18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zacina się

~_Yarko_ • 2020-04-21, 21:12

I zamek wylata.

Ti...........ch

2020-04-24, 18:42
lysout napisał/a:

Oświeć mnie, które napinają iglicę przy zamykaniu zamka. Mosin przy otwieraniu, mauser wz 98 przy otwieraniu Schmidt&Rubin K31, przy otwieraniu. Jest to logiczne, bo po co napinać przy zamykaniu, jak jeszcze trzeba nabój wprowadzić do komory i wymagałoby to zbyt dużo siły i powodowało zmniejszenie skuteczności broni.
Widziałem ten film kiedyś w lepszej rozdzielczości i dziadek strzela chyba z Mosina, czyli napinanie przy otwieraniu.



Mauser 1893 napina kurek przy zamykaniu. Karabiny Lee-Metford/Lee-Enfield, brytyjski P14 i jego amerykańska konwersja M1917 również. Nie jestem pewien co do Arisaka Typ 30 i Mannlichera M95.

lysout

2020-04-25, 12:17
Faktycznie pooglądałem i muszę Ci przyznać rację, Mauser 1893 i Arisaka 30 napina przy zamykaniu, ale z powodu takiego jak pisałem odeszli od tego rozwiązania bo było zbyt kłopotliwe, jednakowoż strzelba na filmie i współczesne konstrukcje napinają przy otwieraniu.

Ti...........ch

2020-04-25, 15:33
lysout napisał/a:

Faktycznie pooglądałem i muszę Ci przyznać rację, Mauser 1893 i Arisaka 30 napina przy zamykaniu, ale z powodu takiego jak pisałem odeszli od tego rozwiązania bo było zbyt kłopotliwe, jednakowoż strzelba na filmie i współczesne konstrukcje napinają przy otwieraniu.



Może i zbyt kłopotliwe, ale pod koniec XIX wieku uważano takie rozwiązanie za lepsze, bo wymagało użycia mniejszej siły do odryglowania zamka, a przy zamykaniu i napinaniu i tak się nak***iało łapą ile wlezie. Kwestia koncepcji. Tak jak odcięcie magazynka i wiele innych dziwnych rzeczy.

Ogołnie jesli nie wiesz to jest kanał C&Rsenal na YT i mają tam serię nazwaną "Firearms of WWI Primer". Naprawdę pokazują tam historię poszczególnych systemów używanych/rozwijanych do I Wojny Światowej od schyłku ery czarnoprochowej.

Link do kanału

Szkoda, ze jestem za biedny na posiadanie chociaż części ich kolekcji (zakup i majątek na pozwolenie)