18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wystrzałowe przywitanie Nowego Roku

T3RMINATOR • 2019-01-07, 20:05
Pewna kobieta w dość specyficzny sposób wita nowy rok :lol:




Przypuszczam że wkurzały ją kolejne wystrzały petard.

Hose88

2019-01-08, 00:49
Rebeliant_ZPF napisał/a:

@tomgru: No i żeś wypłoszył Hose88 ;-)



W przeciwieństwie do Ciebie mam kobietę i dziecko, które się przebudziło na butlę, a siedzenie tu i tłumaczenie dzbanowi różnicę między ogniem, a błyskiem, to nie mój priorytet.

@tomgru Robisz na strzelnicy, to przejmij pałeczkę i spróbuj mu wytłumaczyć, a nie michę cieszysz. Nic co napisałem nie jest nie zgodne z faktami. Chyba, że samo stanie na strzelnicy czyni Ciebie "fachurę" tak samo, jak mysz w stajni z automatu staje się koniem.

Lares86

2019-01-08, 03:55
Widać, że ch*ja się znacie. Slepakami nie da się strzelać ogniem ciągłym imbecyle. Gdy mamy ślepaki, to po każdym pojedynczym strzale trzeba ręcznie wprowadzić nabój do komory. Nie ma pocisku w lufie, nie ma takiego ciśnienia, by przeładować zamek. k***a, nie douczone cwe*e.

KiKiZ

2019-01-08, 07:50
ja w csie chyba mam akacza ze slepakami, bo nic trafic nie moge...

lysout

2019-01-08, 08:50
Rebeliant mylisz się i brniesz. Baba strzela slepakami (albo jakaś legalna zabawką, na pewno nie w kalibrze 7,62x39) , bo nie ma odrzutu i jest wielki ogień z lufy. Przy strzelaniu ostrą amunicją owszem pojawia się błysk z lufy, ale nie takie płomienie, jak na filmie - charakterystyczne dla amunicji ślepej.
Lares 86 - sam jesteś pedał - wystarczy nakręcić nakładkę na lufę gwint M14L w przypadku kałacha, która zmniejsza prześwit, czyli zwiększa ciśnienie i daje możliwość strzelania ogniem samoczynnym.
Po wpisaniu na YT "auto fire blink ammo" pierwszy film z facetem celującym w kamerę - dla leniwych 5:04

spiepszaj_dzbanie

2019-01-08, 13:38
@Lares86

Jeżeli się nie da strzelać serią ślepakami, to jak strzelają żołnierze na pokazach ku uciesze gawiedzi?
Odpowiedź jest prosta:
- albo te karabiny nie są prawdziwymi bojowymi tylko replikami,
- albo nastąpiła przeróbka przewodu lufy

Repliki broni strzelające ślepakami mają zainstalowane stalowe piny wzdłuż przewodu lufy, co stawia opór i cofa zamek. Minus jest taki, że nie wystrzeli pocisku.

Teoretycznie można wytoczyć nakrętkę na koniec lufy z małym otworkiem co powinno zwiększyć ciśnienie w układzie, i zakładać ją zamiast fabrycznej, na czas używania ślepaków. Nie to pozbawi karabinu możliwości miotania pociskami, bo przywrócenie do stanu fabrycznego trwa max pół minuty.

:edyta:
ups... "lysout" już to napisał

mesjans

2019-01-08, 13:58
Z tego co wiem to z AK-47 nie wystrzelimy ślepakami serią ciągłą bez specjalnej przystawki na lufie. Na filmie jej nie widać. Ślepak bez tej przystawki generuje za małe ciśnienie w lufie by przeładować kolejny nabój.

panar3

2019-01-08, 16:00
Noż k***a, jeden mesjans napisał z sensem. Reszta to przeważnie pie**olenie głupot. Sami eksperci, k***a, wikipedyści zasrani. Oczywiście, że strzelanie amunicją ślepą bez odrzutnika nie pozwoli na automatyczne przeładowanie broni po strzale. Inna sprawa, że istnieją zabawki do takich wyczynów, co i tu prawdopodobnie widzimy. Ja jednak obstaję za faktami: to Rosja (nie UPAina czy inny gównostan) i dostęp do kałachów oraz amunicji jest, to pewne. Druga sprawa: kto powiedział że to nie odludzie?
Tyle w temacie. Jestem ekspertem praktykiem i jak się komuś nie podoba niech sobie sp***ala.

St...........on

2019-01-08, 17:53
disturbed666 napisał/a:

slepaki bo po ostrej by nie bylol ognia




Ha haha haha dwano się tak nie uśmiałem! :amused: Właśnie odwrotnie, strzelając z kałacha slepakami jest mało ognia przez nasadkę do ślepaków, bez niej nie postrzelasz kałachem ślepakami serią



Były żołnierz ;)

Hose88 napisał/a:



Chłopie, trzymałeś kiedyś broń? Strzelałeś z czegoś? Ogień, jak to nazywasz, to nic innego jak błysk wystrzału, który jest wielokrotnie mniej intensywny, niż w ślepakach. A ta lampucera zrobiła w domu dyskotekę za pomocą kałasza. Czaisz różnicę? Baa, jest tysiące odmian amunicji, każda daje jakiś efekt, ale ona nie używa żadnej z odmian ostrej!

https://www.youtube.com/watch?v=xCgmfbAbP-Q

Masz k***a w slow motion nawet, standardową ostrą w AK i jak widzisz ogień z lufy, to se okulary lepiej kup. Każdy obyty z bronią nazwie to błyskiem, a nie ogniem.



następny znafca :amused:

tomgru napisał/a:

Hahaha jak ja lubię jak Eksperci się napie**alają między sobą, popcorn i banan na mordzie, a że akurat pracuję na strzelnicy to już w ogóle to jest piękne :D



No ja też mam ubaw :amused:

lysout

2019-01-08, 18:51
alexandrus napisał/a:




Ha haha haha dwano się tak nie uśmiałem! :amused: Właśnie odwrotnie, strzelając z kałacha slepakami jest mało ognia przez nasadkę do ślepaków, bez niej nie postrzelasz kałachem ślepakami serią

Obrazek

Były żołnierz ;)



następny znafca :amused:



No ja też mam ubaw :amused:





Strzelanie ślepakami ogniem samoczynnym z AK 47

https://www.youtube.com/watch?v=oqeOz6uuZ_w

Tej, faktycznie nie ma ognia z lufy przy strzelaniu ślepakami.
Były żołnierz - k***a, jak cała nasza "zawodowa armia" ma takie pojęcie o podstawach, to czas sobie przypomnieć język rosyjski.
Będzie źle...

Rebeliant, jak chcesz sobie poujadać i bawić się w semantykę (podpierając się SJP i YT) - droga wolna - nie moja bajka.
Jak widzę, że ktoś pisze coś, co mija się z prawdą - reaguję i piszę zgodnie z moją wiedzą.
Na resztę mam wyj***ne.
PS. Mam czerwoną książeczkę - mogę uchodzić za eksperta ;)

lysout

2019-01-08, 20:18
W takim układzie baw się dalej :lol:

nwtinamou

2019-01-08, 20:25
Kocham swój kraj, fachowcy w każdej dziedzinie ;>

Wiewór

2019-01-08, 20:42
Ak47 ma ch*j a nie odrzut. Tylko c**a może twierdzić, że kopie.
Kopie strzelba załadowana breneka.

lysout

2019-01-08, 21:12
Abraxus napisał/a:

Ak47 ma ch*j a nie odrzut. Tylko c**a może twierdzić, że kopie.
Kopie strzelba załadowana breneka.



Strzelba i pełnowymiarowy karabin. AK to karabinek na amunicję pośrednią, jak STG 44, coś tam czuć, ale szału nie robi fakt, ale jak strzelasz ślepakami, to odrzutu nie ma wcale, bo i skąd.
Mam karabin 7,5x55 i uwierz mi ma jebnięcie takie, że amatorowi potrafią siniaki zostać w dołku strzeleckim.

Wiewór

2019-01-08, 21:29
Karabin kopie ale karabinek nie.

lysout

2019-01-08, 21:51
In deed