polaków. Konsulat RP w Nowym Jorku monitoruje - napisał Golubiewski.

Kierowca ciężarówki wjechał w rowerzystów znajdujących się na ścieżce rowerowej niedaleko Chambers Street i West Side Highway na Manhattanie, w pobliżu pomnika ofiar zamachów z 11 września 2001 r. Po tym, jak potrącił ludzi, zatrzymał się, wysiadł z samochodu, zaczął krzyczeć i wymachiwać przedmiotem, który przypominał broń.

W trakcie zdarzenia oddano strzały. Policjanci postrzelili kierowcę. Obecny podczas zdarzenia Ramon Cruz, w wypowiedzi dla CNN, stwierdził, że ludzie widzieli broń w rękach kierowcy, on sam jednak jej nie zauważył.

Jeden ze świadków zdarzenia w wypowiedzi dla Fox News stwierdził, że na ścieżce rowerowej leżało wiele zakrwawionych osób.

Źródło: https://wiadomosci.wp.pl/strzaly-na-na-manhattanie-8-osob-nie-zyje-kilkanascie-zostalo-rannych-6182826487486593a




KapitanPolska

2017-11-01, 14:14
rowerzystów należy eliminować. dobrze zrobił

Mors_Nigra

2017-11-01, 14:41
@AmatorKrupnika to jeszcze nie wiesz? Według światłych umysłów, katolik = prawak. Każdy jeden nie-katolik = j***ny lewak, komunista, pie**olony pedał, antypolak... doprawdy twoja wiedza polityczna jest zatrważająca, dokształć się albo się nie wypowiadaj! Cocojambo też nie świeci politycznym intelektem ale nawet on wie, że Socjalistyczna Partia PiSu to przecie prawica jak w mordę strzelił.

AmE2004

2017-11-01, 15:28
Po tym, jak potrącił ludzi, zatrzymał się, wysiadł z samochodu, zaczął krzyczeć "Jezu ufam Tobie" i wymachiwać przedmiotem, który przypominał broń. Potwierdzone info:)

tranzystor

2017-11-01, 15:31
Mors_Nigra napisał/a:

to jeszcze nie wiesz? Według światłych umysłów, katolik = prawak. Każdy jeden nie-katolik = j***ny lewak, komunista, pie**olony pedał, antypolak




Można się dopatrzeć analogii do poj***nych arabusów, gdzie każdy nie muzułmanin to niewierny i wróg. Tak jak obecnie w Polsce - każdy o odmiennym zdaniu od socjalistycznego PiSu, to antypolak, lewak, żyd, mason i trzeba go pobić, a najlepiej zniszczyć. Żadna skrajność nie jest dobra.

sezamkowyRozpierdol

2017-11-01, 17:34
@upy

Zauważcie jedną ciekawą rzecz - prawackie zwierzęta zachowują się w dyskusjach tak samo jak lewackie zwierzęta, ta sama metoda, wszyscy dobrze znamy dyskusje ze skrajnymi lewakami - tylko coś nie pasowało do ich poglądów od razu z automatu nazwano cię faszystą, rasistą, islamofobem, antysemitą, nazistą etc.
Dzisiaj lewicowa faja opadła, a prawicowa faja jest w wzwodzie i mamy te same kretyństwa, absurdy, pie**olenia skrajnych głupot i oczywiście szufladkowanie oponentów w dyskusjach nazywając ich lewakami, komuchami, kodziarzami etc.
Jedni i drudzy to pie**olone małpiszony, troglodyci z obesranymi ideologią mózgami ;-)

PS.

Muzułmanie i islam to prawica, konserwatyści w wydaniu pustynnym

Cara_Al_Sol

2017-11-04, 21:00
sezamkowyRozpie**ol, Na każdy temat musisz się wypowidzieć? Zawszę tylko polityka, religia i fobie.
Jpr, jaki ty musisz być nudny na co dzień, w prawdziwym życiu.

sezamkowyRozpierdol

2017-11-04, 22:03
Cara_Al_Sol napisał/a:

sezamkowyRozpie**ol, Na każdy temat musisz się wypowidzieć? Zawszę tylko polityka, religia i fobie.
Jpr, jaki ty musisz być nudny na co dzień, w prawdziwym życiu.



Mamy wolność słowa więc mogę :mrgreen:
A co do mojego "nudnego" życia to wybacz, ale jestem hetero, nie homo, więc nie masz u mnie szans :amused:

Cara_Al_Sol

2017-11-04, 23:14
sezamkowyRozpie**ol, Upewniasz mnie, że ta 'wolność słowa' w twoim wykonaniu, to tylko element terapii ;-)
Co do nudnego życia, miałem na myśli brak przyjaciół i ogólnej akceptacji ze strony społeczeństwa.
Nie przyznasz się do tego na łamach sadola, ale wiemy jak jest, nie?
P.S.
Dziwnę... Myślałem, że nazwiesz mnie pisowcem lub naziolem, a nie tym tekstem o homo.
No nic. Baw się dalej.

sezamkowyRozpierdol

2017-11-05, 00:45
@Cara_Al_Sol

Nie za bardzo rozumiem o co ci chodzi :amused:
Zachowujesz się w stosunku do mnie jakbym skrzywdził Twoją matkę, czy Ty mi k***a nie ufasz? :rofl:

t1ger_delta

2017-11-05, 08:17
To wima łatwego dostępu do broni! Trzeba zmienić prawa i go utrudnić! Co? Że zamachowcy używają broni nielegalnej? Co ty pieprzysz prawaku! Każde AK w ISIS jest zarejestrowane i legalnie nabyte! To wina broni a nie biednych islamistów że zabijają! Broń zabija ludzi, nie ludzie.

natking

2017-11-05, 11:39
@up zawsze rozmawiasz sam ze sobą, prowadzisz jakiś wewnętrzny dialog? :D