18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Z cyklu święta indyjskie...

Halman • 2024-02-29, 07:14

procesja wiernych hindusów...

ibrahim

2024-03-01, 11:26
kris1978 napisał/a:

Naprawdę tak myślisz czy tylko w ch*ja lecisz? Przecież w tej religii chodzi o reinkarnację i na tym opierają się wszelkie zakazy. Zwierzęta domowe są w pierwszej kolejności postrzegane jako bóstwa a Bogów w chinduizmie jest kilku. Masz nick, który świadczy o jakiejś tam twojej wiedzy więc cały czas mam nadzieję, że te bzdury nabazgrałeś dla browarów.



Tak, mam spory zakres wiedzy w tym temacie, bo , w przeciwieństwie do lemingów - pytania egzystencjalne nie dają mi spokoju i od 20 lat badam te sprawy.
Niestety muszę niektórych rozczarować. Naprawdę tak myślę. i nie napisałem tego dla żadnych piw, gdyż piwa nie piję, chyba, że kosztuje 45 zł za butelkę. Doszedłem, studiując chyba wszystkie "księgi święte", jakie były mi dostępne, do niezwykle ciekawych wniosków na temat "bogów", którzy to niby się tam komuś objawiali. Ale ten portal nie jest miejscem na takie rozważania.


majeńka

2024-03-01, 16:03
ibrahim napisał/a:

gdyż piwa nie piję, chyba, że kosztuje 45 zł za butelkę.

I bez złoconego kibla też się nie załatwiasz?

Oprócz wyrobów piwopodobnych dla Prawdziwych Patriotów oraz lagerów amerykańskiego typu, cena piwa nie sprawia żadnej różnicy, przynajmniej powyżej ok. 7 złotych. Dalej to czyste pozerstwo. Kiedyś różnica jeszcze była, ale producenci się wycwanili że fałszywe "rzemieślnicze" piwa konsumenci którzy się nie znają kupią nie patrząc na jakość, zaczęli na butelkach najtańszego sikacza przylepiać ą-ę etykiety i zgarniać kasę.

kris1978

2024-03-01, 16:33
majeńka napisał/a:

I bez złoconego kibla też się nie załatwiasz?
Oprócz wyrobów piwopodobnych dla Prawdziwych Patriotów oraz lagerów amerykańskiego typu, cena piwa nie sprawia żadnej różnicy, przynajmniej powyżej ok. 7 złotych. Dalej to czyste pozerstwo. Kiedyś różnica jeszcze była, ale producenci się wycwanili że fałszywe "rzemieślnicze" piwa konsumenci którzy się nie znają kupią nie patrząc na jakość, zaczęli na butelkach najtańszego sikacza przylepiać ą-ę etykiety i zgarniać kasę.



Maju, nie przesadzaj z alkoholem i usuń te ruskie hieroglify z twojego profilu.

majeńka

2024-03-01, 17:25
Od ponad pół roku nie miałam alkoholu w ustach: sama nie piję, jestem asocjalna, a okazji jakoś żadnych nie było.

A ten tekst cyrilicą nie jest kacapski: nie jestem pewna ale chyba staro-cerkiewno-słowiański. Przynajmniej w kacapskim słowniku tego nie ma; w jakichś wspominkach z sowieckiej niewoli czytałam jak więźniowie w gułagu zagłuszali strażników drąc ryje "kristos woskriesień" "zaistinno woskriesień". A w prawosławiu ciągle używa się staro-cerkiewno-słowiańskiego zamiast języków miejscowych (podobnie jak u nas do niedawna łaciny). Znaczenia w językach pokrewnych wyglądają sensownie, stąd zakładam że "zaistinno" to po cerkiewnemu "zaiste".

Ale może Siriuz, jako kacapski native speaker, się wypowie i mnie poprawi?