18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Za niedługo będą nas gonić

Kelmans • 2018-05-11, 22:35
Coraz lepiej to wygląda, ciekawi mnie pierwsza finalna wersja, kierowana dla Kowalskiego.




_Netrunner_

2018-05-11, 23:56
Piwo za wstawkę -Boston Dynamics

Zabawa technologią ..


Kuratas jest już oficjalnie dostępny do kupienia na Amazonie, w cenie 120 000 000 jenów. To nieco ponad milion amerykańskich dolarów. Za tę kwotę dostajemy ważącą 5 ton przesyłkę, w której znajduje się mech w podstawowej, pozbawionej mechanicznych rąk edycji.

To pięciotonowe monstrum, które wywołuje uśmiech na twarzy każdego fana Neon Genesis Evangelion i Gundama, osiąga maksymalną prędkość 10 kilometrów na godzinę. Wystarczy, aby z odpowiednią godnością przejechać przez miasto, znajdując się w środku potężnej maszyny.

Kuratas nie jest mobilną stertą złomu. Mech posiada 30 elementów, którymi możemy poruszać znajdując się wewnątrz potężnego pancerza. Oczywiście maszyny nie należy traktować jako egzo-szkieletu – jego funkcjonalność jest ograniczona, natomiast możliwość wykonywania tak podstawowych czynności jak podnoszenie przedmiotów czy dźwiganie ciężarów – niemożliwa. Co innego zdolności bojowe.Mech wyposażony w górne kończyny może strzelać petardami. Mało tego, Kuratas jest również wyposażony w maszynową broń na śrut, która potrafi pruć z prędkością 6000 pocisków na minutę. Co zabawne i przerażające zarazem, aby aktywować działko, wystarczy być wewnątrz mecha i szeroko się uśmiechnąć. Gdyby tego było mało, producent pisze o systemie namierzania i utrzymywania celu na muszce.

Waży 5 ton oraz jest wysoki na 4 metry. Porusza się z prędkością 10 kilometrów na godzinę, będąc kontrolowanym zarówno przez pilota znajdującego się w środku, jak również zdalne urządzenia podłączone do sieci 3G.



Slatojesos

2018-05-12, 11:27
Nie wiem dlaczego ale mnie wk***iają te mechask***iele,ch*j wie co tam w środku siedzi i co zrobi

Azus

2018-05-12, 12:02
Rozwijają się chłopaki , aż strach pomyśleć jakie umiejętności będą miały te maszyny za 10-20 lat o ile nie skończą się dotacje

SaveTheTrees

2018-05-12, 16:23
@dolbysystem
Jeśli masz na myśli jeny japońskie, to nie są one wiele tańsze od dolarów, także chyba coś ci się pomyliło.

Ruttenskog

2018-05-12, 21:08
@SaveTheTrees 100 jenów to 91 centów wg dzisiejszego przelicznika. Jak to ma być niewiele tańsze to złotówka musi być bita w platynie.

bodzio667

2018-05-12, 22:55
Na końcu padła bateria. ;)

voyagerkg1

2018-05-12, 23:19
j***ny ..Aby skoczyć czy biegać sk***iel musi mieć potężną moc obliczeniową ..znaczy kurewsko mocny procesor lub kilka ..wyj***ną baterie ..i od ch*ja silniczków krokowych ,że to się nie sp***oliło to cud .

zMiEnNy_NiCk

2018-05-13, 00:00
Jakiego trzeba bedzie mieć mega KUBOTA by to przed snem zayybać

takamahi

2018-05-13, 07:00
Finalna wersja nie będzie kierowana do Kowalskiego, będzie skierowana na Kowalskiego.

SaveTheTrees

2018-05-13, 07:51
Ruttenskog,

Sorry, faktycznie - jebłem się o dwa miejsca po przecinku

Soros_Bóg

2018-05-13, 08:46
Za jakis czas niedlugi czas takie roboty beda wszedzie. Z funkcja rozpoznawania twarzy i ujecia poszukiwanego. Ja bym go wykorzystal do chodzenia do sklepu po browara. Nawet w pilke by sie pogralo z takim. Albo fartuch mu zalozyc i do sprzatania go tylko do sprzatania czarny model trzeba wybrac

Dzisiaj

2018-05-13, 09:26
Polcam serial Black Mirror :)

EdmundKemper

2018-05-13, 10:11
Podniecajcie się dalej jakimiś zj***nymi robocikami. Za kilkanaście albo kilkadziesiąt lat nie będziecie mieli wiele do powiedzenia jak technologia wejdzie w takim stopniu do życia codziennego.

darkh999

2018-05-13, 12:41
@Kelmans Najcięższe w projektowaniu takich maszyn jest stworzenie dla nich małych, pojemnych baterii. Technologia ta wolno się rozwija tak więc trochę sobie poczekamy zanim będzie takie coś dostępne dla zwykłego Kowalskiego.

@dolbysystem Kuratas nie jest przypadkiem tym mechem, który brał udział w zeszłorocznej walce robotów pomiędzy USA i Japonią?

@EdmundKemper widzisz, takiego zdania o rozwoju technologii jak ty są też ludzie w afryce, którzy nadal żyją w chatkach z gówna :)