18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zabójca koni

la...........ba • 2018-02-12, 11:12
Zwyrodnialec i jego konie

tranzystor

2018-02-12, 23:53
latRino_lover napisał/a:



Poznałem kilku Brytyjczyków, którzy wyemigrowali do Polski albo przyjechali do pracy na 2-3 lata. Najczęściej imigruje do nas kadra menadżerska, pracownicy korporacji, nauczyciele angielskiego lub ludzie wykonujący na przykład prace zdalne. Zdziwiłbyś się, bo prawie każdy mówił, że to była jedna z lepszych decyzji w jego życiu. Wbrew pozorom o ile nie jesteś niewykwalifikowanym robolem to w PL można dobrze zarabiać. Do tego jest bezpiecznie, dla nich dość tanio, ładne kobiety, niezła kuchnia, ogólnie dość mili ludzie, którym zależy żeby pokazywać nasz kraj z dobrej strony.
Mam trochę ból dupy jak ci co wyjechali na zachód tak pie**olą, że u nas to się żyć nie da.




Nie rozumiesz zachodniej kultury. Ludzie tam wychowani nigdy nie powiedzą Ci, że tutaj jest ch*jowizna, tylko zawsze będą szukać pozytywów. Pomijając fakt, że Brytol, Niemiec, czy Francuz na stanowisku managera w zachodniej firmie w PL będzie zarabiał oczywiście więcej, niż Polak na takim stanowisku w Polsce. Poza tym, dadzą mu diety i dodatki, dzięki którym co druga Polka będzie robiła przed nim szpagat.
Dane są natomiast brutalne - poziom życia na zachodzie, bez względu na warstwę społeczną, jest nieporównywalny do polskiego.

poligon6

2018-02-13, 08:57
"Dane są natomiast brutalne - poziom życia na zachodzie, bez względu na warstwę społeczną, jest nieporównywalny do polskiego. "


Zależy co przez to rozumiesz bo np z bezpieczenstwem jest różnie w takiej Polsce 3 tyś gwałtów w Szwecji dwa razy wiecej przy innych proporcjach ludnosciowych. Podobnie z zamachami terrorystycznymi.

Co do poziomu zycia też są slumsy, gdzie łodzka Włókiennicza uchodzi za oaze spokoju i dobrobytu. Tylko akcenty sa inaczej rozłozone. Ale ogólnie zachód juz dupu nie urywał, jeszcze 15 lat temu było inaczej.

Dżizas_kurde

2018-02-13, 12:38
Cytat:


Mam trochę ból dupy jak ci co wyjechali na zachód tak pie**olą, że u nas to się żyć nie da.


Bo jak się potrafi tylko przekładać karton z palety A na taśmę B to jak chcesz utrzymać rodzinę ?
A tacy właśnie w większości tam pojechali... młoty robole i debile którzy w polsce ze swoimi umiejętnościami zginęli by marnie.

Cytat:


Niestety o Polsce B zapomnieli wszyscy politycy i o dobrą pracę wcale nie jest łatwo.


Co ty pie**olisz ?
W moim mieście "w polsce B" jest aktualnie 212 ogłoszeń o pracę z ostatnich 18 godzin...
Może weź plecak i wypie**alaj ze swojej wioski do najbliższego miasta to znajdziesz pracę.

latino_lover

2018-02-13, 13:36
werther napisał/a:



Idę o zakład, że mieszkasz po lewej stronie Wisły. Niestety o Polsce B zapomnieli wszyscy politycy i o dobrą pracę wcale nie jest łatwo.



To byś przegrał zakład, bo mieszkam na Podkarpaciu (edit: no dobra, jednak Rzeszów to trochę inny standard niż ogólnie pojęte Podkarpacie, ale jednak).
Poza tym, nikt nie mówi, że o dobrą pracę łatwo. Oczywiście, że trzeba się wykazać i trochę postarać.

Cytat:

Nie rozumiesz zachodniej kultury. Ludzie tam wychowani nigdy nie powiedzą Ci, że tutaj jest ch*jowizna, tylko zawsze będą szukać pozytywów. Pomijając fakt, że Brytol, Niemiec, czy Francuz na stanowisku managera w zachodniej firmie w PL będzie zarabiał oczywiście więcej, niż Polak na takim stanowisku w Polsce. Poza tym, dadzą mu diety i dodatki, dzięki którym co druga Polka będzie robiła przed nim szpagat.
Dane są natomiast brutalne - poziom życia na zachodzie, bez względu na warstwę społeczną, jest nieporównywalny do polskiego



Przez kilka lat będąc w UK mieszkałem z Angolami, uczyłem się w angielskiej szkole, nie miałem praktycznie styczności z naszymi rodakami. Dziś będąc w PL specyfika pracy sprawia, że mam codziennie kontakt z ludźmi z Europy zachodniej.
Powiedziałbym, że trochę rozumiem ludzi z zachodu.

zonkyZonk

2018-02-13, 16:11
Jaki David. Typ się nazywa George Michael i najwyraźniej sfingował swoją śmierć, żeby zająć się hodowlą koni, ale na tym też się nie zna.

Nikczemny_Płód

2018-02-17, 09:35
latino_lover napisał/a:



Poznałem kilku Brytyjczyków, którzy wyemigrowali do Polski albo przyjechali do pracy na 2-3 lata. Najczęściej imigruje do nas kadra menadżerska, pracownicy korporacji, nauczyciele angielskiego lub ludzie wykonujący na przykład prace zdalne. Zdziwiłbyś się, bo prawie każdy mówił, że to była jedna z lepszych decyzji w jego życiu. Wbrew pozorom o ile nie jesteś niewykwalifikowanym robolem to w PL można dobrze zarabiać. Do tego jest bezpiecznie, dla nich dość tanio, ładne kobiety, niezła kuchnia, ogólnie dość mili ludzie, którym zależy żeby pokazywać nasz kraj z dobrej strony.
Mam trochę ból dupy jak ci co wyjechali na zachód tak pie**olą, że u nas to się żyć nie da.



Zgodze się z zarobkami ale jest jeden warunek, nie można pracować o polskiego pseudo pracodawcy. Większych sk***ysynów niż polski prywaciarz to nie widziałem.

Potwierdzam też, że obcokrajowcy którzy tu się przeprowadzili zachwalają Polskę o ile nie muszą mieć kontaktu z polskim US - niestety obcokrajowcy prywaciarze, którzy chcą u nas prowadzić DG, firmę kilku osobową rezygnują po kilku miesiącach :-|