18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Z gatunku sadistic uczy

Cov@l • 2012-07-22, 13:43
10 niezwykłych faktów dotyczących Chin o których nie miałeś pojęcia.



10.Ponad 700 milionów Chińczyków pije zanieczyszczoną wodę.





9.Chiny skazują na karę śmierci trzy razy więcej osób niż reszta świata




8.Aktualnie jest więcej chrześcijan w Chinach niż we Włoszech. Chiny są na dobrej ścieżce stać się największym centrum chrześcijaństwa na świecie.








7.Ponad 4000 nowonarodzonych dzieci nazwano "Olympic Games" od czasu rozpoczęcia igrzysk w Pekinie 2008 r.







6.Chińczycy ścinają 25 milionów drzew by wyprodukować 45 miliardów par pałeczek rocznie.







5. 200 milionów ludzi żyjących w Chinach ,żyje za mniej niż 1$ dziennie.







4.Lody i makaron zostały wynalezione w Chinach.








3.Ponad 50% fałszywych towarów w UE pochodzi z Chin.






2. Chiny nie są jeszcze wolne od europejskich średniowiecznych plag (dżuma).








1. Do 2025 roku Chiny zbudują 10 miast wielkości Nowego Jorku.




necrofallus

2012-07-24, 11:24
11. Tak bardzo mam to w ch*ju.

soados

2012-07-24, 12:00
"5. 200 milionów ludzi żyjących w Chinach żyje za mniej niż 1$ dziennie."
To oznacza, że ponad miliard ludzi żyjących w Chinach żyje za ponad dolara dziennie, a to więcej niż w USA.

vajron

2012-07-24, 12:13
Narzekajcie dalej, jak to u nas źle i w ogóle.

Vinewood

2012-07-24, 12:42
ten ich policyjny bus wygląda jak zxabawka :/

krz2

2012-07-24, 12:54
Vinewood napisał/a:

ten ich policyjny bus wygląda jak zxabawka :/


Bo zabawki są robione na ich podobieństwo :P

Kluska

2012-07-24, 14:00
Arashel napisał/a:


Osobiście uważam że eliminowanie demokratycznej opozycji w takim kraju jak chiny to jak u nas eliminowanie opozycji która chciała by stworzyć jakiś nowy socjalizm w postaci faszyzmu, nazizmu czy komunizmu... Więc to raczej dobrze z ich strony że pilnują wolności gospodarczej swoich "podopiecznych".


więc hitler mordujący demokrację też był ok?
Polecam zapoznać się z taką postacią jak Deng Xiaoping żeby poznać jaka miałą być polityka ChRL a jaką ostatecznie wprowadzono...

Arashel napisał/a:


Ale w chinach mamy wolny rynek...
I to żadna propaganda. Znany maoistyczny polityk Bo Xilai został aresztowany za słabe zarządzanie "swoją" prowincją i próbę przywrócenia w ludziach sentymentu za Mao.



nie, w ChRL nadal państwo steruje w dużej mierze gospodarką. Może to i dobrze, bo im nikt nie zarzuci, że ich zakłady chcą przejąć zagraniczni inwestorzy...

Arashel napisał/a:


Cóż... Nie każdemu najwidoczniej chce się pracować by żyć na wyższym poziomie.



nie każdy ma możliwości lub nie potrafi. mogą dochodzić do tego częste konflikty pomiędzy społecznościami itd...

Arashel napisał/a:


Odizolowane wsie? A co to takiego?


może zbyt ogólnie to nazwałem. raczej chodziło mi o tereny wiejskie, oddalone od aglomeracji, gdzie ciągle wiszą obrazki z młodym Mao, nie ma prądu a drogi to jedynie trakty... się aż rozmarzyłem... :roll:

Cirion

2012-07-24, 14:28
Większy kapitalizm niż w UE - no cóż, jeżeli komuś odpowiada sytuacja, gdzie człowiek jest towarem i zapie**ala za miskę ryżu to czemu nie przeprowadzi się do Państwa Środka? Prawda jest taka, że mimo miliona bzdurnych regulacji i obecnego kryzysu niewielu zamieniło by wygodne życie w Europie na chiński dziki wschód. I proszę nie mówić, że tam buduje się dobrobyt - bo znowu, jestem przekonany, że nikt z nas nie chciałby by na jego "barkach" cokolwiek budowano, życie mamy jedno i każdy chce je wykorzystać najprzyjemniej jak potrafi. Stalin też zbudował potężne ZSRR, kosztem milinów posłanych do piachu... Piramidy też wyglądają zajebiście, a przy ich budowie zginęły tysiące ;-)

Kluska

2012-07-24, 14:49
Tylko że my nigdy nie zrozumiemy ani Chinoli ani Japońców. Oni mają inną mentalność.
@Cirion, oni naprawdę mają coraz lepiej. Tak jak my mamy lepiej w porównaniu do naszych ojców. Wiele rzeczy można było zrobić inaczej, ale ważne, że widać pozytywny progress.

Poprostu. ;) Azja jest strefą z innym typem podejścia do wielu spraw :)

Tak jak nas nie zrozumieją inne narody, jak można tyle marudzić na wszystko. a my jesteśmy tacy poprostu. że nawet marudzenie o marudzeniu doprowadzamy do formy sztuki.

Sp...........PL

2012-07-24, 17:03
11. Tak, jedzą psy i koty. Lubią też egzotyczne stworki.
12. Tak, są poj***ne.

Ork.Fajny

2012-07-24, 17:10
Kluska napisał/a:

więc hitler mordujący demokrację też był ok?


Hitler został demokratycznie wybrany i miał demokratyczną większość głosów. W systemie demokracji 51% ludzi glosuje za zmianą konstytucji która pozwala zabić pozostałe 49% i to jest zgodne z prawem demokratycznym...


Kluska napisał/a:

Polecam zapoznać się z taką postacią jak Deng Xiaoping żeby poznać jaka miałą być polityka ChRL a jaką ostatecznie wprowadzono...


Nie rozumiem tej części, wiec tylko powiem że: Po tym co mamy dziś w Chinach mogę stwierdzić że to co się stało było okej. Nie obchodzi mnie kto rządził i co głosił, ważne co zrobił i jak to dziś wygląda.


Kluska napisał/a:

nie, w ChRL nadal państwo steruje w dużej mierze gospodarką. Może to i dobrze, bo im nikt nie zarzuci, że ich zakłady chcą przejąć zagraniczni inwestorzy...


Masz stare, baaaaardzo stare dane... Poczytaj wypowiedzi ludzi którzy bywali w Chinach. Jakieś kilkunastoletnie podręczniki do Historii pisane przez ludzi którzy w chinach byli kilkadziesiąt lat temu to marna lektura...
Rząd tam kontroluje policje, wojsko, posiada trochę nadal za duży
aparat biurokratyczny i nie wiem jeszcze czemu filtrują internet, ich działania na polu gospodarki ograniczają się do kontroli oszustw głównie.

Kluska napisał/a:

nie każdy ma możliwości lub nie potrafi. mogą dochodzić do tego częste konflikty pomiędzy społecznościami itd...


Jak ktoś nie potrafi to musi cierpieć. Albo się nauczy to robić albo zginie.
Możliwości? Ameryka została zbudowana przez emigrantów na dzikim obszarze bez ówczesnego przygotowania terenów przez kogoś innego. Nie istnieje wymówka braku możliwości zajęcia się czymś co przyniesie zysk...
Konflikty? Nie wiem jaki to niby problem. Jak ktoś jest głupi i pakuje się do miejsc gdzie mieszkają inne grupy etniczne, wrogo nastawione, to jest to tylko i wyłącznie sprawa tego "mądrego" podróżnika.

Kluska napisał/a:

może zbyt ogólnie to nazwałem. raczej chodziło mi o tereny wiejskie, oddalone od aglomeracji, gdzie ciągle wiszą obrazki z młodym Mao, nie ma prądu a drogi to jedynie trakty... się aż rozmarzyłem...


I co ma rząd na to poradzić? Inicjatywa w takich sprawach musi wychodzić o ludzi a nie od rządu, to jedna z cech wolnego systemu.

19Szumi10

2012-07-24, 17:37
4.Lody i makaron zostały wynalezione w Chinach.
To wyjaśnia czemu Chinki mają skośne oczy ^^

Kluska

2012-07-24, 21:48
@Arashel, nie wiem co chcesz mi udowodnić :P
-zamiast hitlera użyj stalina, wiesz o co mi chodzi a czepiasz się jak dzieciak spódnicy...
Odnośnie Denga, chodzi mi o zahamowanie procesów demokratyzujących oraz zabójstw osób nawołujących do zmian demokratycznych (incydent na placu, ze studentami nie podziałał na korzyść dla Denga, twardogłowi uznali, że nie potrafi sobie poradzić więc doszło do zmienienia kursu polityki)
W chinach najważniejsze jest kto rządził. Gdyby nie Deng, nie było by stref w których dochodziło do "zachodnich inwestycji"

po dalszym Twoim poście wiem jedno. jesteś Chino-optymistą :P
Chiny w dalszym ciągu walczą z opozycją, z wolnością słowa itd - dlatego jest tam cenzura
Chociaż u nich cenzura, a u nas pozwy sądowe... nie wiem co gorsze...

dodatkowo polecam zapoznanie się z faktem (a jeśli nie wierzysz, to poszukania informacji) iż na obszarze ChRL jest wiele różnych grup etnicznych, różniących się mniej więcej jak my od czechów czy reszty słowian. Istnieje podobny problem komunikacyjny, lecz dochodzi do ciekawego zjawiska mikroojczyzny (chociaż gdy mówimy o obszarach, nieraz większych od powierzchni terytorialnej czech, samo pojęcie wyglada śmiesznie). Ludność zamieszkująca ChRL, mówiąc głównie o terach mało zurbanizowanych, traktuje swoje okolice jak ojczyznę w ojczyźnie, która to jest najważniejsza. ważne żeby u nich było dobrze, za trzecią górką za rzeczką już mogą lecieć żaby i bardzo dobrze bo ch*jom się należy.
Przykład? wydarzenia w tybecie, lecz częściej widać to po klęskach żywiołowych czy innych zdarzeniach losowych.
formę opieki nad nimi przejęło pańswo, więc nie potrzebują się jednoczyć, jak w polsce to się dzieje, że zrzucamy się na powodzian czy na dzieci z białączką. tam takie akcje mają raczej wymiar regionalny.

Cytat:

I co ma rząd na to poradzić? Inicjatywa w takich sprawach musi wychodzić o ludzi a nie od rządu, to jedna z cech wolnego systemu.


Czy my przypadkiem nie rozmawiamy o ChRL i sile partii? Mam wrażenie, że miliardy dolarów wydane przez PR'owców ChRL nie zostały wyrzucone w błoto.. ;)

Ork.Fajny

2012-07-24, 23:14
Kluska napisał/a:

@Arashel, nie wiem co chcesz mi udowodnić :P
-zamiast hitlera użyj stalina, wiesz o co mi chodzi a czepiasz się jak dzieciak spódnicy...


To z Hitlerem ma ci pokazać do czego może doprowadzić demokracja kiedy społeczeństwo znajduje się w nastroju ostrej niechęci do innych narodów.

Kluska napisał/a:

Odnośnie Denga, chodzi mi o zahamowanie procesów demokratyzujących oraz zabójstw osób nawołujących do zmian demokratycznych (incydent na placu, ze studentami nie podziałał na korzyść dla Denga, twardogłowi uznali, że nie potrafi sobie poradzić więc doszło do zmienienia kursu polityki)
W chinach najważniejsze jest kto rządził. Gdyby nie Deng, nie było by stref w których dochodziło do "zachodnich inwestycji"

po dalszym Twoim poście wiem jedno. jesteś Chino-optymistą :P
Chiny w dalszym ciągu walczą z opozycją, z wolnością słowa itd - dlatego jest tam cenzura
Chociaż u nich cenzura, a u nas pozwy sądowe... nie wiem co gorsze...


A ja się znowu pytam co złego w tępieniu ludzi którzy cchą by chinach zapanował najgorszy z totalitarnych ustrojów zwany demokracją?


Kluska napisał/a:

dodatkowo polecam zapoznanie się z faktem (a jeśli nie wierzysz, to poszukania informacji) iż na obszarze ChRL jest wiele różnych grup etnicznych, różniących się mniej więcej jak my od czechów czy reszty słowian. Istnieje podobny problem komunikacyjny, lecz dochodzi do ciekawego zjawiska mikroojczyzny (chociaż gdy mówimy o obszarach, nieraz większych od powierzchni terytorialnej czech, samo pojęcie wyglada śmiesznie). Ludność zamieszkująca ChRL, mówiąc głównie o terach mało zurbanizowanych, traktuje swoje okolice jak ojczyznę w ojczyźnie, która to jest najważniejsza. ważne żeby u nich było dobrze, za trzecią górką za rzeczką już mogą lecieć żaby i bardzo dobrze bo ch*jom się należy.
Przykład? wydarzenia w tybecie, lecz częściej widać to po klęskach żywiołowych czy innych zdarzeniach losowych.
formę opieki nad nimi przejęło pańswo, więc nie potrzebują się jednoczyć, jak w polsce to się dzieje, że zrzucamy się na powodzian czy na dzieci z białączką. tam takie akcje mają raczej wymiar regionalny.


A jak to ma się do nienawiści a przez to utracie możliwości pracy?

Kluska napisał/a:

Czy my przypadkiem nie rozmawiamy o ChRL i sile partii? Mam wrażenie, że miliardy dolarów wydane przez PR'owców ChRL nie zostały wyrzucone w błoto.. ;)


Nie... Rozmawiamy o ChRL która jest ludowa tylko z nazway a Partia nie wtrąca się do takich spraw. Partia w tym kraju pozostawia większość ekonomicznych kwestii w rękach ludzi. Infrastruktura zapewne też się do nich wlicza. Zwłaszcza na jakiś zadupiach.

Kluska

2012-07-24, 23:32
@up , dyskusję niestety pchasz w martwy punkt z prostej przyczyny. patrzysz na region Chiński z perspektywy europejczyka, co już jest podstawowym błędem. Nie znając podstaw geopolityki oraz historii dotyczącej nie tylko ChRL ale również krajów otaczających.
Poza tym nie lubię, jak ktoś abstrah-u-je od tematu i zbacza na mało ważne aspekty wypowiedzi. W ten sposób media robią kretyna z Korwina, w ten sposób każdy próbuje zrobić innego...

proszę o zapoznanie się z postacią Denga, która jest kluczowa do jakiegokolwiek zrozumienia polityki i współczesnej historii chin, z procesem który on zapoczątkował oraz jak to wygląda obecnie.
Tylko, warto podkreślić, kluczową w zrozumieniu kwestii politycznej jest umiejętność czytania pomiędzy wierszami.
Osobiście jestem wielkim fascynatem i uwielbiam wszelakie informacje dotyczące tego regionu :)
zachęcam może do przejścia na PW?
Pozdrawiam

Ork.Fajny

2012-07-25, 10:20
Kluska napisał/a:

@up , dyskusję niestety pchasz w martwy punkt z prostej przyczyny. patrzysz na region Chiński z perspektywy europejczyka, co już jest podstawowym błędem. Nie znając podstaw geopolityki oraz historii dotyczącej nie tylko ChRL ale również krajów otaczających.


Nie pie**ol...
Z mojego punktu widzenia Chiny rosną w siłę, mają wolny rynek i wszystko dzięki temu jest cacy. Zdaje mi że to ty próbujesz uciekać z tematem gdzieś indziej.

Kluska napisał/a:

Poza tym nie lubię, jak ktoś abstrah-u-je od tematu i zbacza na mało ważne aspekty wypowiedzi. W ten sposób media robią kretyna z Korwina, w ten sposób każdy próbuje zrobić innego...


Ale to ty uciekłeś z tematem na inne tory...

Kluska napisał/a:

proszę o zapoznanie się z postacią Denga, która jest kluczowa do jakiegokolwiek zrozumienia polityki i współczesnej historii chin, z procesem który on zapoczątkował oraz jak to wygląda obecnie.


Powtórzę: Po co? Przecież to nie zmieni faktu postrzegania Chin jako kraju który rozwija się najszybciej i najskuteczniej...

Kluska napisał/a:

Tylko, warto podkreślić, kluczową w zrozumieniu kwestii politycznej jest umiejętność czytania pomiędzy wierszami.


Może mi wyjaśnij w tym momencie o co ci chodzi?
Bo gadasz o czymś i gadasz a to ma się nijak do tego co powiedziałem na początku w moim pierwszym poście...

Kluska napisał/a:

zachęcam może do przejścia na PW?


Wolę tutaj.