18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zabójstwo Adama Toledo

Hyena83 • 2021-04-18, 18:08
Chicago. Policjant śmiertelnie postrzelił Adama Toledo. Nagranie pokazuje, że 13-latek miał uniesione ręce




Do tragicznego zdarzenia doszło 29 marca o godz. 2.30 w nocy w Little Village, jednym z osiedli Chicago zamieszkiwanym głównie przez społeczność meksykańską. Policja chciała zatrzymać Adama Toledo i towarzyszącego mu 21-letniego Rubena Romana po otrzymaniu zgłoszenia o strzelaninie w okolicy. Według śledczych to właśnie Roman oddał kilka strzałów w kierunku przejeżdżającego samochodu. Mężczyzna został później zatrzymany.

Na filmie widać, jak funkcjonariusz goni w alejce 13-letniego Toledo. W pewnym momencie nastolatek zatrzymuje się, a Stillman nakazuje mu "pokazać ręce", a po chwili krzyczy: "Rzuć to". Wtedy pada strzał, a Toledo osuwa się na ziemię. Policjant podchodzi do niego, a później pyta, gdzie został postrzelony i wzywa karetkę. Pomimo reanimacji, chłopiec umiera.





Znaleziono przy nim broń, lecz on zdążył się obrócić, upuścić broń i jeszcze podnieść ręce do góry. Ocenę pozostawiam Wam

AN...........or

2021-04-18, 23:42
13 latek z bronią .. nawet jakby on ja położył na ziemi i sam się położył, to policjant powinien komisyjnie zastrzelić go. Takie powinno być prawo - gówniarz z bronią = kula w łeb, nie ważne czy coś zrobił czy nie

fgx2

2021-04-18, 23:49
acab

lysy78

2021-04-19, 00:24
Zobaczcie jak film opublikowany przez cbs jest przycięty z prawej strony. Na nim widać tyko gościa z podniesionym rękami. Na filmie bez przycięcia wygląda to trochę inaczej.

banerr

2021-04-19, 01:40
To było zastrzelenie prewencyjnie. Ciekawe ilu ludziom policjant uratował życie odjebując chwasta.

KrólikBugs

2021-04-19, 02:35
CoJaTamk***aWiem napisał/a:

Ja tam widze gościa, który gwałtowanie się odwraca wyciągając ręce w stronę policjanta. A skoro wiem, że ma przy sobie broń, to według mnie on się odwraca, żeby go odstrzelić. I ch*j mnie intersuje, że ma 13 lat, jak również ch*j mnie interesuje, że on tą broń dopiero co rzucił na ziemię, ch*j mnie interesuje, że tobię się wydaje co innego,
Policjant dostał raport o strzelaninie i podejrzanych dwóch osobnikach z bronia, goni jednego, któy nie reaguje na wezwania do zatrzymania, nie reaguje na wezwania do porzucenia broni i nie reaguje na wezwania po poddania się. Po kilku sekundach gwałtownie sie odwraca i ... pyk.... jednego debila mniej na ulicy.
A na deser masz ode mnie inną klatke z tego samego filmu- ja wybrałem taką, która mniej pasuje do twojej teorii:
I teraz powiedz- ma coś w ręku czy nie...?





Blady-34 napisał/a:

Człowieku... a gdzie reszta materiału już po zdarzeniu gdzie widać jak gówniak wyrzuca za płot pistolet? Dobrze w ch*j że gówno odstrzelił jeszcze nagrode powinien dostać xddd



Wy to macie problemy, gość normalnie daje dowody jak było, a wy już na niego jedziecie. Przecież nikt nie usprawiedliwia dindunuffina, ale faktycznie podniósł pieprzone ręce i o to inne dindunuffiny pewnie mają problem i to fakt k***a niepodważalny, ale jak raczyliście sherlocki zauważyć kontekst sytuacji jest taki, że dinunuffin miłym chłopcem z dzielnicy nie był i policjant mógł pod wpływem emocji strzelić do agresywnie poruszającego się osobnika. Piszcie na amerykańskich forach, jak tak chcecie walczyć o prawdę...

Voyton

2021-04-19, 03:24
Just do it na bluzie to co, miał nie strzelać?

Noside

2021-04-19, 07:18
Foxlifejenkins napisał/a:

Wy to macie problemy, gość normalnie daje dowody jak było, a wy już na niego jedziecie. Przecież nikt nie usprawiedliwia dindunuffina, ale faktycznie podniósł pieprzone ręce i o to inne dindunuffiny pewnie mają problem i to fakt k***a niepodważalny, ale jak raczyliście sherlocki zauważyć kontekst sytuacji jest taki, że dinunuffin miłym chłopcem z dzielnicy nie był i policjant mógł pod wpływem emocji strzelić do agresywnie poruszającego się osobnika. Piszcie na amerykańskich forach, jak tak chcecie walczyć o prawdę...



murzyny (nie mylić z murzynami) mają problem od zawsze i szukają tylko pretekstu.
Gnojek miał broń, ręce podniósł dopiero jak się skapnął, że w jego stronę jest wycelowana lufa i nie da rady odwinąć numeru.
Do samego końca jego 45 IQ móżdżek z pomniejszonym płatem czołowym odpowiadającym za planowanie próbował wyjść z tego bez poniesienia konsekwencji. Od groźnego obrotu sygnalizującego atak do podniesienia rąk nie minęło 1,5 sekundy, co jest średnim czasem reakcji człowieka - policjant zareagował na niebezpieczny sygnał w sposób prawidłowy, na zareagowanie na rączki w górze było za późno - i k***a dobrze!
Policjant strzelił pod wpływem procedur, nie emocji, a pie**olenie o możliwości niezastrzelenia zwykłego niedoszłego mordercy, bo ten zamiast się zastosować to straszy policjanta i gdzieś te łapy upycha, ale jednak da łapki w górę po namyśle świadczy o zwykłym niedorozwinięciu intelektualnym i emocjonalnym. Jeszcze może jakby krzyknął "It's a prank, bro!" to by mu można było wybaczyć?
Autor pie**oli jak to zostawia wszystko ocenie widzów, a w treści zawarł, że przedstawione jest zabójstwo i strzelano do dziecka z podniesionymi rękoma - jest to wyrok i gra na emocjach, zwyczajna manipulacja, a nie tytuł zachęcający do dyskusji.
Praworządni obywatele mają niewyobrażalnie większe szanse na to, żeby ze spotkania z policją wyjść cało, no ale k***a wspominanie o tym, że trzeba się zachowywać, żeby nie być ściganym to w ogóle wykracza poza ramy myślowe j***nych troskiliwych misiaczków.

StereoTyp

2021-04-19, 07:36
baronturbina napisał/a:

ch*ja. W USA jest tak, że jak ktoś sięga do kieszeni albo robi dziwny ruch rękami, to może się kulki spodziewać od policjanta.



pie**olenie - uwielbiam takie wywody typu "w dupie byłem i ch*ja widziałem, ale coś tam wiem".
Gdy nie jesteś o nic podejrzany ani nie zaczniesz im sp***alać, to gliniarz w USA nawet nie wyciąga broni gdy z Tobą rozmawia.
Ba - nawet jak jesteś o coś podejrzany, to gdy wykonujesz polecenia, nikt do Ciebie nawet z broni nie będzie mierzył.
Media pokazują skrajne przypadki i wypaczone mózgi serio myślą, że wszyscy gliniarze w Stanach sobie k***a strzelają na prawo i lewo do cywili.

Xardas132

2021-04-19, 08:23
13-latek z bronią o 2.30. Policjant dokonał zabójstwa prewencyjnego, czyli zanim młodzik zastrzelił kogoś niewinnego.

tycho

2021-04-19, 09:00
Strzał ostrzegawczy w klatkę piersiową, normalna procedura nie żadne zabójstwo tym bardziej przy zatrzymaniu podejrzanego etnicznie.

Hyena83

2021-04-19, 09:01
Noside napisał/a:

murzyny (nie mylić z murzynami) mają problem od zawsze i szukają tylko pretekstu.
Gnojek miał broń, ręce podniósł dopiero jak się skapnął, że w jego stronę jest wycelowana lufa i nie da rady odwinąć numeru.
Do samego końca jego 45 IQ móżdżek z pomniejszonym płatem czołowym odpowiadającym za planowanie próbował wyjść z tego bez poniesienia konsekwencji. Od groźnego obrotu sygnalizującego atak do podniesienia rąk nie minęło 1,5 sekundy, co jest średnim czasem reakcji człowieka - policjant zareagował na niebezpieczny sygnał w sposób prawidłowy, na zareagowanie na rączki w górze było za późno -
Policjant strzelił pod wpływem procedur, nie emocji, a pie**olenie o możliwości niezastrzelenia zwykłego niedoszłego mordercy, bo ten zamiast się zastosować to straszy policjanta i gdzieś te łapy upycha, ale jednak da łapki w górę po namyśle świadczy o zwykłym niedorozwinięciu intelektualnym i emocjonalnym. Jeszcze może jakby krzyknął "It's a prank, bro!" to by mu można było wybaczyć?
Autor pie**oli jak to zostawia wszystko ocenie widzów, a w treści zawarł, że przedstawione jest zabójstwo i strzelano do dziecka z podniesionymi rękoma - jest to wyrok i gra na emocjach, zwyczajna manipulacja, a nie tytuł zachęcający do dyskusji.
Praworządni obywatele mają niewyobrażalnie większe szanse na to, żeby ze spotkania z policją wyjść cało, no ale k***a wspominanie o tym, że trzeba się zachowywać, żeby nie być ściganym to w ogóle wykracza poza ramy myślowe j***nych troskiliwych misiaczków.



No bo jakbym napisał trzynastolrtni bandzior - to byłbym stronniczy. To że faktycznie nim był, to nie znaczy że ja myślę inaczej.

Zabójstwo - bo go zabił. Taki przywilej tej pracy - czyszczenie miasta. Doszukujesz się na siłę teorii i jakiegoś spisku o manipulacji społeczności sadola

janlew

2021-04-19, 09:49
bloodwar napisał/a:

Ciekawostka: W Chicago od 2016 roku Murzyni zabili więcej Murzynów niż biali policjanci w całej historii policji zinstytucjonalizowanej w USA. A w całym USA w przeciągu ostatnich 6 miesięcy Murzyni zabili więcej Murzynów niż KKK w ciągu całej swojej 86 letniej "legalnej" działalności


Wniosek jest prosty, straszni z n ich rasiści...

fikuswdoniczce

2021-04-19, 11:34
RATMlover napisał/a:

Gdzie protesty? gdzie to ogólnoświatowe oburzenie ? a no tak, zaraz... był biały.


Białe to on ma co najwyżej buty.

Vinyl

2021-04-19, 12:35
Od groźnego obrotu sygnalizującego atak do podniesienia rąk nie minęło 1,5 sekundy, co jest średnim czasem reakcji człowieka - policjant zareagował na niebezpieczny sygnał w sposób prawidłowy, na zareagowanie na rączki w górze było za późno -